Ponad 103 mln zł zainwestowano w Konopiska!

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, opierając się na danych z Głównego Urzędu Statystycznego, przedstawił ranking gmin według wartości projektów Unii Europejskiej za lata 2007 – 2013. Aż w 46. gminach wartość zainwestowanych projektach UE przekroczyła miliard złotych. Jak na tle wszystkich gmin w Polsce wypadły Konopiska? Zupełnie nieźle.

Konopiska zostały sklasyfikowane na 643. miejscu spośród 2478 gmin. Wartość projektów UE z lat 2007-2013 na koniec 2015 roku wyniosła 103 676 883,29 zł.

Oznacza to, że za kadencji poprzedniego Wójta w Konopiska zainwestowano ponad 103 mln zł!

Najwięcej pieniędzy zostało zainwestowanych w Warszawę – 35,06 mld zł, z kolei w Częstochowę 1 854 542 990,18 zł, co sklasyfikowało Miasto Świętej Wieży na 25. miejscu w Polsce.

Ranking jest dostępny TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Ponad 103 mln zł zainwestowano w Konopiska!”

 1. Starosta pisze:

  Wójt Socha wykreował gminę na jedną z najlepszych w Polsce,a jego następca dołuje gminę do najgorszych. Za co się nie zabierze to spartaczy.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   A było wielu którzy chcieli jak najszybciej Go odwołać, część poprzedniej Rady również, którzy obecnie idą w zaparte za obecnym wójtem jak orkiestra Titanica, mimo wytykanych błędów i wpadek, braku nadzoru, i marazmu inwestycyjnego.
   Szlag trafia jak burzy się to co przez lata się budowało i zdobywało, dzięki czemu Konopiska błyszczały w mediach. Jeszcze dziś na spotkaniach słyszę > a z Konopisk skąd wywodzą się Barbórkibyliście gminą z pierwszej dziesiątki w kategorii najlepszych gmin wiejskich ostatniego dziesięciolecia w jubileuszowym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Jak miło słuchać takie wypowiedzi!!!!!!! Jak trzeba było się starać aby do tego dojść. Czym wyżej się wejdzie tym bardziej boli przy spadaniu. Większość mieszkańców uznała że czas na zmianę, nie ważne czy dobrą czy złą , więc stało się. Odbudować jest zawsze trudniej.

   0
   0
 2. Paulina Skowrońska pisze:

  nic dodać nic ująć Panie Radny!

  0
  0
 3. Racjonalista pisze:

  Też tak uważam, że nic się nie da dodać. O tym się nie da zapomnieć, lecz tak jak miecz ma dwa końce tak i redaktorek pisze tylko część wiadomości (nie pierwszy raz). Dzięki temu, że zainwestowaliśmy 103 mln zł staliśmy sklasyfikowani na 276 miejscu wśród najbardziej zadłużonych gmin wiejskich w Polsce na 1525 możliwych miejsc, gdzie poziom naszego zadłużenia sięgnął poziom 43,66% dochodów (dane na koniec 2014 roku). Całkiem nieźle. W obecnej sytuacji nasza gmina ma zdolność kredytową na poziomie 8,147% dochodów z 2015. Wydać to można nawet 500 milionów, ale z głową. Tyle w temacie.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   a co rozumiesz przez “zdolność kredytową”? bo poziom zadłużenia a możliwości spłaty kredytów (których jak widać poprzednicy nie zostawili znowu tak wiele) to dwie zupełnie różne sprawy.

   0
   0
 4. Racjonalista pisze:

  Dodatowo organizacja non-profit Curulis opubliowała raport podsumowujący kadencję 2010-2014 w samorządach. Oceniane kategorie: finanse, gospodarka, infrastrutura i jakość życia. Pod uwagę wzięto 2479 samorządów. Zatem: finanse 92 na 2479 ocenianych (całkiem nieźle), gospodarka 2429/2479 – też całkiem nieźle, infrastruktura 177/2479 i jakość życia 888/2479. Bomba.

  0
  0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  oj, Racjonalisto, sporo jeszcze musisz się douczyć! pomieszanie pojęć i wskaźników, myślisz,że naiwny lud to kupi?

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   Tutaj nic nie zostało pomylone, przekręcone czy wzięte z kosmosu. To są ogólnodostępne informacje te same na podstawie, których pisane są akrytuły, które potem są komentowane. Każdy ma do nich dostęp. Nie jestem też sprzedawcą czy handlarzem, a tym bardziej skłonny to sprzedawania bajek. Lud nie jest taki głupi.

   Nie jestem też zwolennikiem czy przeciwnikiem, ale jak czytam redaktorka to zastanawiam się na ile starczy mu tej weny bo na siostrzanym portalu w gminie obok nawet jego kiedyś zagorzali fani powolutku zaczynają mieć do dosyć. Ostatnie artykuły to pokazują bardzo dobrze.

   Nie kwestionuję tych 103 mln, widać je w Gminie, tylko paradoksalnie jak chcesz coś dostać to musisz pokazać, że masz jakąś część tego o co się starasz, a z reguły kończy to się pożyczeniem tej “jakiejś części”.

   0
   0
 6. Racjonalista pisze:

  Pani Paulino czy czytałas ten bełkot w odpowiedzi na mojego posta czy czas gonił aby już wysłać? Nie wiesz co to zdolność kredytowa? To jak chcesz nowe auto a pożycza Ci tylko na koło. Bo na tyle sobie możemy pozwolić teraz.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   a jednak nie masz pojęcia o czym piszesz, ale chyba nie o to ci chodzi. byle pisać. to pisz zdrowo. ludzie mądrzy swoje wiedzą.

   0
   0
 7. Obiektywny pisze:

  Wójt chciałby czymś błysnąć ale nic mu nie wychodzi za wyjątkiem wiat przystankowych. Włos dzieli na cztery i koniecznie chciałby podważyć poprzedni okres ,kiedy był wójt Socha z swoją ekipą. I tu jest jedna zasadnicza różnica pomiędzy tymi wlodarzami,tamten gonił kasę do gminy,realizujac b.duzo inwestycji,przy takich samych dochodach własnych gminy. Obecny kasę od podatników trwoni na hulanki i swawole oraz nie zapomniał o swoim wynagrodzeniu 190 tys.zlotych, zdecydowanie wyższym niż prezydenci największych miast w Polsce. To się nazywa troska o gminę i jej mieszkańców.Jezeli ten Pan nie weźmie się do pracy to czeka nas smutny koniec. Kasa dla gmin jest ,tylko trzeba chcieć ją zagospodarować dla gminy,a nie opowiadać banialuki niezrozumiałe dla mieszkańców.

  0
  0
 8. BLAChOWIANKA pisze:

  i tu też co na stronie GMINA BLACHOWNIA oj przepraszam cyferki inne ;)

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).