Ogromne problemy z GTV BUS!

W ostatnich dniach jest prawdziwy wysyp negatywnych komentarzy na temat firmy GTV BUS, która nie dość, że nie zaskarbiła sobie serca pasażerów, to jeszcze traci kierowców. Przeczytajcie listy do naszej redakcji w tej sprawie.

Panie Redaktorze muszę opisać to co dzieje się w autobusach GTV. Od września obowiązuje nowy rozkład jazdy. Niestety wbrew temu co mówił w gazetach właściciel firmy, nastąpiła likwidacja kursów na Gminę Konopiska. Jesteśmy w stanie zrozumieć likwidację jeśli nie ma ludzi na danym kursie, a nie sytuację kiedy jedzie pełny i nagle zonk- likwidujemy.

Poniedziałek jedziemy kursem 6:45 – przeładowany, wtorek 6:45 przeładowany- nie zabrało się sporo osób z Konopisk i Wygody. Część z Wygody pojechało 33 MPK . Info od kolegów – autobus 7:25 przepełniony, podobnie 8:40. To jeszcze pryszcz.

Zlikwidowano połączenie 15:12 z Focha- zawsze było, od poniedziałku nie jeździ. Następny jedzie przeładowany, jest strasznie (ludzie z dwóch kursów)!!!! nie da się wytrzymać w autobusach GTV. Istny piekarnik. Tyle ludzi, ze wszystkich miejscowości, że szpilki nie wciśniesz.- sytuacja wtorek, środa. Można dzwonić i prosić i do GTV i do Gminy i nic, nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za tą sytuację. Wcale nie wsłuchują się w opinie pasażerów, bo lekceważą prośby o przywrócenie kursu. Ludzie są zdenerwowani, wyzywają. Czy nikt tego nie widzi jak jest? Czy ktoś nad tym panuje?

Autobus dla osób pracujących na III zmianę – 20:15 – istna kpina, bez komentarza.

Ja nie wiem jak to jest? Tyle negatywnych komentarzy wśród ludzi w autobusach i na przystankach, na forach, a oni dalej twierdzą, że jest super, że ludzie im dziękują… Prawda jest taka , że są nieprzygotowani do obsługi linii na terenie Konopisk. Wszystko robione na wariata, tanim kosztem- stare autobusy, rozkład niedopasowany pod pasażerów. Gdzie jest ta niska podłoga dla starszych, niepełnosprawnych i matek z dziećmi?

Ten temat się nie skończy dopóki nie znajdzie się ktoś kto zrobi z tym porządek. Nie podoba nam się też, że mieszkańcy korzystający z linii 102, 103,104 zostali pozbawieni dojazdu bezpośrednio do Częstochowy i wszyscy razem cisną się w 101. Dwa autobusy bezpośrednio na Hutki sytuacji nie zmienią.

Ludzie w całej gminie Konopiska chcą MPK! Liczymy, że po wyborach to się zmieni.

—–

Panie Pawle – dziś puścili dwa autobusy do Aleksandrii o 15:40, zamiast zrobić kurs tak jak był 15:15, I co ? Gmina i tak zapłaci za ten podwójny kurs.
pewnie ludzie sygnalizują ten problem z gtv, więc fajnie byłoby gdyby Pan to opisał. Acha zapomniałbym dziś brakło im kierowców i powoził nas dyspozytor z gtv. Jeszcze jedno- pewnie się wystraszyli ludzi, że dwa auta puścili, bo krzyczeli, że zadzwonią na policję i pogotowie ( bo duszno)w związku z tym, że więcej jedzie ludzi niż w dowodzie.

—–

Witam. Taka mała sugestia i prośba. Temat usunięcia z rozkładu jazdy autobusu linii Aleksandria – Częstochowa o godzinie 15.12. Następny kurs, który był od zawsze o godzinie 15.40 (jeszcze oczywiście obsługiwany przez PKS) jest tak obciążony, że trudno wcisnąć się do autobusu. Przewoźnik twierdzi że usunięcie kursu to decyzja gminy, gmina ze to na prośbę mieszkańców, a mieszkańcy podróżują w fatalnych warunkach. Jak zwykle nie ma osoby decyzyjnej. Jakiś młody kierownik GTV robi ukradkiem zdjęcia, jak ludzie próbują wtłoczyć się do autobusu, a jak ktoś próbuje nawiązać z nim kontakt nagle znika.

Można obserwować taka sytuacje codziennie od 4 września na obładowanym kursie 15.40.

Pozostawię to bez komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

49 odpowiedzi na “Ogromne problemy z GTV BUS!”

 1. Paweł Nowak pisze:

  Możemy weźmiemy taczke i wywieziemy tego nieroba z urzędu bo to ten facio z kompleksami nam to gowno zalatwil !

  29
  12
  • Górniak pisze:

   Działaj. Tylko najpierw musiałbyś mieć odwagę się ujawnić, a z tym kiepsko.

   29
   8
 2. Jacek pisze:

  I tak o to wychodzą oszczędności Wójta bądź jego nieudolny pomysł darmowego transportu na terenie gminy za którego płacą teraz wszyscy jeżdżący do Częstochowy, którym ujmuje się kursy aby zaoszczędzić koszt transportu.

  29
  4
 3. Inka pisze:

  To prawda syn wracał ze szkoły i musiał czekal na 15 40 ale niestety był tak przeladowany że musiał czekać na 16 35 .Gdy był ten 15 12 to tym by się zabral do 15 40 się już dużo ludzi nie zmieściło .Tragedia

  21
  1
 4. mieszkanka pisze:

  A ja się pytam kto mi odda za zakupiony bilet miesięczny dla syna ?
  Zapłaciłam za usługę dowozu do i przywozu z Cz-wy, a potem jest tak jak powyżej !!!! Autobusy tak przeładowane że młodzież nie może się “wepchnąć” do środka !!!! i kończy się na tym że musze go zawozić i przywozic ze szkoły. Więc ponawiam pytanie za co w takim razie zapłaciłam i kto mi zwróci za nienaleznie pobrane świadczenie ??

  27
  2
  • Obserwator pisze:

   Wójt powinien pani oddać! Takie miało być wspaniałe to jego GTV!! Jak PKS obcinał kursy to był zły,gtv dobry!

   17
   0
 5. Szkola pisze:

  Najlepiej by bylo jakby jego dali na 15.20 bo teraz sie pozmienialy godziny zajec i uczniowie koncza pozniej na ten o 15.20 kazdy by zdazyl

  19
  1
 6. pasazer pisze:

  Racja, powinni przywrocic ten autobus z godziny 15.13 z miasta albo dac go o godzinie np 15.20 a nie puszczac dwa kursy o 15.40 paranoja.. Rowniez slyszalam ze to osoby z aleksandrii chcialy takich zmian dlatego zabrano ten kurs.

  17
  4
 7. Paweł Nowak pisze:

  Szanowni Państwo!

  W odpowiedzi na Państwa uwagi, od dnia 10.09.2018 roku kurs linii 102 (odjazd z Konopisk o godz. 6.35, przyjazd do Konopisk o godz. 6.56) będzie przechodził na linie 101 do przystanku Częstochowa Focha (odjazd z Konopisk o godz. 7.00). Oznacza to, że podróżni od strony Jamek będą mogli podróżować do Częstochowy bez przesiadki, a kurs linii 101 na odcinku z Konopisk do Częstochowy będzie obsługiwany przez dodatkowy pojazd, dzięki czemu pasażerowie będą podróżować jeszcze bardziej komfortowo.

  oni chyba naprawdę są naćpani taki komunikat wydali

  18
  3
  • Pasażer pisze:

   Będzie tak wygodnie, że będziemy leżeć – tyle będzie miejsca – zwłaszcza jak puszczą Sprintera :)

   18
   2
 8. Julia pisze:

  Jestem uczennicą. Dojazd I przyjazd z miasta to istny koszmar. Autobus 7.36 z Kopalni jest zrobiony chyba dla nikogo, bo ani nie zdąży na 8 do miasta, a na 9 jest duzo za wcześnie. Wcześniej autobus 7.18 był najlepsza alternatywa, kolejny 8.58 ktory dojeżdżal na 10… oba zostały zmienione. Autobus z 6.56 jest tak przepełniony ze w przypadku hamowania autobusu mnóstwo osób stojących jest narażonych na niebezpieczeństwo, nie mówiąc o duchocie I ciasnocie. Koszmarem jest powrót, autobus 14.35 pełny,15.40, a na 13.20 nikt nie zdąża bo dzwonki są o 13.15 ewentualnie 13.25. Pytajac o powód zmiany rozkładu odpowiedziano mi że to na prośbę gminy, to gmina nie wie o jakich godzinach uczniowie zaczynają I kończą lekcje zważając ze główne przychody za bilety są wlansie od uczniów którzy codziennie muszą jeździć tym DZIADOSTWEM do szkoły!!!!

  25
  4
  • Inka pisze:

   Popieram Julka mój syn też ma taki problem z dojazdem jak ty .

   17
   6
  • Szkola pisze:

   Ten 7.36 to jest akurat potrzebny na 9 w pks tez byl o podobnej godzinie i wszyscy byli zadowoleni skoro to dla ciebie za wszesnie na 9 to co to za super alternatywa 7.18??? Ja nie wiem czym ty chcesz na 9 jezdzic jak ci autobus o idealnej godzinie nie pasuje…

   6
   5
  • Szkola pisze:

   Julka co ci sie tak podobalo w kursie 7’18? To za na 9 do szkoly musialas ponad godzinę czekac? Piszecie bzdury nieprzemyslane a potem sie dziwicie ze rozklad wyglada tak jak wyglada … w koncu podobno zmiany jakie nastaja sa na zyczenie mieszkańców

   5
   6
  • Julia pisze:

   Do Szkola:
   Zapewne nie jest Pan/Pani uczniem/uczennica i nie dojezdza codziennie do miasta, ale prosze sobie wyobrazic ze mając zarowno na 8 jak i na 9 muszę czekac po 40 min na rozpoczęcie lekcji,nie dość ze my uczniowie – musimy wstawać na 1.5 h przed rozpoczynajacymi sie zajeciami to jeszcze przez rozklad czekac po godzinie na powrot do domu… wcześniejszy rozklad oferował wiecej dogodnych połączeń,dlaczego w maju nie bylo skarg? Dlaczego pojawily sie dopiero po aktualizacji nowego rozkladu 1.09?

   2
   3
 9. Pasażer pisze:

  Również się zgadzam z Waszymi opiniami. Autobusy – trzy kolejne po sobie kursy 6:45 7:25 8:40 oraz po południu 14:35 15:40 są przepełnione. Zwłaszcza 15:40. Istne żarty. I my mamy się czuć komfortowo? Sami sobie strzelają w stopę kasując kursy, a potem się dziwią, że jest niechęć i ciągłe wyzywanie.

  21
  1
 10. Paranoja pisze:

  Rano powinny być autobusy conajmniej co pół godziny jak ludzie jadą do szkoły/pracy … to samo po południu … zaczął się dopiero wrzesień a co będzie gdy od października zaczął jeździć także studenci?

  21
  1
 11. Obserwator pisze:

  No i gdzie teraz jesteś nadworny szczekaczu wójta? Jakoś nie szczekasz wychwalając jego decyzje? Nas nie dziwią ani jego jak zwykle nietrafione decyzje ani twoje milczenie!

  18
  1
 12. Pasażer pisze:

  Wystarczyło zostawić rozkład po PKSie, był sprawdzony, a nie już trzy razy zmieniają rozkład w tym roku i każdy coraz gorszy! A z resztą jak oni mogą znać zapotrzebowanie naszych mieszkańców jak nikt z tych osób, które maczały palce w rozkładzie nie przejechało się by sprawdzić jak to funkcjonuje.

  19
  0
  • Janek pisze:

   Jak niewiedza kierownik Gtv w Częstochowie to człowiek z Konopisk, kiedyś chciał nawet otwierać linie fakt że doświadczenie niema Ale za to nadrabia zaangażowaniem i kolorowaniem rzeczywistości. Dyspozytor to czlowiek z pksu gdzie prywatną frustrację wyladowywal na pracownikach robiąc im na zlosc. Firma i właściciel są ok naprawdę chcą to dobrze robić tylko potrzeba ludzi którzy to ogarnia tak jak w Gliwicach. Narazie jest uczeń który tylko myśli ze się zna.

   3
   10
  • Szkola pisze:

   Co firma robi dobrze? Likwiduje kursy Wrzucajac cala gminę do jednego autobusu? Ustala rozklady jazdy takie ze nie ma sie jak do szkoly dostać ani wrocic?

   10
   1
 13. Szkola pisze:

  Najlepiej byloby odtworzyc rozklad z pks bo byl dobry i nikt nie mial zarzutow z uwzględnieniem przesuniec w dzownkach w szkołach

  14
  1
 14. Janek pisze:

  Jak niewiedza kierownik Gtv w Częstochowie to człowiek z Konopisk, kiedyś chciał nawet otwierać linie fakt że doświadczenie niema Ale za to nadrabia zaangażowaniem i kolorowaniem rzeczywistości. Dyspozytor to czlowiek z pksu gdzie prywatną frustrację wyladowywal na pracownikach robiąc im na zlosc. Firma i właściciel są ok naprawdę chcą to dobrze robić tylko potrzeba ludzi którzy to ogarnia tak jak w Gliwicach. Narazie jest uczeń który tylko myśli ze się zna.

  4
  12
 15. Krzysiek pisze:

  Firma beznadzieja- zarówno tabor jak i rozkład, oni umieją tylko dobrze trajlować jak to jest świetnie i jak będzie. Mam nadzieję,że będzie jeździć mpk, bo teraz jazda do i z pracy to koszmar. Wcale nie reagują na sygnały ludzi, a wszystkie wywiady prezesa gtv, to tylko reklama dla niego samego.

  16
  4
  • Obserwator pisze:

   aaa!to całkiem jak nasz obecny wójt!też umie tylko trajlować i snuć obietnice! A ja się za co weźmie to spieprzy!

   12
   3
  • Krzysiek pisze:

   Niedługo zaczną obiecywać autobus do Hollywood :P

   9
   1
 16. z gminy pisze:

  Zmienimy nieudacznika i autobusy będą jeździć dla mieszkańców, a nie w cały świat!

  13
  5
 17. Daria pisze:

  Kiedy przywrócą kurs o 15:12? co znowu mamy czekać? kurs z Jamek do Częstochowy uruchomili z dnia na dzień, a tu pewnie znowu “nie da się”.

  12
  4
  • Szkola pisze:

   Tylko teraz 15:12 sie nie sprawdzi bo pozmieniali dzwonki w szkolach znowu cala mlodziez sie wtloczy do tego 15’40 :(

   4
   2
 18. obywatel pisze:

  A ile PKS brał od 1 wozokilometra od gminy Konopiska zanim przestał jeździć?mniej niż obecnie bierze GTV czy tyle samo?
  Może się ktoś wypowiedzieć….W tej gminie to ludzie chyba ciemni są bo myslą ze jak coś jest za darmo to rzeczywiście jest za free

  12
  3
  • Górniak Stanisław pisze:

   Obywatelu, Gmina PKS-owi dopłacała tylko do biletów ulgowych, w kwietniu dopłata do biletów ulgowych =2996,35 zł. Masz rację że nie jest to za darmo, koszt transportu tylko w kwietniu =153 262,80zł to w przeliczeniu na 1 mieszkańca gminy, niezależnie od wieku darmowy transport kosztował 14,46zł.

   8
   0
 19. Uczeń pisze:

  Rozkład jazdy zrobiony tak, że po jakimkolwiek wcześniejszym zakończeniu zajęć pozostaje ponad godzinę czekania na autobus. Po odczekaniu próbujemy wsiąść do środka i oczywiście wejdziemy, ale o komfortowej, czy choćby znośnej podróży trzeba zapomnieć. Idealnie obrazuje to kurs o godzinie 15.40. Pomimo puszczenia dwóch autobusów wszystkie miejsca w obu pojazdach były zajęte. Łatwo sobie wtedy wyobrazić co dzieje się wtedy gdy jedzie jeden autobus lub jak wyglądają kursy np. o godzinie 14.35. Myślę, że choć trochę pomogłoby podwojenie najbardziej obleganych kursów popołudniowych lub przywrócenie, tak dobrze funkcjonującego za czasów PKS – u, kursu o godzinie 15.10.

  15
  1
 20. Mieszkanec pisze:

  Ogromny problem z mózgiem to macie wy którzy piszą takie głupoty.

  6
  8
  • Mieszkancy pisze:

   Ogromny problem to ma nieudacznik z broszką, za tą komunikację ludzie już mają ich dosyć.

   12
   2
 21. Wyborca pisze:

  Problem to jest z brakiem kompetencji i z brakiem mózgu. Jak się nic nie potrafi to od początku trzeba się edukacją zająć i zapierdalać jak każdy zwykły obywatel na chleb aby przynajmniej jakieś doświadczenie zdobyć. Żłob i darmowa kasa już nie popłynie do chcilych i zachlannych ludzi. Koniec z krojeniem gminy. Niedługo to się zmieni. Czekamy na 21.10.2018. A jak lubicie jeździć jak świnie to proszę bardzo. Ja już mam dosyć płacenia za darmową komunikację dla bereciarzy i czekania na następny zapchany bus. Jeszcze miesiąc

  17
  3
 22. Pasażer pisze:

  Święte słowa, popieram :)

  16
  1
 23. konopka pisze:

  Dla przypomnienia, sprzed kilku miesięcy, garść wpisów na tym forum…

  „gtv sie dociera. Porównanie pks z gtv to jak malucha z mercedesem. Az milo patrzec z jaka częstotliwością smigaja. Co do taboru? Idealne na Gminę. Poranne kursy oczywiscie duze autobusy. Tak trzymać i nie sluchac sfrustrowanych redaktorzyn”
  „Rano dzieciaki dojadą w miarę nowoczesnym autobusem do Częstochowy. Wrócą nawet wygodniej”
  „Brawo!!! I tak możemy dojść powoli do Europy:)”
  „Autobusy czyste, kierowcy Ci z Ukrainy bardzo kulturalni, nie ma problemu wjazdu do pojazdu z
  wózkiem dziecięcym, niska podłoga”
  „pokaz mi pks z klima, kursy w szczycie co 20 min. w Konopiskach za cos placimy. Idac z Wygody do Konopisk o 17.00 mijaja mnie 3 w obie strony. Za możliwość płynnego przemieszczania się w ludzkich warunkach trzeba zalacic na całym świecie”

  Autorzy powyższych postów są obecnie nieaktywni na tym forum. Zdumiewające, bo wcześniej tryskali nadgorliwością…

  12
  4
 24. obywatel pisze:

  Firma GTV puszcza małe busy raz bo chce zaoszczędzić na ropie, bo i tak ma płacone za kilometr, następnie nie ma na tyle dużych autobusów żeby na przemian jeździły takie wozy, oni myśleli ze PKS bedzie jeździł do tego momentu aż ta firma GTV się w znacznym stopniu rozwinie.Dajcie tą kasę PKS to zobaczycie że będziecie mieć kursy w zapotrzebowaniu takim jakim potrzeba. Prezes dobrze powiedział jak rozmawiał z wójtami , przecież PKS od zawsze jeździł i dopłacał tyle ze nie miał takiej konkurencji jak do tej pory ze strony tych pseudo busów

  14
  1
 25. Wkurzony pisze:

  Żurek musi odejść! Dość takiego upodlenia mieszkańców!
  W unii nawet bydło ma lepsze warunki do transportu!

  15
  4
 26. Aleksandryjczyk pisze:

  dokladnie

  11
  2
 27. Aleksandryjczyk pisze:

  Tak pisaliście wszyscy ze GTV najlepsze i co przestało wam sie podobać hahah? szybko. dobrze ze chociaz teraz przejrzeliscie na oczy. Mnie ciekawi jedna rzecz czy pod numerami gdzie dzwoni sie na dyspozytornie do nich lub podanymi na przystanku ktos w ogole odbiera? Bo mnie sie moze z raz zdarzyło

  13
  5
 28. Janek pisze:

  Młody kierownik robi zdjęcia? Krzysiu? Po co Ci to? Do heheszek ze znajomymi?
  Tatuś jeździł w PKSie, to młody myśli, że nagle oligarchą spedycji został… Pan Zubeil powinien osobiście przyjrzeć się temu, co w jego imieniu odstawia załoga na tych ziemiach

  14
  0
  • Binek pisze:

   Wystarczy postać chwile na Focha i można się dowiedzieć co myśli załoga o swoim kierowniku i jego kompetencjach…

   11
   1
 29. Szkoła pisze:

  Do Julia tak się składa ze jezdze codziennie do szkoly i zanim 1 wrzesnia zmienli rozklad jezdzac o 7.18 musialam czekac godzine i 10 minut na zajecia mówisz ze teraz czekasz 40 min to wolisz 60 minut jezdzac 7.18?? nikt w maju nie zglaszal zazalen?To czemu wprowadzili zmiany w rozkładzie ? na życzenie mieszkańców. A w pks tez jezdziły o tej godzinie i wtedy ci nie przeszkadzało? i tez sie postaw w sytuacji innych uczniów ty czekasz 40 a my musielismmy wtedy ponad godzine cale szczescie juz to zmienlil GtV i znów mamy autobus na 9 :)

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).