Promocja książki pt. “Ziemia Częstochowska – obrzędowość doroczna oraz tradycyjna zabudowa”

27 października 2023 roku w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach mieszkańcy i miłośnicy tradycji ziemi częstochowskiej mieli okazję zgłębić jej długoletnią historię, obrzędowość oraz tradycyjną zabudowę na wyjątkowej promocji książki pt. “Ziemia Częstochowska – obrzędowość doroczna oraz tradycyjna zabudowa“.

Dr Robert Garstka i Aleksander Lysko, czyli pracownicy Instytutu Korfantego w Katowicach, dwaj eksperci z dziedziny etnografii, zaprezentowali swoje najnowsze dzieło, które odkrywa nieznane dla wielu aspekty życia kulturalnego ziemi częstochowskiej. Książka “Ziemia Częstochowska – obrzędowość doroczna oraz tradycyjna zabudowa” jest owocem dwuletnich badań i pasji autorów do tej ziemi. Działa ona jak klucz, który otwiera drzwi do często tajemniczych i mało znanych obrzędów i tradycji, które kształtują życie mieszkańców tego regionu. Garstka i Lysko nie tylko dostarczają opisów i analiz, ale również ukazują bogactwo kultury i historii na pięknych fotografiach i ilustracjach.

Prelekcja była okazją do wysłuchania autorów i zgłębienia tajemnic ziemi częstochowskiej. Dr Robert Garstka, historyk kultury i antropolog, przedstawił interesujące spojrzenie na obrzędy i zwyczaje, które przetrwały przez wieki w tej okolicy. Aleksander Lysko, znany fotografik, zaprezentował swoje unikalne prace dokumentujące tradycyjną zabudowę ziemi częstochowskiej. Jego zdjęcia ukazały piękno i urok wsi oraz miasteczek w tym regionie.

Książka będzie dostępna do wypożyczenia w Gminna Biblioteka Publiczna w Konopiskach. /GCKiS w Konopiskach/Kategorie:

Jedna odpowiedź do “Promocja książki pt. “Ziemia Częstochowska – obrzędowość doroczna oraz tradycyjna zabudowa””

  1. janusz pisze:

    to zdjęcie dowodzi że wydawanie pieniędzy na takie coś to malwersowanie pieniędzy…

    5
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).