Potrzebne jest wsparcie. Druhowie OSP Aleksandria zbierają pieniądze na nowy samochód!

Sytuacja finansowa niektórych Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Konopiska jest tak zła, że potrzebna jest pomoc mieszkańców. Tak jest w OSP Aleksandria, która otrzymała 860 000 zł dotacji na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. OSP Aleksandria nie ma co liczyć na dodatkowe wsparcie wójta i gminy, dlatego musi sama uzbierać 90 000 zł. Nowy samochód, przy obecnych cenach, kosztuje ok. 950 000 zł. Brakującą kwotę druhowie z Aleksandrii zamierzają zebrać poprzez zbiórkę.

Pieniądze można wpłacać przez zrzutkę – TUTAJ.

W imieniu druhów OSP Aleksandria, proszę o wsparcie. Liczy się każda złotówką.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

4 odpowiedzi na “Potrzebne jest wsparcie. Druhowie OSP Aleksandria zbierają pieniądze na nowy samochód!”

 1. PA pisze:

  Niestety, ale działania naszych strażaków-ochotników podczas i w imię pandemii mocno podważyły zaufanie lokalnych społeczności do nich. Chcąc liczyć na gremialny odzew zwykłych ludzi na swój apel (czyli ludzi spoza budżetówki z nauczycielami włącznie), druhowie musieliby się wpierw jasno zdefiniować, czy są przedłużeniem władzy, właściwie każdej – rządowej, gminnej oraz związkowej (ZOSP RP), czy też organizacjami opartymi na misji ofiarnego niesienia ludziom pomocy w trwodze. Jak na razie można odnieść wrażenie, że brakującą sumę powinni pozyskać np. od handlarzy maseczek na twarz, które tak żyw jeszcze niedawno reklamowali, czy nawet “akcję” “zostań (umrzyj?) w domu”. Zwykli ludzie to wszystko pamiętają. Tak więc strażacy-ochotnicy, albo po jednej, albo po drugiej stronie. Tym bardziej, że jedna zdaje się wykorzystała Was i porzuciła – skoro trzeba żebrać o pieniądze wśród społeczeństwa.

  9
  6
  • jędrek pisze:

   Szanowna pani lub panie , takich głupot to już dawno nie czytałem , myślę że mieszkańcy wsi Aleksandria powinni się dołożyć do tego wozu bojowego w końcu jest to w ich interesie a sądząc po obejściach do najbiedniejszych nie należą wystarczy się tylko przejechać po każdej z ulic , na każdym placu po kilka samochodów piękne domy ogrodzenia itp. długo by wymieniać , więc myślę że dać te stówkę lub choćby pięć dyszek to żaden chyba problem , chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć że obecny wóz bojowy ma prawie 60 lat i raczej to jest ujma dla tak zasobnej wsi a nawet wstyd a polityki bym w to nie mieszał , pozdrawiam serdecznie .

   1
   3
  • Mts pisze:

   Co ty ćpiesz 😆 pisząc takie głupoty 😆😆👍 towar pierwsza klasa

   1
   0
 2. jędrek pisze:

  Obyście nie musieli korzystać z ich pomocy .

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).