Rada zmieni MPZP dla terenu przy kościele w Konopiskach

Rada Gminy Konopiska podejmie uchwałę w sprawie zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Konopiska. A chodzi o teren przy kościele parafialnym w Konopiskach.

Obowiązujący plan przewiduje teren dla nowego cmentarza na wschód od cmentarza istniejącego. Zmiana planu polega na przeznaczeniu na poszerzenie cmentarza części terenu parafialnego, dotychczas zapisanego jako teren zieleni parkowej, co pozwoli na bezpośredni dostęp do cmentarza z kościoła parafialnego, a w rezultacie poprawi również bezpieczeństwo poprzez brak konieczności prowadzenia konduktów z kościoła na cmentarz drogą wojewódzką – ulicą Częstochowską. Równocześnie w przyszłości teren dotychczas rezerwowany na poszerzenie cmentarza będzie mógł być przeznaczony na inne cele.

Szczegóły znajdują się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

Jedna odpowiedź do “Rada zmieni MPZP dla terenu przy kościele w Konopiskach”

  1. mieszkaniec pisze:

    a kasa na ogrodzenie była zbierana. a teraz ani ogrodzenia, ani cmentarza tam nie ma
    ciekawe czy kuria rozliczy się z datków na ten cel :P

    6
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).