Po co remontować drogi gminne ze środków zewnętrznych?

Wszystkie drogi w gminie Konopiska są idealne. Do takiego stopnia, że nie warto pisać wniosków o dofinansowanie na ich przebudowę. Gmina Konopiska nie starała się o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Przynajmniej tak wynika z listy rankingowej, na której znalazło się 48. gmina z woj. śląskiego.

O dofinansowanie walczy nawet Blachownia, która raczej go nie otrzyma, ale próbuje.

Być może gmina Konopiska nie ma pieniędzy na zapewnienie wkładu własnego. W końcu w Konopiskach tak dużo się dzieje…

Listę gmin starających się o dofinansowanie możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Po co remontować drogi gminne ze środków zewnętrznych?”

 1. Izolbu pisze:

  znowu wtopa

  0
  0
 2. lisica pisze:

  Wójt ma inne sprawy na głowienie, nie jakieś tam drogi. W sąsiedniej Pocześnie przynajmniej radni powiatowi przeforsowali zgłoszenie drogi powiatowej w swojej gminie.

  0
  0
 3. www pisze:

  Haha-hihi-haha ( jak na wyborczym plakacie )

  0
  0
 4. Marta pisze:

  Jak to gmina sobie znowu odpuściła dofinansowania zewnętrzne. Ludzie może czas rozliczyć włodarza na półmetku i zoczyć na ile to wywiazał się nie tyle z obietnic przedwyborczych co ze swoich obowiazków wójt za co bierze spora kasę

  0
  0
 5. Paulina Skowińska pisze:

  Jaki wspaniały obiekyywny i o dziwo nie tendencyjny artykul bo ma pan racje ze w Konopiskach się dużo dzieje i robi jeszcze raz brawo .Bo na pewno pan pamięta wykonanie drogi na Kowalach w Hutkach ,w Rekszowicach a nie wspomnę o chodniku w tej miejscowości ,bo co tam droga i most w Łascu ,i nakładka na Wasoszu ,Aleksandria tez ma nowa nakładke i robiona droge oraz chodnik o diabli zapomniało się panu o Konopiskach o paru drogach które się same zrobiły o przepraszam może nowy chodnik w Kopalni jeżeli cos pominolem to przepraszam bo tyle się dzieje a pozatym to tak trzymać ten poziom obiektywizmu gratuluje.

  0
  0
  • Jak pisze:

   To co zrobione to zasługa województwa i powiatu! Wójt Żurek ma coś zrobić, Pytam się kiedy i co to będzie! Od gadania Krakowa nie zbudowano! On żadnej kasy unijnej nie pozyskał . Poczesna potrafi zadbać o środki ,nasz wójt opowiadacz – ZERO. Niech dostanie kasę w stosunku do środków pozyskanych i zainwestowanych! Pewnie dolaczyby do grona żebraków! Jaka praca taka powinna być placa, a nie Wersal , tylko za co! Lenistwo aż śmierdzi!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   No prosze. Czyli poprzednia wladza tez nic nie zrobila? Wszystko zrobil powiat i wojewodztwo? Dobrze ze nas uswiadomiles. Bo z kasy gminnej tego wszystkiego nie zrobili.

   0
   0
  • Jk pisze:

   Z hutek , Ty ciągle opowiadasz bzdury, mając na celu obronę tego ociągającego się z lenistwa małego człowieczeka!

   0
   0
  • JJ pisze:

   Paulina czy jakiś obojnak zwracaj uwagę co pomijasz ,lub cofnij się do przedszkola bo podstawówka to jak widać za wysoki poziom

   0
   0
 6. z hutek pisze:

  Panie Gasiorski, wzywam pana aby w artykule o Pajaczku przywocil Pan nick polonista po wpisem radnego Gorniaka. Pisal z tego nicku a Pan to bezczelnie podmienil!

  0
  0
  • Miejscowy pisze:

   Nie pouczaj redaktora to tylko zacznij patrzeć na świat przez normalne szkła, a nie kolorowe! Twoj pryncypal to len nad lenie, zainteresowany tylko Mamona!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Piszecie o tych pryncypalach caly czas. Wspolczuje wam posiadania takowych. Ja to sie czasami zastanawiam ze misio z kiosku zgadza sie tyle lat na bycie sluzacym. Hmm.. Szef tchorz, a Toudi bez ambicji. Taka oto zgrana para:) byle dostac sie do koryta.

   0
   0
 7. Janusz pisze:

  Zachowujesz się jak slepiec, strzelając w cały świat. Taki to już klimat stworzyłeś – nikt Cię nie traktuje serio!

  0
  0
 8. daro pisze:

  Tak to już jest KOGOŚ WIDZI SIĘ POD LASEM , A SWOJEGO POD NOSEM SIĘ NIEDOSTRZEGA pięknie pajacyki ,niebawem może jakiś cyrk zawita to i może rola się trafi

  0
  0
 9. Nowy pisze:

  Jak cyrk zawita do gminy , to mamy pewne jak w banku, wójt oddzieli widzów żelaznym płotem na lepszy i gorszy sort , podobnie jak zrobił na koncercie noworocznym orkiestry! Oto cała mądrość małego zakompleksionego człowieczeka z blekitnymi pomagierami. Ma doświadczenie!!!!!!!!!!

  0
  0
 10. Jan Izydroczyk pisze:

  Znowu kasa ominęła naszą gminę szerokim łukiem. Ktoś powinien za to beknąć.

  0
  0
 11. Radna pisze:

  Zakompleksionemu pozostało tylko 751 dni, niech jak najszybciej się skończą i pogonić , bo tylko gminę zdolowal! Od Aleksandrii kasę na wypłatę chętnie pobiera ,ale dla Aleksandrii na halę to już kasy nie ma. Typowy karierowicz, potrafi tylko wycisnac gminę jak cytrynę !

  0
  0
 12. piotr pisze:

  Należy się tylko dziwić, że do tej pory gmina nie starała się o dofinansowanie. Kasę na wkład własny przecież ma /patrz projekt przychodów na 2017r./. Jeśli jest możliwość pozyskania środków z “zewnątrz” to trzeba to robić i nawet się nie zastanawiać. Chyba, że władze gminy obawiają się rozliczenia z inwestycji. W przypadku uzyskanych dotacji wszystko musi się zgadzać i jest kontrolowane. A po co ściągać sobie na głowę kłopoty. Wystarczy nic nie robić i można dobrze żyć!!! Panie wójcie i podlegli panu urzędnicy do ROBOTY

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).