Problemy z uchwałą dotyczącą ekwiwalentu dla strażaków

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Konopiska. Chodzi o uchwałę nr 335/XLII/2022 Rady Gminy Konopiska z dnia 22 marca 2022 r. w sprawie ustalenia ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy biorących udział w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

Poniżej szczegóły.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “Problemy z uchwałą dotyczącą ekwiwalentu dla strażaków”

 1. Obywatel K pisze:

  czyli jakrozumiem strażak choć OCHOTNIK za ochotnicze gaszenie pożaru czy wyjazd na szkolenie ma ZAROBIĆ? i tu pytanie: skąd ma mieć pieniądze? Czy minister albo wojewoda DAJEpieniądze samorządom na te “ochotnicze”zarobki? Prawdopodobnie nie… Rząd każe wypłacać ale kasę ściągnijcie ze swoich podatników! To tak samo jak z nauczycielami! Macie im wypłacać ale kasę znajdzcie sobie sami. A że uchwała zła?! To norma w tym urzędzie!

  7
  1
 2. Mieszkaniec pisze:

  Debile

  4
  0
 3. marek pisze:

  Nic sobie nie robią z tych Waszych komentarzy-napiszą….zapomną -byle kasa się zgadzała i do przodu…..

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).