Nowy radca gminy już straszy nas Sądem!

Rafał Hanusiak jako radca prawny jest zatrudniony przez Urząd Gminy Konopiska dopiero od kilku dni, a już straszy nas Sądem. Zaczęliśmy się bać. I to bardzo.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Nowy radca gminy już straszy nas Sądem!”

 1. wybr pisze:

  ten radca to musi byc bystry gosc :D skad go żuras wzial? hehe

  0
  0
 2. Jane pisze:

  Nie ogarniam tych ludzi. Aż tak wiele mają do ukrycia? Kto ich wybrał????

  0
  0
 3. Kamil pisze:

  No, no…dwóch radców prawnych, rzecznik prasowy, na początku kadencji jacyś audytorzy (do dzisiaj nikt z urzędu nie odpowiedział nam za ile!), 190 tys.zarobku za rok, niemal zero własnych inwestycji, te co zrobione po poprzednikach spieprzone (patrz pnie drze pozostawione w rowach odwadniających), krzywa wiata przystankowa, przejedzone (??) nie wiadomo gdzie sie podziały (i nikt nie odpowiada wyborcom), skandaliczne błędy w umowie podpisanej beztrosko przez wójta i skarbnika, sprostowanie, które nie jest sprostowaniem (nie dotyczyło błędu w umowie), a jedynie dołożyło nowy problem w tym temacie, przewodniczący rady który nie dopełnia obowiązku wynikającego z przepisów wyborczych, przewodniczący, który ciągnie korzyści z majątku gminy (remiza w Hutkach), itd,itp. Kłamstwa i wyzwiska wójta, publicznie wobec świadków (“siad”, “bo pogonię gumą”).
  Panie mecenas, czego się pan czepiasz?
  Sprostowanie byłego policjanta zamieszczone w temacie potwornego (7 milionów!) błędu w umowie dotyczyło nie tego błędu a kolejnych błędów w źle wystawionych fakturach (kto nie sprawdził pod względem poprawności rachunkowej???), zamieszczone zresztą w komentarzach artykułu w temacie podpisania i kontrasygnaty umowy!
  W odpowiedzi na informację publiczną skarbnik czyta oświadczenie Firmy, załatwione pewnie post factum i ujawnieniu błędu, który mógł kosztować gminę ponad 7 milionów. Sprostowanie dotyczy faktur, błędów w nich i faktur korygujących. Odpowiedź na zapytanie radnego jest niepełna, niekompletna, co nasuwa podejrzenie o braku jawności finansów publicznych, a na sesji rady radny plecie głupoty, że to inny radny nie sprawdził czy to wszystkie faktury.
  Zamotane, bełkot prawniczy, straszenie nie tych osób co potrzeba, nie w temacie, i próby zrzucania winy na ludzi, którzy w trosce o dobro gminy (7,7 miliona!) ujawniają nadużycia i beztroskę w finansach publicznych aktualnie rządzących gminą.
  Nic nie da bełkot brata czy jemu podobnych.
  Pan Radny Górniak przedstawia przy pomocy redakcji tej strony FAKTY! bezsprzeczne i oczywiste, udowodnione czarno na białym.
  Panie mecenas zastanów się Pan komu służy. I czemu.

  0
  0
 4. Krajan pisze:

  Wojt Żurek chciał zabłysnąć w oczach wyborców z Konopisk, tu znowu wpadka. Chlopisko zapomniało ,że przy takich remontach drogi robi się porządek z problemem ,który pojawia się przy każdej większej ulewie deszczu, ale lepiej ogłosić sukces i mieć pokrycie,ze coś tam robię dla mieszkańców, kasujac bagatela tylko 200tys.zlotych. Gmina Konopiska to naprawdę bogata gmina,zeby takim partaczom płacić taką kasę. Wojt musi natychmiast odejść i nie kompromitowac naszej społeczności!!!!

  0
  0
 5. Filip pisze:

  W sprostowaniu napisane jest że ,,nieprawdziwą jest informacja że gmina zapłaciła(…)”nikt nie twierdził,że gmina zapłaciła! Tyle, że wg tak podpisanej umowy Firma ma prawo żądać od gminy 7,7 miliona!a gmina może być zmuszona zapłacić!umowa jest umowa!podpisali! Dobrze,że Firma wykazała zrozumienie dla bałaganu w urzędzie i napisała oświadczenie,że nie będzie dochodzić roszczeń z umowy. Ale ma,miała prawo! Sprostowanie nie prostuje popełnionego błędu. DOTYCZY FAKTUR nie zaś błędu w umowie przez kogoś popełnionego i podpisanego bez czytaniaprzez dwie najważniejsze osoby. A i tak jak Kamil pisze wyszły jeszcze i pomyłki w fakturach.

  0
  0
 6. Paulina Skowińska pisze:

  Kogo autor miał na myśli pisząc straszą nas sądem co autor miał na myśli czyzby poprzednią władzę pana S.pana GÓRNIAKA i p.Ksero i tych którym uciekły stanowiska

  0
  0
  • r pisze:

   Szanowna Paulino,
   nie wiem o co Ci chodzi z poprzednią władzą, ale pisząc “Nas” miałem na myśli mnie i Pawła Kędzierskiego.

   pzdr
   PG

   0
   0
 7. Mieeecio pisze:

  Panie Redaktorze, to po prostu znów ten ćwok usiłuje podrobić Paulinę Skowrońską! [podpisuje się niby to Paulina Skowińska, bo może się kto pomyli. A z jego wypowiedzi, obojętnie jak się podpisuje nigdy nie wiadomo o co chodzi. może tylko żeby przys..ć poprzedniej władzy (obojętnie za co i czy z sensem) i podlizać się obecnemu wójtowi .urkowi.
  Wszyscy inni to rozumieją.
  Pozdr.

  0
  0
 8. Górniak Stanisław pisze:

  Skoro w sprostowaniu podano kwotę 6654,60 zł to znaczy że Pani Skarbnik wiedziała o braku jednej faktury korygującej.
  Pismo z dnia 27.07.2016 które otrzymałem wraz z fakturami nie zawierało informacji o braku tej jednej faktury. A więc informacja publiczna o którą wnosiłem była niepełna, przez co zostałem wprowadzony w błąd. Ponadto w sprostowaniu pana Rzecznika wg mojego rozeznania powinno być przyznanie się do błędu pisarskiego, co uczyniła Pani skarbnik na komisji rewizyjnej, oraz zamieszczona informacja o oświadczeniu Zespołu Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. o całkowitym rozliczeniu umowy, Dlatego mam prawo sądzić że owo oświadczenie zostało sporządzone po upublicznieniu umowy.
  Jeszcze kilka słów na temat umowy, umowa powinna być precyzyjna i jednoznaczna. Czego nie można powiedzieć o paragrafie 4 dotyczącym wynagrodzenia.

  0
  0
 9. bo pisze:

  bo Żurek nie potrafi przyznac sie do bledow!!!!!!!!!!!

  0
  0
 10. Górniak Stanisław pisze:

  Wczoraj otrzymałem opinię prawną Pana Radcy Prawnego Rafał Hanusiak, gdzie Pan radca zaprzecza w cytowanym zdaniu:
  “W żaden sposób nie można zinterpretować zapisu umowy iż chodzi o stawkę554,55 zł za m2 administrowanej powierzchni co sugeruje autor artykułu”. Otóż Panie Radco mając na uwadze par1 pkt1 można zinterpretować dosłownie zapis paragrafu 4 gdyż składa się on jakoby z dwóch części: pierwsza: wykonawca otrzyma miesięczne wynagrodzenie w kwocie netto 554,55zł (Słownie: pięćset pięćdziesiąt cztery złote pięćdziesiąt pięć groszy) i druga część: tj 0,30zł za m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych + VAT23% w budynkach nie mieszkalnych, – zw. w budynkach mieszkalnych. Moim skromnym zdaniem zapis dotyczący wynagrodzenia jest nieprecyzyjny i niejednoznaczny o czym już pisałem. tak na marginesie: co znaczy skrót “zw’ niektórzy w ten sposób informują>zaraz wracam.

  0
  0
 11. Alicja pisze:

  Teraz wiemy gdzie wójt trwoni nasze pieniądze z podatków. Jako jedyna gmina wiejska mamy rzecznika ,wg. niektórych niedorzecznika, co też grube pieniądze zgarnia z kasy gminy, bo wójt nawet parę prostych zdań nie potrafi powiedzieć .Teraz zatrudnił sobie już trzeciego prawnika , wcześniej był już zatrudniony prawnik od prawa oświatowego i przerznał proces z nauczycielem. Obecnie ten trzeci z kolei próbuje być cudotwórca w sprawie niejasnej umowy z firmą obsługująca gminę. Prawdopodobnie w imieniu gminy fatalna umowę podpisał wójt i skarbnik. Okazało się ,że ci ludzie podpisują co im pod nos podadzą. Ponad 7 milionów kosztuje gminę obsługa administracyjna lokali komunalnych. To znów pobity rekord nieudacznictwa w wykonaniu tych osób. Takim ludziom powierzono majątek gminy . Żałosne to wszystko.Wojt musi odejść – natychmiast !!!!!

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Pan Alicjo Gminę nie kosztuje tyle obsługa administracyjna lokali komunalnych, tylko taką umowę podpisano. Zgodnie z otrzymanymi kopiami faktur Gmina zapłaciła za powyższe 6654,60 zł. Zgodzę się z Panią że przypuszczalnie nie czyta się podpisywanych dokumentów.

   0
   0
 12. Alicja pisze:

  Panie Radny Górniak, komuś bardzo zależy na takim bałaganie w finansach gminy.W mętnej wodzie latwiej rybkę złowić, pokombinowac. Kto jak kto, ale wójt wykazuje tutaj swoje możliwości nie do końca czytelne i przejrzyste. Komu ma to służyć?

  0
  0
  • Mieeecio pisze:

   no dobra, ale przecież nie jest sam. Ma skarbnika, który kontrasygnuje jego podpis. czyli czyta i sprawdza (ha,ha, jak widać). Ma zastepcę. Ma już dwóch radców prawnych. Ktoś takie knoty przygotowuje i ma kierownika! No i gdzie te wszystkie ludzie? Poleciał im chociaż po premiach? dał nagany? Jak sam nie umie to do tego ma ludzi. Pewnie ludźmi też nie umie zarządzać, już tu pisali. Żałosny mały interesowny człowiek?

   0
   0
 13. z Hutek 2 pisze:

  Ja proponuję aby Pan Hanusiak wrócił na swoje ziemie tutaj gmina biedna dla swoich nie starczy a tam w wielkim miecie może robić swoją zawrotną karierę.

  0
  0
 14. Z Hutek-3 pisze:

  Czyżby gmina wprowadzała model demokracji pochodzący z Białorusi ?

  0
  0
 15. Stefan pisze:

  Patrzac na to cale zamieszanie to sie ciesze. Sad jest od tego aby takie sprawy rozsadzac. Poziom dziennikarstwa w Polsce ( szczegolnie tego w najwyzszych kregach) jest niestety mierny i chcialbym poznac prawde. Panie Redaktorze prosze sie nie uginac. Jak ma Pan racje prosze walczyc do konca w sadzie, rezygnacja to niestety przyznanie sie do bledu.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).