Za co radni biorą tak wysokie diety?

Robert Kołodziejczyk, Marcin Poleszczuk, Stanisław Górniak i Ola Szczepańska to najbardziej aktywni radni Rady Gminy Konopiska w ubiegłym roku. Przez cały rok złożyli na sesjach aż po dwa wnioski i 3 interpelacje. W porównaniu do Blachowni, gdzie najaktywniejszy radny – Cezary Osiński złożył 25 interpelacji i jeden wniosek, wszyscy radni Gminy Konopiska wypadają blado.

Radni w gminie Konopiska otrzymują od 6 do 14 tys. zł rocznie. Pytanie, za co?

Poniżej informacja z gminy odnośnie liczby złożonych wniosków i interpelacji.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

35 odpowiedzi na “Za co radni biorą tak wysokie diety?”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Panie redaktorze otrzymał Pan niepełne informacje. W 2016r interpelacji na piśmie złożyłem 5, a wniosków 4.
  Diety -14400 ma przewodniczący rady,
  7200zł zastępcy przewodniczącego rady
  7200zł przewodniczący komisji stałych
  6600zł pozostali radni.

  0
  0
  • r pisze:

   Szanowny Panie,
   to jest oficjalna odpowiedź na mój wniosek w tej sprawie. Bardzo proszę to wyjaśnić w urzędzie.

   pzdr
   PG

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Panie radny, na slowo nikt panu nie uwierzy.

   0
   0
  • PG pisze:

   W sumie jak za NIC robienie piniądz leci – a jeszcze proszę napisać ile PRZEJADACIE I PRZEPIJACIE na tych wszystkich sesjach z naszych podatków ?????????????????????????????????????????????????????????????????

   0
   0
 2. TWAgent pisze:

  Jak zwykle brednie. Najaktwniejsi zlozyli dwa, reszta po jednym. No k…. wstyd byc najaktywniejszym.jeszcze wiceprzewodniczacy, ktory jest aktywny na festynach, a jak widac w radzie juz nie.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   TWAgent,kilka razy interweniowałem aby interpelacje radnych były zamieszczane w BIP-ie jako załączniki do protokołów ale dla urzędu jest to za trudne.Jak będę w urzędzie to wyjaśnię tą sprawę. Teraz tylko podam daty złożenia interpelacji: 16.02.2016 złożona na sesji na ręce Przewodniczącego Rady( jest odnotowane w protokole) Następne złożone w registraturze w Gminie za potwierdzeniem:
   10.o2.- 24.02.-30.08.- 30.08.2016r. A to czy ktoś mi wierzy na słowo czy nie to jego sprawa, ja nikogo nie okłamałem, zawsze mogę udostępnić potwierdzoną kopię. To samo z wnioskami. data złożenia 18.07.- 19.09.- 19.09.-28.09. 2016r

   0
   0
 3. Kopamnia pisze:

  Radni tylko podnoszą ręce nic nie robią. No może poza radnym Górniakiem

  0
  0
 4. TWAgent pisze:

  Sluchajcie ludzie, mamy 2017 rok, wrzesien, a Pan Gasiorski podaje nam dane za 2016? Czy to normalne? Ja watpie. Podsumowania to w 1 kwartale sie robi. Niech pan poda dane z 1939, chetnie sie zapoznamy.

  0
  0
  • baca pisze:

   Agent ale śmieszne,haha, ha. kiedy wysilisz sie na coś mądrzejszego. taki walet tego forum.

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodam że oprócz tych interpelacji i wniosków złożonych na piśmie składałem również na sesjach ustne w ramach pozycji interpelacje radnych, które są do sprawdzenia w protokołach w Bip-ie. Ile ich było nie pamiętam.

  0
  0
 6. TWAgent pisze:

  To ile.kto zlozyl interpelacji nic nie.znaczy. Ja pytam ktory z radnych gdzies ruszyl dupsko, pojechal w sprawach gminy (nie liczy sie impreza dozynkowa i wizyta wiceprzewodniczacego oraz poprzedniego wojta). Ktory radny spotyka sie ze swoimi wyborcami, slucha innych ktorzy maja inne zdanie , bo nikt z nas k….wa nie jest nieomylny.

  0
  0
 7. Pik pisze:

  A gdzie ten “wielki” włodarz ruszył cztery litery i co SWOJEGO wniósł w funkcjonowanie naszej małej ojczyzny , niech wyciágnie asa z rękawa

  0
  0
 8. kij pisze:

  no wlasnie pisarczyku najbardziej aktywni z dawnego ukladu nie osmieszaj sie jesli chodzi o kase to widac jak radni zmieniaja samochody jakie maja posiadlosci z czegos to musza miec

  0
  0
  • Kolo pisze:

   Kij zazdrościsz? startuj dorobisz się fortuny.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Kij ma racje… przeciez radny zawsze pierwszy wie o przetargach, itp, itd. Wiadomo jak jest. Kasta Panow a sloma z butow wychodzi. W polityke ku…wa na wsi sie bawia jak PiS z PO. Do roboty sie wziac.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Jak jest przetarg na sprzedaz gruntow jakos do mnie nikt.nie pisze listow z informacja. Walna info w gazecie, na stronie i gotowe.

   0
   0
  • Chudy pisze:

   Kij, przy ROCZNEJ diecie sześć tysięcy za 10 lat (dwie i pół kadencji) zarobisz na przeciętny samochód! Nie wygłupiaj sie.

   0
   0
 9. Liczydło pisze:

  Agencie, bo nikt z nas k…są nie jest nieomylny, do ciebie jeszcze dodam walniętym!

  0
  0
 10. jan pisze:

  P radny GÓRNIAK NIECH PAN POWIE SWOJEMU KOLEDZE Z CISIA ZEBY NAPISAŁ ZE TE DIETY TO UCHWALILIŚĆIE ZA POPRZEDNIEJ KADENCJI A AKTYWNOSC RADNEGO NIE MIERZY SIE ILOSCIA INTERPELACJI TYLKO TO CO UDAŁO SIE ZAŁATWIC DLA SWOJEJ MIEJSCOWOSCI A PAN CO ZROBIŁ ZERO NUL PODAM PRZYKŁAD SKOCZYLAS CHODNIK PRZY WOJEWÓDZKIEJ .KRUK DROGI NA OSIEGLU WYGODA .GAJOS DROGA NA KOWALE BAŁDYGA CHODNIK W HUTKACH PRZYKŁADÓW MOZNA PODAC WIELE RADNY GÓRNIAK PISMA I INTERPELACJE PRZEPRASZAM PRZYKŁAD PISMO DO WOJEWODY NA BAŁDYGE

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Jan jesteś niedoinformowany.W Rększowicach droga za remizą, droga ul Zjazdowa, parking przy szkole.

   0
   0
  • była rększowianka pisze:

   Jan, nie nie podałeś więcej przykładów w myśl zasady że radnego z Rększowic trzeba u……ć. ta wasza merytoryka.

   0
   0
  • Mieszkancy pisze:

   Jan jaki jesteś ograniczony! To wójt wraz ze swoimi radnymi próbuje umieszczać inwestycje ,tam gdzie ma z tego interes wyborczy! Radni zgłaszają a wójt z swoją grupą radnych lokuje tam ,gdzie go mogą poprzeć! Z radnymi z Aleksanrdii może się zapędzić w kozi róg! Gdzie jest hala sportowa? Wójt wije się jak piskorz i tak go odłowią wkrótce! Brak kanalizacji , brak oczyszczalni! Za to wielki bełkot i igrzyska dożynkowe mandatu na następną kadencję nie zapewnia!

   0
   0
 11. Katon pisze:

  Czas Żurka kończy się, niech chlopisko przestanie niszczyć tę gminę! Nic dobrego dla gminy nie zrobił!

  0
  0
  • Chudy pisze:

   Katon zgadzam się z Tobą! Zniszczył nasze dobre imię! Te 400 dni jeszcze trzeba wytrzymać ale nigdy więcej!

   0
   0
 12. jan pisze:

  A wy tylko potraficie pisac bzdury czas wojta sie konczy zarobił około 150 000 tys za rok 2016 tyle ile poprzednik zarabiał nieudacznik inne obelgi to hasła waszego pana z ul Małej nic merytoryki

  0
  0
 13. Paulina Skowińska pisze:

  pGórniak wszyscy mieszkancy wiedzą ze to zasługa Zurka a nie pana pan w tym kierunku nic nie zrobił i proszę nie przypisywać sobie cudzych zasług tak myslę ze to brzytko

  0
  0
  • Barnaba pisze:

   Pani Paulina Skowińska co się podszyła pod Panią Paulinę Skowrońską walczy o wójta jak lwica! Zasługi Zurka?! chyba w skłócaniu ludzi i niszczeniu gminy! A że Pan radny Górniak jest jeden to cokolwiek by zgłosił to Go przegłosują i potem wmawiają ludziom że to ich zasługa!. Cała niemal ta rada chodzi na pasku wójta bo jest od niego uzależniona rodzinnie i głosują jak wójt każe bo inaczy pozwalnia rodzinkę. Więc nie pisz głupot bo ludzie w gminie nie głupie i swoje wiedzą.

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   W gminie zawsze rada chodzi na pasku wojtow, w tej i poprzednich kadencjach. Takie uwarunkowania.

   0
   0
 14. Stachu pisze:

  Powoli zaczyna sie kampania wiec teraz beda sie zabijac kto co zrobil.
  A tak naprawde to nic, tylko patrza co napisac na tym”rzetelnym” forum jeden na drugiego. A Jeśli ktos ma.jakies pretesje do Wojt to niech startuje i zobaczy jak latwo sie wszystko zalatwia.

  0
  0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  Pani Paulino, Jan wymienił podobne zadania innych radnych o moich nie wspomniał. To jest brzydko, więc ja wymieniłem swoje na które składałem wnioski. Tak na marginesie brzydko pisze się przez d. Ja sobie cudzych zasług nie chcę przypisywać ale Wójt jest władzą wykonawczą, więc to jego zasługa i praca za co bierze wynagrodzenie o czym chcę przypomnieć co niektórym tu piszącym którzy chcą radnych zagonić do realizacji zadań gminy. Radni nie mają takich umocowań.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Prosilem Pana 10 razy aby Pan mi napisal o co wnioskowal i zabiegal. Pan nic nie napisal!!! Wierze Panu tym razem na slowo ze to Pana wnioski i starania doprowadzily do tych dzialan. Bardzo madrze pan napisal, pan wnioskuje, a wladza wykonawcza..dziala. Brawo!! A pieski od czarnego pana milczec jak pisze z Panem Gorniakiem, bo teraz to ma sens. Licze na wiecej inicjatyw bez popierania czarnego pana. Panie.Gorniak pytanie.. Premier Szydlo mowila ze beda place.rozrywki, zabaw, silownie na wolnym powietrzu wzorowane na orlikach, tego typu program. Jaka jest szansa ze u nas.w gminie sie zalapiemy? Sprawdzal pan ten temat? Zeby nie bylo, pytam bez zlosliwosci, calkiem serio, bo to wazne. Jakie warunki treba spelnic?

   0
   0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  TW Agent, wiele rzeczy o których mówi Pani Premier nie wygląda tak kolorowo jak się wydaje. W sprawie placów rozrywki można się zwracać do LGD Bractwo Kuźnic, które otrzymało pieniądze na te cele. Ja mam takie wrażenie że kończą się pieniądze unijne. Złożyłem wniosek na rozbudowę sali gimnastycznej w szkole w Rększowicach. I w celu zapoznania się z możliwościami uzyskania dofinansowania zadzwoniłem do Ministerstwa Finansów, Departament współpracy z samorządami. Na obecną chwilę nic nie wiadomo, jedynie są możliwości składania wniosków na już wybudowane.
  W założeniach nowej polityki strukturalnej Wspólnot Europejskich rząd przyjął zasadę że w ramach programów ogólnopolskich mogą być realizowane projekty o minimalnej wartości 5 mln euro, a w niektórych wypadkach ich
  wartość minimalna może wynieść 1 mln euro.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).