PKS Częstochowa ucina nierentowne kursy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Częstochowa w Częstochowie S.A. poinformowało, że w najbliższych tygodniach będą likwidowane nierentowne kursy autobusów na terenie gminy Konopiska. Z ponad 100. kursów obecnie, PKS zamierza zostawić ich zaledwie kilkanaście – tych najbardziej opłacalnych.

Z uwagi na brak wyboru nowego przewoźnika przez Wójta Jerzego Żurka, może to spowodować w gminie totalny paraliż.

Wszelkie uwagi w tej sprawie kierujcie do Wójt Jerzego Żurka.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

21 odpowiedzi na “PKS Częstochowa ucina nierentowne kursy”

 1. M_p pisze:

  Przecież wójt wybrał przewoźnika GTV BUS. rusza od marca, bo do końca lutego umowę ma PKS

  0
  0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Pod warunkiem, że będzie miał czym jeździć. Uśmiałem się, kiedy dowiedziałem się, kogo między innymi pytał o udostępnienie autobusów ;)

   0
   0
  • dociekliwy pisze:

   Kogo pytał?

   0
   0
  • Paweł Nowak pisze:

   umowy nie podpisał a gtv nie ma jeszcze zgody na takie usługi w Konopiskach

   0
   0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Kogo pytał, to pytał. Tam, gdzie ja się dowiadywałem, GTV spotkał się ze stanowczą odmową. Jestem ciekaw, jak się to rozwinie, bo czasu do marca jest co raz mniej.
   Ja jeszcze zadam szereg niewygodnych pytań do gminy Konopiska i Wojewody Śląskiego. Coraz słabiej widzę tę Waszą komunikację…

   0
   0
 2. a niech nic nie jeździ pisze:

  i dobrze, niech sprzedadzą dworzec, pod market,autobusy na herby,a zyski pod stół

  0
  0
 3. Pytam pisze:

  noooo, to temat wrócił. czym będziemy jeździć panie wójcie?!

  0
  0
 4. Dominik Wójcik pisze:

  Jako dziennikarz śledzę temat i serio – urobiony jestem po łokcie. I zgadnijcie, gdzie mam najwięcej grzebania? Podpowiem: nie w PKS.
  Wstępne ustalenia: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/pks-czestochowa-koniec-sponsorowania-gminom-komunikacji-57579.html

  0
  0
 5. Ewa Pyrkosz pisze:

  Nowy rozkład PKS wchodzi w życie od 1 marca
  O czym zapomniał poinformować redaktor
  Ograniczenie kursu spowodowana jest tym że gminny ościenne zrezygnowały z usług PKS
  Żadna sensacja

  0
  0
  • Dominik Wójcik pisze:

   Jak nie płaciły, to raczej PKS zrezygnował z obsługi. Za darmo, to nawet dziś w zęby człowiek nie dostanie ;)

   0
   0
 6. janek pisze:

  Redaktorzyno a tak chwaliłes PKS i co jakby cie posłuchali na szczescie radni i wójt postąpili bardzo mądrze i wybrali innych

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   przecież jest napisane
   Z uwagi na brak wyboru nowego przewoźnika przez Wójta Jerzego Żurka, może to spowodować w gminie totalny paraliż.

   0
   0
  • Obiektywna pisze:

   Taa bardzo madrze zwlaszcza biorac pod uwage idiotyczne przesiadki hahahah

   0
   0
 7. dociekliwy pisze:

  Panie Redaktorze.
  A gdzie poinformował oficjalnie PKS które kursy wycina. Chodzi o wykaz tych kursów?

  0
  0
 8. Wyborca pisze:

  no właśnie kiedy będą kursy?

  0
  0
 9. Pasazer pisze:

  Panie wójcie żurek jak mam dojechać do Częstochowy w marcu? To zakrawa na kpinę z pana strony. Brak jakiejkolwiek rzetelnej informacji! To ma być wójt?

  0
  0
 10. Zbyszko pisze:

  Redaktor tak dobrał słowa pisząc ten artykuł bo liczył na wywołanie sensacji. Radni na ostatniej sesji poparli wójta w kierunku rozmów z nowym przewoźnikiem. Ehhh Gąsiorski szukaj tematów gdzie indziej bo sensacji nie ma. To samo było w gniocie w sprawie wszczęcia postępowania przez RIO. Burza w szklance wody. Chyba Gąsiorski się wypalił z braku tematów. Jak przeglądam gniot y na innych jego wypocinach to śmiech mnie ogarnia. Dobrze jest sobie humor w weekend poprawić.

  0
  0
  • Paluch pisze:

   Zbyszko, samo “wszczęcie postępowania nadzorczego” przez RIO to wstyd.Pani księgowa, bo się na tym zna wypisała jak ten budżet jest ułożony, niegospodarnie, bez pokrycia. i że gdzieś tam w następnych latach po dwa miliony mają zmniejszać wydatki. Z czego zrezygnują? Nikt nam tu przecież nie odpowie, bo chociaż wszyscy tą stronę czytają w urzędzie też, to udają że nie. A może im nie wolno.

   0
   0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Jak zapytałem Panią Skarbnik na posiedzeniu połączonych komisji z jakich wydatków zrezygnuje się w latach 2019 i 2020 bo różnica w wydatkach bieżących w tych latach do roku 2018 wynosi 2,055mln zł. Patrz str 2 kol. 2.1 w uchwale w sprawie zmiany w WPF-ie na lata2018-2025. Pani Skarbnik nie potrafiła sprecyzować, wobec tego poprosiłem o pisemną odpowiedź. I czekam. Zbyszko jak dla Ciebie te informacje są gniotami to gratuluję samozadowolenia z zarządzania naszą Gminą.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).