PKS Częstochowa zawiesił bilety ulgowe na terenie gminy Konopiska!

Po oficjalnej publikacji Urzędu Gminy Konopiska dotyczącej współpracy z nowym przewoźnikiem, mamy już pierwsze tego skutki. PKS Częstochowa zawiesił sprzedaż biletów jednorazowych ulgowych na terenie gminy Konopiska. Wszystko przez to, że gmina nie będzie dopłacać do biletów dla uczniów, emerytów. rencistów i studentów. Każdy uczeń dojeżdżający do szkoły, od 1 marca będzie musiał wykupić bilet normalny.

W najbliższych dniach będzie również opublikowany nowy rozkład jazdy PKS Częstochowa. Przypominam tylko, że PKS zostawi w gminie TYLKO rentowne połączenia.

Wszelkie pytania i wątpliwości należy kierować do Wójta Jerzego Żurka.

Poniżej komunikat PKS-u w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

78 odpowiedzi na “PKS Częstochowa zawiesił bilety ulgowe na terenie gminy Konopiska!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  no to się zaczęło…

  0
  0
 2. indes pisze:

  KŁAMSTWO.
  BILETY ULGOWE UCZNIOM NA DOJAZD DO SZKÓŁ ZGODNIE Z USTAWĄ SIĘ NALEŻĄ.
  NIE MA ULG TZW GMINNYCH.
  Panie Gąsiorowski proszę nie pisać głupot.
  Uczeń z Konopisk do Czestochowy kupi bilet ulgowy ponieważ obowiązuje ustawa o ulgach, ale pisze Pan to co chce Pan pisać.
  Pozdrawiam
  ps korzystam z GTV:-)

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   tylko gdzie te ulgowe bilety kupią? przecież mogą kupić tylko miesięczne

   0
   0
  • Zbulwersowany pisze:

   Indes, po pierwsze naucz się czytać! Redaktor nie nazywa się Gąsiorowski, a poza tym to nie pisze On. Redaktor tylko zamieścił PISMO PKS-u!!! Pretensje miej do PKS-u no i do wójta, bo to efekt jego poczynań.

   0
   0
 3. pik pisze:

  KŁAMSTWO.
  BILETY ULGOWE UCZNIOM NA DOJAZD DO SZKÓŁ ZGODNIE Z USTAWĄ SIĘ NALEŻĄ.
  NIE MA ULG TZW GMINNYCH.
  Panie Gąsiorowski proszę nie pisać głupot.
  Uczeń z Konopisk do Czestochowy kupi bilet ulgowy ponieważ obowiązuje ustawa o ulgach, ale pisze Pan to co chce Pan pisać.
  Pozdrawiam
  ps korzystam z GTV:-)

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Czyli co ze nie.bedzie mozna kupic dzieciom miesiecznego.z ulga??? Czy to.jakies jaja?

   0
   0
  • Julia pisze:

   Fajnie Pik ze piszesz ,,Ja korzystam z, uslug GTV” ktore jeszcze nie zaczelo nawet kursowac. Fajna masz wyobraznie

   0
   0
 4. Inka pisze:

  Zgadza się dzieciom dojezdzajacym do Częstochowy należy się bilet ulgowy według ustawy i pisze jak byk na aktualnościach PKS! !

  0
  0
 5. indes pisze:

  NIe jest idealnie się przesiadać, ale mam nadzieję, że będzie punktualniej. Sprawdzimy tego przewoźnika to zobaczymy,

  0
  0
 6. Paweł Nowak pisze:

  Inka i indes wydaje mi się że jesteście tymi samymi osobami pewnie z urzędu

  0
  0
  • Inka pisze:

   To ci się źle wydaje jestem mieszkanka Aleksandrii Pierwszej. Detektywem jesteś marnym to że ktoś ma nick Indes to nie znaczy że to ten sam nick wypowiadam się tutaj rzadko ale forum czytam od dawna dobry rok .Mój komentarz dotyczy tylko wyłącznie o dojazd ach dzieci do szkół w Częstochowie bo takie posiadam a to że ktoś kto ma takie zdanie samo jak ja to nie znaczy że używa ileś nicków. Poczytaj na pks panie Paweł Nowak

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   to przeczytaj to co napisał PKS

   0
   0
  • Inka pisze:

   Paweł Nowak ja przeczytałam dobrze a nawet wiem bo syn się pytał bilety miesięczne są z ulgą dla dojezdzajacych do Częstochowy. Tylko gimnazjum podstawówka i w wakacje i bilety jednorazowe na nie będzie ulgi przeczytaj jeszcze raz a dokładnie

   0
   0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Ale mącicie, proszę wejść na stronę PKS Częstochowa zakładka dla podróżnych i w aktualnościach znajdziecie dokładnie to co zamieścił Pan Gąsiorski. I po co te zarzuty kłamstwa. Tak wygląda w większości dyskusja tutaj w wykonaniu Indes, Inka ,Komunista, Janek itd. analizując sposób wypowiedzi to wypisz wymaluj jedna osoba, która ma za zadanie zdyskredytować ten portal i pisać byle co byle źle o wytykających błędy wójta.

  0
  0
  • indes pisze:

   Każdy uczeń dojeżdżający do szkoły, od 1 marca będzie musiał wykupić bilet normalny. Panie Stanisławie to proszę uściślić to zdanie które jest w artykule powyżej. Każdy uczeń? Ten z Konopisk do Cz-wy miesięczny też ma kupić cały? Proszę o odpowiedź tak czy nie. Moim zdaniem nie, ale portal pisze “każdy uczeń”.

   0
   0
  • Inka pisze:

   Bardzo sobie cenię pana zdaniem i zawsze pana poważam panie Górniak a to wiem od mojego syna ktory dojeżdża do szkoły do Czewy bo wczoraj się pytali na Pksie tylko w wakacje nie będą mieć ulgi i na terenie gminy bo kiedyś można było kupić jednorazowy ulgowy miesięczne zostają bez zmian .Pozdrawiam panie Górniak

   0
   0
  • Inka pisze:

   A propo nie mam zamiaru się bawić w jakiś Jankow czy komunistów panie Górniak i nie pogrąża m wójta ani nikogo innego piszę tylko odnośnie o komunikacji

   0
   0
  • Julia pisze:

   Pytalam sie dzis w pks bilety miesieczne mozna kupic dla uczacych z ulga po co macicie innym w glowach?

   0
   0
 8. Colombo pisze:

  pomyslcie wiadomo kto to pisze.

  0
  0
  • Inka pisze:

   Używam jednego nicku od dawna nie bawią mnie takie pomówienia że inni uważają że Indes i inka to ta sama osoba .To że ktoś chce macic i bawić się nickami to ma napewno coś z głową ale nie ja .

   0
   0
  • Inka pisze:

   Pomyślałeś czy jeszcze nie Colombo?

   0
   0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Indes, czy Wam już odebrało zdolność do logicznego analizowania, w komunikacie PKS-u pisze wyraźnie biletów jednorazowych ulgowych. Co do wypowiedzi “każdy uczeń” proszę pytać w Urzędzie Gminy i jeszczeraz proszę przeczytać dokładnie komunikat. Z tego co mi wiadomo to Gmina dopłacała do biletów ulgowych PKS-owi.

  0
  0
  • Inka pisze:

   To ja już nie wiem kto w końcu mówi prawdę pks czy pan

   0
   0
  • Julia pisze:

   Czytajcie ze zrozumieniem ,,biletow jednorazowych ulgowych” czyli takich u kierowcow . Miesieczne sa z ulga

   0
   0
 10. !!!! pisze:

  Zapewne chodzi o bilety jednorazowe.
  Na terenie gminy dzieci uczęszczające do szkoły mogły nabyć bilet ulgowy, te same dzieci jadąc do Częstochowy nie miały już ulgi płaciły tak jak każdy dorosły ( brak zniżek!!!!) . Zniżki ustawowe były tylko przy biletach miesięcznych!!!!

  0
  0
  • Inka pisze:

   Tak właśnie mi chodziło skoro wczoraj syn się pytał i odpowiedzieli że miesięczne zostaja bez zmian dla uczniów którzy dojeżdżają do Częstochowy

   0
   0
 11. Inka pisze:

  Tak zniżki ustawowe były tylko na miesięczne

  0
  0
 12. Zbulwersowany pisze:

  wszyscy tu czepiacie się Redaktora, który tylko “wkleił” zdjęcie komunikatu PKS-u albo Pana Górniaka, bo ma odwagę nam odpowiadać. Trzeba się pytać w PKS-ie albo w urzędzie gminy, a nie Bogu ducha winnych ludzi! Pan Gąsiorski zadał sobie trud pojechał do PKS-u dostał taką informację i ją zamieścił, a Pan Górniak dobrze radzi – trzeba czytać ze zrozumieniem!
  A przecież NIKT z urzędu nam tu nie odpowie bo nas, mieszkańców, olewają.
  W Blachowni też podobna zadyma z transportem!

  0
  0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Mnie zastanawia dlaczego tego komunikatu nie ma na oficjalnej stronie Gminy. PKS nie wywiesi tego na każdym przystanku a jest to ważna informacja dla dla podróżnych. Panie Wójcie mniej zdjęć z własną podobizną a więcej informacji dla mieszkańców i aktualnych a nie z początku ubiegłego roku.

  0
  0
 14. Julia pisze:

  Ludzie przeciez I tak nie bylo znizki na bilety uczniowskie po gminie Konopiska mnie przynajmniej nie sprzedawano wiec nie rozumiem. Bilety miesieczne mozna kupic z ulga normalnie. Na szczescie pks przez marzec bedzie jezdzil pozniej to nie wiadomo zalezy od nas ludzi w sumie ja kogo bym sie nie pytala to kazdy woli pks wiec nie wiem skad pomysl z tym nowym busem ale dzis kupilam bilet na pks ,poniewaz tamten to jak na razie jedna wielka niewiadoma

  0
  0
 15. Jakub pisze:

  Fajnie ze miesieczny dla ucznia wyjdzie drozej niz w pks

  0
  0
 16. miłośnik pisze:

  Tutaj wg. ustawy, jakie ulgi ustawowe a jakie handlowe się należą :
  http://www.pks-czestochowa.pl/dla-podroznych/ulgi

  Pełna ustawa z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19920540254

  0
  0
 17. Hohopitan pisze:

  Najlepszym wyjściem dla Was było by dogadanie się i powierzenie organizacji gminnego transportu MZDiT. Komunikacja miejska wykonywana przez MPK na zlecenie MZDiT jest bardzo przyjazna mieszkańcom, niestety kosztuje. Prosta sprawa, coś co jest dobre dla mieszkańca, niekoniecznie jest wygodne dla urzędu.
  Wyjście zaproponowane przez Waszego wójta jest sensowne. Jesli będzie to z głową zrobione to będzie nie gorzej niż w częstochowski PKS. Jeśli GTV się nie sprawdzi to można szukać innego rozwiązania.
  Zapałaliście miłością do PKS-u, ale zapomnieliście, że ostatnie pół roku nie było usłane różami. Wójt Żurek w wywiadzie dla Oriona powiedział, że chciał PKS zapłacić, w zamian otrzymując konkretne kursy. Natomiast prezes PKS zarządał pieniążków i przedstawił swoją propozycję rozkładu. Przecież zgodnie z powiedzeniem “płacę i wymagam” to usługodawca powinien się dostosować do klienta. Tak więc od marca będzie nowy rozkład i prawdopodobnie wygodniej będzie dojechać z przesiadką do miasta. Poza tym kłopoty PKS tak naprawdę nie zostały dokońca zażegnane i kto wie czy nie powrócą ze zdwojoną siłą. Zresztą spójrzcie na to z innej perspektywy. Ponoć od marca PKS ma jeździć wedle nowego rozkładu jazdy a tu cisza. Nie są w stanie poinformować na czas pasażerów o tym fakcie czy będzie ten nowy rozkład w marcu a możw w kwietniu. I to jest podejści do klienta.

  0
  0
  • ... pisze:

   Niech pan sie zorientuje I dopiero pisze. Rozklad pks jest podany I w miesiacu marzec nie nie ulega zmianie a prosze mi pokazac rozklad Gtv bus

   0
   0
  • ... pisze:

   Tak wiec sam pan widzi.

   0
   0
  • ... pisze:

   Jak mam jezdzic czyms czego nie znam rozkladu?oczywiscie wybieram pks Nawet nie podano nam gdzie bedzie mozna kupic bilety miesieczne na ten bus nie znamy rozkladu a od 1 marca mial kursowac pomijajac ze dla dzieci bede musiala duzo przeplacac ale o

   0
   0
 18. Tiks24 pisze:

  Popieram zmiany, podobnie jak dziesiątki moich znajomych z Konopisk. Nareszcie zaczyna się cos robic z siecią gminną. Za chwilę będzie obok ssek w katowicach, transport i jego ciężar przeniesie się na palysz ( Walaszczyki najbardziej skorzystaja) Dosyc pks-ów z jednym pasażerem o jakuejs wydumanej porze. Rozumiem oburzenie pojedynczych osób, że o 11.30 nie ma jak dojechać na steadom do stryjenki, ale patrzmy w przyszłość ?

  0
  0
  • ... pisze:

   Dobrze napisane Konopisk ale sa tez miejscowosci Aleksandrii Hutek I Boronowa. Z czym jest ta zmiana ? Powiada pani Katowice? Co ta za pocieszenie jak tracimy bezposrednie polaczenie z Czestochowa? Pomijajac fakt ze za bilety dla moich dzieci przeplace okolo 100 zl a transport do Czestochowy bedzie trawal dluzej niz do tej pory powiada pan/pani ze zmiany popieraja dziesiatki mieskzancow to adekwatnie powiedziane bo za pks sa setki.

   0
   0
  • zycie pisze:

   Jak Pani przepłaci za bilety dla dzieci 100 zł. Przecież bilet łączony na GTV i MZK będzie kosztował na całe Konopiska i Częstochowę 68,50. Połówka z 55 zł + połówka z 90 zł. Gdzie tu Pani traci?

   0
   0
  • ... pisze:

   Czy to jest potwierdzone wspolpraca z MPK I laczone bilety? Bo ja czytalam cos innego

   0
   0
  • Mieszkanka Rększowic pisze:

   Oczywiście ze to jest dobra zmiana ale tylko dla Konopisk . Przez Konopiska będą jeździły wszystkie busy i mieszkańcy będą mogli co 10 minut wsiadać do busa i jechać do miasta . Reszta mieszkańców gminy np. Z Hutek dojada tylko do Wąsosza , będzie jeździł na tej trasie tylko 1 bus i nie z taka częstotliwością jak w Konopiskach . Ten kto to wymyślił z pewnością jest z Konopisk

   0
   0
  • Karol pisze:

   TIKS24 – proponuję wstrzymanie tych zachwytów nad transportem. Bo zazwyczaj odzywają się CI co wcale nie korzystają z usług firm komunikacyjnych lub robią to sporadycznie. Za tak świetnymi komentarzami popierającymi działania Wójta stoją zazwyczaj osoby z jego otoczenia. No bo jakby to wyglądało tu na tej stronie, że wszyscy na nie… Trzeba choć 10 % komentarzy dobić, żeby było super…

   0
   0
 19. Transporter pisze:

  Wychodzi na to ,że wójt wyśmiany został przez PKS i teraz PKS pokazuje swoją siłę i moc w utrzymaniu kursów w Konopiskach. Ludzie mają rację i kupują bilety miesięczne w PKS. Wójt do tej pory nie przedstawił ŻADNEGO rozkładu jazdy busów, przystanków ! Ile osób może zabrać bus ? Można tylko jeden wniosek wyciągnąć z działania wójta : mieszkańcom zgotował taki los a sam z gminy ciągnie 200 tys złotych! Ludzi ma tylko dla płacenia podatków!

  0
  0
  • ... pisze:

   Dokladnie w pks przynajmniej znamy rozklad na marzec

   0
   0
  • Tiks24 pisze:

   Jaki bus?!?!…skąd masz takie informacje? ! Jaki poważny przewoznik pusci o 7.00 rano busa z 15 miejscami? !?! Ludzie – gdzie wy żyjecie? !?!?

   0
   0
  • Patrycja pisze:

   Transporter ma racje o nowym przewozniku NIC nie wiemy ani rozkadow ani.przystankow ani gdzie kupic miesieczne. Ide dzis kupic bilet na pks

   0
   0
 20. Bywalec pisze:

  W budżecie gminy wójt kazał sobie zabezpieczyć 200 tys. złotych na promocję , a może chodzi o wybory na wojta , a ludziom każe jeździć na raty 13 km do Częstochowy! Hańba i wstyd że mamy takiego wójta! Kasę z promocji przeznaczyć na autobusy do miasta!!!!!!

  0
  0
  • ... pisze:

   Dokladnie to jakies jakies kpiny zeby 13 km I sie przesiadac

   0
   0
  • zycie pisze:

   Jeżdże miejskimi i się przesiadam po 2 przystankach i co z tego?

   0
   0
  • Patrycja pisze:

   To teraz ja bede przesiadala sie 3 razy pieknie

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Co innego przesiasc sie w Czestochowie gdzie na biede bedzie sie dalo dojsc do miejsca pracy na pieszo I co 5 min jedzie mpk a co innego na jakims Wasoszu co jedzie zaladowane 33 raz na godzine masakra powrot do przeszlosci

   0
   0
  • Tiks24 pisze:

   Do Kinia. Skąd wiesz że będzie zaladowane ze będzie jeden mpk? Ludzie- jeszcze nic nie ruszyło a juz jest zle. Nie pieje z zachwytu nad gminą ale to jest początek fajnego tematu. Dajcie szansę nie bądźcie jak pis….

   0
   0
  • Kinia pisze:

   Bo mam znajomych z Wasosza I juz teraz jest przeladowany a co dopiero potem? Chyba nie dostawia specjalnego mpk zebysmy mogli do niego wsias

   0
   0
 21. Bez gadu gadu pisze:

  Chyba trzeba zawiadomić wyższe instancje o podejrzeniu nieprawidłowości w przetargu i nie jasności w dysponowaniu środkami publicznymi. Kolejny Wójt do prześwietlenia szkoda taki był ładny amerykański ;-)

  0
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Fajnie byloby jakos jakby sie dalo pomoc aby pks nie upadl a dalej prosperowal. Tylko jak

   0
   0
 22. miłośnik pisze:

  A co w temacie spójnej komunikacji w powiecie częstochowskim ma do powiedzenia starostwo powiatowe ustawowo zobligowane do organizacji przewozów w powiecie czyli we wszystkich okolicznych gminach?

  0
  0
 23. Byle jak , byle co pisze:

  Na koniec Żurkowi należy się statuetka za to co powiedział w tv ORION!

  0
  0
  • Kinia pisze:

   Co powiedzial? Ma ktos link?

   0
   0
  • Kropeczka pisze:

   Za ogół,za całokształt,za…a czy ktoś coś zrozumie z tego jego stękania?buduje drogi (ile?),buduje halę sportową,kanał ściekowy, modernizuje szkoły!no i dużo zrobił jak był 6 lat zastępcą (ha,ha!).
   Żenujące.

   0
   0
 24. Ania pisze:

  Byłam na uroczystej gali rozdania statuetek starosty. Wstyd na cały powiat jak słyszało się co mówili uczestnicy o statuetce dla wojta! Pytali się co on zrobił ?Kpina !!!!! Starosta miał szansę wynagrodzić samorządowca z 20 letnim stażem piastujacym przewodniczącego rady gminy w gminie Przyrów! Kolesiostwo jest ważniejsze od pracy społecznej samorządowca z takim długim stażem w radzie gminy! Dziękujemy Panie Starosto!!!!!!!

  0
  0
 25. kierowca pisze:

  Wsadzic wojta do taczki i z Aleksandrii przeczołgać go do świniarni w Dźbowie, gdzie będzie przesiadka mieszkanców w drodze do centrum czestochowy. Niech poczuje niewygody zaproponowanej jazdy do miasta.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Wójcie,Żurek, weź 50 pasażerów z Aleksandrii, Kopalni i Konopisk, wsiądź z nimi i zrób symulację przesiadki w Dźbowie , sprawdzisz reakcję podróżnych z Dźbowa i Gminy. Może wtedy coś Zrozumiesz. MPK nie jest z gumy. I gdzie mają się jeszcze zmieścić podróżni z linii z Korzonka i Jamek? Nie wyobrażam sobie matek z dziećmi w takim tłoku oraz starszych schorowanych.

   0
   0
  • Paulina pisze:

   Pan Gorniak ma racje dlatego zostal najlepszym radnym on w porownaniu do innych dba o nas mieszkancow moze to wlasnie ten pan powinien startowac w tej kadencji na wojta? cierpie na ataki paniki mam klaustrofobie.w ciasnych zatloczonych pomieszczeniach zdarza mi sie nawet zemdlec o ile w pks to nie bylo problemem to teraz nie wiem boje sie o zdrowie

   0
   0
  • Paulina pisze:

   ,,ponadprzecietna dzialalnoscia”hahah

   0
   0
  • Normalny pisze:

   Najwięcej do pochwalenia się ma wójt Żurek kiedy był zastępcą u wójta Sochy. Socha przez 12 lat najwięcej wykonał inwestycji w gminie i gmina była postrzegana jako jedna z najlepszych gmin w kraju. Na rozwój gminy w latach 2007- 2014 wójt Socha pozyskał 104 miliony złotych. Był to złoty okres dla gminy!

   0
   0
 26. pliszka pisze:

  Żurek jak był zastępcą wójta zrobił parę inwestycji…zakupił DLA SIEBIE działki!
  Przez sześć lat nie robił nic tylko udawał “możnowładcę”, panisko całą gębą, bo on jest pan wójt! Pilnował tylko swoich spraw, a nie inwestycji

  0
  0
 27. Gosia pisze:

  Hahahahah I gdzie sa rozklady tego waszego super busa ktory ma jezdzic od 1 marca?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).