Radni opracują plan, by dostać zgodę na budowę chodnika

Na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Korzonek – Droga“. Opracowanie planu ma za cel podstawowy ustalenie warunków dla realizacji chodnika dla pieszych łączącego przystanek komunikacji publicznej przy szkole w Korzonku z miejscowością Jamki.

Ponieważ fragment planowanego chodnika przebiega przez teren leśny (fragment gminnej działki nr 1659/3), jego realizacja wymaga uprzedniej zgody marszałka województwa na nieleśne przeznaczenie gruntów leśnych. Uzyskanie takiej zgody jest możliwe wyłącznie w trybie opracowania planu miejscowego.

Działki sąsiadujące z planowanym chodnikiem włączono w granice planu w celu umożliwienia kompleksowego sformułowania ustaleń dla całej drogi i terenów bezpośrednio przylegających. Opracowanie planu nie powoduje zobowiązań gminy z tytułu realizacji obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej i komunikacyjnej w rozumieniu art. 20 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Zmiany nie mają wpływu na transportochłonność układu przestrzennego.Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).