Przeżarte pieniądze alkoholówki

Zobaczcie jak łatwo można marnotrawić środki publiczne. Szczególnie jak ma się pomagać osobom uzależnionym od alkoholu i różnego rodzaju narkotyków. W gminie Konopiska funkcjonuje Gminna Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii. Jej roczny budżet to 154 000 zł. W pierwszym półroczu 2016 roku komisja ta wydała łącznie 44 759,53 zł, z czego aż 23 745,60 zł poszło na wynagrodzenia członków komisji, 1082,36 zł na szkolenia członków komisji, 11 477 zł na “usługi obce” i tylko 6454,58 zł na zakup materiałów, imprezy/zawody oraz różnego rodzaju pomoce dla placówek.

Członkowie tej komisji podobno za każde spotkanie biorą diety. Do tego niektórzy mają stałą kwotę wypłacaną co miesiąc.

Skoro na pomoc z tego budżetu idzie tylko 14 proc., to po co jest ta komisja?

PAWEŁ GĄSIORSKI

gkpainKategorie:

24 odpowiedzi na “Przeżarte pieniądze alkoholówki”

 1. Izolbu pisze:

  grubo!!! to kto jest w tej komisji?

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Przy jakimś innym artykule już zarzucano że nie umiemy liczyć, ale tym razem z ciekawości dodałem i nijak mi nie wychodzi to wykonanie 44759,53 zł tylko 42759,53! nawet dodając ten tysiąc choć to jakoś mętnie napisane, to brakuje mi tysiąc i jeden grosz?
   Czy w gminie nie potrafią liczyć? ciągle jakieś pomyłki!

   0
   0
 2. tiks24 pisze:

  Dzień dobry
  Chciałem tylko się zapytać – jak można się dostać do tej komisji? Pytam, ponieważ poszukuję dodatkowej, nieźle płatnej pracy.
  Pozdrawiam. P.S. Piję niewiele.

  0
  0
  • Rudy pisze:

   dziwnym trafem na bipie nie można znaleźć informacji na ten temat. Albo nie ma albo jest tak schowana żeby nie znaleźć. Zakładki “Interpelacje” też nie ma. Co to za bip?
   tiks24, niestety jeśli pijesz niewiele to chyba nie masz szans Musisz iść na kurs do….wiemy do kogo.

   0
   0
  • Izolbu pisze:

   do kogo?

   0
   0
 3. Rudy pisze:

  to pewnie nie jesteś z Konopisk…

  0
  0
 4. Marcin pisze:

  … może ludzie w tej komisji też mają takie problemy i się leczą “pod przykrywką”

  0
  0
 5. Rudy pisze:

  no i kto wreszcie odpowiada za te wydatki? Stefan se wziął urlop, ale on też nie odpowie, tylko namota. Może się kto przyzna?albo wie?

  0
  0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Szanowni mieszkańcy od 23- 25 odbywa się na Pająku fajna impreza pod nazwą FINAŁ PUCHARU FSR POLSKA MODELI ŚLIZGÓW ZDALNIE STEROWANYCH która przyciągnęła by sporo mieszkańców gminy, szczególnie tych młodszych, gdyby była rozpropagowana. Jest tylko informacja na stronie oficjalnej Gminy. Nie każdy ma internet i potrafi po nim śmigać. Na afisze zabrakło kasy? A wystarczyła by czarno biała informacja. Jak przychodzi termin płacenia podatków, to kurendy wiszą wszędzie i oprócz nich odrębne krążą od domu do domu. Wójcie dla kogo to jest organizowane.

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   Panie Radny, “jaki pan, taki kram”!

   0
   0
  • brat pisze:

   W sprawie plakatów to wójt nie jest organizatorem tylko pod patronatem gdyby w zyciu p. organizowal cos to by pan wiedział ze to gestia organizatora pozatym to odbywa się już po raz wtóry organizatorzy czuja się tutaj dobrze bo wracają.oj przepraszam bo napracowal sie pan przy organizacji dożynek wraz z rada solecka i paniami z Rekszowic na pewno sa panu wdzięczne ha ha a jak cos nie pasuje to kontrole zarzadzic pozatym tutaj jest watek o komisji czyzby slaby wzrok

   0
   0
 7. Rysiek pisze:

  Szanowna komisjo ds. alkoholowych. W tym tygodniu były wypłaty zasiłków. Nie wiem czy wszyscy widzieli, ale beneficjenci tej pomocy, cały tydzień “ostro dają w rurę” dzięki waszej pomocy. Rozumiem, że komisja zajmuje się propagowaniem i wspieraniem alkoholizmu w naszej wsi. Bo dawanie pieniędzy tym chorym ludziom na pewno im nie pomaga a wręcz odwrotnie pogłębia i utrzymuje ich stan. Jak chcecie im pomóc to proszę bardzo dawajcie im jedzenie ( takie które muszą zjeść na miejscu a nie odsprzedać) , dawajcie ubrania lub płaćcie im rachunki (ale wy macie im płacić nie oni sami). Dzięki temu ci ludzie przeżyją i mają szansę na zmianę swojego postępowania, wypłacanie im pieniędzy to najgorsza droga, no chyba, że zależy wam na niszczeniu tych ludzi. Do przemyślenia.

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   Hej, Rysiek, z tego co wiem oni dostawali jakieś talony, bony do zrealizowania w jakimś wyznaczonym sklepie? Cho…a, nie wiem, za mało piję i nie podlegam. Ale może nie wiem dobrze.

   0
   0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  brat , ty zawsze mącisz sprowadzając dyskusję na inne tory, wiesz co znaczy patronat, to znaczy pod opieką. Czyli były ustalane warunki patronatu. Po za tym, to też nie wątek o dożynkach. Wątek o dożynkach istnieje a o imprezie na Pająku nie. Jeśli kogoś uraziłem z tego powodu że zamieściłem tą informację tutaj, to serdecznie przepraszam.. Ty mnie nie oceniaj od tego będą wyborcy. Ale się znalazł juror.
  A mój wzrok zostaw mnie. Pamiętaj że ty też będziesz starszym ( o ile Bozia pozwoli) i nie wiesz co cię czeka. Jak tu już wiele razy powtarzano jesteś szczekaczem dyżurnym, byle poszczekać w obronie mocodawcy, nie ważne czy na temat czy nie, byle ochlapać niewygodnych dla obecnej władzy. Tylko jakoś ci niewygodni zawsze mają płaszcz ochronny w postaci faktów których ty swoimi manipulacjami choćbyś nie wiem jak chciał, nie potrafisz zniwelować. W przeciwieństwie do ciebie wiem co piszę. Więc pisz jaśniej o zarządzaniu kontroli, o co ci chodzi.

  0
  0
 9. brat pisze:

  Oj nerwy to jeżeli patronat daj my na to marszałka to on drukuje plakaty p.GORNIAK zrob pan chciaz jedna impreze to się przekonasz .

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Chłopie zacznij myśleć. Marszałek tak i wójt ma swoje służby, które im podlegają. Ale za całokształt odpowiada przełożony.
   I nie nerwowo, zanim coś napiszesz zastanów się. A od organizowania imprez z ramienia gminy są inne służby nie radni. I co znów pleciesz byle co, byle sobie popisać.

   0
   0
 10. Kamil pisze:

  taka jego rola, szczekać. Nie darmo mówią “dyżurna szczekaczka”. A że byle co? a co ma szczekać jak fakty mówią same za siebie?

  0
  0
 11. Jjn pisze:

  Szuka zaczepki, bo sam ma taką wiedzę merytoryczną, koń by się uśmiał! Cały brat patrz niedorzecznik ! Tragedia !!!!!

  0
  0
 12. Radna pisze:

  Wójt stracił zaufanie pracowników i po co było ludzi traktować jak psy , zwracajac się do nich np. SIAD. Wójta mają głęboko gdzieś , ciemna dziura. Zostales sam i słychać tylko głośny rechot śmiechu urzedasow. Wnioski unijne leżą, nic nie pozyskano. Nawet organizator śniadań w gminie już ma tego blazenstwa dość.Zapamietaj ,,Jak sobie poscielisz tak się wyspisz,, Żegnaj zakompleksiony, mały człowieczku!!

  0
  0
 13. Kamil pisze:

  jakie śniadanka w gminie? można się załapać? to kto stawia?

  0
  0
 14. Mieecio pisze:

  jak śniadanka to i browaru nie ma pewnie, ale może dają kawusię? na kaca też dobra Gdzie i kiedy?

  0
  0
 15. Kamil pisze:

  Stefan, co tak milczysz w tym temacie? nie chcesz śniadanka u szefa?

  0
  0
 16. Manuela pisze:

  Dlaczego nie można znaleźć w bip kto jest szefem tej komisji?! znowu coś ukrywają?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).