Kto odśnieża w gminie Konopiska?

Za oknem miał być śnieg. Mimo dodatnich temperatur w dzień, w nocy robi się zimno i na drogach jest ślisko. Pewnie wielu z was zastanawia się, kto zajmuje się odśnieżaniem dróg gminnych. Przetarg na odśnieżanie wygrała firma HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z Boronowa. Wartość zamówienia to 395 121.65 zł.

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na utrzymaniu zimowym dróg gminnych, placów i parkingów gminnych na terenie gminy Konopiska w sezonie zimowym 2017/2018.

Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) utrzymanie ciągłej przejezdności dróg i parkingów poprzez odpłużenie lub uszorstnienie powierzchni jezdni dróg gminnych, parkingów polegające na posypywaniu ich mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy) lub odpłużenie z jednoczesnym uszorstnieniem dróg i parkingów gminnych polegające na odśnieżeniu nawierzchni drogi gminnej jednocześnie sypiąc na odśnieżoną nawierzchnie mieszankę piaskowo-solną o zawartości soli 25% (materiał Wykonawcy),
b) zwalczanie śliskości i gołoledzi poprzez posypanie mieszanką piaskowo-solną o zawartości soli 25% lub środkami dopuszczonymi do stosowania w tym zakresie,
c) wywożenie śniegu i lodu – w miarę zaistniałych potrzeb Łączna długość dróg gminnych do zimowego utrzymania w sezonie 2017/2018 wynosi ok. 65,45 km.

Wszelkie uwagi dotyczące ewentualnego odśnieżania, należy kierować bezpośrednio do Urzędu Gminy Konopiska – 34 328 20 57.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Kto odśnieża w gminie Konopiska?”

 1. Wyborca pisze:

  oby bylo lepiej jak ostatnio

  0
  0
 2. Komunista pisze:

  Ślisko redaktorku to na tym twoim zadupiu. W gminie Konopiska to Cie nawet nie było, chyba że na Małej odbierałeś dole.

  0
  0
 3. Widz2 pisze:

  To zdjęcie to chyba z poprzedniego roku. Ale się redaktor miernota zrobiłeś a taki niezależny portal prowadzisz.

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Może warto aby Wójt poinformował mieszkańców kto odśnieża chodniki które nie przylegają bezpośrednio do granicy nieruchomości. W świetle Art. 5.1/4 Ustawy
  z dnia 13
  września 1996r.
  o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.Dz. U. z 2017 r.poz. 1289, 2056.
  Art.5.1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
  4/.uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się
  wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną
  bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
  A takich chodników w gminie przybywa.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Ty!pobierasz diete i gowno masz do roboty:) Odsnieżysz te chodniki na Małej, pozniej smyrniesz szefowi podwórko, na koniec posprzątasz w domu i wyniesiesz śmieci. Może skryba przyjedzie to pomoże, bo zgrany duet tworzycie. Szef nie może bo musi sporządzać kwity.

   0
   0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista ludzie nie są debilami i potrafią rozpoznać idiotyzmy od faktów.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Więc Twoje wpisy pójdą w szuflade idiotyzmy, a moje do faktów. Każdy wie kto opłaca te herezje i kto ciągnie za sznurki, a ponoć lubi ciągnąć.

   0
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  BK.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Panie radny,nie ma sensu z tym debilem polemizować na fakty. Jemu sie klapka zatrzymała i nienawiść go zżera. Bez względu na to jak się podpisuje jest doskonale rozpoznawalny po chamstwie i obsesyjnej nienawiści. Przecież nie ma żadnych argumentów i wtedy wychodzi z niego bydło (przepraszam bydlątka!) .
   A swoją drogą ma Pan rację, kto ma obowiązek utrzymywania najnowszego pasa 1 metr nazywanego “chodnikiem”? przecież nie przylega do posesji?to co , powiat będzie zamiatał,odśnieżał,naprawiał? Czy jest stosowna umowa na to albo zapis w umowie o budowie tego “tworu”? Przy tej szerokości pług odśnieżający jezdnię zasypie ten chodnik w kilka sekund!kto to będzie odgarniał? Właściciel posesji nie ma obowiązku!

   0
   0
 7. sprostowanie pisze:

  W czym tu problem – bo tego nie rozumiem

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).