Przez partyjność Wójta PKS nie będzie jeździć przez Konopiska?

Blisko miesiąc temu, Rada Gminy Konopiska zezwoliła Wójtowi Jerzemu Żurkowi na podjęcie rozmów w sprawie nowego przewoźnika transportu publicznego na terenie gminy Konopiska. Rada wyraziła wolę organizacji przez Gminę Konopiska przewozów o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich w transporcie drogowym.

Od tego czasu Wójt Żurek próbował porozumieć się z PKS Częstochowa. Niestety, jak dowiedziałem się nieoficjalnie, do rozmów z Prezesem PKS Częstochowa ostatecznie nie doszło. Przyczyna może być bardzo prosta. Członkowi Zarządu Platformy Obywatelskiej w Częstochowie (Jerzy Żurek) będzie ciężko dogadać się z Prezesem PKS powołanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pozostaje liczyć na inne porozumienie, którego na razie nie ma.

Przypominam, że PKS-y będą kursować (w miarę możliwości) do marca 2018 roku. Co dalej? Tego nikt nie wie.

PAWEŁ GĄSIORSKI



Kategorie:

21 odpowiedzi na “Przez partyjność Wójta PKS nie będzie jeździć przez Konopiska?”

 1. wiola pisze:

  Jak wójt Żurek był związany z miastem, to blokował korzystne rozwiązanie kursów MPK ,,30″ kiedy wójtem był Socha, mimo że w tym czasie dla potrzeb MPK ,,30″ wójt wybudował w Wąsoszu nowy zajazd dla autobusów. Dodatkowo chciał przy KGW Wygoda zrobić dodatkowy zajazd ( opłacany przez gminę)dla MPK 30, a który obecnie jest przy wiadukcie autostrady, na terenie miasta.
  Dla obecnego wójta – ,, dobra karma wraca”. Trafiła kosa na kamień!

  1
  0
 2. WItek Skośny pisze:

  Platforma przez PiS jest znienawidzona, nie dziwie się że nikt nie chce z nim rozmawiać.

  0
  0
  • wolny pisze:

   z nim nikt nie chce rozmawiać z wielu innych powodów. Po pierwsze jest niekompetentny, brak merytoryki, ciężko zrozumieć co gada, bywa niegrzeczny. No i go nie lubią. Marne szanse, ale gdzieś tu ktoś pisał że on się chciał pokumać z pisem? bo przecież wybory niebawem.

   0
   0
  • WItek Skośny pisze:

   podobnie jak prezes pksu

   0
   0
 3. janek pisze:

  Takich bzdur to nie wiem w jakiej głowie mogą sie urodzic PKS NIE będzie jesdzic ze względu na wójta przynaleznosc partyjną ta firma bankrutuje po prostu .Ciekawie z jakiej parti są władze Starczy Kamienicy Polskiej Mykanowa KŁOMNIC Blachowni Koniecpola Wręczycy iwielu innych gmin CIEKAWIE DO JAKIEJ PARTI ONI NALEZĄ. PKS w LUBLINCU WOLAŁ UPASC A NIE JEZDZIC PO LUBLINCU BO WŁADZE TEGO MIASTA SA Z PO TO SIE NAZYWA BIZNES .Zal redaktorku widocznie wójt cos załatwia z przewozami a ty się boisz ze bedziesz musiał napisac ze jest dobrze dla mieszkanców

  0
  0
 4. Wyborca pisze:

  szkoda tylko naszej gminy

  0
  0
 5. Paulina Skowińska pisze:

  Bardzo mi szkoda Pawełka czytając te wypociny myslę ze ma gorączkę Pawełku do łóżeczka i zdrowiej widocznie kontakty z panem z ul Małej zaszkodziły .Zdrowiej nam.

  0
  0
  • zjawiony pisze:

   Doopa będzie bolała Paulino jak będziesz musiała to wylpuć. Panisko wójt to nieudacznik, najpierw musi zniszczyć aby cokolwiek zrobić.

   1
   0
 6. janek pisze:

  Wójt zniszczył PKS ten ma moc sprawczą Znajomy Ty masz omamy .Brawo .Brawo PAULINA tak trzymac

  1
  0
 7. pks pisze:

  Wójt grabarzem komunikacji miasta z gmina!

  1
  0
 8. janek pisze:

  Kompletne bzdury kazdy kto jezdzi PKSem wie ze kierowcy odchodzą bo nie mają płacone jednorazowo wypłaty w ratach i zawieszają kursy podobno od marca ma byc zawieszonych więcej i to jest wina Wójta proponuje Pawełkowi porozmawiać z kierowcami i napisac prawdę ale czy go stac oto jest pytanie.Chyba ze pan z Małej lub ten z Ksera mu każe.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   janek, co mieszkańców gminy obchodzą problemy PKS-u. Jeśli nie wywiązuje się z umów na rzecz gminy,to świętym obowiązkiem Wójta jest zapewnienie prawidłowo działającego transportu publicznego zgodnie z ust. o sam. gm. art7.1.Zakres działania i zadania gminy
   4)lokalnego transportu zbiorowego. Więc przestań pisać swoje bzdury w obronie Wójta!! Przynajmniej powinna być jakakolwiek informacja na ten temat. Istnieje oficjalna strona gminy i co? O transporcie nic.

   0
   0
  • gmina pisze:

   Wójta przerastają zadania prowadzenia gminy. okazał się wielkim nieudacznikiem. Mocny tylko w gębie!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Gorniak zadzwon na mala zeby Ci plyte wymienili bo sie zaciales. Wozisz dupe autem i masz w doopie ze ktos nie moze dojechac do pracy. Zamiast cos zrobic to piszesz tylko na tym forum i pobierasz dietke. Zorganizuj protest, napisz pismo w imieniu swoich mieszkancow do prezesa pks, masz duzo mpzliwosci ale zamiast dzialac to czekasz i czekasz… bo po co cos robic jak trzeba pilnowac interesow nie mieszkancow aa swojego idola.

   0
   0
  • spokojny pisze:

   Komunisto dupa z ciebie a nie obrońca nieudacznika! Radny Górniak wzorowo wypełnia mandat radnego, czego nie można powiedzieć o nieudaczniku. Z zadań , które musi wójt realizowac za każdym razem wychodzi wtopa. Ten człowiek do niczego się nie nadaje za wyjatkiem łowcy kasy dla siebie. Szlag mnie trafia jak słysze , że taki miernota kazał naliczyć sobie ponad 200 tys. zetów.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Pensje wojta uchwala rada gminy w ktorej zasiada tez Pan Gorniak. Panie radny jak pan zaglosowal gdy ustalana byla pensja wojta i jaka to byla kwota?

   0
   0
  • konkret pisze:

   Nieudacznikowi powinno się naliczyć max 50000zł za to co robi. Po wypowiedzi do telewizji , że może tylko świeczkę zapalić kazałbym mu natychmiast opuścić fotel i więcej niech nie hańbi naszej gminy.

   0
   0
 9. podpowiadacz pisze:

  Może znów zatrudnić rzecznika?

  0
  0
 10. Sportowiec pisze:

  Może pani “sprostowanie” ma pomysł jak rozwiązać sprawę transportu w gminie? chce być radną …to niech się wprawia i radzi. Taka mądra przecie i wszystko wie?

  0
  0
 11. Sportowiec pisze:

  O!coś pani o.m.c.radna ni ma pomysła? I chce być radną?! dla kasy?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).