Pajdowa Góra – nowa ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna

W Aleksandrii, na najwyższym wzniesieniu gminy Konopiska i jednym z najwyższych na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą” czyli na tzw. Pajdowej Górze (wysokość 331,3 m), w czwartek 14 czerwca br. uroczyście otwarto trasę przyrodniczo-dydaktyczną oraz stojącą na szczycie porośniętego lasem wzgórza wieżę widokową.

Obiekt powstał z inicjatywy radnego powiatowego Mieczysława Chudzika, który także skutecznie zabiegał o pozyskanie środków finansowych na ten cel i nadzorował prace związane z budową. Wśród licznych sponsorów byli m.in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Urząd Gminy Konopiska, Nadleśnictwo Herby, Bank Spółdzielczy w Konopiskach, Rada Sołecka w Aleksandrii, Towarzystwa Inicjatyw Społecznych w Aleksandrii, Stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska TIIS, Zakłady Mięsne w Aleksandrii, Aleksbud s.c.

Warto dodać, że idąc ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną na południe dotrzeć można do bagien w Pohulance i Korzonku stanowiących obszar Natura 2000 chroniący torfowiska oraz zbiorniki wodne ze stanowiskami rzadkich gatunków roślin i zwierząt. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w CzęstochowieKategorie:

11 odpowiedzi na “Pajdowa Góra – nowa ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna”

 1. Paweł Nowak pisze:

  czy to prawda że urząd rzucił na to jakieś drobne pieniądze a da 10 tysięcy na oglądanie meczu?

  3
  1
  • Discovery pisze:

   wie, że głosów Aleksandrii już raczej nie kupi, a kibiców zawsze paru ustrzeli, i strażaków. czy jeszcze kogoś uda się przekupić? może kobity z Korzonka…T co będzie dawał kasęna kampanię C hudzika

   3
   5
  • Mieszkaniec pisze:

   Widać o głosach Aleksandrii może zapomnieć. Na zdjęciu widzę Panią Książek – chyba jako jedyną kandydatkę na wójta która się na Pajdową Górę pofatygowała. Ale ją to zaprosili. A innych? Ma być ona (oprócz Pana Sochy) czarnym koniem w wyborach. Cwana – głosy Aleksandrii i głosy Korzonka i Leśniaków i Walaszczyków i pierwsza tura pewniak. Ale może to i dobrze dla nas

   4
   8
  • Bonyem pisze:

   W Konopiskach też o niej gadają.

   3
   7
 2. basia pisze:

  Na Pajdową Górę wójt dał az 2 tys. złotych. Porażka !

  3
  3
 3. Jodla pisze:

  Kto to jest ta Pani Książek chyba nastepna zabłąkana świnka do koryta.Nie znam nie głosuję.

  10
  5
  • Tytus pisze:

   no właśnie, co to za jedna? znowu Chudzik będzie rozbijał głosy tą kobitką? a potem wciskał ją na vicewójta?! stara zabawa tego panas, tyle że na szkodę gminy i wyborców.

   10
   5
 4. Michał pisze:

  Widać reszta kandydatów olała ich a co niektórzy twierdzą że jest do zaorania.

  2
  0
 5. jędrek pisze:

  Ale mielicie jęzorami ,ze wszystkiego nie zadowoleni i wszystkich trzeba obsmarować.Ważne że coś robią, zrobili i trzeba się cieszyć .

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).