Radca za 1/4 pensji Wójta

53 064,56 zł gmina Konopiska wydała w 2015 roku na usługi prawne. Patrząc na pensje Wójta jest to niewielka kwota, ale patrząc na przeciętne wynagrodzenie, kwota ta robi wrażenie. Najwięcej zgarnął radca prawny zatrudniony na umowę o pracę. Gmina wydała na jego usługi 48 901,02 zł.

W tym roku gmina z pewnością wyda jeszcze więcej, gdyż zatrudniła kolejnego radcę, który za godzinę swojej pracy pobiera ponad 150 zł! Ten sam radca jest również “prywatnym adwokatem” Wójta Jerzego Żurka.

Poniżej odpowiedź z gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

radcaKategorie:

14 odpowiedzi na “Radca za 1/4 pensji Wójta”

 1. z hutek pisze:

  Czy to nie jest radca zatrudniony przez poprzedniego wojta? Drugi radca jest od tego roku. Ladna pensyjke poprzednia wladza ustalila radcy prawnemu. Rozrzutnosc w czystej postaci. Ale co sie dziwic jak przy okazji festynow cala elita poprzedniej wladzy i przyjaciele robili sobie zamkniete dla plebsu imprezki na hali.

  0
  0
 2. Ala pisze:

  Ty tam też bywales i inni podobni do Ciebie. Kto chciał to korzystał.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ja moja droga za jedzonko musialem zaplacic na boisku. Nie mierz mnie swoja miarą. Prawda nie powinna bolec. Przeszkadza Ci ze mieszkancy poznaja prawde?

   0
   0
  • Jjn pisze:

   Ty zhutek ,na ostatnich dożynkach na boisku wcinaleś jedzonko na stojąco , bo miejsca dla takich jak ty nie bylo, a w namiocie wójt goscił swoich. Polepszyło się?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Hmm.. Swoich powiadasz? A akurat na dozynkach kazdy wcinal to samo, a i miejce sie znalazlo. Nawet Radny Gorniak mial swoje, sam widzialem. Synus wszechmogacego wodza tez nachmurzony siedzial razem z Mr. Kioskiem. Pewnie wkurzeni bo dawniej na hali mieliby pyszne dania a nie chleb ze smalcem i drozdzowke. Dziwi mnie ze wszechmogacy sie nie pojawil, woli siedziec w norze i klepac na blogu.

   0
   0
 3. Art pisze:

  To i tak bardzo tanio . Za ile ma pracować zapytam 1850 brutto? To wówczas szanowny redaktor napisze ,że dziad: zresztą szkoda tu zabierać glos bo cokolwiek obecny Wojt by nie zrobił to i tak będzie źle. Szkoda , że tak bardzo Pan szkodzi gminie bo oprócz tych bredni pisanych i najczęściej oderwanych od rzeczywistości lub z wybiórczymi faktami co Pan zrobił dla nas mieszkańców i gminy? Krytykować jest łatwo . Pana rzetelność i przygotowanie do wielu spraw jest równa zeru. Poczekamy jeśli zmieni się władza po następnych wyborach Pana styl jadu pewnie zaniknie i będzie wszystko w pięknie i chwale a imprezy i tak bedą i radcy prawni tez bedą i wymieniane przystanki tez bedą jeśli będzie taka potrzeba – tak funkcjonuje się w gminach i Pan tego nie zmieni. Pózniej my i tak Was wszystkich rozliczymy także zaczekamy na Pana kolej i ocenimy ją z góry krytycznie bo innej wersji nie wolno nam przyjąć.

  0
  0
  • Izolbu pisze:

   Ta babka jest tam dwa dni w tygodniu. Ona tobi jeszcze w Poczesnej i starostwie. Wiem bo ta radca to ciotka mojej bylej. Za dwa dni na tydzien blisko 50k.

   0
   0
 4. Janusz pisze:

  Wójtowi Żurkowi nie wystarcza jeden radca prawny , ma ich tylko trzech. I co tu mówić o oszczędnym ngospodarzu. A w Aleksandrii nie chce nawet wybudować hali sportowej. Taki z niego przyjaciel dzieci!

  0
  0
 5. Kasjusz pisze:

  Zauwazylem ze juz nawet wszyscy towarzysze nauczyli sie co to podpis elektroniczny. Nawet Ci z rady ktorzy powinni to wiedziec, a jednak zasob ich wiedzy byl mizerny w jednym z watkow. To pismo tez nie ma podpisu, tak gwoli przypomnienia. Pozdrawiam wszystkich i przypominam, ze dzisiaj ksiadz jest na hali sportowej. Ulatwi wam to prace. Bedzie prosciej sporzadzic notatke.

  0
  0
  • Komisarz jj pisze:

   Kasjusz, czyżby już przestały działać krople z procentami? Błękitni chętnie skorzystają z podpowiedzi, są blisko za murem! Wszystko i o wszystkim w notatce umieszcza.

   0
   0
 6. JJ pisze:

  Ty Kasjusz też jesteś , co to promocja własnej malutkiej osóbki ?

  0
  0
 7. Gosia pisze:

  a swoją drogą można by wydrukować imię i nazwisko osoby, która pismo podpisała. Tak to wygląda jak anonim. Chyba, że się wstydzi nazwiska.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).