Projekt uchwały budżetowej na 2018 rok

Po mojej wczorajszej interwencji u skarbnika gminy, na BIP UG Konopiska pojawiła się projekt uchwały budżetowej na 2018 rok. Jak już pisałem, Wójt Jerzy Żurek założył, że w przyszłym roku zadłuży gminę, by zrealizować swoje plany. Łączny deficyt budżetowy ma wynieść 7 082 628,31 zł.

Jako że propozycja budżetu liczy 51 stron, postaram się w najbliższych dniach wybrać dla was najciekawsze moim zdaniem pozycje, które szerzej omówimy.

Propozycję budżetu możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Projekt uchwały budżetowej na 2018 rok”

 1. ksiegowy pisze:

  Zurek chce zniszczyc i zadłużyć na maxa gminę, aby nikt nie mógł normalnie pracowac. Chytry plan i dbający tylko o finanse dla niego.

  0
  0
 2. Paweł Nowak pisze:

  radni mają swój rozum i powinni głosować przeciw

  0
  0
  • Kropeczk pisze:

   ha,ha,ha! Paweł, nie pisz bzdur, że “radni mają swój rozum”. Większość z nich ma w tym swój interes! Mamy,żony, córki, synowe itd, pozatrudniane w gminie. Więc zagłosują jak wójt każe.

   0
   0
 3. Paulina Skowrońska pisze:

  Przedstawiony przez Redakcję projekt uchwały budżetowej na 2018 rok jest całkiem poprawny. Owszem, zadłużenie na ostatni rok kadencji robią NAGLE! bardzo duże w stosunku do poprzednich lat tej kadencjikiedy jechał na projektach poprzednika. Rodzi to podejrzenie, że wójt na odejście chce zostawić gminę zadłużoną tak bardzo żeby następca nie miał możliwości ruchu. Czyli podejrzewa, że wygryzł wójta Sochę tylko przez to,że ten nie mógł startować, o co postarali się fałszywi ludzie, i że Pan Socha może wrócić na to stanowisko. Czyli się boi. I słusznie.
  Nie opowiadam się ani za tym ani za innym wójtem czy kandydatem, ale wójt Socha zrobił w gminie ogromną, dobrą robotę!
  Kłamstwa wypisywane tu przez TWAgenta i inne nicki nie znajdą poparcia w faktach. Ludzie widzą i oceniają. Widzą też, że w tej kadencji leniwy wójt i jeszcze bardziej leniwy zastępca nic nie robili dla gminy. Tyle że są wójtami. Wójt Żurek nie starał się o pozyskanie pieniędzy innych niż z naszych podatków (jeśli się starał to nieskutecznie), a to mogło być ostatnie dla Polski rozdanie unijnych pieniędzy. Szkoda.

  0
  0
  • Realny pisze:

   Wójt Socha zostawił gmine w du…, tj z 16 milionami długu. Już nie raz ktoś to pisał i pod jednym z postów przyznał to nawet wierny Panu Jerzemu na dobre i złe radny Górniak. Gmina po wyborach była tak zadłużona, że każdy mieszkaniec to wiedział. Wójt Socha dla przypomnienia nie mógł startować nie przez fałszywych ludzi tylko czyny z przeszłości. Niestety ale za to co się robiło trzeba było wziąć odpowiedzialność. A Pani Magda przegrała właśnie przez Pana wójta, bo ludzie mieli go dość a w kampanii było go więcej niż kandydatki. Nie pomógł im nawet wierny pomagier, druh Jończyk, który przakazał im poparcie. Te karty się zgrały i Paulina dla dobra gminy czas na młodych, a nie dwóch “tetryków”, którzy sobie kupili portale w internecie (dla obecnego piszą przynajmniej prawdziwi dziennikarze, a nie frustrat z kompleksami) i bawią się w amerykańskich kongresmenów. To nie House of cards tylko co najwyżej w wykonaniu tych kandydatów Lot nad kukułczym gniazdem!!!!!!

   0
   0
 4. Brygida pisze:

  Dobrze Pani pisze Pani Paulino. Realny vel TW Agent, z hutek i parenaście innych nicków wciąż gra te same nuty do znudzenia. Widzimy co pozostawił po sobie poprzedni wójt a co zostawi po sobie ten. Niesmak. To najbardziej łagodne określenie nieróbstwa obecnej władzy. Wójt Janik był starszy i też wepchał się na wójta. A też nic nie zrobił. Wójt Socha zaciągał tylko kredyty na dofinansowania do pieniędzy z Unii i na…drogi w Aleksandrii. I nie byłoby to duże zadłużenie żeby nie kanalizacja i hala. Ale obie te inwestycje są? Są! Obie potrzebne. A jak przyznał obecny leń na stołku wójta zadłużenie gminy było bezpieczne! To tylko bracia z Aleksandrii i im podobni na prawo i lewo pyskowali o “ogromnym” zadłużeniu! Pyskowali bez rozumienia sytuacji byle pyskować bo była kampania wyborcza i pan M. kazał pyskować. Nie po to jeździł i rozrabiał po świecie!
  Ale jeden pyskach choć pod wieloma nickami nie zamydli ludziom oczu. Myśli że jak jemu płacą za pyskowanie to wszyscy robią tak samo. Dureń.

  0
  0
  • Realny pisze:

   Dureń to Cię robił:)

   0
   0
  • Brygida pisze:

   i widzisz realny, mozna cię rozpoznać choćby po chamstwie. Nie obrażaj mojego śp.Ojca. Nie dorastasz nawet do Jego śladu stóp.
   I taki gnój broni Żurka.

   0
   0
  • Realny pisze:

   Brygida, mam Cię w nosie:) Ty broń dalej kapusiów i tchórzy! A Żurek? Nieee… pisałem kto jest potrzebny!!

   0
   0
 5. Smakosz pisze:

  Kto?

  0
  0
  • Realny pisze:

   Ktoś kto nie bawi się w internetowe portale za pieniądze, ktoś kto ma czystą kartę i nigdy nie był w tym gminnym bagnie, ale kto??? Nie znam takiego!!! Czy ktoś normalny będzie chciał?

   0
   0
 6. Obyty pisze:

  Kto.? Napewno nie Jacuś, po tym co zrobił będąc radnym w powiecie! Prywata i nic więcej poza tym!

  0
  0
 7. Księgowa pisze:

  czyli 2 miliony jakie dostali z rozliczenia projektów po poprzedniej kadencji trzymali na lokatach i teraz dają jako wolne środki! Całe trzy lata nic się nie robiło żeby teraz nagle na ostatni rok, wyborczy! błysnąć inwestycjami!! szkoda tylko, że niewiele pozyskuje się z zewnątrz, a wszystko prawie z naszych podatków.Cóż, poprawne ale …nieetyczne. Ale co to kogo obchodzi?

  0
  0
  • Realny pisze:

   Księgowa, tak ściemniacie że wam sie już mieni- najpierw było 7, później 5, teraz 2, a prawda jest taka że było 16 mln zadłużenia, bo poprzedni wójt zrobił to co obecny. Są z tej samej mąki.

   0
   0
 8. gospodaż bez mgr.inż. pisze:

  Realny co to jest 16 mln długu w stosunku do pozyskanych z zewnątrz( z Unii i nie tylko) 104 mln zł, w stosunku do mizerji obecnego Wójta i długu jaki planuje na 2018 r w wysokości 17 ,5 mln zł. tak to ja też potrafię wójtować, brać kredyty i spełniać obietnice wyborcze.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Żurek chce zaciagnać 9 , a nie 17. Cyba że piszesz o zadłużeniu gminy po rządach Wójta Sochy, czyli 16 mln. Tak to wyglądało na koniec jego kadencji, nawet radny Górniak w komentarzu do jednego z artykulow potwierdził

   0
   0
 9. Księgowa pisze:

  Realny, nie pisz do mnie w liczbie mnogiej. My z Bożej łaski księgowa jesteśmy w …liczbie pojedynczej. Ponad 2 było z rozliczenia samej kanalizacji i to sobie pewnie odłożyli żeby teraz było za co się popisywać przed wyborami.

  0
  0
 10. Biała pisze:

  Realny nie porównuj poprzedniego wójta z obecnym leniem. Za trzy lata niewiele zrobił tylko imprezki z przewodniczącym

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista vel TWAgent vel realny, już trudno spamiętać jakich nicków używasz. Ty jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo odpisujesz to co Ci kazali napisać,” gospodaż bez mgr.inż.” napisał wyraźnie o planowanym zadłużeniu Gminy na 2018 r – 17,5 mln zł.Jak zwykle nie akceptujesz tej informacji więc kręcisz o 16 mln zł. Jeśli nie czytałeś proj. budżetu to nie komentuj. Masz rację że kiedyś odpisałem Ci na twoje natrętne pytanie o zadłużeniu na koniec kadencji Wójta Sochy. I powtórzę za: gospodaż bez mgr.inż. Realny co to jest 16 mln długu w stosunku do pozyskanych z zewnątrz( z Unii i nie tylko) 104 mln zł.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).