Problemy komunikacyjne PKS w Konopiskach

Zaczynają się poważne problemy z funkcjonowaniem PKS Częstochowa. Nie dość, że zdecydowana większość gmin nie ma podpisanej umowy na przewozy PKS od lipca bądź września 2016 roku, w tym Gmina Konopiska, to teraz PKS Częstochowa ze względu na oszczędności uciął niektóre nierentowne połączenia.

Poniżej komunikat zarządu PKS Częstochowa S.A.:

Zarząd PKS Częstochowa S.A. serdecznie przeprasza wszystkich klientów ( pasażerów ) spółki za zaistniałe w ostatnim czasie niedogodności w korzystaniu z usług naszej firmy tj. opóźnieniu lub odwołaniu niektórych kursów. Sytuacja ta jest spowodowana obiektywnymi przyczynami, zupełnie niezależnymi od spółki.

Mając na uwadze dotychczasową pozytywną współpracę dołożymy wszelkich starań, aby usługi świadczone przez spółkę były na jak najwyższym poziomie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

PKS Częstochowa S.A.

PKS Częstochowa S.A.

 Kategorie:

34 odpowiedzi na “Problemy komunikacyjne PKS w Konopiskach”

 1. Paulina Skowrońska pisze:

  a miało być tak pięknie…”obiecanki, cacanki,a….”

  0
  0
 2. Racjonalista pisze:

  Przy tych cenach biletów to nie dziwię się że PKS ledwo zipie i musi ciąć połączenia.

  0
  0
 3. Talar pisze:

  Miało być MPK w konopiskach no ale wybraliście żurka to macie teraz !

  0
  0
 4. Dawidosu pisze:

  Brawo Żurek. Nawet pksy nam zabierzesz

  0
  0
 5. Kamil pisze:

  Miało być jakieś centrum przesiadkowe? no a żurek obiecywał,że jak go wybierzemy to przywróci 30_tke i wszystkie kursy,że gmina musi się dołożyć,że to dla ludzi!
  No to nam dołożył…

  0
  0
 6. obiektywna pisze:

  Ludzie dobrzy uwierzyli w słowa bez pokrycia , bo ładnie gadał. I dalej próbuje obciążać innych za swoje nieróbstwo wylewając żale w swoich mediach (o przepraszam w gminnych). Najpierw była plotka o ogromnym zadłużeniu gminy, przez pospieszne ogłoszenie pierwszego sukcesu wójta nie zdołano wykonać (pozostawić) zjazdu do poboru wody, co dziś jest dużym utrudnieniem dla mieszkańców, następną przeszkodą w realizacji inwestycji jest radny z Rększowic. Co jeszcze może dołożyć jak pisze Kamil?

  0
  0
 7. Racjonalista pisze:

  Kolejny temat na dyskusję. Tylko czy ktoś spojrzał na zmiany? Ulega zmianie godzina jednego połączenia dla naszej gminy do Boronowa chyba to autobus 103. I na czas wakacji i weekendów zawieszenie do Boronowa. Ile zlikwidowanych?

  0
  0
 8. mieszkaniec pisze:

  Dla ludzi z cisia każdy temat jest dobry. Kiedy nastepna proba odwołania burmistrz z blachowni i zbieranie podpisów. Ile to ostatnio braklo

  0
  0
 9. Kamil pisze:

  mieszkaniec, jak ciebie obchodzą sprawy Cisia to se pisz na stronie Blachowni, którą ci Pan Gąsiorski założył! Żebyś se mógł popisać. Nas interesuje gmina Konopiska i dzięki temu Panu możemy oceniać poczynania naszej władzy. Wy macie swoją.
  Zazdrosny o nieudaczników we władzach? Se załóż swoją stronkę i tam będziemy pisać.

  0
  0
  • obiektywna pisze:

   Ad. mieszkaniec. Inteligentnych inaczej należy lekceważyć, nie warto nawiązywać dyskusji i zniżać się do ich poziomu.

   0
   0
 10. Z Aleksandrii pisze:

  Ile jeszcze ten nieudacznik zrobi nam krzywdy? Za czasów wójta Sochy planowany byl chodnik od przejazdu kolejowego w Blachowni aż do centrum Konopisk.Wykonany został projekt i zabezpieczone finansowanie w 85 % przez środki unijne.Gmina miała TYLKO dołożyć 15% kasy. Plany zaplacone poszły do kosza, a gmina już nigdy nie dostanie takich pieniędzy na chodnik.Taką DECYZJĄ obecny wójt pogrzebal nadzieję mieszkańców Aleksandrii i również Kopalni w wybudowanie bezpiecznego pasa chodnika dla mieszkańców tej części gminy. Nie chciało się Wojtowi robić,lepiej kasować 200 000,00 zl za nic nierobienie !Tylko huczne i zakrapiane imprezki w gminie są na okraglo.Tym dobrobytu mieszkańcom się nie zbuduje! Niestety takiego mamy Wójta i większość Rady Gminy. WOJT musi odejść!!!!!!

  0
  0
 11. Chudy pisze:

  nie kumam co ten Racjonalista pisze? czemu Stańczyk? to jakaś ksywa?

  0
  0
 12. Mieszkaniec pisze:

  Jeżeli to prawda, to wójcie nie masz się co pokazywać w Aleksandrii.

  0
  0
 13. Wdzięczny pisze:

  Jak to dobrze ,że mamy taką stronę w internecie. Teraz dopiero poznajemy co robi dla nas władza z wójtem na czele.

  0
  0
 14. zgaduj zgadula pisze:

  Racjonalista graj dalej w zgaduj zgadula. Nie ważne kto pisze czy Stańczyk,Chińczyk,czy clown byle nie cmokier jak ty. Ważne by pisał prawdę.

  0
  0
 15. Paulina Skowińska pisze:

  Odnośnie chodnika to prawda mieszkancy z Aleksandri Kopalni mieli dojechać rowerami do Konopisk do centrum przesadkowego i tam mieli odjechać do miasta PKS przy okazji miało być zabrane połowę boiska LOT to trzeda mieć porąbane w głowie dotyczyczyło to mieszkańców pozostałych mieszkańców gminy

  0
  0
  • talar pisze:

   Pani to już dziękujemy za takie komentarze

   0
   0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   i znowu się urodziła kolejna (?) Paulina Skowrońska, ( i Pan Jacek uwierzył!), Większość jednak dobrze wie, że to nie ja. Nie piszę kłamstw w rodzaju zabierania boiska LOTU. Nie po to poprzedni wójt remontował to boisko, ogradzał, budował trybuny, żeby potem, w rozumieniu tego co się podszywa pode mnie zabierać część boiska na centrum przesiadkowe. Mówili o tym na zebraniu mieszkańców, widać nie słuchałeś Racjonalisto i Talarze, albo to było za trudne do pojęcia dla was!

   0
   0
 16. Krajan pisze:

  A jednak to prawda co mówi ulica,ze wladzy najlepiej wychodzi mówienie nie prawdy. Wójt wyznaje zasadę : czy się stoi,czy się leży ,to 200 tys .złotych się należy.Przykladem tego jest w/w post przez Paulina Skowrońską ,zawierający same klamstwo dot.boiska Lot-u.Za poprzedniej władzy nigdy nie było tematu likwidacji boiska w centrum Konopisk,wrecz odwrotnie to boisko zostało do inwestowane za wójta Sochy ( trybuna dla kibiców, automatyczne nawadnianie, nowe oświetlenie,pilkochwyty,wymiana oświetlenia,nowe ogrodzenie). Na kłamstwach daleko się nie zajdzie.Obecnemu wójtowi J. Żurek za nic nie robienie na rzecz mieszkańców stanowczo mówimy NIE i do widzenia.Wojt musi odejść!!!

  0
  0
 17. zgaduj zgadula pisze:

  Razem ze swoimi przybocznymi.

  0
  0
 18. Paulina Skowrońska pisze:

  właśnie o tym pisałam. wczoraj znajoma pokazała mi właściwy kawałek -strona 28 -w sprawozdaniu z budżetu za poprzedni rok!
  Czym ten Żurek się chwali?!!!
  Dostali z Funduszu spójności – 354 045,72 zł – zasługa poprzedniego zarządu!
  z rozliczenia za budowę kanalizacji -2 732 187,95 – zasługa poprzedniego zarządu!
  dotacja z PROW za kanalizacje w ul.Szmaragdowej – 277 400,55 – zasługa poprzedniego zarządu!
  z rozliczenia za budowę parkingu -m242 144,54 – zasługa poprzedniego zarządu!
  za budowę światłowodów od Częstochowy – 599 627,50 – zasługa poprzedniego zarządu!
  z rozliczenia budowy hali sportowej – 736 684,64 – zasługa poprzedniego zarządu!
  z rozliczenia budowy boiska w Konopiskach – 24 382,93 – zasługa poprzedniego zarządu!
  z boiska a Łaźcu – 19 000,00 – zasługa poprzedniego zarządu!
  za boisko w Kopalni – 25 000,00 – zasługa poprzedniego zarządu!

  razem podają że tylko za inwestycje dostali pięć milionów dziesięć tysięcy!!! (5 010 473,85)!!

  Ile zawdzięczamy nowemu wójtowi? Ile zdobył sam dla gminy? Co sam zrobił? sam wymyślił?
  Taki nieudacznik musi odejść, macie rację!
  Umie tylko sobie pensję podwyższać. I kłamac.
  Będziemy o tym pamiętać przy następnych wyborach albo i wcześniej!

  0
  0
 19. zgaduj zgadula pisze:

  Co na to (nie do) rzecznik, skoro wójt zatrudnił papugę może coś odpowie. A może zaprzeczy? Oni tak mają.

  0
  0
 20. Konopiszczanin pisze:

  Władza mądrością stoi tylko nie w Konopiskach. Otóż sąsiednie gminy pow.lublinieckiego postawiły na rozwój komunikacji publicznej będą tworzyc dzięki środkom unijnym centra przesiadkowe, aby mieszkańcy mogli wygodnie podrozowac .Wojt Żurek wyrzcil projekt złożony przez poprzednika , stosując zasadę ,lepiej nic nie robić , mieszkańców omamić ciemnotą,ze boisko do likwidacji. Jest to wielkie kłamstwo,chodnik łączący Aleksandrie, Kopalnie mial służyć bezpiecznej komunikacji dla mieszkańców ww.czesci gminy. Poza tym dzięki pozyskanym środkom unijnym miało być dokończone zagospodarowanie centrum Konopisk.A wójt Żurek zaprzpascil duże środki unijne, centrum Konopisk pozostawiając nie dokończone.Swoim działaniem okazał się jeźdźcem bez głowy. I tak wygląda rozwój Konopisk za obecnego włodarza.Kończ Waśc wstydu oszczędź!

  0
  0
  • Kamil pisze:

   przecież on za te dwa lata nic swojego nie zrobił!

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Dodam jeszcze że miała być modernizacja oświetlenia w całej gminie z czego mieli byśmy oszczędności ok 300tys zł rocznie.
   Też wyrzucone. A dotacje unijne się kończą, Takiej okazji już nie będzie. Czekanie do następnych wyborów to strata następnych okazji pozyskania pieniędzy unijnych. Później będzie tylko gorzej.

   0
   0
 21. Kamil pisze:

  a nie! przepraszam! postawił wiatę przystankową. Krzywą!
  Zorganizował popijawe w Hutkach.
  Podniósł pensje. Zaczynając od siebie!
  A! i spiep…ł drogę!

  Pani Paulina zapomniała dodać, że zrobił windę. To też staraniem poprzedniego wójta. i klimatyzacja w urzędzie. Niby luksus, ale jakże potrzebny! Też staraniem poprzedniego wójta.

  0
  0
 22. Górniak Stanisław pisze:

  Dodam jeszcze że miała być modernizacja oświetlenia w gminie na czym zaoszczędzili byśmy ok 300tys rocznie o czym już tu kiedyś pisałem.

  0
  0
 23. Ktoś pisze:

  Winde która często jest nieczynna,niestety

  0
  0
 24. Kamil pisze:

  znowu nie dopilnowali wykonawcy? jak przy budowie drogi?

  0
  0
 25. obiektywna pisze:

  Standard.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).