PKS likwiduje kolejne połączenia z gminą Konopiska!

Za kilka dni powinna się rozstrzygnąć kwestia transportu na terenie gminy Konopiska (od wielu miesięcy nic w tym zakresie nie zostało zrobione). Przez brak porozumienia, PKS Częstochowa S.A. już teraz likwiduje kolejne połączenia z gminą Konopiska. PKS zawiesił łącznie 158. kursów, z czego znaczną część połączeń przez Hutki i Konopiska do Tarnowskich Gór, które przebiegają przez gminę.

Dlaczego włodarze nic z tym nie robią? Za chwilę okaże się, że nie ma czym dostać się do Konopisk. Jeżeli nie zostanie zapewniony transport gminny, to Mieszkańcom pozostaną własne samochody…

PAWEŁ GĄSIORSKI

PKS Częstochowa

 Kategorie:

42 odpowiedzi na “PKS likwiduje kolejne połączenia z gminą Konopiska!”

 1. TWAgent pisze:

  Biora przyklad z poprzedniego wojta! Nic.nie.zrobil aby 30 dojezdzala do wasosza. Za jego czasow ludzie musieli dymac na.wygode albo dalej. Dodatkowo mial 12 lat i w tym czasie zlikwidowal pks ulgi na bilety jednorazowe bo szkoda mu bylo doplacac a sam kosil 150 000, a o centrum przesiadkowym gadal, gadal i nic nie zrobil. Takich mamy wlodarzy. Jeden lepszy od.drugiego.

  0
  0
 2. Jodła pisze:

  Panie redaktorze niech Pan zaciągnie wiadomości od PKS dlaczego likwiduje kursy i dopieto umieszcz swoje artykuły. Bo ja co z tego wiem że PKS splajtuje.

  0
  0
 3. TWAgent pisze:

  Nie czepiaj sie redaktora. Jest artykul krytykujacy wladze gminy wiec redaktor wykonal zadanie i koniec artykulu. Zero faktow, tylko interpretacje. Myslisz ze ma czas pytac na PKS? Jeszcze by dostal odpowiedz nie po jego mysli.

  0
  0
 4. Kopamnia pisze:

  Mój mąż pracuje w PKS i na pewno nie bankrutuje. Wszystko jest kwestią rentowność nic więcej

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Widzisz odpowiedz dostaliscie. Pks musi zachowac rentownosc. To moze referendum ? Chcemy doplacac setki tys zlotych do nierentownych polaczen? To chyba jednak nie gmina!!!

   0
   0
  • Trener pisze:

   Chyba pracował w PKS bo tam na wkłady do długopisów nie ma. Utopili kasę w dalekobieżne połączenia.

   0
   0
 5. Trener pisze:

  Problem ma Starcza, Kamienica, Konopiska i cała masa gmin wokół Częstochowy. Kierowców nie ma, PKS nie ma na paliwo i nie p… że ma się dobrze.

  0
  0
 6. Analityk pisze:

  Za transport w gminie odpowiada nieudacznik! Jak się nie chce wspierać i utrzymywać transportu publicznego , ta mamy takie kwiatki! Nieudacznik położy wszystko! Radził mieszkańcowi ,że on to jak było trzeba córkę zawieść do szkoły do cz-wy, to samochodem zawoził do Wąsosza na MPK! Zdurnial facet jak to usłyszał od nieudacznika! Tak zachowuje się i troszczy o mieszkańców nieudacznik !!!!!!

  0
  0
 7. Paweł Nowak pisze:

  czym przeciętny mieszkaniec dostanie się do naszej gminy? tramwajem?

  0
  0
 8. Piter pisze:

  Wójt i prezes osp hutki będą pomykać wachadłowo tymi niebieskimi popolicyjnymi suczkami stojącymi zwykle koło gminy , no może jeszcze nadwornego wdupowłaza rudego z Wąsosza dokoptują

  0
  0
 9. Przewodnik pisze:

  a jak też krzyczał nieudacznik, co to on nie załatwi w sprawie transportu! I co? g….o załatwił. Jak zaczęło być wiadomo že pks plajtuje to zaczęli rozmowy z powiatem i innymi gminami żeby przejąć pks, bo Częstochowa żądała jakieś koszmarne pieniądze. Kończąc kadencję poprzednicy złożyli wnioski w jakichś Ritach na coś około 40 milionów na zaczęcie transportu lokalnego w gminie, centrum przesiadkowe się to na początek miało nazywać, ale Żurek podobno zrezygnował! No to ma to co chciał!

  0
  0
 10. Cichy pisze:

  Nieudacznik nigdy nie zadba o mieszkańców , którzy korzystają z autobusów! Pan nieudacznik jak widać kaze biednym wozic dzieci do Wąsosza ! Skandal , Skonczmy z tym nieudacznikiem!

  0
  0
 11. Trener pisze:

  Autobusy były to ile nimi ludzi jeździło? Nie mówię że ma ich nie być tylko ja mam pretensje do PKS. Ile razy wracałem 104 lub 102 i ludzi na palcach jednej ręki policzyć. Nie rzadko jechał pusty autobus 25 km po to by zabrać 3 osoby do Częstochowy. Ja już wolałbym aby MPK do nas dojechało bo nawet jak nie wyjadą na zero to Częstochowa wyrówna. Tym bardziej że od 1 października podstawówki mają jeździć za darmo.

  0
  0
  • Kopamnia pisze:

   To publiczne transporty i powinny być za darmowe

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Stać nas na astronomiczne , nie do końca zrozumiałe wydatki na malowanie szkoły za 160 zł/ m 2, a nieudacznik nie chce zapewnić młodzieży szkolnej, studentom i pozostałym mieszkańcom regularnego transportu! Wstyd panie nieudacznik , na ostrygi i wódeczkę nie ma pan problemu z wydatkami!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Panie Jurku, niech Pan wyjdzie spod kamienia, stanie przed Zurkiem i.nazwie go nieudacznikiem. Chyba ze jak zwykle nie ma Pan odwagi?

   0
   0
  • Góniak Sanisław pisze:

   Trener , Co masz na myśli pisząc > aby MPK do nas dojechało< całą Gminę czy tylko swoją miejscowość, jak jesteś taki mądry to załatw aby Częstochowa wyrównywała, gmina na pewno się zgodzi. Jak to załatwisz, mieszkańcy postawią Ci pomnik. Tak tu krzyczałeś o 30-tkę, czemu Częstochowa nie dokładała,lepiej im było zainwestować w plac do zawracania na Jackowiźnie. (cena 1 wozokilometra w MPK to 5,35zł netto, to tak dla jasności)

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Panie Stanislawie, dzieki ze potwierdza pan moje slowa z innych watkow. 12 lat mial wojt Socha, aby zrobic cos z transportem. Nie zrobil nic!!!!! Doprowadzil do tego ze 30 z wasosza nie zabierala ludzi. Bilety ulgowe jednorazowe zniknely. Szkoda bylo mu kasy, ale nie wstyd bylo pobierac 150 000, jak to pisal Pan Gasiorski taka pensja jak prezydent Warszawy. Skoro Pan Socha byl na.zebraniu wiejskim i angazuje sie w biezaca polityke tym samym, niech wyjasni nam dlaczego zostawil taka ruine komunikacyjna? Dlaczego przez 12 lat nic z tym nie zrobil? Zadnej inwestycji tylko obietnice?

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   W PKS-ie nie wiedzą co to jest logistyka. Dlatego jest jak jest.

   0
   0
 12. TWAgent pisze:

  Panie Gasiorski, sesja byla 6wrzesnia. Ludzie chca wiedziec.co sie tam dzialo. Nie moze pan znalezc nic za.co mozna skrytykowac wladze gminy i dlatego brak artykulu? Czy ma pan liczone od ilosci artykulow i skonczyl sie tygodniowy limit?

  0
  0
 13. Błażej pisze:

  Głupolu Twagencie!właśnie ci Przewodnik napisał!czytać nie umiesz?tylko jak kazali pisać tak piszesz. Właśnie poprzedni wójt jak tylko zaczęło się źle robić z pksem, po wejściu ustawy o drogach kiedy Częstochowa już nie mogła jeździć w gminie za darmo,to wójt zaczął szukać rozwiązań! Może wspólnie z gminami powiatu przejąć pks?ale ktoś tam się nie zgadzał. Jak sie dało już choćby złożyć wniosek o kasę z unii to złożył! A co uważasz że tak sobie z naszych podatków miał wyjąć 40milionów?! Skąd niby?! Durnoto, jak już musisz nadawać na wójta Sochę to z sensem jakimś. Ludzie pamiętają że Socha chciał robić transport w gminie, zacząć od centrum przesiadkowego, a potem dalej, ale Żurek z tego wniosku podobno zrezygnowal!!! Nie chciało mu się robić.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Chcial, ale nie zrobil. Chciec a moc to roznica. Wy wymagacie zeby Zurek zrobil w 2 lata to czego poprzednik nie.zrobil w 12

   0
   0
 14. Góniak Satnisław pisze:

  Gmina Rędziny skorzystała z dotacji unijnych w ramach RIT-ów i nie martwią się o transport publiczny, a my co? A może warto się zastanowić nad myślą podaną przez “Kopamania” – Darmowy transport publiczny -GKS- gminna komunikacja samochodowa.

  0
  0
  • Tlen pisze:

   Agent broni nieudacznika, bo tylko to mu zostało!
   Nierób dostal gotowy projekt po poprzednikach na stworzenie komunikacji i do tego zagwarantowane środki unijne bez konkursu i to wszystko zaniechał ! Myślał ,że ludzie jak on mając auto będą dowozić swoje dzieci do Wąsosza! Teraz to już musztarda po obiedzie! Tego się nie odwróci, inni z tej kasy skorzystali! No cóż po co ma się nieudacznik wysilać , jak radni uchwalają mu 200 tys. Zł za budowę wiat przystankowych, tylko autobusów już nie ma!!!!!!

   0
   0
  • TWAgent pisze:

   Czy myslicie ze mieszkancy gminy uwierza ze Zurek mial dostac kase unijna bez konkursu i z niej zrezygnowal? Nie rozpowszechniajcie takich bredni!!! Nikt w te bzdury nie uwierzy.

   0
   0
 15. Błażej pisze:

  Jeszcze raz głupolu agencie! Nie było problemu przez 12 la,tylko ze dwa ostatnie! A jedyne co mógł zrobić to złoźyç wniosek o kasę unijną żeby Jego następca kontynuował! Szczekaj kundlu z jakimś sensem! Jeśli wiesz co tok takiego!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Byl przez 12 lat , tylko trzeba bylo ruszyc dupe z wygodnego Suzuki i Seata i pojezdzic autobusem. Zycie.

   0
   0
 16. Brygida pisze:

  takimi wpisami TWAgent tylko się ośmiesza jeszcze bardziej,bo widać że nie ma o tym pojęcia! Szczeka byle szczekać.

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Wy wszyscy macie pojecie bo jestescie tymi ktorzy rzadzili, prawda? Koryto wam ucieklo i teraz krzyk? Zalozyliscie sobie internetowe kolko wsparcia i jedziecie po wojcie, a niczym sie od niego nie roznicie. Nikt z was pksu na.oczy nie widzial i cen za bilet i miesieczny.

   0
   0
 17. Brygida pisze:

  Hau,hau!

  0
  0
 18. Paulina Skowińska pisze:

  To jest jeden kwik który tutaj słychać u pana zbrodą i nosem jak pinokio

  0
  0
 19. Stanisław pisze:

  Pomijając polityczne wycieczki, chciałbym poinformować, że w tym tygodniu 1/4 kursów pks, która widnieje na rozkładzie nie jest obsługiwana. Zwolniło się podobno wielu kierowców i nie ma kto prowadzić autobusów. Ludzie rano i do szkoły nie mają czym jeździć. Sytuacja pks jest dramatyczna a konopiska stają się wiochą odciętą od świata.

  0
  0
 20. Stanley pisze:

  Idźcie go gminy i podziękujcie nieudacznikowi za ten paraliż w kursowaniu PKS! Wybraliście niemote to musicie cierpieć! On sam zaleca wozić dzieci własnym samochodem!! Takiego niemote ta gmina jeszcze nie miała!!!

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   Ja proponuje zeby pojechali wszyscy podziekowac poprzedniemu wlodarzowi gminy, ktory kosil 150 000 zl, a przez 12 lat nie zrobil nic aby transport w gminie znormalizowac. Rozumiem ze zurek ma po 12 latach zaniedban przejac pks czestochowa i oplacac pensje kierowcom? Moze wiceprzewodniczacy rady gminy cos napisze? Przy korycie kilka albo kilkanascie lat a efektow zero!!!! Prosze Pana ludzie czekaja co ich radny ktory popieral poprzednika i akceptowal politke w tej kwestii zrobi dla mieszkancow.

   0
   0
 21. Karol pisze:

  taaaa, 12 lat temu czy 5 lat temu, jak pks normalnie jeqździł, to poprzedni wójt był wróżbita?!ty agent to już nic nie potrafisz wymyślić!a nie Redaktor!napisali ci że jęczenie jak bracia z Aleksandrii o zadłużeniu to bzdura,sam wój ci to napisał, napisali ci że jechanie na tej samej nutce o IPN jest nude, ludziom nie przeszkadza, i jest zabronione, to wymyślasz pierdoły ze Socha powinien wywrôżyć że pks padnie, że ustawa o drogach zabroni Czewsie jeździć dalej,itd. Wybuchy na słońcu też miał przewidzieć? Jak się zaczęły problemy to przewidział! Zostawił Żurkowi wnioski, a jak Aleksandria krzyczała!! a Urek wyrzucił do kosza! A co ttwój ulubiony Żurek przewiduje?!kolonizację Marsa?

  0
  0
  • TWAgent pisze:

   To nie pierdoly a prawda. nie jezdizzila 30-bo szkoda bylo kasy a dzieci cierpialy. Ty nie decydujesz co jest zabronione. Gdzie napisalem cos o IPN? Masz obsesje na tym pkt? Wstyd Wam i dlatego tak o tym piszecie i was boli?

   0
   0
 22. normalny pisze:

  agencie twój głos to jest tego nieudacznika. za wszelką cenę bronisz nieudacznika. jemu nawet swięcona woda nie pomorze, chce sie nahapac ile sie da, 200 tys. kosi i jeszcze mu mało.

  0
  0
 23. Poborca pisze:

  TWAgencie z hutek,żeranek itd. normalnemu piszesz “wasz pan”,mnie i Brygidzie, i wielu innym wmawiasz to samo, ciągle czytam “waszpan” i że ktoś nam płaci! Chłopie ty jakąś obsesję masz? Ty masz zleceniodawcę co ci płaci bo inaczej byś tu nie pluł tych głupot to myślisz że wszyscy? Daruj se już tego “czarnego pana” !i nigdy nie widziałem żeby nadużywał alkoholu,co też wypisujesz. Wiem masz za cel dyskredytowanie tego co poprzednik zrobił, bo prawda w oczy kole, ale to widać gołym okiem. Ludzie tu komentują fakty!!!a ty wymyślasz głupoty tak jak by cię nie było w tej gminie przez poprzednie lata? Nie potrafisz napisać prawdy bo nie korzystna dla twojego pana?!

  0
  0
 24. Pasażer pisze:

  Nieudacznik to perfidny grabarz komunikacji autobusów do Częstochowy! Za chwilę odcięci będziemy od świata! Wiedział, że PKS zaczyna upadać i autobusy przestaną jeździć i nic w tym kierunku nie zrobił! Człowiek, który został wójtem prxyszedl aby się obłowić i nie pamięta o najbiedniejszych! Teraz jak szczur ucieka do pisu, a nas pozostawia w bardzo trudnej sytuacji.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Na zebraniu wiejskim w Rększowicach Wójt oznajmił że MPK chce 2 600 000zł na moje pytanie co MPK oferuje za te pieniądze, odpalił że to nie miejsce na taką dyskusję. A ja chciałem aby mieszkańcy dowiedzieli się coś więcej na ten temat.
   Z tego wniosek że wójt przyszedł na zebranie nieprzygotowany, bo przecież wiedział że ten problem dotyczy wielu mieszkańców Rększowic. obecnie na stronie oficjalnej gminy napisał:Jednocześnie chcemy dodać, że od 1 stycznia 2018r. czekają nas zmiany w przepisach dotyczących publicznego transportu zbiorowego, co mamy nadzieję polepszy jakość usług komunikacyjnych na naszym terenie. Marzyciel czy co? Pan Minister Andrzej Adamczyk nie podjął jeszcze decyzji wg jakiego modelu funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego ma zostać przygotowany i przekazany do publicznych konsultacji projekt ten nowelizacji.- informacja PIGTSIS.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).