Posiedzenia Komisji Rady Gminy Konopiska

Od 17 do 20 października odbędą się posiedzenia wszystkich Komisji Rady Gminy Konopiska. Radni będą debatować głównie nad realizacją budżetu za pierwsze półrocze 2016 roku.

17 października 2016 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się posiedzenie członków Komisji Finansów, Gospodarki, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Tematem posiedzenia będzie:
1. Ocena realizacji inwestycji gminnych za I półrocze 2016 r.
2. Analiza gospodarowania mieniem komunalnym w 2016 r.
3. Zaopiniowanie materiałów sesyjnych.
4. Sprawy różne

18 października 2016 r. (wtorek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się posiedzenie członków Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Tematem posiedzenia będzie:
1. Analiza wykorzystania obiektów sportowych: boisk, sal gimnastycznych, stadionu, hali sportowej, „Orlików”.
2. Zapoznanie się z informacją z wykonania budżetu za I półrocze 2016 roku.
3. Zaopiniowanie materiałów sesyjnych.
4. Sprawy różne.

19 października 2016 r. (środa) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się posiedzenie członków Komisji Samorządu Terytorialnego i Przestrzegania Prawa.

Tematem posiedzenia będzie:
1. Analiza wniosków złożonych do uwzględnienia w budżecie gminy na 2017 rok i możliwości ich realizacji.
2. Zaopiniowanie materiałów sesyjnych.
3. Sprawy różne.

20 października 2016 r. (czwartek) o godz. 8:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się posiedzenie członków Komisji Rewizyjnej.

Tematem posiedzenia będzie:
1. Inwestycje gminne – informacja o realizacji.
2. Kontrola realizacji remontów w gminie za I półrocze 2016 r.
3. Kontrola realizacji remontów w oświacie za 9 m-cy 2016 r.
4. Zaopiniowanie materiałów sesyjnych.
5. Sprawy różne.Kategorie:

20 odpowiedzi na “Posiedzenia Komisji Rady Gminy Konopiska”

 1. Górniak Stanisław pisze:

  Dlaczego Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zwołuje już któryś raz z kolei posiedzenie Komisji Rewizyjnej w tym samym dniu co sesja Rady Gminy. Mimo że w programie posiedzenia Komisji są tematy z planu kontroli Komisji Rewizyjnej. Bulwersuje mnie takie postępowanie gdyż jest fizyczną niemożliwością dokonanie właściwej kontroli w niespełna 3godz, remontów w gminie i oświacie czy kontroli wykorzystania budżetu przez OSP i kontroli wykorzystania dotacji przez kluby sportowe i stowarzyszenia za I półrocze 2016r. Interweniowałem w tej sprawie u Przewodniczącego Rady, ale bezskutecznie, mimo że jest On zobligowany zapisem w Statucie Gminy Konopiska: §14.2.5)Przewodniczący w szczególności koordynuje z ramienia Rady pracami komisji Rady. W powyższej sprawie napisałem skargę do Przewodniczącego Rady którą zamieszczam poniżej:
  Stanisław Górniak Konopiska , dnia 12.10. 2016r.
  Radny Gminy Konopiska Datownik Urzędu Gminy Konopiska
  data wpływu 13.10.2016

  Pan
  Edward Bałdyga
  Przewodniczący Rady Gminy Konopiska

  Skarga

  W dniu 22.09.2016r na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Złożyłem wniosek o przesunięcie punktu 1 na poz. 3 gdyż stosownie do zapisu w § 80
  Statucie Gminy Konopiska na posiedzeniu oprócz członków zespołu i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej obecne mogą być tylko osoby
  wezwane do składania wyjaśnień w prowadzonej sprawie.
  W dalszej części posiedzenia zadałem pytanie:
  p. Górniak: zapytał czy jest to kontrola czy posiedzenie komisji.
  p. Hanusiak: odczytał zapis ze statutu Gminy Konopiska dotyczący kontroli. Określił, że mamy do czynienia z posiedzeniem komisji o tematyce kontrolnej dotyczącej wykorzystania budżetu przez OSP
  Nadmieniam że Rada gminy uchwaliła plan pracy Komisji Rewizyjnej w którym nie istnieje zadanie: Kontrola wykorzystania budżetu przez OSP za I półrocze 2016.
  Istnieje natomiast w Planie kontroli komisji Rewizyjnej, który również uchwaliła Rada Gminy.
  Dlaczego Przewodniczący Komisji nie wniósł sprzeciwu co do opinii Radcy prawnego, który powinien wiedzieć że zapis w porządku Komisji Rewizyjnej pkt. 1 Kontrola wykorzystania budżetu przez OSP za I półrocze 2016. to jest kontrola , z której powinien być sporządzony odrębny protokół z wszystkimi jego właściwościami. Jest to ewidentne naruszenie zapisów statutowych. Ponad to , dzisiaj otrzymałem informację o Komisji Rewizyjnej która jest przewidziana na godz 8,00 w dniu 20.10.2016. W tym dniu jest również przewidziana sesja Rady Gminy o godz 11,00. W planie Komisji Rewizyjnej są 2 tematy dotyczące:Kontrola realizacji remontów w gminie za I półrocze 2016 r.
  Kontrola realizacji remontów w oświacie za 9 m-cy 2016 r. Jak na spokojnie w tak krótkim czasie można przeprowadzić kontrolę remontów prawie w całej gminie?

  0
  0
  • lisica pisze:

   Po co brać dwa dni wolnego jak są niepłatne lepiej jeden a dieta ta sama.

   0
   0
  • Kartezjusz pisze:

   Bo tak pasuje panu przewodniczącemu!a przecież młodzik nie będzie się liczył z Waszym zdaniem! Ponadto nie ma czasu na dokładne rozpatrzenie np.skarg czy wniosków Pana Radnego Górniaka. I może o to przede wszystkim chodzi.

   0
   0
 2. Belfer pisze:

  Komisje – to jedna wielka lipa . Stenogramy posiedzeń komisji ustalone ok 16 lat temu dalej towarzyszą pracy grupy ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o czym dyskutują ! Owszem – pojawiają się sprawy bieżące, ale komisje zbierają się tylko po to aby się ” zebrać ” i przytulić kasę za zebranie !

  0
  0
 3. Rudy pisze:

  Wg bip przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Poleszczuk. Faktycznie młodzik, do tego arogancki. Ale najważniejsze, że pewnie tak mu każe jego boss! To on rządzi wszystkimi radnymi z Aleksandrii! To cóż się dziwić, że Komisja Rewizyjna (ha,ha!) odbywa się dwie godziny przed sesją.

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  To bezspornie świadczy o tym, że >komuś< bardzo zależy aby pewne fakty nie ujrzały światła dziennego.

  0
  0
 5. jteresa pisze:

  Jakie fakty panie radny pewnie pan wie to prosze napisac niech opinia publiczna sie dowie.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Przecież właśnie Pan Radny tu pisze! I dlatego zamykają Mu usta ograniczając czas trwania komisji rewizyjnej żeby nie mógł pytać i domagać się odpowiedzi! Bo nie ma czasu. Cwaniak z tego Poleszczuka.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Tyle afer wykryl ten nasz przesladowany radny i zero wyrokow. Wszystko bylo tylko nic nie warta pisanina. W sprawie z hutek jakos tez cicho, ale ani “redaktorek” ani Pan Gorniak nie napisza o tym. To cco Panowie? Jak ta sprawa z OSP w Hutkach?

   0
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  Nie mam takich umocowań aby zmusić odpowiednie instytucje do działania. Jestem członkiem Komisji Rewizyjnej ale jeden nie mam szans dogłębnie zbadać tematów, które tu są poruszane i są ważnymi z uwagi na przejrzystość działania władz Gminy. Wobec tego mogę jedynie pewne sprawy ujawniać mieszkańcom na tym portalu gdyż jest to jedyna możliwość dotarcia z informacją do mieszkańców gminy Konopiska. Wszystkie poruszane tu problemy staram się potwierdzać faktami.
  Nie uważam to za nic nie wartą pisaninę, gdyż o wielu sprawach tu poruszanych mieszkańcy być może nigdy by się nie dowiedzieli.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ale sprawa z osp hutki byla w prokuraturze i nic. Czyli okazalo sie ze to czym sie Pan tak goraczkowal nie ma pokrycia w faktach.

   0
   0
  • Racjonalista pisze:

   To ujawniaj prawdziwe rzeczy, a nie jakieś wymysły. Okazuje się, że za cokolwiek się panie radny nie złapiesz to okazuje się jakimś pana wymysłem.

   0
   0
 7. Racjonalista pisze:

  Pytanie: czy można kandydować na randego danej miejscowości nie będąc jej mieszkańcem. Był kiedyś jeden radny co na Radach, aż z nerwów po stołach skakał, ale ten nasz Sherlock Holmes to zaczyna już przebijać poprzednią gwiazdę. Tropi, szuka, pisze, zagląda – tylko jakoś nie widzę koontynuacji tych rewelacji.

  0
  0
 8. zgaduj zgadula pisze:

  Racjonalista lubisz zawieruchy spróbuj sam kontynuować, w mundurówce cię nauczyli, to wiesz jak to robić. Z twojego bełkotu trudno wysnuć o co biega.

  0
  0
  • Patrycjusz pisze:

   jak to o co biega? o odwrócenie uwagi od wójta i przekrętów, a oczerniać Pana Radnego! Szczeka, szczekać, zamieszać, byle ludzie nie gadali na nieudolnego wójta. Za to przecież płąci niedorzecznikowi.

   0
   0
 9. Kasjusz pisze:

  Heheheh…. Kto nie z wami ten rzecznikiem. Rany Julek, Wy macie obsesje, ale pamiec krotka. Niedorzecznik cos musi wiedziec ciekawego o Waszym pryncypale z Kopalni, bo ludzie glupi nie sa i widzieli ze jemu tez pomagal przy festynach, bywal w gminie, zostal komendantem, no i biesiadowal przy wspolnym stole na zamknietych dla ludu imprezach, razem z Panem Gorniakiem i innymi radnymi ktorzy obzerali sie za nasze pieniadze. Tak tak Panie radny, biesiadowalo sie, a lud kupowal kebaby na boisku. Dla wszystkich proponuje relanium.

  0
  0
 10. Niewiadow pisze:

  Kiedyś to jadł aż bo butach ketchup leciał a teraz jak detektywa zapytano czy był na Dozynkach lub Dniach Konopisk to pisze ze on na komercyjne wydarzenia nie chodzi. On ma mandat mieszkańców i wypełnia tylko swoje obowiązki. Ehhh radny radny.

  0
  0
 11. Barabasz pisze:

  Racjonalista (ha,ha!) pisze: “to ujawniaj prawdziwe rzeczy a nie jakieś (?) wymysły”. Wg tego głupka a nie racjonalisty zamieszczane fotografie są pewno fotomontażami? a skanowane dokumenty gminy są nieprawdziwe? Odpowiedzi na petycje redaktorów są fałszywe? (to raczej wina tych co udzielają odpowiedzi?). Ale wg racjonalisty też nieprawdziwe?!

  Sami ludziska zobaczcie jakie głupoty ten gościu tu wypisuje usiłując zamieszać i odwrócić uwagę od wójta!
  I o wszystko oskarża Pana Radnego Górniaka!

  P.S. a Bula ma po prostu wielu znajomych którzy na nią klikają. Już wielu tu pisało że ten ranking niczego nie pokazuje i powinien być zlikwidowany. Przynajmniej w takiej formie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).