Ostatnia sesja budżetowa Wójta Jerzego Żurka

W piątek 15 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Konopiskach odbędzie się ostatnia sesja budżetowa Wójta Jerzego Żurka. Sesja, podczas której Żurek głosami radnych zadłuży gminę Konopiska na 6,7 mln zł przy deficycie 7 082 628,31 zł.

Takim budżetem Jerzy Żurek nie postawia sobie złudzeń. Kolejnej kadencji nie będzie. Co ciekawe, do dziś, tj. do 4 grudnia 2017 roku na BIP UG Konopiska, ani na stronie Urzędu Gminy Konopiska nie pojawił się projekt budżetu na przyszły rok. Rozmawiałem w tej sprawie ze skarbnikiem gminy – Jadwigą Janik, która obiecała dziś go zamieścić. 

Sesja zaczyna się o godz. 12:00. Wszystkich Mieszkańców zachęcam do uczestnictwa.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Przyjęcie protokołów z XL, XLI sesji Rady Gminy.
3. Ustalenie porządku obrad.
4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie między sesjami.
6. Interpelacje radnych.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planów pracy Komisji Rady Gminy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Konopiska na 2017 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2017-2024.
10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Konopiska na 2018 r.
11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konopiska na lata 2018-2025.
12. Odpowiedzi na interpelacje.
13. Sprawy różne i zapytania.
14. Zakończenie obrad.Kategorie:

27 odpowiedzi na “Ostatnia sesja budżetowa Wójta Jerzego Żurka”

 1. Paweł Nowak pisze:

  a wybory kiedy będą?

  0
  0
 2. Realny pisze:

  Wójt Socha, będąc zmuszonym zdać urząd zostawił 16 mln długu. Nie miał jednak skrupułów aby głosami radnych swojego komitetu wywindować swoją pensje na 150 000 i powiększać dziure budżetową. Żurka nie będzie, Pan Socha nie wróci. Kto będzie wójtem?

  0
  0
 3. Rada pisze:

  Wójt szybko robi sesje z uchwałą budżetu aby mu nikt nie zablokował i mógł spokojnie zadłużyć gminę! Ciekawe jak postąpią radni?

  0
  0
  • Z rynku pisze:

   Ja jestem ciekawy co zrobi radny Kołodziejczyk. Ciekawe czy w ogóle coś zrobi, bo na ten moment dla gminy nic nie zrobił. Dobry PR w kiosku nie wystarczy żeby wiecznie grzać stołeczek w gminie. Coś trzeba zrobić dla mieszkańców Panie radny.

   0
   0
  • Belferka pisze:

   jak to co zrobią radni? Grzecznie podniosą łapki żeby im rodzinki nie pozwalniał na ostatni rok! No, poza Panem Górniakiem, może jeszcze ze dwie sztuki się honorowo wstrzymają od głosu. Co niczego nie zmieni i wójt krredyt weźmie żeby zostawić następcy gminę na progu bankructwa

   0
   0
  • Urzędnik pisze:

   Znasz to z autopsji? Za rządów poprzednika wyglądało to identycznie.

   0
   0
 4. Brygida pisze:

  “ta z SLD”?! czyżby gmina zrobiła się teraz lewicowa? Jeśli tu piszecie o ewentualnej kandydatce na wójta gminy “ta z SLD” to widać jak ogromną popularnością cieszy się ta Pani w gminie…

  0
  0
 5. Brygida pisze:

  Realny albo do niedawna TWAgent czy z hutek, obejrzyj sobie sondaż przedwyborczy i posłuchaj co mówią ludzie. Oczywiście oglądając się za siebie czy jakiś szpicel wójtowy nie podsłuchuje!

  0
  0
  • Realny pisze:

   Ale do…je….las Sondaż??? W sondażu jest określona ilość badanych, w różnym wieku, z różnych miejscowości. To tutaj to wypaczenie czegokolwiek, każdy głosował ile chciał, a ja pewności nie mam czy wynik odzwierciedla to co ludzie klikali.

   0
   0
 6. Paulina Skowińska pisze:

  Szpicel to z ul Małej podobno brał kase za to

  0
  0
 7. lesnik pisze:

  Paulina Skowińska, podobno robi dużą różnicę. ty podobno też bierzesz kasę za te bzdury co tu piszesz.

  0
  0
 8. Głos ludu pisze:

  W gminie może być dobrze jak Żurka odsunięcie od władzy.

  0
  0
  • Z konopisk pisze:

   Dla Konopisk najgorszy budżet w historii gminy! Po głosowaniu będziemy mogli zobaczyć z którymi radnymi z konopisk mozna wiązać przyszłość!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Na pewno nie z wiceprzewodniczącym. On tylko pobiera diete za nic nierobienie. Dla Konopisk najgorsza opcja. Dla niego liczy się tylko robienie własnego biznesu.

   0
   0
 9. Anykomunista pisze:

  Głosowanie nad budżetem 2018 wszystko pokaże!

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Nie trzeba głosować nad budżetem abym jako mieszkaniec mógł stwierdzić,że wiceprzewodniczący z Konopisk oprócz pobrania diety nic dla swojej miejscowości nie zrobił.

   0
   0
  • Antykomunista pisze:

   Nierób jest przy żłobie i razem z broszką nie potrafią nawet parkingu przy kościele w Rekszowicach wybudować dla mieszkańców!

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Niewiarygodne, że wójt Socha przez 12 lat nie zdążył wybudować malutkiego parkingu w Rększowicach przed Kościołem. W Konopiskach też stosunki z proboszczem nie były najlepsze – dach przeciekał a inicjatywy z gminy było zero. Zastanawiające skąd taka awersja?

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).