Powstał “Ruch Obrony Ekologicznej Oczyszczalni w Hutkach”, który broni oczyszczalnię przed “złymi mieszkańcami”

Kilka dni temu do skrzynek pocztowych mieszkańców Hutek trafiła ulotka, w której to można przeczytać, że powstał “Ruch Obrony Ekologicznej Oczyszczalni w Hutkach“, który ma za zadanie obronę oczyszczalni ścieków rybnych w Hutkach przed “złymi mieszkańcami“.

Przewodniczącym ruchu obrony został Mieczysław Chudzik z Aleksandrii. W składzie “obrońców” znaleźli się mieszkańcy Aleksandrii, jeden Konopisk i reszta spoza gminy i powiatu częstochowskiego. Komitet ma za zadanie zniechęcić mieszkańców Hutek do walki o czyste i ekologiczne miejsce zamieszkania.

Co ciekawe, wczoraj radny Robert Kołodzieczyk, który dowiedział się o tym, że został wpisany do tego ruchu, złożył oświadczenie o tym, że nie zgadza się z łączeniem jego osoby z tym ruchem. Widocznie ktoś się pośpieszył i bez zgody Kołodziejczyka wydrukował ulotkę z jego poparciem.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że wśród obrońców nie ma żadnego mieszkańca Hutek.

Do sprawy z pewnością wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Powstał “Ruch Obrony Ekologicznej Oczyszczalni w Hutkach”, który broni oczyszczalnię przed “złymi mieszkańcami””

 1. BABEL pisze:

  Myślałem że już nic mnie nie zdziwi, inwestorowi nieżle się pali pod tyłkiem jak próbuje być teraz ,,ekologiczną,, oczyszcalnią,50 cystern dziennie to nic sama radość,no i to wspaniałe grono popierających inwestora z WÓJTEM NA CZELE ,brawo wy sprzedajne k……..wy, szczególne brawa dla radnych i wójta walczących o ..DOBRO,, mieszkańców a reszta tych popierających z poza gminy może niech kupi teraz domy w Hutkach przy oczyszczalni ,,ekologicznej,,
  i jeszcze ludzie wam ,,podziękują,, .,,BRAWA ,, JESZCE RAZ DLA WÓTA I RADNYCH W POPIERAJĄCYCH JAK NAJSZYBSZE URUCHOMIENIE OCZYSZCZALNI PANA INWESTORA I BARDZO ,,DZIĘKUJEMY,, ŻE MACIE NAS W D….PIE , widocznie tam jest miejsce mieszkańców i jednocześnie waszych wyborców

  47
  1
  • Z Hutek pisze:

   Cysterny gląby policzyły w jedną stronę czyli nie wracają sprzedajemy, wiezdzaja kolejne sprzedajemy itd czyli mieszkańcy Hutek każdego dnia będą sprzedawać po 50 samochodzikow smierdzacym Za tą kasę wybudujemy szkole dla tych wielkich specjalistów z ulotki głównie z Aleksandria niech się ciule dokształca bo nie mają pojęcia pod czym się podpisują

   33
   0
 2. Jula pisze:

  W Hutkach jest jeden który uzurpuje sobie prawo do rządzenia wszystkim i wszystkimi to Edward a w powiecie jest taki drugi czyli Mietek tak trwa to latami Jeden madrzejszy od drugiego tyrani narodu. Jeśli chodzi o Edka to już dawno z wójtem wieś sprzedał a jeśli chodzi o tego drugiego to niech se tą oczyszczalnie wielki przedsiębiorca zabierze do siebie za swój płot Ludzie kiedy my pogonimy to dziadostwo!

  45
  2
 3. Gosia pisze:

  To takie są teraz zadania Radnych Powiatu popierać smykow karierowiczów cwaniakow a gnębić i zatruwać mieszkańców. Brawo Panie Radny Powiatowy Chudzik osiągnął Pan szczyt chamstwa. Po co i komu to wszystko starość idzie niedługo dostanie Pan to co wszyscy kwaterka niewielka i tyle Po co się Pan wtrąca niby w nieswoje sprawy?

  46
  0
  • Marysia pisze:

   Bo Mieeeetek zawsze lubił mieszać, zaszkodzić! to już taka menda jest. Widocznie mu coś obiecali. Szuja.

   5
   0
 4. PA pisze:

  Ścieki rybne śmierdzą. Tylko pieniądze nie śmierdzą.

  34
  0
 5. Zły mieszkaniec pisze:

  Jestem zły bo nie chce żyć w smrodzie, jestem zły bo chce aby moje dzieci żyły w zdrowym środowisku jestem zły bo nie mam kasy na nowy dom w Suchej Beskickiej Najbardziej jestem zły o to że Skoczylas powiedział, że nie wpisywał się do żadnego ruchu O co tutaj chodzi Mieczysław?

  41
  0
 6. fury pisze:

  mogę jeszcze zrozumieć bydlaka który kazał zredagować i kolportować tą szmatę w obronie swojej ..ekologicznej,, oczyszczalni ale jakim ZEREM trzeba być będąc wójtem lub radnym żeby tak podle i otwarcie występować przeciw swoim wyborcom i sąsiadom dla jakiegoś obcego kombinatora chyba że wszyscy popierający czekają na $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ a wredni mieszkańcy Hutek przeszkadzają i nie rozumieją wyższych potrzeb swoich ,,wspaniałych,, i ,,uczciwych,, władz.
  Ścieki rybne może rozkładają się łatwo ale śmierdzą tak jak wy .HAŃBA !!!

  34
  0
 7. Ryba pisze:

  Coś mi tu śmierdzi, ale chyba nie ryba; winszuję pomysłu z Ruchem Obrony;-)-idealny strzał w kolano, przed następnymi wyborami:-)Hutki trzymajcie się!

  24
  0
  • Marysia pisze:

   Ryba, “przed następnymi wyborami” znów wam jakieś oszołomy naobiecują gruszek na wierzbie i zagłosujecie jak te barany!a potem płacz….Za późno

   4
   0
 8. Mieszkaniec pisze:

  Radny Powiatowy już w czerwcu na radzie gminy agitował wszystkich żeby bronili oczyszczalni. Jak sobie przypominam to zbulwersowani mieszkańcy Hutek pisali o tym i udostępnili link z sesji żeby posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia radny, wójt i przewodniczący. To była żenada! Ponoć mieszkańcy nawet wystosowali pismo w tej sprawie ale znając naszych radnych pewnie nawet się z nim nie zapoznali, bo po co. Ignorancja i niewiedza są lepsze. Aż się boję, że tego typu zapędy przeniosą się do innych miejscowości i koło naszych domów zaczną powstawać takie “kwiatki”.

  25
  0
 9. mery pisze:

  Pan Mietek nie chce być gorszy od Jurka i wspólnie na zasadzie pomocy coś za coś zabrał się za oczyszczalnie w Hutkach. Chce pomóc Jurkowi i Edkowi w legalizacji tej oczyszczalni. Tym coś za coś jest zagospodarowanie dziury po wyrobisku w Aleksandrii.
  Pan Mietek i Jurek byli przez mieszkańców widziani jak chodzili po tym terenie -byłej kopalni piasku. Jak wieść gminna niesie Pan Mietek nie chce być gorszym od Jurka i ,,dziurę” ma zamiar zasypać. Czy to mają być podobne śmieci jak na wysypisku na Pałyszu, które śmierdziały na całą okolicę? Ponoć kasa nie śmierdzi! A Jurek już się urządził i ma swoje miejsce poza śmierdzącą gminą. Sucha Beskidzka to piękny teren na wybudowanie domku i wypoczynek.

  26
  3
 10. sokół pisze:

  Sucha Beskidzka to super miejsce do zamieszkania. Czy spotkamy tam naszego wójta w swoim domku? Lepiej tam niż w gminie smierdzącej !

  29
  0
 11. Obywatel pisze:

  Wszystkie kolejne Sądy unieważniają pozwolenia i decyzje które Inwestor dostał, aby wybudować to “szambo” w Hutkach,
  wszystkie z naruszeniem prawa, a teraz “oświecony” radny powiatowy wie lepiej ?
  Rodzi się pytanie do p. Chudzika, kto i czym Pana skusił aby tak się zbłaźnić, okazać się takim ignorantem ?
  A może ktoś Pana szantażuje ? A może ktoś coś Panu obiecał, dał, a teraz trzeba spłacać to zobowiązanie ?
  Mieszkańcy Aleksandrii, czy popieracie takiego kogoś, ? Czy jest Wam wstyd za Niego ? Jeżeli tak to okażcie Mu Waszą pogardę wobec tej nieudolnej propagandy.

  38
  0
  • Obywatel K pisze:

   Od tek wielu lat ten człowiek i klan Skoczylasów trzęsą Aleksandrią a wy ich i tak wciąż wybieracie! Bo tak wygodniej. Bo w kampanii nakłamią na konkurentów, naobiecują!a to niech ta będzie Chudzik albo inny Skoczylas. Wybieracie ” na odczep się”, bo rodzina,bo znajomek,bezmyślnie. No to macie… Jurkowi już nie zależy! On już wójtem nie będzie, referendum jak zwykle wzięło w łeb, on już się nachapał, A Mieeeetek zawsze był pazerny. Komu on to zostawi?

   9
   1
 12. Aka pisze:

  Tu przecież nie chodzi o ścieki rybne!!! To mają być ścieki PRZEMYSŁOWE NIEZNANEGO POCHODZENIA !
  Mają być przywożone w ilości 600 m3 / skąd ?? / bo sam zakład w Hutkach wytwarza ok.8 m3.
  A w cieniu pozostaje pewien radny z żoną…….

  19
  0
 13. zaineresowany pisze:

  Do Mieszkańców Gminy Konopiska.
  Dzisiaj przeczytałem ulotkę: Ruch Obrony Ekologicznej Oczyszczalni w Hutkach. Czytając ją zastanowił mnie zapis:” Ścieki z przetwórstwa rybnego są biologicznie łatwo rozkładalnymi.Potwierdza to polskie prawo.”
  Prawo określa ramy w zakresie których należy postępować. Potwierdzić mogą fachowcy, czy coś jest zgodne z prawem czy nie.
  W raporcie o oddziaływaniu na środowisko jest napisane, że w trakcie procesów obróbki ryb do ścieków dostaje się duża ilość soli, co powoduje bardzo wysokie stężenie chlorków w ściekach. Z uwagi na fakt, że nie istnieje żadna dostępna metoda odsalania ścieków Właściciel Firmy zapewnił że wydzieli ścieki zasolone i ich zewnętrzną utylizację.Nasuwa się wiele pytań. Gdzie trafią wydzielone ścieki, jaka będzie ich ilość, co dalej po wydzieleniu? Do oczyszczalni nie mogą być skierowane bo nie odsolone. Żadna inna oczyszczalnia ich nie odbierze z tego samego powodu. I co dalej, chyba słone jezioro w Hutkach. Następny problem zbagatelizowany to słuszne obawy mieszkańców Hutek (inni mieszkańcy też powinni się obawiać) chodzi o wyliczenie ilości samochodów dowożących ścieki. Skąd 50 samochodów na dzień? Oczyszczalnia ma oczyszczać 600m3 /dobę, 600:50=12 > każdy samochód musiałby mieć ładowność 12m3 czyli powyżej 10t. Ul. Przyrodnicza jest oznakowana, zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10t. Wg obliczeń z ulotki to 6-7 samochodów/h, (z moich wyliczeń wynika 2 razy tyle, średnia ładowność samochodu beczkowóz to 5-6t w zależności od marki) gdzie powroty oraz wywóz osadów, dowóz wapna(ilości zużycia nie podano). Dalej następne niedopatrzenie a może kolejna celowa manipulacja z 3 str. ulotki: Istotnym faktem jest to, że cała instalacja mieści się w szczelnie zamkniętym obiekcie, co wyklucza jakiekolwiek obawy wynikające z możliwości przedostawania się ścieków do środowiska- atmosfery. Jeśli ma to być prawdą to po co w każdym z 2 budynków technologicznych zainstaloano po 2 wentylatory o wydajności powyżej 4000m3/h informacja str. 36 raportu. W ulotce nie wspomina się o emisji związków chemicznych jak: siarkowodór, amoniak, metan,lotne związki organiczne oraz merkaptany -dusząca woń nawet w niskich stężeniach, siarczek dwumetylu ,metyloamina- powoduje łzawienie, pirydyna-działa szkodliwie na drogi oddechowe, skórę i oczy, p-krezol- powoduje depresję jest rakotwórczy. Jak można potraktować deklarację ze str. 4 ulotki członków Ruchu Obrony Ekologicznej Oczyszczalni Ścieków w Hutkach, cytuję: Dlatego z zachowaniem wszelkiej staranności działania i po dokładnym przeanalizowaniu całej sprawy, w pełni popieramy działania Wójta Gminy Konopiska oraz Rady Gminy Konopiska zmierzające o umożliwienia przedsiębiorcy jak najszybsze uruchomienie. Czy tak ma wyglądać dokładna analiza przez ludzi z władz Gminy i Powiatu ? Mam wrażenie, że ulotka była tworzona tak aby przekonać czytelników, że wszystko jest w porządku, że wszystkie te protesty i skargi to jakieś wymysły.Przypuszczam że wielu z panów wymienionych na str.4 ulotki nie ma zielonego pojęcia co firmują swoim nazwiskiem. A może z jakiegoś powodu muszą?

  20
  0
  • Z Hutek pisze:

   Tak właśnie to ważne pełno w tej inwestycji przekłamań i braków Ludzie będą chorować, inwestycja nie przygotowana zupełnie do uruchomienia a ktoś zapewnia o cudzie technologii Tych z ulotki to od razu trzeba gdzieś zamknąć odizolować żeby ludziom nie szkodzili Może czas na prokuraturę?

   15
   0
 14. sokół pisze:

  Nie rozumiem postępowania wójta! Przez dwa tygodnie odbywały się zebrania wiejskie a wójta na żadnym nie było. Ludzie są zawiedzeni jego postępowaniem. Czy boi się mieszkańców lub ma ich głęboko gdzieś. Po co w ogóle pobiera pensje z naszych podatków. Taka obojętność ze strony władzy i brak poszanowania mieszkańców nasuwa jeden tylko wniosek – taki człowiek nie powinien piastować stanowiska wójta. A może się mylimy , a wójt wypoczywał w Suchej Beskidzkiej. Wcześniej poruszacie tematy ochrony ekologicznej i zgadzam się, że gmina za jego rządów staje się śmierdzącym szambem w Hutkach i na Pałyszu.

  18
  0
  • Obywatel K pisze:

   A po co ma się przejmować?! On już pewnie nie będzie kandydował na wójta (a nawet gdyby to i tak go wybierzecie, bo nakłamie, ogłupi strażaków i nauczycieli), to ma to gdzieś! Domek letniskowy sobie ponoć już wybudował,dzieci ustawione, co się będzie gminą przejmował! Nigdy się nie przejmował! Zapłacił tylko (waszymi pieniędzmi) za dobrą kampanię wyborczą, oczernił konkurentów, nakłamał,naobiecywał i wygrał. Bo wam się nie chciało myśleć.

   8
   0
 15. Mkeszkanka pisze:

  Oglądam ta ulotkę i widzę kolorowe zdjęcia niewielki sprzęt i trochę pojemników plastikowych to cała ta milionowa inwestycja? To ze zdjęcia ma zapewnić bezpieczeństwo ludzi? Wentylatory zatrzymają smród i szkodliwe tlenki, zasolone nie zasolone jest zlewnia nie ma zlewni, wypłyną krystaliczne do rzeczki nie wypłyną….. dlaczego to mieszkańcy się marwia gdzie jest kontrola nad tym co się tutaj wyprawia. Na wojta i powiat nie możemy liczyć dokopali nam za coś….w zamian za coś! Czy ktoś zapanuje nad tą samowolą?

  15
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).