PKS ucina połączenia w Święta!

PKS Częstochowa to nie jest zwykła firma, PKS Częstochowa to stan umysłu. Prezes ma wizję, by firma była rentowna i nie przejmuje się pasażerami. PKS ucina kolejne połączenia, tym razem aż 64. i to w Święta Wielkanocne!

Zobaczcie, kto i z jakich miejscowości ucierpi na tym najbardziej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

PKS Częstochowa

 Kategorie:

41 odpowiedzi na “PKS ucina połączenia w Święta!”

 1. z hutek pisze:

  Chyba czas na przejście na Mpk. Dramat. Jak tak wszystko będzie miało być rentowne to za kilkadziesiąt lat nawet emerytury nie dostanę:\

  0
  0
 2. Widz pisze:

  Dziękujemy Zurkowi. Konopiska w ruinę!!!!!

  0
  0
 3. Ważny pisze:

  Ważne jest tylko to, że wojt ma 200 tys. Zł, reszta dla Wójta się nie liczy. Taka jest filozofia rządzenia gminą przez wójta? Gorzej być nie może!!!

  0
  0
 4. Henryk pisze:

  Coraz trudniej dojechać autobusem do Konopisk, nie mówiąc już o innych dalszych miejscowościach w naszej gminie. PKS nie tylko obcina połączenia ale też ich nie realizuje. Często po prostu autobus nie przyjeżdża, szczególnie wieczorem, gdzie kursów jest mało. A dostać się do konopisk w święto lub w niedzielę to już jest dramat. I czasem zostaje piechota z trzydziestki. Nasi włodarze nie myślą o komunikacji ponieważ wszyscy jeżdżą wygodnymi samochodami i mają to gdzieś. Jedyną alternatywą są ciasne i niebezpieczne busy lub MPK. Przy MPK nie trzeba by było kupować dwóch biletów miesięcznych, a jak ktoś ma dalej w mieście pracę czy szkołę to niestety musi płacić podwójnie. Mają też nowoczesne autobusy a nie 30 letnie strupy. Sprawa jest pilna i wymaga szybkiej interwencji.

  0
  0
  • ana pisze:

   Czekaj babka latka, a wójt to ma wszystko w nosie. Tak, jak mówił w kampanii wyborczej, interesuje go tylko własna rodzina, aby miała dobrze ! Reszta od przypadku do przypadku coś tam zrobi. Wybralismy najgorzej jak mogliśmy. Drugi raz takiego błędu nie popełnimy. 600 dni – musimy zęby zacisnąć i jakoś zleci !!!

   0
   0
 5. Uważny pisze:

  Stało się to co może być najgorsze! Obecny wójt zrezygnował z darmowych środków unijnych na komunikację gminna dla mieszkańców a efekty tego błędnego myślenia przez wójta już zaczynają się pojawiać! Poprzednik zabezpieczył w puli subregionu północnego wysoka pulę kasy unijnej na zbudowanie komunikacji publicznej dla mieszkańców całej gminy, ale wójt Żurek projekt ten wrzucił do ,,kosza,,! I tym znów wykazał krótkowzroczność w rozwoju strategii gminnej komunikacji! Znów przegraliśmy darmowe pieniądze unijne przez nieudolność wójta!!! Im dłużej ten typ będzie zarządzał gmina tym z każdym dniem będzie tylko gorzej !!!!!

  0
  0
 6. z hutek pisze:

  12 lat miał poprzedni włodarzy żeby coś z tym zrobić ale.mial to w nosie. Wolał zająć.sie podniesieniem swojej pensji. Gadał, gadał, gadał i gówno z tym zrobił, a teraz jego słudzy śmią cokolwiek napisać?! Wstyd!

  0
  0
 7. Kamil pisze:

  Wójt Socha składał jakieś wnioski i chciał robić centrum przesiadkowe w konopiskach, co miało być zaczątkiem komunikacji w gminie. Już tu był artykuł na ten temat pozyskania kilkudziesięciu milionów z unii. No, trzeba by dołożyć tzw.wkład własny.
  Ale żurek projekt wyrzucił do kosza.
  Lepiej zrobić drogę przewodniczącemu czy radnemu. Za pieniądze z naszych podatków (Skośna) chyba bo jakoś nie widzę tu żadnej odpowiedzi na ten temat.
  To było do przewidzenia i stąd pomysł i wnioski ośrodki z unii jak sytuacja zaczęła się robić zła. Miejskie Przedsiębiorstwo jak nazwa wskazuje jeździ w granicach miasta. A PKS nie jest instytucją charytatywną i dba o własne zyski.
  40-pare milionów z UE żurek wyrzucił do kosza to niech się teraz martwi.
  Chociaż…on się martwi tylko o swoją d…ę i stołek.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Słabo poprzedniej ekipie to szło. Przez 12 lat składali wnioski i lipa. Nic, kompletnie nic nie zostało z tym zrobione. Zabrano nam tylko ulgowe bilety jednorazowe!! Wnioski, k….a, śmiech na sali. Wnioski to ja też mogę złożyć ale liczą się czyny a tutaj w tym zakresie nic nie zostało zrobione. Wy poplecznicy poprzednika nie macie w tym zakresie prawa żeby cokolwiek pisać, bo sami nic nie zrobiliście!!!:)

   0
   0
  • Jaki pisze:

   ,,Słabo ,,to napewno odnosi się do obecnego wójta i jego pomagierow! Wójt nie dość że słabo gada , to prawie nic nie robi lub coś tam tzn. NIC a jedynie dba o kasę dla siebie ! Mieszkańców olewa !
   Poprzednicy sprowadzili taka kasę , że obecny może sobie tylko pogadac, na nic więcej go nie stać! Jednym słowem nieudacznik i leń! Czas jego zbliża się do końca i po wójcie zostanie ZERO!!!!

   0
   0
 8. Gosia pisze:

  z hutek, powtarzając za słynnym lekarzem z serialu “gdyby głupota mogła fruwać, unosiłbyś się jak gołębica”!! Chyba w całej gminie nie znajdzie większego idioty i większego kłamcy!
  Nikt ci w te twoje brednie nie uwierzy!

  0
  0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Z hutek, Jesteś niepoprawnym ignorantem. Już Ci pisano że na ten czas co było do zrobienia to zrobiono, złożono wnioski do Strategii RIT Subregionu Północnego Woj. Śl. tj.: -Konopiska oświetlenie uliczne,
  – Konopiska Termomodernizacja,- Konopiska transport.
  Gdybyś to przeczytał nie robił byś z siebie idioty. Ta strategia ma ponad 200 stron. Obecnie na str. 201 jest zamieszczony aneks (stan na sierpień 2015 r.)gdzie widać z czego obecne władze zrezygnowały. Na str 4 jest podana podstawa prawna Strategii Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego. Po podjęciu Uchwały Zarządu Woj. Śl. 1276/261/IV/2013 z 11 czerwca 2013r można było składać wnioski, które wyżej wymieniłem wraz z rezerwowymi: Projekty rezerwowe – do realizacji gdyby pojawiły się dodatkowe środki.- Konopiska kanalizacja, Konopiska OZE baterie,- Konopiska OZE centrum
  – Konopiska termomod. Solary,- Konopiska termomodernizacja 3
  zostały złożone w grudniu 2013r. Dobrze że chociaż z projektów rezerwowych wójt skorzystał bo to już była by totalna lipa. I nie chwal się że Ty możesz złożyć wnioski, więc składaj, liczą się czyny. W jednym masz rację. że w tym zakresie nic nie zostało zrobione, przez obecną władzę.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pan jest ignorantem i na dodatek jako radny manipuluje Pan faktami. Poprzednicy przez 12 lat nic nie zrobili z PKS, a wniosek? Załóżmy wniosek do Rit na 1 miliard, dostaniemy kasę na wszystko!? Wniosek to nie kasa i dobrze Pan o tym wie a bije Pan pianę. Miał 12 lat ale myślał tylko o swojej pensji zamiast coś zrobić. Żal mi was.

   0
   0
  • trener pisze:

   Wypisz , wymaluj wójt chce pouczać radnego, a sam zamiast wziąc się do roboty, lekką ręką zbiera z kasę gminy Konopiska 200 tys złotych. jak się z nim rozmawia , to bełkocze, za nic nie można go zrozumieć. Typowy karierowicz, łasy tylko na kasę gminną i intratne interesy. Ten człek zdolny jest tylko do zniszczenia gminy.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja nie widzę żeby tu wójt pisał. Radny pisze to co mu na Kopalni powiedzą.

   0
   0
 10. stanisław pisze:

  Co roku to samo w swięta autobusy nie jadą tylko parę kursów redaktorku to samo robi MPK daremny artykół

  0
  0
 11. Kamil pisze:

  Bezczelność w przekłamywaniu wszystkiego tego gnoja z hutek jest nieprawdopodobna!a co miał robić poprzedni wójt? A może jeszcze Chudzik?PKS jeździł a środków unijnych nie było. Ale wg tego idioty poprednik miał to wywróżyć z fusów od kawy i składać wnioski!
  Gnojku, jak zaczęły się problemy z pksem to natychmiast podjęto działania, a to spółka z powiatem, a to inne. Albo własnie wnioski do unii.w roku 2013 czy2014 jeszcze nic więcej nie mozna było zrobić. Zostawił to więc przygotowane następcy, nieudacznikowi, a ten wyrzucił do kosza!
  Wszyscy tu już wiemy że macie za zadanie pluć na poprzedniego wójta nawet bez sensu i kłamliwie, ale na Boga są jakies granice twojego chamstwa?!

  0
  0
  • Leśna Jagoda pisze:

   O jakiej kulturze Ty piszesz? “Gnoj” tak cię w domu nazywali? Piszecie o tych super decyzjach poprzednika a co on takiego super zrobił że niestety dalej musimy liczyć na dotacje zamiast na większe swoje wpływy. Suchy ładował kasę w rzeczy które nie dodawany wartości.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Gnoja poszukaj na Kopalni.to dobre miejsce. Zero kultury. Przełamanie to wszystko co tu piszecie. Mieli 12 lat! I ja na nikogo nie pluje- 12 lat i nic z pksem nie zrobili. Kamil, a teraz obroc się i zobacz że są pewne granice w pluciu na obecnego wójta, ale wy z redaktorem tego nie dostrzegacie. Żurek Be, poprzednik święty. Wystarczyło dogadać się z Mpk. Lepiej jednak było snuć nierealne plany i drukować za publiczne pieniądze książeczki rozdawać je robiąc kampanie wyborcza. Koryto było najważniejsze! Poprzednicy to zostawili 16 mln długu i wirtualne wnioski a zero konkretów.

   0
   0
 12. Trener pisze:

  Mam znajomych w Starczy, Wręczycy oraz w kilku innych miejscowościach. Od kilku lat połączenia PKS są uginanie. To jest skansen który przez niewłaściwe zarządzanie jest w takiej sytuacji w jakiej jest. Przy tych cenach biletów nie dziwi mnie fakt że autobusy są puste. Poza tym na co tu liczyć – przy kilku połączeniach w ciągu dnia nie ma co liczyć na mobilność. Podajcie przykłady innych PKSów które jeszcze działają. Nie ma. PKP wyszła na prostą a PKS nie.

  0
  0
 13. Wypych pisze:

  Ten sam artykuł na wszystkich niskich lotów portalach cisowianina.

  0
  0
 14. Reniek pisze:

  A wójt nie potrafi zareagować na ciągle pogarszają a się sytuacje w komunikacji . Jeżeli jest to prawda co pisze Radny Górniak w sprawie zaniechania inwestycji w komunikację publiczną przez wójta Zurka ,to jest draństwo i brak chęci cokolwiek zmienić w naszej gminie! Wójt nie wypełnia obietnic wyborczych, tylko krytykuje osiągnięcia poprzednika! Ten pan wydaje mi sie, że jest chyba chory na osobę poprzednika i msciwosc u niego zabija normalne myślenie! Tacy ludzie wypaczają tylko idee współpracy z ludźmi o innych pogladach! Chamstwo i msciwosc są najgorszymi doradcami ! Niestety wójt Żurek na nich chce zbudować swój wizerunek!!!!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Chamstwem jest ten portal:) pytanie na.czyje zlecenie powstał? Kto opłaca jego prowadzenie? Bo odpowiedzi od redaktora czy pisze za darmo się nie doczekałem. Komu zależy na permanentnej krytyce władz? Gdzie jest sponsor?

   0
   0
 15. Gosia pisze:

  no i widzisz Kamil, że chamstwo tych z hutek jest bezdenne. “czarne jest białe”.

  0
  0
 16. info pisze:

  z hutek gdybyś tylko troszeczkę był kumaty to wiedział byś że między innymi ty swoją obecnością na tym portalu płacisz. Ty jesteś za leniwy aby czegoś się dowiedzieć , w kółko pytasz o to samo.

  0
  0
  • Brygida pisze:

   no bo jemu za to plucie właśnie płacą! bezmyślne, kłamliwe, byle na poprzednika.! a że brakuje mu już widać polotu to czepia się jak pijany płota wciąż tego samego.A że głupio? przecież to głupi, podły człowieczek. Dno moralne.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Dna szukaj na Kopalni.

   0
   0
 17. info pisze:

  Ja nie potrzebuję niczyjej instrukcji, w przeciwieństwie do Ciebie. I nie zarzucaj mi manipulacji faktami. Bo są to fakty do sprawdzenia a Ty jednak nie raczyłeś tego przeczytać. Właściwie Cię tu określono że jesteś leniwy, i piszesz bzdury, gdyż nie znasz tematu. Piszesz tylko swoje opinie niczym nie poparte. Piszesz że wniosek to nie kasa, więc dlaczego obecny Wójt na budowę oczyszczalni ścieków przewiduje środki unijne? I Ty chcesz być wójtem, nie znając tak prostych zależności. Nie złożysz wniosku to i kasy nie ma. A tak dużych inwestycji bez pomocy z zewnątrz gmina nie ma szans sama zrealizować. Dlatego podjęto decyzję o złożeniu wniosków do RIT-ów, gdyż było to spójne z strategią rozwiązania problemu transportu Woj, Śl. Gdybyś czytał to miał byś wiedzę na ten temat a tak pleciesz dyrdymały bez składu i ładu.Ty niedługo utoniesz w tej swojej pianie.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehehehe… Znów radny Górniak pokazał jakie są jego pozostałe nicki. Dramat panie radny! Pisze Pan z kilku nickow. Jawna manipulacja!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Ja nie zarzucam kłamstwa. Twierdzę że dobiera Pan fakty tak aby wójta postawić w złym świetle, a Pana z Kopalni, który się shanbil wywalczyć pod niebiosa.

   0
   0
 18. sprawiedliwy pisze:

  z hutek raz na zawsze zapamiętaj : nieudacznik będzie tylko nieudacznikiem, specjalistą od czyszczenia gminnej kasy z forsy. Grabarz naszej gminy!!!

  0
  0
 19. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek wiedziałem że napiszesz na temat nicka i nie jest to dramat lecz uczę się od dobrego nauczyciela.
  Nikogo nie stawiam w złym świetle i też nikogo nie wywyższam, po prostu przedstawiam fakty dotyczące danego tematu. Innych nie znam. Jeśli znasz to przedstaw te których ja nie przedstawiłem.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To jest skandal. To forum to kilka osób, zwolenników tego któremu sąd w Gliwicach na ok. 2 lata zakazał sprawowania funkcji. Macie po kilka nickow i udajecie mieszkańców niezadowolonych z władzy. Panie Górniak, to jest skandal. Piszą 4 osoby a nickow 50. To jest tworzenie sztucznego tłumu i generowanie ilości teoretycznych mieszkańców tu piszących. Uważa Pan to za etyczne? Sprawiedliwe? W każdym poście pokazuje Panu inny punkt widzenia, ale ten którego boli buzia po odcieciu koryta musi być tu holubiony.

   0
   0
 20. z hutek pisze:

  Ja jak nieliczni tu prawdziwi niezależni mieszkańcy widzą mam mój jeden, jedyny nick:) Pan się chyba uczy od Lorda Brothera z Kopalni:)

  0
  0
 21. Kamil pisze:

  Żałosny gnojek z hutek. Mieszkańcy Hutek! nie wstyd Wam?!
  Jak już to g…o nic nie potrafi wymyśleć to wjeżdża na Kopalnię i wyrok

  Jakby tak ludzie w gminie dowiedzieli się kto podszywa się pod ich mieszkańca to by go chyba zlinczowali.

  Żałosny gnojek. Wstyd że takie coś mieszka w naszej gminie.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Piszesz o waszym ukochanym Panu? Nie denerwuj się tak bo Ci pikawa stanie!:) Trochę wstyd ale uważam że dostał karę i wystarczy. Kamil, opanuj się i odpowiedź na swój post jeszcze z 8 innych swoich nickow. Jak zawsze, wasza praktyka. Oj jutro w kiosku na bank będzie zebranie. Darujcie radnemu. Jest zaangażowany, pisze dla was z kilku nickow to się poczciwiec pomylił.

   0
   0
 22. z hutek pisze:

  Życzę wam owocnej pisania z waszych kilkudziesięciu nickow. Zaraz pewnie będzie wasza ofensywa:) ja już nie zamierzam poświęcać czasu na odpisywanie wam. Strata czasu, za niski macie poziom.

  0
  0
 23. kibic pisze:

  Ten z hutek – jeden z nich piszący pod tym nickiem nie dośc, że gada i nie widomo o co mu chodzi, to nasuwa się prosty wniosek, wójcie nie róbcie z siebie błazna !!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).