Olimpiada młodzieży w triathlonie

W miniony weekend w dniach 8-9 sierpnia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad zalewem „Pająk” odbyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Triathlonie. Organizatorami tego wspaniałego, sportowego wydarzenia byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Triathlonu, Gmina Konopiska, WLKS KMICIC oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. W Komitecie Honorowym gościliśmy:  Senatora  Pana Andrzeja Szewińskiego, Marszałka Województwa Śląskiego Pana Wojciecha Saługę,  Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Pana Stanisława Gmitruka, Starostę Powiatu Częstochowskiego Pana Andrzeja Kwapisza, Prezesa Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie Pana Grzegorza Lipowskiego, Komendanta Miejskiej Policji w Częstochowie Pana Sławomira Litwina oraz Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st.bryg.mgr Sławomira Olbrysia.

 

 

Impreza finansowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, współfinansowana przez Gminę Konopiska, Powiat Częstochowski, Sklep Sportowy DECATHLON oraz Zakład Stolarski Miedziński. W gronie gości honorowych, którzy odwiedzili naszą gminę znaleźli się: Sekretarz Generalny Polskiego Związku Triathlonu Pani Marzena Szydłowska, która oficjalnie otwierała i zamykała Olimpiadę, Dyrektor Biura Senatora Andrzeja Szewińskiego Pani Ewelina Falwierak, Olimpijka Pani Ewa Dederko, która ufundowała i osobiście wręczała nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Mokras, Prezes WLKS KMICIC Pan Stanisław Sączek, wiceprezes WLKS KMICIC Pan Jan Szyma, Członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztof Smela i Pan Grzegorz Dyner i Pan Tadeusz Kapica pracownik Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Gminę reprezentowali: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek oraz  Sekretarz Gminy Pani Barbara Ankowska – Lis.

 

W roli gospodarza organizacyjnego zawodów sportowych wystąpił Pan Krzysztof Piątkowski. Ceremonię otwarcia i zamknięcia Olimpiady poprowadziła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury
i Rekreacji w Konopiskach Pani Iwona Lisek a część sportową Olimpiady poprowadził i komentował Pan Jerzy Sufranowicz.

Ceremonia otwarcia była podniosła i zarazem widowiskowa, a przyczyniły się do tego Orkiestra Dęta OSP gminy Konopiska wraz z grupą mażoretek „Szyk”, która wykonała na rozpoczęcie Olimpiady widowiskowy układ choreograficzny.

Słowa komentatora „Zawodnicy na start” rozpoczęły dwudniową, zaciętą rywalizację w trzech konkurencjach: pływanie na dystansie 600 m, jazda na rowerze na dystansie 16 km oraz  bieg na odcinku 3 km. W zawodach wzięło udział 68 zawodników i zawodniczek  z terenu całej Polski. Bardzo wysoka temperatura  nie ułatwiała sportowcom zadania, którzy podczas zawodów dzięki ustawionym kurtynom wodnym mogli się schłodzić choć przez ułamek sekundy, przebiegając pod nimi na trasie. Podczas zawodów, w takim upale nie trudno o kontuzje i nagłe omdlenia związane
z wyczerpaniem organizmu, przegrzaniem i odwodnieniem, ale dzięki wspaniałej ekipie  zabezpieczenia medycznego, która natychmiast  reagowała niosąc pomoc przede wszystkim zawodnicy czuli się bezpiecznie.

W Kategorii indywidualnej dziewcząt z numerem startowym 44, zdobywczynią pierwszego miejsca  została Urszula Olejniczak KLUB CSGT Głogów  z wynikiem 00:54:11,  drugie miejsce z numerem 56 zajęła Klaudia Petters KLUB AKWEDUKT Kielce z wynikiem 00:54:46 i trzecie miejsce z numerem 41 zajęła Anna Płatek KLUB 64-STO Leszno z wynikiem  00:55:11. W Kategorii indywidualnej chłopców triumfatorem oraz zdobywcą pierwszego miejsca z numerem startowym 5 został Kamil Damentka KLUB UKS G-8 BIELANY z wynikiem 00:46:57, drugie miejsce z numerem startowym 6 zajął Daniel Juszkowiec KLUB UKS G-8 BIELANY z wynikiem 00:47:38 i trzecie miejsce z numerem startowym 25 zajął Piotr Zawarski KLUB IRONMAN CS POLSKA z wynikiem 00:48:13. W Klasyfikacji  Klubowej łącznie pierwsze miejsce zajął Klub Diament Gniezno, natomiast w Klasyfikacji Wojewódzkiej zwyciężyło Województwo Zachodniopomorskie.

Zwycięzcy oprócz medali, dyplomów i nagród rzeczowych odebrali z rąk Olimpijki Pani Ewy Dederko Kółka Olimpijskie.

Wszystkim zawodnikom tegorocznej Olimpiady składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości i woli walki w sięganiu po najwyższe trofea sportowe.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach składa serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom i sponsorom a w szczególności:

Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Konopiska na czele z Prezesem Januszem Jończykiem, Panu Andrzejowi Babczyńskiemu Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów
i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego, Funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Blachowni, Funkcjonariuszom Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Częstochowie, Lekarzom i Ratownikom Medycznym grupy RATOWMEDY, Ratownikom WOPR z oddziału w Częstochowie, Sędziom, Pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji, pracownikom Urzędu Gminy Konopiska oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do precyzyjnej organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie.

 

zródło – strona oficjalna Gminy KonopiskaKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).