Pijany rowerzysta wjechał w Fiata w Aleksandrii

W ubiegłą sobotę pijany rowerzysta czołowo zderzył się z pojazdem osobowym. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący rowerem, 53-letni mieszkaniec gminy Konopiska został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

Od piątku do poniedziałku w ramach policyjnej akcji „Wszystkich Świętych” policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich 29 października spowodował kolizję na drodze między Aleksandrią a Kopalnią. 53-letni rowerzysta na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, a za nieprawidłowy manewr wymijania i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, rozsądek i wyobraźnię. /KMP w Częstochowie/Kategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).