OSP Konopiska zarabia na mieniu dzierżawionym przez gminę

W październiku zwróciłem się do Rady Gminy Konopiska z prośbą o zabranie stanowiska w sprawie wydzierżawiania budynku dzierżawionego przez Urząd Gminy Konopisk, na mocy umowy użyczenia z 06.01.2008 r. z OSP Konopiska (centralny rejestr umów nr 162/2008 UG Konopiska wraz z późniejszymi aneksami 2016/2013, 79/2016), firmie zarządzającej Salą Przyjęć Okolicznościowych “Pokusa”, która przez wiele lat funkcjonowała w remizie OSP Konopiska. Poprosiłem również o wyjaśnienia, na jakiej podstawie “Pokusa” działała w OSP Konopiska. Proszę również o zabranie stanowiska w sprawie reklamy (baneru reklamowego) “Pokusy” na ogrodzeniu OSP Konopiska. Zgodnie z informacją przekazaną przez Gminę (pismo nr Fn.1431.19.2016), w tutejszym urzędzie nie istnieje umowa na dzierżawę tego obiektu pod imprezy okolicznościowe firmie “Pokusa”, jak również nie ma umowy i faktur na reklamę na ogrodzeniu.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach obecnie jest we władaniu Urzędu Gminy Konopiska. Wszystko za sprawą umowy z 6 stycznia 2008 roku pomiędzy ówczesnym Wójtem a Prezesem OSP Konopiska. Mimo iż użytkownikiem tego budynku była gmina, która ponosiła wszystkie koszty związane z jego użytkowaniem, jak również z remontami – w tym trwającą termomodernizacją, to w remizie odbywały się huczne imprezy organizowane przez “salę przyjęć okolicznościowych Pokusa”.

Co zrobiła rada? Rada stwierdziła, że nie będzie ingerować w to, co w obiektach, którymi zarządza gmina robi OSP w Konopiskach (która jest właścicielem budynków, ale oddała je w dzierżawę gminie, żeby ta mogła wykonać wszelkie remonty, itp.). Czyli gmina nie będzie ingerować w to, że ktoś zarabia na mieniu, który ona dzierżawi/użycza.

Pozostawię to bez komentarza.

Poniżej pismo z gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

odp-ospkonopiska1 odp-ospkonopiska2Kategorie:

23 odpowiedzi na “OSP Konopiska zarabia na mieniu dzierżawionym przez gminę”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Cały czas w naszej gminie jest układ czerwonych i zielonych. Niech pan się nie dziwi, że dostaje pan takie odpowiedzi

  0
  0
 2. z hutek pisze:

  Odgrzewany kotlet:) hehehe. Sprawa w Hutkach miała być afera i wielkie nic. Takie to są sztuczne afery wywołane przez autora:) widzę że cwaniak z Małej oplul już wszystkie gminne stowarzyszenia:)

  0
  0
 3. Kasjusz pisze:

  Dobrze ze redaktor pisze o tym. Umowe o dzierzawe podpisal poprzedni wójt (nawet na tym slabym portalu ja zamieszczono) , a pozniej w pokusie bawil sie ze swoimi przyjaciolmi na niejednej imprezie. Wtedy mu to nie przeszkadzalo. Rzadzil to kochal strazakow – co za obluda. Karma wroci, tak ze nawet w Marszałkowskim uslysza. Bedzie bal…Juz ubieraja sale.

  0
  0
 4. za wiedziony pisze:

  I jak zwykle na cztery komentarze dwa wpisy “z hutek” i oczywiście pierwszy na …temat poprzedniego wójta, a nie merytoryczny. Ale on widzi tylko cudze, swojego nawet przed nosem nie dostrzega. Żałosny facecik. (jak znam życie zaraz odszczeknie!)

  0
  0
 5. Izolbu pisze:

  dziady z osp trzymaja sie razem hehe

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Mnie to dziwi że dziennikarze trzymają się z TW z czasów PRL. Przecież wolności słowa nie było wtedy:)

   0
   0
 6. Racjonalista pisze:

  Umowy przyklepane słownie za poprzedniego i zostawione samym sobie. Teraz się oczekuje od obecnego aby to wyprostował. Prawda jest taka, że gdzie remiza to i sala. Nie ważne czy to w tej czy innej gminie.

  0
  0
 7. Janusz pisze:

  Dawaj Panie Gąsiorski do sądu tą sprawę. Jak w Hutkach osiągnięsz wielki wynik czyli kupeeee.

  0
  0
 8. Marta pisze:

  Ja jestem zdania że chociaż powinno sie rozliczyć pieniądze które bądź co bądź na mieniu gminy ktoś zarabia jeśli idzie na straż to ok ale powiedzieć to prosto a nie umywać rączki bo to nie ten tylko tamten wójt dość już tych niejasności ile kto przez jaki okres i a co proste i wtedy nikt ie będzie się czepiać tak trudno to zrozumieć Panie wójcie w koncu rządzi Pan w tej gminie czy nie?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   No tutaj od razu ktoś twierdzi że pieniądze nie idą na straż. Dodatkowo twierdzą to ludzie którzy dokładnie wiedzą na.co idą pieniądze bo sami rządzili i mieli w to wgląd.

   0
   0
  • zuzia pisze:

   Widocznie trudno zrozumieć, najlepiej zamieszać tak aby nikt nie wiedział o co chodzi

   0
   0
 9. Jarek pisze:

  Z hutek to typowy lajza populistyczny, pisać co się tylko da, obrażać kogo tylko się da, zamacic co się da , jednym słowem dno społeczne.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   To Wy mnie kochani obrażanie, ale wybaczam wam. Nawet radnemu Górniakowi, który pomimo piastowanego stanowiska nie raz mnie obraził:) Stanisławie jesteś takim pociesznym zgredkiem:)

   0
   0
 10. zuzia pisze:

  Zhutek- każdy ma na co zasłużył.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Nom, wy dostaliście czerwona kartkę od wyborców:) na to zasłużyła poprzednia władza przez 8 lat rządów. Dobrzy byliście skoro ludziom się wami ulalo- a ponoc tyle zrobiliście i co???!!!. Zastanawiające;)

   0
   0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Jarek skończmy dyskusję z tym niedorozwojem, bo on ma na celu prowokować do niepoważnej dyskusji aby zamieszać.,
  by odwrócić uwagę czytelników od spraw ważnych, niech sobie pisze sam do siebie.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Panie Górniak, tu nie ma spraw ważnych. Tutaj nie jest portal informacyjny, a publicystyczny. Tu nie ma połowy wydarzeń kulturalnych które się odbywają w gminie. Czy niezależny portal?- hmmm…każdy oceni sam, to już sobie rozsądza wyborcy, a sprawdzi skarbowka, myślę że bardzo dokładnie:). Jest za to trolling, hejt i kampania wyborcza w stylu Putina:) Do tego doprowadziliscie.

   0
   0
 12. z hutek pisze:

  No i zapomniałem, autor usuwa niewygodne wpisy bez wyjaśnień, a zdawałoby się porządny radny pisuje z 4 nikow żeby macic ludziom w głowie. Dziwne ze na tym cudownym portalu na Facebooku nikt.nie lajkuje:) boicie się przyznać do autora? Też bym się wstydził dlatego nie polubiłem.

  0
  0
 13. Arek pisze:

  Dla takiego świra jak ten zhutek to jest odpowiednie miejsce wśród goryli w cyrku.

  0
  0
 14. Janusz pisze:

  Myśle ze nie wśród goryli tylko na wybiegu dla psów. Trzeba by z panem Gąsiorskim pogadać to w przerwie od ping ponga i pisaniu dyrdymałów, by go ładnie przystrzygł i wyszykował na pokaz. Zgadzasz sie panie Z hutek?

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Pewnie. Za kasę jaka płacą w Marszałkowskim mogę raz w tygodniu ganiac z Panem Gasiorskim po wybiegu. Jak zrobię kupke to posprząta:) uczesze, nakarmić:)

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).