PKS zawiesza kursy przez gminę Konopiska

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Częstochowie przedstawiło listę połączeń, które od 21 i 22 stycznia zostaną zawieszone. Niektóre z nich dotyczą komunikacji przebiegających przez gminę Konopiska.

PKS w Częstochowie

PKS w CzęstochowieKategorie:

37 odpowiedzi na “PKS zawiesza kursy przez gminę Konopiska”

 1. Adam pisze:

  W końcu dojdzie do tego, że Ci, którzy nie mają samochodu, będą chodzili do Częstochowy na piechotę. Dlaczego np. od strony Hutek nie ma busików? To jest jakieś nieporozumienie.

  0
  0
  • king pisze:

   Busiki jeżdzą tam i w te dni kiedy jest zapotrzebowanie, żaden busiorz nie pojedzie Ci w niedziele czy w święta, każdy woli zaoszczędzić tą 1 zł czy 2 zł, zeby mieć na browara, a PKS nie będzie dopłacał do nierentownych kursów!!!

   0
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  To brak porozumienia na linii gmina – pks. Nic więcej

  0
  0
  • Podatnik pisze:

   Opinia eksperta. Według ciebie PKS nie porozumiał się ze wszystkimi gminami w powiecie częstochowskim? Nie od wczoraj wiadomym jest, że PKS w Częstochowie ledwo zipie. 10-15 lat temu można było spotkać na dworcu w Częstochowie takie autobusy jak PKS Katowice, PKS Łódź, PKS Kraków – a teraz. Częstochowa jest jednym z kilku ostatnich miast gdzie takie “twór” jeszcze istnieje. Rozumiem, że PKS był dla niektórych miejscowości jedynym środkiem transportu, ale zarządzanie na zasadzie “jakoś to będzie” już dawno nie działa czego najlepszym przykładem obok PKS jest górnictwo. Najgorsze jest to, że cierpi na tym pasażer.

   0
   0
 3. Aga pisze:

  PKS to nieporozumienie… W zimę połowa busów nie jeździ a miesięczny się płaci… Usłyszymy przepraszamy z megafonu i tyle..na Aleksandrii jak za czasów średniowiecza pks jeździ na jednej ulicy , niektórzy mają ponad 3 km do przystanku

  0
  0
 4. Ala pisze:

  a a na swojej stronie urząd nie raczył zamieścić informacji.

  0
  0
 5. Kazik pisze:

  Ala czy Ty jeszcze wierzysz w cuda? Minęły dwa lata i żurek nawet palcem w bucie nie machnął aby zmienić na lepszą komunikację autobusową! Jedynie dla siebie kupił nowy samochód, a lud to niech na hulajnogach jeździ do Częstochowy. Ach bym zapomniał przyczynił się do rezygnacji z
  środków unijnych na stworzenie centrum przesiadkowego w transporcie autobusowym! Zrezygnował z chodnika z Aleksandii do centrum Konopisk za śmieszne pieniądze – tylko 15% wartości całej inwestycji. Wszystkie gminy powiatu lublinieckiego budują takie centra przesiadkowe! Konopiska – NIE!!!
  Nie mamy dobrego gospodarza!

  0
  0
  • Trener pisze:

   Jakbym słyszał tego radnego co o pniakach pisał. Z ciekawości wrzuciłem do PlagiatCheck kilka wypowiedzi i wyszło że składnia, forma budowania zdań nadrzędnych i podrzędnych oraz błędy składniowe wykazują w 67% że to ta sama osoba:).

   0
   0
  • Przedszkolak pisze:

   Miszczu trenerze proponowal bym zając się od podstaw edukacją osoby wojta, który w tak krótkim czasie tak jest poobijany jak kwaśne jabłko !!! Jeśli ma się taki charakterek i wyniosle ego , nie wspomnę o innych złych cechach których nie wypada tutaj przytaczać byłoby lepiej gdyby na tym etapie nie ośmieszać się dalej i odpuścił sobie motto swego życia,, siekierka i kijek i huzia na Józia,
   (na nich), ja im dokopie,, Mistrzu ! zmień sposoby treningu i ,,nie idź tą drogą,,

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Kazik, masz rację. Jeszcze na początku kadencji były informacje o jakichś uzgodnieniach z Kłobuckiem . Były również mapki z trasami przejazdu autobusów PKS a teraz cisza. Ten >trener< chyba od podnoszenia gramowych ciężarów przypisuje mi Twoją wypowiedź. Chociaż styl i zawziętość wskazują na tego z hutek. Prymityw nie ma na kogo zgonić, bo tylko ja piszę pod swoim nazwiskiem.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Słuchaj Górniak:) ja mam swój nick. To że wy macie wszyscy po 10 wasza bronia. Szczekanie, plujecie, a pamiętacie jak za kadencji poprzednika, wójta Jerzego S. Ludzie z Waszą i Łaźca musieli dymac na jackowizne? Pan Górniak był wtedy radnym popierającym wójta i tak narzadzili że nic nie Jeździło:/

   0
   0
 6. Ala pisze:

  Odpowiedni nick do poziomu wypowiedzi. Faktycznie przedszkolak. A to co wypisujesz swiadczy o twojej małości jako człowieka.

  0
  0
 7. Ola pisze:

  Zgadzam się z Alą, wójt do przedszkola i edukacja od poczatku. Wyjdzie mu na dobre!!

  0
  0
 8. Remik pisze:

  Nie mają kierowców, bo odchodzą do MPK. Ale kogo to obchodzi? Skoro PKS jeździ po Gminie i zawiesza kursy to Wójt powinien reagować. Ale w Gminie jest przyzwolenie na to co robi PKS, nikt się nie odzywa. Nie rozumiem dlaczego nie uruchomią MPK do naszej Gminy?Przynajmniej byłoby egzekwowane nie wykonywanie kursów. Większość mieszkańców jest za tym, by MPK jeździło, ale nasi przedstawiciele są głusi na nasze prośby. Nie wszyscy mają auta, czy Wójt nas będzie dowoził na 3 zmiany? Wątpię….

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Taaak…MPK.. Poprzedni wójt miał tam dobre kontakty. Tak dobre że ludzi z Waszą MPK nie zabieralo do Częstochowy. tak rzadziliscie korytem że ludzie na nogach do Częstochowy chodzili

   0
   0
 9. Hutecki pisze:

  Za przyzwoleniem woyta Hutki odcięte od świata! Panie Żurek ktoś musi za to zapłacić! Wszystko wskazuje na Pana i brak zainteresowania z pana strony rozwiązaniem problemu. A tak liczyliśmy na Pana! Trudno, ten problem może rozwiąże wójt następnej kadencji.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Ogarnij się człowieku. Jedno połączenie wieczorem w sobotę i niedzielę, a Ty jesteś odcięty od świata. Boże jaka propaganda!

   0
   0
 10. z hutek pisze:

  Autor po raz kolejny się zblaznil. Wszystko żeby opluc wójta. PKS zlikwidowal jeden kurs wieczorem, w sobotę i niedzielę o tej samej godzinie. Mam nadzieję że w końcu ktoś Cię za takie pisanie posadzi za kratki:) A właśnie jak tam twoje procesy o zniesławienie? Panie Gąsiorski wszystkie przegrałes bo się nie chwaliles wygrana, a wieść gminna niesie ze procesy się odbyły.

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  jelopie z hutek naucz się liczyć, Łysiec- Częstochowa to też przez Hutki jak również Tarn. Góry – Częstochowa. I w dodatku są to kursy w godzinach kiedy ludzie udają się do i z pracy i zamknij się wreszcie, bo poza bezpodstawnym opluwaniem innych nic mądrego nie piszesz. i gdybyś był z Hutek jak masz nick nie pisał byś takich bzdur. Jesteś szkodnikiem na tym forum jak tu ktoś już pisał. Popieram wpis Huteckiego i powiem więcej odcięto nie tylko Hutki ale Rększowice i łaziec też!!!!
  Napisałeś > Pan Górniak był wtedy radnym popierającym wójta i tak narzadzili że nic nie jeździło< i znów kłamstwo bo te kursy które teraz zawieszono były od tamtej pory i wcześniej to jednak coś jeździło. a ty nie wciskaj kitu o Wąsoszu i Łźcu bo mieszkańcy tych miejscowości mieli te same Warunki transportu jak Hutki czy Rększowice. i tu wrócę do wpisu Kazika, który pisze że nic nie zrobiono w sprawie transportu publicznego a minęło dwa lata.

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   A cz nie dotyczy to połączeń w soboty i niedziele?

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Za waszych rządów 30stka przestała zabierać mieszkańców gminy! Dopiero po zmianie władzy połączenie wróciło. Łysienie i Tarnowskie są poza gmina i tamte władze mogą negocjować z PKS. Pan nie pisze glupot

   0
   0
  • Z Wąsosza pisze:

   Z hutek opowiadasz jak pijany Kaziu! Autobusy MPK jeździły na Wąsosz. Poprzedni wójt wybudował nowy zajazd z przystankiem i nowa drogą! Ty potrafisz kłamać i obrażać kogo się tylko da! Jesteś podły padalec!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Nie kłam!!! Jeździły ale nie zabieralo ludzi. Trzeba było jeździć koło kapliczki bo tam można było wsiąść. Na wąsoszu nie! Specjalnie zrobili zajazd na jackowiznie. Podlego szukaj wśród swoich fałszywych kolezkow. Tak oto poprzednia władza dbała o transport. Żal..

   0
   0
  • Z Wąsosza pisze:

   Ty naprawdę jesteś chory ! Kłamiesz jak z nut! W taki sposób nie obronisz tego obecnego nieudacznika , który nic a to nic nie robi , może za wyjątkiem opowiadania bajek !

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Nie pisz farmazonow. Mieszkańcy wiedzą gdzie musieli dojeżdżać na przystanek. To już jest bezczelne.

   0
   0
  • Pasażer pisze:

   Panie Żurek przestań pan przypisywać sobie jakiekolwiek zasługi w kursowaniu 30. Pan nawet palcem nie kiwnął aby przekierować wszystkie kursy 30 jak było dawniej do Wąsosza! Mamy Pana kłamstw już dosyć!

   0
   0
  • Pasazer pisze:

   Panie wójcie żeby mówić to trzeba najpierw zrobić ! Pan dla Wąsosza nic nie zrobił i przestań pan opowiadać bajki!

   0
   0
 12. C+M+B pisze:

  A w soboty i niedzielę ludzie nie pracują?

  0
  0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  W uzgodnionych propozycjach projektów do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych gmin powiatu częstochowskiegoz dnia30.06.2013 w poz.: Rozwiązanie problemów gminnego transportu publicznego przewidziano kwotę 26 800 000 zł z czego dofinansowanie z EFRR 22 780 000zł. Zaprzepaszczono szansę która już nie wróci. Dlaczego tak się stało, jest tajemnicą wójta.Miało być centrum przesiadkowe w Konopiskach obsługiwane przez transport gminny, gdzie przesiadano by się do autobusu na Częstochowę.

  0
  0
 14. Oko pisze:

  Pan wójt jest organizatorem i zabezpiecza realizację transportu publicznego na terenie gminy zgodnie z ustawą! Również to on opiniuje kursy przewoźników świadczących usługi przewozowe pasażerów na terenie gminy! Uszczuplenie ilości kursów PKS na terenie gminy jest za zgodą wójta! A przecież pan wójt z naszych podatków ma 200 tys zł i ma dbać o dobro mieszkańcow, ale do końca tak nie jest! Oczywiście dba ale tylko o siebie i swoich. Samochód kupił sobie pewnie za pensję z naszych podatków, a nam zmniejsza sie za jego przyzwoleniem ilość kursów autobusów PKS. Nie pokusił się zrobienia planu rozwoju transportu publicznego, nic dobrego nie robi, zaprzepascił środki unijne na organizację transportu na gminie Konopiska. Ten pan więcej szkody zrobił przez 2 lata niż dobrego. Takich ludzi karierowiczow powinno się jak najszybciej pozbywać! Im dłużej tym więcej zrobi szkód!!!!

  0
  0
 15. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek przestań kręcić bo tematem jest zawieszenie kursów przebiegających przez terytorium Gminy Konopiska.
  I obowiązkiem wójta jest interweniować w sprawy dotyczące naszej gminy. I na przyszłość czytaj co piszesz bo miejscowości Łysienie nie ma. Zawieszenie tych kursów odcina dojazd do i z Częstochowy mieszkańców Hutek i Rększowic oraz Łaźca w najbardziej potrzebnych godzinach. I przestań manipulować o Wąsoszu i MPK 30-tce. Bo Autobus nie obsługiwał Hutek ani Rększowic, nawet z Łaźca mają daleko do 30-tki. A jeśli już zabierasz głos w sprawie 30-tki to napisz prawdę. Ile od gminy żądało MPK za utrzymanie wszystkich kursów do Wąsosza.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To jest właśnie Pana tendencyjne pisanie, byle obronić tylek poprzedniego wójta. To ja pójdę tym tropem. To ile kosztowałoby gminę utrzymanie tych kursów na Hutki? Za darmo będzie, na pewno nie. Druga rzecz, gmina ma wpływ tylko na 2 kursy, reszta ma przystanek końcowy poza terytorium gminy więc jak możemy to załatwić? PKS do Tarnowskich będzie na Hutkach zawracal?. Trochę zdrowego rozsądku bo to co poprzednia władza zrobiła z 30 ska to skandal. Żurek po wyborach od razu rozwiązał problem.

   0
   0
  • Z wygody pisze:

   Żołnierzu Żurka masz już Alzheimera? Piszesz same kłamstewka aby tylko wybielić Zurka! On nic nie zrobił, czesc autobusow MPK dalej zatrzymuje się na zajeździe na Jackowiznie! I po co ta popelina?

   0
   0
 16. Ala pisze:

  widocznie temu z hutek włosy wyszły razem z rozumem. Tylko czy on kiedyś w ogóle miał rozum?
  Pamiętam, było na ten temat głośno, że Czewa za wszystkie kursy chciała jakieś straszne pieniądze a żurek jak nastał jeździł na jakieś rozmowy w tej sprawie. Chciał się popisać. Stracił ogromne pieniądze z UE, a to była sprawa przyszłościowa dla nas. A teraz olewa, niech następny wójt się martwi, on zacznie się znów popisywać przed kolejnymi wyborami! Wtedy będzie sie uśmiechał od ucha do ucha i obiecywał złote góry!

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Skandal to jest jak ktoś taki jak ty z hutek pisze głupoty . Nie bronię niczyjego tyłka w przeciwieństwie do ciebie bo temat dotyczy kursów PKS-u. A ty ciągle ujadasz o MPK. Jak już piszesz o 30-tce to ten co go nieudolnie próbujesz bronić, niech da ci pełne dane lub zapytaj radnego z Wąsosza ile kursów zostało utrzymane. Przynajmniej raz odpowiedz na pytanie, ile gmina musiała by dopłacić do 30-tki aby utrzymać wszystkie kursy. Żurek rozwiązał problem? Dlaczego nie napiszesz w jaki sposób. Ja ci powiem w jaki sposób problem rozwiązali nie Żurek tylko mieszkańcy Wąsosza z Funduszu Sołeckiego dofinansowanie MPK 30-tki -17384,52 zł, Wygody -6958,78 zł, Łaźca- 11303,11zł. Gmina ma wpływ na wszystkie kursy przez jej terytorium.. A o zdrowy rozsądek apeluj do siebie. Po tylu uwagach na temat twego zachowania brniesz dalej. Albo ktoś Ci płaci albo nie masz za grosz poczucia własnej wartości.

  0
  0
 18. Kamil pisze:

  Brawo Panie Górniak! Tylko czy do tak zajadłego z nienawiści do poprzedniego wójta cokolwiek dotrze? Jemu przecież nie chodzi o prawdę, o mieszkańców, o gminę, o ruinę do której żurek prowadzi, nie o zaprzepaszczanie środków unijnych. Nie o dobre gospodarowanie. Tylko o nienawiść do wójta, który przez 12 lat tak wiele dla gminy zrobił. Ten typ niby z hutek i tak ma swoją prawdę! Faktów nie uznaje lub przekręca. Zawsze taki był. I nie sądzę żeby się zmienił. Za chwileczkę odszczeknie znów w swoim stylu.
  Dlatego już proponowałem “olewać” jego nienawistne, katolickie, chrześcijańskie wpisy.

  0
  0
 19. Wozak pisze:

  Żurek za nasze podatki ma pensję 200tys. Zł. Kupił sobie za nasze podatki samochód a dla nas nawet mu się nie chce zabezpieczyć tych paru kursów na terenie gminy. Robi głupie wycieczki do MPK , a my mamy problem z PKS w Hutkach. Malamyga jadaczke zamknął na kłódkę i nic w tym temacie nie działa ! Jak przyjdą wybory to będzie poprzez strażaków agitował do wybrania go znowu na radnego ! Ale tym razem panie Malamyga basta ! Koniec ! Nie o takiego radnego walczyliśmy!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).