Ogromny falstart nowego rzecznika

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopiska odbyła się XXI Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Konopiska. Podczas sesji, ogromny falstart w swoim debiucie zaliczył Janusz Jończyk – rzecznik urzędu, który w sposób skandaliczny wchodził w słowo, pouczał radnych, jak również krzyczał na uczestników sesji (przesłuchajcie nagranie).

W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, kto to jest? Jego zachowywanie było poniżej pewnego poziomu.

Podczas sesji Wójt Konopisk – Jerzy Żurek zapewnił, że stara się o kanalizację dla znacznej części Aleksandrii. Będzie tworzona Algromeracja, dzięki której główne ulice w Alekandrii zyskają kanalizację. W planach jest również wybudowanie oczyszczalni ścieków. Łączny koszt dotychczasowej inwestycji w kanalizację w gminie Konopiska to 47 mln zł.

Radni przyjęli jednogłośnie wszystkie uchwały.

W sprawach różnych pozwoliłem sobie zadać pytania Wójtowi Żurkowi oraz Edwardowi Bałdydze – Przewodniczącemu Rady. Niestety, nie byli zbyt chętni do rozmowy na temat OSP Hutki.

Poniżej znajdziecie nagranie z całej sesji.


PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

23 odpowiedzi na “Ogromny falstart nowego rzecznika”

 1. Dawidos pisze:

  Ten czlowiek naprawde zachowuje sie skandalicznie. Krzyczy, wyzywa, wtraca sie w zdanie. Kto to jest?

  0
  0
 2. skarbnica pisze:

  Z przerażeniem słuchałam tej “sesji”! Hałas, przekrzykiwania, przewodniczący nie panuje nad przebiegiem obrad. Gdzie powaga organu stanowiącego jakim jest rada? Faktycznie jeden głos, jak rozumiem rzecznika wójta, przebija się przez innych, ale nie tylko ten jeden. Nie znam tych głosów więc ogólnie można powiedzieć, hałas i bałagan.
  Wójt stęka kilkanaście minut, że człowiek zapomina o czym on mówi. Przewodniczący i wójt posługują się nazwą “sesja nadzwyczajna”. Raczej chyba “sesja rady na wniosek wójta”. Pani skarbnik wmawia radnym jakieś nadzwyczajne wymogi uszczegóławiania paragrafu”wpływy z różnych dochodów”.
  Od lat regionalna izba obrachunkowa wymaga podawania z jakich to dochodów. Czyli po prostu pani skarbnik zapomniała wpisać, izba kazała poprawić i stąd zwoływanie sesji? Żenujące, że nikt z radnych nie ma pojęcia o obowiązujących przepisach. Podobnie wójt posługuje się pojęciem, które co prawda kiedyś było, ale już od lat nie funkcjonuje: wieloletni plan inwestycyjny”. Od dawna już jest wieloletnia prognoza finansowa. Jak na przewodniczącego rady i wójta należałoby takie podstawowe rzeczy wiedzieć.
  szkoda, że nie można wysłuchać każdej sesji, to musi być bardzo pouczające dla mieszkańców. Totalny bałagan. Jeden radny, który pyta w imieniu mieszkańców, w sprawie ważnej dla ludzi! wpuszczony jest przez rzecznika (hi,hi) i przewodniczącego chyba w słowne przepychanki proceduralne! Jeszcze jeden czy dwa głosy słychać w dyskusji a reszta śpi. Żenujące.
  Na miejscu mieszkańców gminy żądałabym nagrywania wszystkich sesji takiej rady.

  0
  0
 3. Karina pisze:

  Kto z kim przystaje takim się staje. Stare porzekadło ,a dalej prawdziwe.Mówicie o nowym rzeczniku i jego zachowaniu. Zdziwiony jestem niesamowicie ,bo znam tego gośca i zawsze myślałem ,że to człowiek o wysokiej kulturze osobistej. Ale w myśl przytoczonego porzekadła ,wydaje nam się ,że musi robić to co każe mały człowieczek, a że znamy go jak oddzywa się na sesjach do swoich urzędników ,to wszystko już jasne.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   no właśnie chyba nie musi, a chciał. Jeden krzykacz znalazł drugiego krzykacza.

   0
   0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Po wysluchaniu nagrania mozna sobie szybko wyrobić poglad, kto to jest wójt mówiący jak dziecko o jakiś Pieniążkach ,Prezio ,co na zadane pytania przez p.Gąsiorskiego zaraz zakończył sesje, nie pozwalając na rozwinięcie tematu. Kończymy tę blazenade,referendum to może rozwiązać !!!!

  0
  0
 5. Paulina Skowrońska pisze:

  Faktycznie pozostaje niesmak. A po co nam, gminie wiejskiej rzecznik prasowy?Stać nas na to? Ile ten pan będzie nas kosztował? czy na którejś gminie wiejskiej jest rzecznik prasowy? Chociaż właściwie to słuchając “stękania” wójta i bełkotu przewodniczącego nie można się dziwić, że sami nie potrafią skleić porządnego zdania i muszą mieć rzecznika prasowego. Za pieniądze podatników rzecz jasna.

  0
  0
 6. Marcin pisze:

  Spotkanie radnych na którym ważą się losy tysięcy mieszkańców,tak wygląda sesja rajców gminy pod przewodnictwem prezia. Teraz widzicie mieszkańcy jaki poziom reprezentuje Prezio ,wójt.Aby tego było malo kolesie zaprosili do tej blazenady rzecznika. Pewnie teraz wójt ustami rzecznika przeleje swoje porażki na wybitne osiągnięcia samorządowe. Takiego cyrku jeszcze w gminie nie było.Kilku tysieczna gmina z wójtem,który nie wie co z kasa robić,jak jeździec bez głowy. Ludzie ,mieszkańcy jednej z nowych ulic w Aleksandrii,liczyli na zacne życie w gminie ,dla których miała być ostoją spokojnego zamieszkania. I co ,wójt gra z nimi w kotka i myszkę. Płacą ogromne podatki do gminy , nie mając wsparcia obecnego wójta, który dla nich nie potrafi nawet za darmo przejąć drogi na mienie komunalne gminy. Mieszkańcy wkrotce z nawiązką podziękują za oficjalne stanowisko zajęte przez wójta w ich sprawie. Takie traktowanie nowo przybyłych mieszkańców potencjalnie zniechęci następnych do zamieszkania w naszej gminie.Wójt robi super antyreklame do zamieszkania u nas.Wiemy teraz dlaczego gmina nie może sprzedać działek budowlanych. Sytuacja ta spowoduje zniechęcenie wielu potencjalnych inwestorów na zakup działek budowlanych. Wójcie pycha i ch….two prowadzi do zagłady.

  0
  0
 7. Edek pisze:

  Nagrywać wszystkie sesje ha,ha niezły ubaw żenada niemożliwe aby Pan wójt wybrał takiego rzecznika rywala z ostatnich wyborów? tak swoją drogą to dobrze że może go nie wybrano jak On taki nie kulturalny jest po naszemu burak. O przewodniczącym i wójcie i ich bełkotach to już nie wspomnę porażka. Referendum? tak to chyba się zakończy ta przygoda przypadkowych władz.

  0
  0
 8. Naiwny pisze:

  Miałem nadzieję ,że gmina po wyborach nowej władzy będzie błyszczeć jak diament,a tu sodoma i gomora . Wojt i Prezio okazali się ludźmi o niskich pobudkach społecznych, myślący kategoriami luksusów dla siebie.Lud ma za zadanie płacenie podatków i cicho siedzieć. Dożynek gminnych nie robić,tylko dla swoich zamknięte imprezki za gminna kasę urządzać. Mało tego , zastraszyć lud i hulaj dusza piekła nie ma.Pokrótce tak można scharakteryzować klimaty gminne.Czy o taką gminę nam chodziło? Ci panowie im szybciej zejdą że sceny samorządowej tym lepiej dla całego społeczeństwa. Pozdrawiam !!!

  0
  0
 9. Janusz pisze:

  Panie Pawle!
  Piszę Pan ,że nie można było zadać pytań dot. OSP Hutki panom wojtowi i przewodniczącemu. Ależ to normalne u tych gości. Ci goście uważają się za dobrą zmianę, wybudowanie drogi z pniakami w rowach i braku odpływu wód deszczowych .Na ironię losu droga ta wybudowana została z srodkow pochodzących z programu przeciwpowodziowego. To co poprzednią władza przygotowała do zainwestowania w gminę,to wojt i prezio pozmieniało po swojemu i wiele środków unijnych np. na zadania transportu publicznego ,ledowego oświetlenia ulic przepadło bezpowrotnie.Kanalizację można było robić dalej z środków dostępnych z funduszy ochrony środowiska.Także wójt zaprzepaścil budowe chodnika od przejazdu kolejowego w Blachowni do centrum Konopisk za 15% wartości całkowitej inwestycji.Środki te pochodziły z unii europejskiej.Takiej okazji już nie będzie w inwestycjach budowy chodników.Ci panowie więcej zła niż dobra przysparza tej gminie.

  0
  0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  Tu pan Janusz słusznie zauważył że wiele środków unijnych przygotowanych przez poprzednią władzę przepadło bezpowrotnie, wspomnę tylko o wymianie oświetlenia ulic i placów w całej gminie. Tylko z tego tytułu zaoszczędzili byśmy
  na opłatach ok. 230 tys zł rocznie.

  0
  0
 11. Jaco pisze:

  Mam tylko jedno pytanie:
  Co dobrego dla Gminy zrobił p. Stanisław Górniak, który tylko swoim zachowaniem podjudza mieszkańców i tylko miesza im w głowach. Pozdrawiam.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Jaco gdybyś czytał uważniej i bardziej się interesował to dowiedziałbyś się że gdyby nie wspólne działania moje i poprzedniego Wójta nie byłoby przebudowy drogi DW 908 Tarn. Góry- Wygoda gdyż dzięki naszym staraniom udało się przeforsować umieszczenie tej drogi w Zadaniach Kluczowych Mandatu Negocjacyjnego Woj. śl z sierpnia 2014 r. Udało mi się zmienić decyzję budowy chodnika, który w pierwszej wersji miał być budowany od Łażca do ronda w Rększowicach, na lokalizację od ronda do Nierady. Kontrolując projekt na obecną ul Zjazdową spowodowałem obniżenie wartości kosztorysu inwestorskiego o kwotę ok.300tys zł. To tylko te znaczniejsze sprawy. Jeśli Ty uważasz że piętnowanie niegospodarności (taka rola radnych, patrzeć władzy na ręce)
   to mieszanie w głowach mieszkańcom i podjudzanie,to w następnych wyborach masz szansę zaistnieć. Ale wpierw musisz mieć odwagę podpisać się pod swoimi wypowiedziami. Przepraszam że Ci namieszałem w głowie.

   0
   0
 12. Paulina Skowrońska pisze:

  Czyli według Jaco nie ten winien co ukradł tylko ten, który o tym głośno powiedział? Cóż za pokrętne myślenie! Pan Górniak pokazuje lekceważenie przez władzę nas mieszkańców, pokazuje i piętnuje marnotrawienie publicznych pieniędzy, jest przeciwny samowoli aktualnie rządzących, itd. Ale wg Jaco dobry jest ten co cicho siedzi i pozwala sobą manipulować? Ten który kłamiąc dopchał się do władzy i źle zarządza naszą gminą? Tak uważasz Jaco?

  0
  0
 13. Adam pisze:

  Prawda w oczy kole.Gdybyśmy mieli wielu takich radnych jak Górniak, to ta gmina dalej by się wspaniale rozwijała .A teraz to co chcieliście to macie.Gmina rozpoznawana jest z hulanek ,imprez dla swoich popleczników ,wójt i prezio traktują gminę jak własny folwark. A teraz wokół naszych rządzących koło zatacza niegospodarność, korzystanie z majątku gminy w celach prywatnych.Komisja rewizyjna Rady Gminy w składzie przewodniczący : Marcin Poleszczuk,członkowie : Krzysztof Kruk i Stanisław Górniak musza ocenić zasadność skargi dot. OSP Hutki. Mamy nadzieję ,że czlonkowie w/w komisji mają na celu dobro gminy. Poczekajmy ,zobaczymy

  0
  0
  • Mieeecio pisze:

   Adam, komisja rewizyjna w takim składzie nic nie zrobi, o czym pewnie niebawem się dowiemy, bo już się odbyła. Przewodniczący nie dostanie polecenia od swojego właściciela, radny PP (portier-perkusista) nie ma swojego zdania, a sam radny Górniak nie wystarczy, przegłosują.już tu pisali że większość radnych się boi i dla świętego spokoju głosuje tak jak wójt każe. Do d…y z taką radą.

   0
   0
 14. ramze.61 pisze:

  i znów wraca pytanie, bo oczywiście nikt na nie nie odpowiedział (i nie odpowie) i nic się nie zmieniło. Gdzie jest pozostałych 14 radnych? Zastraszeni, boją się stracić mandat?czy że wójt pozwalnia rodzinkę pozatrudnianą w gminie? Nie widy nieprawidłowości i niegospodarności? Podoba im się to co się dzieje w gminie? Najważniejsze osoby w gminie postępują wbrew prawu a radni siedzą cichutko?! Powinni natychmiast zażądać rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady człowieka, wobec którego są takie zarzuty! A tu cisza…nasza rada składa się tylko z Pana Górniaka? czy też pozostałym się to podoba?
  A wójt zamiast na inwestycje wydaje na hulanki, koncerty, rzecznika prasowego!. A przecież głosił wszem i wobec jakie to “straszne” długi dostał!
  A ile to dróg zbudował?ile szkół wyremontował?ile remiz odnowił?ile wozów strażackich zakupił? co nowego wybudował dla dobra mieszkańców? krzywą wiatę przystankową…a połowa kadencji już minęła….
  Oj, chyba dobrze tu piszą. Nie tak miało być.

  0
  0
 15. Radzio pisze:

  A jakie Pan Janusz ma przygotowanie aby pełnić funkcję rzecznika mówię o teoretycznym bo że praktycznych umiejętności nie posiada to idzie zauważyć.

  0
  0
 16. barszczbiały pisze:

  Jeśli wójt zatrudnił rzecznika prasowego to złamał prawo – Ustawa o pracownikach samorządowych nie przewiduje takiego stanowiska w Urzędzie Gminy. Zgodnie z Ustawą rzecznik prasowy w administracji samorządowej pojawia się dopiero na poziomie Starostwa Powiatowego. Poza tym Ustawa nakazuje ogłosić konkurs przy zatrudnianiu na stanowiska urzędnicze. Czy ktoś słyszał o konkursie na stanowisko rzecznika w Konopiskach? W BIP nie ma śladu po takim konkursie. Przypuszczać można, że wójt zatrudnił ww. osobę jako swego doradcę – wtedy nie musi ogłaszać konkursu, a zatrudnienie dorady kończy się wraz z zatrudnieniem wójta. Oby jak najszybciej!

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Czy ktoś widział,słyszał o ogłoszeniu o naborze czy konkursie na Redaktora Naczelnego biuletynu Pasma, vel Rzecznik Gminy?
  Prywatny folwark Wójta? Jutro tj. 16,05 2016 odbędzie się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Przestrzegania Prawa. Ciekaw jestem czy przynajmniej w sprawach różnych ktoś z jej członków poruszy ten temat (samowoli Wójta)? Być może ta Komisja jest tylko do kontroli przestrzegania prawa przez mieszkańców, Wójta nie ruszać, mimo że nie pełni swych obowiązków zgodnie z art. 11/1 art13/1 art 24 ust. o pracownikach samorządowych a w szczególności art.24./ 5 i 6 wymienionej ustawy.

  0
  0
 18. Mieeecio pisze:

  Ooo, tu też nikt się nie odezwie panie Górniak. Kto niby? Radna co ma ocenę “najlepsza”bo nie zabiera głosu i siedzi cichutko?czy radny-przechrzta z Wąsosza? czy radny co się boi że mu wójt żonkę wywali?No, Aleksandria to wtedy jak boss każe. także widzisz Pan że tu nie ma na co (kogo) liczyć. Same przyd..asy.Aleśmy wybrali!

  0
  0
 19. Zosia pisze:

  Patrząc na ten teatr Kukieł,zastanawiam sie i chyba nie mylę sie : rzecznik teraz a w kampanii wyborczej kandydat na wójta z PSL. Obecnie do perfekcji ten pan opanowal piruety dopasowań do wladzy i michy.Zostawiam to bez komentarza!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).