Oferta PKS znacznie tańsza od GTV. Ludzie mieli pretensje do Wójta i Radnych!

Wczoraj w Kopalni odbyło się spotkanie z Prezesem PKS Częstochowa – Arturem Piekaczem. Oprócz Prezesa, w wzięli w nim udział radni, zastępca Wójta oraz ok. 80 osobowa grupa Mieszkańców.

Głównym punktem spotkania była rozmowa o transporcie publicznym wykonywanym przez PKS na terenie gminy Konopiska. Prezes Piekacz wyjaśnił wszystkim, na czym polega jego rola w transporcie w Konopiskach, opowiedział o współpracy, a właściwie jej braku z winy Wójta z gminą Konopiska, przedstawił również ofertę jaką zaproponował Wójtowi na komercyjny transport publiczny na terenie gminy.

Przy 74 kursach z i do Częstochowy na ul. Orzechowskiego, gmina musiałaby zapłacić PKS-owi ok. 60 000 zł netto miesięcznie/777 600 zł brutto rocznie. Oczywiście, byłaby gwarancja z karą finansową na dotrzymywanie przyjazdów autobusów. Za połowę tych kursów do Dźbowa, gmina ma zapłacić firmie GTV BUS aż 1 458 000 zł. Według radnych, za dojazd do Częstochowy na Focha GTV będzie żądać 200 000 zł netto miesięcznie, czyli 2 592 000 zł brutto rocznie.

Prezes Piekacz zapowiedział również, że od 26 marca zaprzestaje kursów przez gminę Konopiska. To bardzo nie spodobało się Mieszkańcom, którzy wręcz wymusili na Prezesie utrzymanie co najmniej kilku rentownych kursów z gminą. Dziś Prezes ma przedstawić propozycję kursów po 26 marca. Z pewnością zostanie ona opublikowana na GminaKonopiska.pl.

Po wypowiedzi Prezesa, nastąpiły pytania Mieszkańców. A Ci mieli ogromny żal do Wójta Jerzego Żurka, że podpisał tak niekorzystną dla gminy umowę z GTV BUS i do samych radnych, że na to pozwolili. Próbowała go bronić jego zastępca, jednak nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Podobnie jak jeden z najemników z Częstochowy, który wydaje dla Wójta materiały propagandowe. Ten również nie miał zbyt wielu argumentów.

Spotkanie zakończyło się obietnicą ze strony radnych w kwestii poruszenia sprawy PKS na radzie oraz obietnicą ze strony Prezesa PKS, że przygotuje nową ofertę na utrzymanie co najmniej kilku kursów w gminie.

Podczas spotkania, swój materiał o sytuacji w gminie Konopiska nagrywała również TVP3 Katowice. Poniżej możecie zobaczyć wideo z tego wydarzenia.

PAWEŁ GĄSIORSKI
 Kategorie:

72 odpowiedzi na “Oferta PKS znacznie tańsza od GTV. Ludzie mieli pretensje do Wójta i Radnych!”

 1. Nie dla PKSU pisze:

  Czy w tej gminie liczy się tylko Aleksandria? Cała gmnia ma mieć problemy z transportem bo Aleksandria ma dużo kursów a co z Hutami Jamkami Korzonkiem?

  0
  0
  • Kobieta pisze:

   Przeciez kazdy moze ubiegac sie o swoje prawa z tego co widze tylko Aleksandria to robi

   0
   0
  • Ala pisze:

   Niestety tylko mieszkańcy Aleksandria walczą o swoje, reszta gminy niestety nie jest tak zmotywowana.. szkoda bo w grupie siła a przecież Dojazd z hutek do Częstochowy już prawie wcale nie istnieje.

   0
   0
 2. Paweł Nowak pisze:

  Spotkanie bardzo rzeczowe dużo można było się dowiedzieć. Co do Hutek Jamek i Korzonek, to od czego macie radnych i wójta? Zresztą na wczorajszym spotkaniu były też osoby z Hutek i też mają dość tej sytuacji.

  0
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  A na spotkaniu osoby, które jeżdżą samochodami. Może dwie osoby tam widziałem co rzeczywiście korzystają z autobusów. :)

  0
  0
 4. Z Hutek pisze:

  Aleksandria to największy elektorat w gminie. ONA JEST NAJWAŻNIEJSZA

  0
  0
  • Kobieta pisze:

   Z tego co widze to pan najbardziej mąci w Internecie prosze w realnym swiecie pokazac swoje rozszczenia a nie anonimowo pan nic nie zdziala

   0
   0
  • Brudny kundel z luźnej budy pisze:

   Jak Pan tak zazdrości to polecam przeprowadzić się na aleksandrie :)

   0
   0
 5. Osoba ze spotkania pisze:

  Bardzo miły,rzeczowy pan wszystko spokojnie tlumaczyl. Same plusy więcej kursow, taniej pod grozba kary wiec napewno kursy bylyby realizowane planowo. CZekamy na rozklad

  0
  0
  • aleksandria pisze:

   Na mnie zrobił piorunujące wrażenie – tak był miły, bo jaki miał być? Tacy jak jego kierowcy? Jak teraz PKS przebiera nóżkami, to było miło. Gdzie był Prezes zimą jak notorycznie nie można było dojechać autobusem? No i był elokwentny, a jakże, zwłaszcza wówczas elokwencja wypłynęła jak: mówił ile młotków jest w autokarze… jak mówił, że samodzielnie korzysta z kalkulatora… i jak powiedział, że matematyka jest kobietą i jako jedyna kobieta nie kłami… Bez komentarza dalszego…
   Pytam o jedno – jakie wcześniej w zarządzaniu transportem doświadczenie miał Pan Prezes? To znaczy gdzie wcześniej przed PKSem zarządzał transportem, z całym szacunkiem.
   Wystąpienie, w stylu … wiecie…, rozumiecie…, pomożecie …. będzie kiedyś lepiej…. czyli wielkie nic….jak nie ja to kto?…. oj w głowie się kręci…. Nic z tego nie wyszło.

   0
   0
  • Osoba za spotkania pisze:

   Dlaczego na tej stronie nie mozna wyrazic swojego zdania bo od razu znajdzie sie ktos kto narzuci wlasne? Ludzie dajcie sie wypowiedziec

   0
   0
 6. Mieszkaniec Gminy Konopiska pisze:

  A mam takie pytanie, gdzie był wcześniej Pan Piekarczyk jak PKSy jeżdżące linią 101 notorycznie się spóźniały, nawet po 30 minut? A jechały z dworca, nie przyjeżdżały prosto z trasy. Albo jak wcale nie jeździły? Jakoś w tedy Pan Prezes nie spotykał się z pasażerami PKSu. Teraz taki dobry, bo grunt mu się pali pod nogami, PKS Częstochowa idzie na dno. Gdyby oferta była taka super korzystna to dlaczego Wójt z niej nie skorzystał jeszcze w 2017? Dlaczego nie było kontynuacji wieloletniej współpracy Gminy Konopiska z PKS Częstochowa? I jaką mamy gwarancję, że PKSy odbywałyby kursy? Śledziłem wypowiedzi Pana Piekarczyka na innych portalach i wszyscy są winni tylko nie PKS, gminy nagle się odwróciły i to ich wina. Jeżeli ktoś podejmuje się transportu ludzi powinien wziąć za to odpowiedzialność.

  0
  0
 7. Patrycja pisze:

  Czyli co ze GTV ma miec jeszcze mniej kursow niz pks?? Juz tamten mial malo i były luki po półtorej godziny a teraz po ile beda? To jakis zart???

  0
  0
 8. Trelemorele pisze:

  To jest jakaś pomyłka!! Wy ludzie zastanówcie się kto tutaj kieruje wszystkim, i dlaczego osoba z Cisia tak bardzo interesuje się nasza gmina!!! PKS nie wykonuje swoich kursów, wiele razy nie przyjechał, już o mrozach to nawet nie wspominam, bo o 7 rano to rzadko kiedy się pojawiał! Z Wasosza bądź Lazca nawet nie ma autobusu o 7, żeby młodzież mogła dojechać do szkół!! Bardzo dobrze, ze to koniec PKS!!!!

  0
  0
 9. Nobel pisze:

  Po tym co wczoraj obejrzalem ,nominuję Pana Jurka Soche do nagrody Nobla za wprawienie ciemnej masy w ruch autobusami Pks

  0
  0
  • Obserwator pisze:

   cha cha cha cha, no strzał w dziesiatkę ,ojciec Rydzyk też wprawia ciemną masę w ruch , tylko za pomocą fal radiowych:)były wójt rozpoczyna kampanię,nasyła swoje kopalniane mohery, szkoda tylko tego pana starszego z Rększowic, którym tak cudownie manipuluje,bo Robercik to wiadomo liczy na kokosy ,może jakim vice by został…, przecież chłopina nie ma z czego życ ,zona na waciki potrzebuje, a tu tylko dieta radnego 500 zł miesięcznie, chłopina bezrobotny przecie…a mieszkańcy kochani prawda taka,ze PKS upada, trupa chcecie cucić, z podejściem pana prezesa do zarzadzania firmą ,co było słychać wczoraj, padnie w najbliższym czasie …a razem z nim małpy pana S

   0
   0
  • Osoba za spotkania pisze:

   To dziwne za przy rzekomym upadku proponuje wiecej kursow niz wybawiciel Gtv

   0
   0
  • Jacek pisze:

   Proszę skąd ma Pani porównanie?
   Konkrety?
   Gdzie ma Pani nowy rozkład PKS i GTV chcę porównać.

   0
   0
  • Osoba za spotkania pisze:

   O porwonaniu byla mowa na w wczorajszym spotkaniu

   0
   0
  • Jacek pisze:

   Nie pytam o czym była mowa bo słyszałem że o młotkach i kalkulatorach:-) tylko gdzie są rozkłady PKS i GTV do porównania? Konkretnie.

   0
   0
  • Nobel pisze:

   Ten starszy dziadek jak go nazwales Stanislaw liczy na fuche przewodniczacego .Ogolnie wszyscy dopna swego Robert zostanie vice Jurek wojt tylko obrady beda nadal w punkcie ksero.

   0
   0
  • Osoba za spotkania pisze:

   Fajnie ze pan ,,slyszal ” mogl pan przybyc posluchac dokladnie i przeanalizować samemu a nie wierzyc Anonimom w necie

   0
   0
 10. Skandal pisze:

  Skoro PKS ma nie jeździć od 26 marca a ludzie pokupowali bilety miesięczne do 31 marca włącznie to można starać się o zwrot pieniędzy? Kupując bilet na cały miesiąc chce mieć pewność, że mogę jeździć na tym bilecie miesiąc a nie tylko 3 tygodnie… od wczoraj wiadomo, że mają nie jeździć od 26 marca? Czy wiadomo było wcześniej a mimo to sprzedawano bilety na cały miesiąc a to wcale nie małe pieniądze…

  0
  0
 11. Górniak Stanisław pisze:

  Nobel, Jacek i obserwator, przestań się ukrywać pod różnymi nickami bo wszyscy wiedzą że to ta sama osoba bez szacunku dla starszych. Twoja młodość też szybko minie i nie życzę Ci aby Cię nie szanowano. Jesteś tchórzliwym młokosem i kryjąc się za różnymi nickami uważasz się za anonima ubliżasz innym bezkarnie od małp. Widzisz ten stary dziadek robi swoje, zgodnie z prawem i pełnioną funkcją. Ja złożyłem petycję z 74 podpisami mieszkańców o bez przesiadkowy transport z Rększowic do Częstochowy. Co Ty zrobiłeś dla swojej miejscowości, zamiast pluć na innych na tym forum? Wstyd.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Panie radny, pan rekami i nogami popieral wojta Soche i jego niezrealizowane przez 12 lat plany centrum przesiadkowego. Na tym forum pan pisal. Wiec pytam sie, jakim cudem mialo powstac wtedy centrum przesiadkowe , a ludzie bez przesiadki jezdzic do czewy. Jedno z drugim sie kloci.

   0
   0
 12. obserwator pisze:

  Brak na spotkaniu pana Żurka oraz pana Bałdygi świadczy o wyjątkowym lekceważeniu nas mieszkańców i sprawy. Sprawy która jak powszechnie wiadomo jest niezwykle ważna dla nas. Jeżeli faktycznie Pan Żurek był chory to zwyczajną przyzwoitością oraz szacunkiem dla ludzi było by zamieszczenie oświadczenia z jego strony o niemożliwości uczestniczenia w spotkaniu ewentualnie przełożenie spotkania na inny termin (ale do tego potrzeba jest kultura której w/w panowie nie posiadają ) Miło słyszeć że jednak ktoś w końcu z mieszkańców wsi Hutki pojawił się na spotkaniu, gdyż jak do tej pory to tylko Aleksandria pociągnęła sprawę, pozostałym jakby na tym nie zależało .
  Tymczasem oczekujemy na ofertę prezesa Piekacza i na informację od radnych o przebiegu wypadków.

  0
  0
 13. Brudny kundel z luźnej budy pisze:

  Pan Wójt razem z Panem Bałdygą dostali razem choroby lokomocyjnej (na PKS) dlatego nie dali rady pojawić się na spotkaniu :)

  0
  0
 14. Pasażerka pisze:

  Wiele mozna pks zarzucic nie mowie ze nie ale przynajmniej nie kaze nam sie przesiadac na trasie 15 km i nie wmawia nam jeszcze ze takie cos w XXI wieku to wybawienie i niech mnie wyzywaja Jacki obserwtory Noble wyrazilam wlasne zdanie. Pozdrawiam

  0
  0
 15. Inka pisze:

  Popieram panią pasażerka byłam na spotkaniu i ludzie naprawdę chcą pksu a nie gtv który ma nas wozić z przesiadkami

  0
  0
 16. janek pisze:

  Zgodnie z tym co mówi Prezes że chce osiągnąc 4,5 zł z km to tak:
  W gminie Konopiska robi PKS +- 40000 km na miesiąc czyli chce przychód 180000 zł miesiąc czyli 2160000 zł rok
  Licząc obecnie PKS ma przychód 180000 – 60000 taka chce doplate zeby sie oplacalo = 120000 miesiac czyli 1440000 rok czyli tyle ma teraz z biletów.
  Mogą byc male przeklamania z racji wakacji ferii ale to max 15%-20% ale uscislając:
  PKS chce 60000 dopłaty i kasę z biletów
  a GTV chce doplaty ale kasa z biletów idzie do gminy.
  Dlatego ten artykuł przekłamuje i jest wyrwany z kontekstu prosze rzetelnie przedstawiac sprawe

  0
  0
  • Eeee pisze:

   Z tego co wiem chce Max 4.5 przy założeniu że autobus będzie pusty. Jak pełny to nic nie zapłacą bo będzie z biletów wpływ:)

   0
   0
 17. wawa pisze:

  A propos rzetelności to wczoraj miał być udostępniony na stronie gminy nowy rozkład. I co?

  0
  0
 18. Witek pisze:

  Na jedno wychodzi pomysl. Musi mieć z kilometra 4.5 jak niebedzie z biletów to dopłacić gmina. Pod względem kosztów niema praktycznie różnicy między firmami. Lepiej się skupić na rozkładzie częstotliwości kursów i czym będą jeździć.

  0
  0
 19. Pasażerka pisze:

  Czemu nie bylo dzis w Konopiskach busika o 18.02?? Nie tylko w pks wypadaja kursy…. moze to w gminie problem nie w przewozniku akurat dzis pks okazal sie moim wybawca

  0
  0
 20. Górniak Stanisław pisze:

  Jurek Moczygęba Sucha Morda, A jakim cudem obecnie Wójt robi centrum przesiadkowe w Konopiskach do Częstochowy dla mieszkańców Jamek Hutek Rększowic Korzonka. Tylko wtedy miało to być z środków Unijnych , wraz z potrzebną infrastrukturą a nie z naszego budżetu.

  0
  0
  • MuMała pisze:

   A teraz chodzisz do wsi i chcesz bezpośrednio kurs do Częstochowy , a przecież chciałeś centrum przesiadkowe

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   No Gorniak. Chciales centrum przesiadkowe, to czemu gadasz teraz ze chcesz bezposrednie polaczenie? Na malej zmiana planow?

   0
   0
 21. pytanie pisze:

  Czegoś nie rozumię na chłopski rozum.
  GTV BUS za km chce 4 zł
  PKS 4.50 zł
  kto jest tańszy, kto jest jest droższy? Zagadka na dzisiejszy wieczór.

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   Miesięcznie PKS chce 60 tysięcy a GTV 200 tysięcy, kto jest tańszy?

   0
   0
 22. pytanie pisze:

  GTV BUS 200 tys – wpływy z biletów dla gminy- wpływy od marszałka za bilety ulgowe dla gminy (trzeba to i tak oddać by nie było podwójnego finansowania komunikacji) dla ścisłości.

  60 tys +wpływy z biletów +ulgi od gminy za ulgi które mają mieszkańcy w gminie+ ulgi od marszałka co nie było by zgodne z prawem ponieważ nie może być podwójnego finansowania komunikacji tzn. albo bierzesz od gminy za km (tak jak MPK i nie mają zwrotów za ulgi od marszałka) albo bierzesz od marszałka dotację. Ciekawe czy w PKS są tego świadomi. Trzeba będzie służby powiadomić.

  0
  0
  • Paweł Nowak pisze:

   Zapłacimy 2 600 000 pln a wpływów będzie 300 000 pln. Opłacalnie strasznie.

   0
   0
 23. pytanie pisze:

  To jak Ty to liczysz?
  Idąc Twoim tokiem myślenia PKS chce 600 000 od gminy + 300 000 piszesz że będzie z wpływów = 900 000 zł dochodu na rok/ dzielimy przez 12 miesięcy = co daje kwotę 75 000 zł dochodu dla PKS na miesiąc, to jest średnio 2.500 na dzień.
  To jak to się ma do 4,50 za km za które chcą? Nigdy im nie wyjdzie….
  Z tego wynika że na dzień mając wpływu 2.500 a więc licząc że oczekują za 1 km kwotę 4,50 zł mogą zrobić 555 km. Kurs do Aleksandrii ma ok. 25 km tam i powrót 50 km.
  To raptem starczy im na ile kursów?
  Według mnie na 11 do Aleksandrii. A gdzie reszta Hutki, Jamki, etc….. Ale ściema, wielka ściema.
  Dlaczego PKS nie ujawnia ile ma z biletów? Przecież to jest spółka, która powinna ujawnić na żądanie te dane.
  Rozwiązać kwestię jest bardzo jasno pytam GTV i PKS ile chcecie za 1 km przebiegu?

  0
  0
 24. Pasażerka pisze:

  Tutaj nie ma czego porownywac. Pks oferuje tańszą oferte i wiecej kursow i jest to pod grozba kary finansowej wiec napewno bedzie realizowal kursy a nawet jak nie to nic nie stracimy bo gmina dostanie zwrot pieniedzy zaoszczedzone pieniadze bedzie mozna przeznaczyc na nowa inwestycje i najważniejsze nikt nie bedzie musial sie przesiadac

  0
  0
  • Witek pisze:

   Zadna tańsza Pks za utrzymanie obecnych kursów musi mieć ponad 2 mln zł przychodu na rok. Ponad 1 mln ma z biletów a druga część musi dopłacić gmina i tyle. Żaden przewoźnik nieibsluzy tego za 800 tys.

   0
   0
  • Tomek pisze:

   Czekam z niecierpliwością na rozklady z Aleksandrii

   0
   0
  • Witek pisze:

   Ja też. Tylko informacja powinna być rzetelna. Dlaczego Pks niepowiedzial wprost ze chce 1.5 zł dopłaty do km żeby osiągnąć zakładane 4.5 zł/km. 60 tys dopłaty/40 tys. Km. Łatwo obliczyć ile jest obecnie z biletów ok 3 zł/km. I czym chce nas wozic (wynajem autosana w pks to 3.60-4 zł). Szkoda ze niebylo przetargu na równych zasadach niebyloby niedomówień i wyciskania kitu.

   0
   0
 25. pytanie pisze:

  Było zapytanie ofertowe. PKS nie dał oferty z tego co z urzędu wiadomo.

  0
  0
  • Mietek pisze:

   Czemu nieprzystapil jak jest taki konkurencyjny. I czemu autobusy na wynajem są tańsze a dla gminy droższe. Jakoś to się kupy nietrzyma.

   0
   0
 26. dim pisze:

  są kursy dochodowe i niedochodowe,ale nie każdy ma możliwość dojechania do Czwy swoim pojazdem ,trzeba to też mieć na uwadze jesteśmy mieszkańcami gminy i płacimy podatki,oprócz Aleksandrii i Konopisk rozkład jazdy w innych miejscowościach jest tragiczny dziennie parę kursów a w weekendy to już tragedia dojechać do miasta

  0
  0
 27. Alek pisze:

  Czy beda busiki te prywatne jezdzily dalej?

  0
  0
 28. Uczennica pisze:

  Mam nadzieje ze wojt dotrzyma obietnicy i od 26 z przesiadkami gtv bezplatny jest jestem uczennica bede mieć utrudniony dojazd i nie wyobrazam sobie placic za takie cos

  0
  0
 29. Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

  Gasiorski, gdzie ten rozklad od Pks i szczegoly ktore obiecal prezes? Cos Wam kiepsko idzie dotrzymywanie slowa. Moze radny Kolodziejczyk ktory reprezentowal moja wies bedzie mnie dowozil do pracy jak PKS nie przyjedzie. Pojde nastepnym razem do jego sklepu, ciekawe czy mnie zawiezie czy poda mikrofon prezeskowi.

  0
  0
 30. Discovery pisze:

  ja nie rozumiem dlaczego wy żądacie rozkładu jazdy PKSu od Pana Gąsiorskiego? na przykład? Przecież to dyrektor PKSu obiecał, a jak nie dotrzyma słowa to wójta za d.pę!nTo jego śmierdzący obowiązek.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Hehehe.. wojt zerwal kontakty z PKSem i bardzo dobrze. Gasiorski tak sie naspuszczal nad sprawa i co?? Nic. To teraz ci wszyscy ludzie powinni w domu odwiedzic radnego Gorniaka, Kolodziejczyka, poprzedniego wojta i poprosic o podwozke do miasta. Skoro tak kochaja PKS

   0
   0
  • 2018 pisze:

   Po co podwozke? Przeciez przez przesiadke beda tylko pol godziny pozniej . Teraz dnia przybywa to moznaby I 3 godziny pozniej

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Ale ty sie nie przesiadasz. Poprzedni wojt i jego ” prywatni” radni zalatwili Ci Pks. Dwa kursy dziennie bez przesiadek. Smialo korzystaj, jak bedzie trzeba moze.ktos poda Ci mikrofon, prawda panie radny? Da pan mieszkancowi mikrofon? Podwiezie Pan? Robic borute latwo, ale konsekwencje to inna sprawa.

   0
   0
  • 2018 pisze:

   Jurek Moczygęba sucha morda największą borute do tej pory robisz TY nawet nie pozealając ludziom się wypowiedzieć

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Jakos kazdy sie wypowiada, czesc z kilku nickow na raz. Jest taki jeden radny manipulant nie raz na tym przylapany:)

   0
   0
 31. Strzelec pisze:

  To podobnie Moczygęba jak ty! też piszesz z kilkunastu nicków.
  widzisz popaprańcu, wójt się rozchorował na lenia więc ludzie wzięli sprawy w swoje ręce, bo znikąd informacji, i zaprosili prezesa pks żeby im powiedział co tu jest grane z pks-em. A ty robisz z tego robotę polityczną i plujesz jadem i obelgami. Zdaje się Basia napisała ci w innym poście kto i jak to powinien załatwić. Jakby wójt załatwił sprawę jak trzeba, poinformował mieszkańców, to by radni, nawet radny powiatowy!, nie musieli sami za tym latać! i organizować spotkań żeby się coś dowiedzieć.
  No, faKT że ten facet z PKS się ośmieszył! Obiecał i nie dotrzymał, ale on nie ma jak teraz wyjaśnić dlaczego. Sam sobie nie zwoła drugiego spotkania żeby powiedzieć ludziom czego nie dotrzymał słowa. Ale to jego honor nie nasz.

  0
  0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Popapranca to masz.w domu:) spotkanie bylo niepotrzebne, bo wojt transportem sie zajal. Osmieszyl to sie radny Kolodziejczyk i Gorniak. Ogien z dupy na spotkaniu a teraz co??? Ludzie gdyby nie GTV z hutek do pracy by nie pojechali. Gorniak latal na Kopalnie walczyc o pks dla aleksandrii, a jego wyborcy nie mieliby jak do pracy dojechac. Widac ze sluzy dla poprzedniego wojta a nie mieszkancow. Wstyd!!

   0
   0
  • wawa pisze:

   Daj sobie spokój, Stzelec. Tu nie ma z kim rozmawiać. Mnie zwrócono uwagę, że martwię się o finanse mieszkańców Konopiska!!!
   Ja nie mam nic przeciwko GTV, tylko niech jeździ na pełnym rozkładzie, bez przesiadek i bez dodatkowego wsparcia finansowego ze strony gminy. To będzie bardzo dobry przykład dla częstochowskiego PKS jak można tworzyć normalną komunikację.

   0
   0
  • Jurek Moczygęba Sucha Morda pisze:

   Hehehe… nie, wy razem z gwiazdorami z nagrania bedziecie jezdzic pksem!! Zapomnialem, panowie z nagrania woza sie furami!! Niektorzy bardzo drogimi, a dla ludzi walcza o przewoznika ktory nie jezdzi!!!

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).