Policjanci z Blachowni złapali złodzieja samochodów i odzyskali skradzione auto

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Blachowni zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w sobotę ukradł samochód zaparkowany przy cmentarzu w Konopiskach. Zatrzymany tłumaczył policjantom, że zauważył kluczyki pozostawione w stacyjce i postanowił sobie pojeździć. Apelujemy o rozwagę i właściwe zabezpieczanie swojego majątku przed kradzieżą.

13 sierpnia mieszkanka powiatu częstochowskiego zgłosiła policjantom z Blachowni kradzież samochodu marki Daewoo. Pojazd zaparkowany był w rejonie cmentarza w Konopiskach. Dzielnicowi celnie wytypowali, że sprawcą tej kradzieży może być 45-letni mieszkaniec gminy. Następnego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa i odzyskali skradziony pojazd. W rozmowie z policjantami 45-latek przyznał, że podczas spaceru zauważył daewoo z pozostawionymi w stacyjce kluczykami i postanowił wykorzystać okazję. Przez około godzinę jeździł skradzionym samochodem, a następnie porzucił go pod jednym ze sklepów na terenie gminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. /KMP w Częstochowie/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).