Podpalono kapliczkę w Hutkach

Wczoraj późnym wieczorem doszło do podpalenia kapliczki w Hutkach. Spaleniu uległ dach kapliczki oraz drewniane wyposażenie.

Mieszkańcy już zapowiedzieli odbudowę kapliczki. Sprawców podpalenia ściga blachowniańska policja.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

4 odpowiedzi na “Podpalono kapliczkę w Hutkach”

 1. Obywatel pisze:

  Czyje zabudowania widać w tle, czy mają jakiś związek z podpaleniem ?
  Komu przeszkadzało to miejsce kultu, ważne dla lokalnych wiernych ?
  Może w końcu Policja wykaże się sprawnością dochodzeniową, bo do tej pory zawsze sprawca był nieznany.
  Cokolwiek się wydarzyło w tej wsi, a było wiele zdarzeń i nic, a może to ta sama osoba, za czyjąś namową i za kasę ?
  Czy wójt zadbał o to aby ta kapliczka była wpisana w rejestr zabytków, czy jak zawsze miał to i ma nadal w d…e ?

  11
  0
 2. Obywatel pisze:

  \W poprzednio uwalonym przez wójta i przewodniczącego rady, planie funduszu sołeckiego w Hutkach, był przewidziany monitoring skierowany na zatoczkę autobusową, który teraz pomógłby Policji w znalezieniu ewentualnych sprawców lub świadków podpalenia.
  Wystarczyłoby odczytać z zapisanych danych monitoringu, kto o danej godzinie (przed pożarem) wjeżdżał w ulicę Przyrodniczą w kierunku Rększowic, od strony skrzyżowania przy zatoczce i już by było wiadomo, czy to sprawca, świadek, a jeżeli nikt, to jednoznacznie byłoby wiadomo czy ktoś podszedł/podjechał do kapliczki od drugiej strony, od Rększowic.

  13
  0
 3. Z Hutek pisze:

  Już wiadomo że policja nie znajdzie , nie ma postępowania….łajza wkrótce sama się znajdzie a wiadomo jak poznamy

  5
  0
 4. Mieszkaniec pisze:

  A to nie jest tak, ze zajęła się może od znicza? Jeżeli ktoś ją podpalił to brak mi słów na ludzką głupotę…

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).