Niski poziom pracowników urzędu

Czasami, jak otrzymuje odpowiedź na mój wniosek z gminy Konopiska, mam wrażenie, że pracują tam idioci lub osoby nie potrafiące czytać ze zrozumieniem. Wystąpiłem do gminy z wnioskiem o listę osób i przedsiębiorstw/stowarzyszeń/instytucji, które otrzymały w 2017 roku umorzenia podatkowe. Dostałem z gminy odpowiedź, że za 2017 rok oni jeszcze takiej listy nie opublikowali i mają czas do końca maja 2018 roku. Ciekawostką jest fakt (dla osób nie czytających ze zrozumieniem), że nie wystąpiłem o umorzenia za 2017 rok, a o umorzenia, które miały miejsce w 2017 roku.

Takie zaległości można przyznać np. za długi w 2016 roku.

Może anonimowy pracownik, który odpisuje na moje wnioski, tego nie wie? A może tam pracują osoby nierozgarnięte, których pracą nikt nie zarządza?

Panie Wójcie, czas przejrzeć kadry, bo koniec wójtowania jest coraz bliżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

48 odpowiedzi na “Niski poziom pracowników urzędu”

 1. Paweł Nowak pisze:

  jak to było w urzędzie? ciociu powiedz mamie, że herbata już gotowa…i jak to skomentować?

  0
  0
  • Gołębiarz pisze:

   Bardzo prosto. Pokazuje to jakim kluczem poprzedni wójt gminy Konopiska zatrudniał urzędników. Brawo!!! Twarze pracowników gminy od lat sie nie zmienieją, caly czas te same. A Gąsiorski nazywając idiotami urzędników przesadziłeś. Mam nadzieje że jak się pojawisz w urzędzie to odpowiednio idioci Ci wypłacą.

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Radny Górniak, pisze Pan tutaj reprezentujac gmine, prosze coś z tym zrobić. Może doniesie Pan do prokuratury na redaktora Gąsiorskiego? To hańba i skandal. Liczymy że na tym polu będzie Pan aktywny.

   0
   0
  • Dromader pisze:

   Gołębiarz – pracownika urzędu nie jest łatwo zwolnić! Łatwo jest odwoływać już tylko skarbników bo sekretarze załatwili sobie stałe umowy. Tak też i zrobili, odwołali mądrą panią skarbnik nie interesując się nawet jej losem, choć z tego co wiem pani była poważnie chora i może wypadało się zaintersować. Ale co tam. Sępy biły się o stanowisko. No i teraz widać tego skutki.
   A do Komunisty – Pan Górniak nie reprezentuje urzędu! Jest radnym. Z tego co tutaj przeczytałem jedynym z 15 radnych. który ma odwagę wypełniać swój mandat z honorem i uczciwie pod własnym nazwiskiem. Pozostali to chyba tylko manekiny.
   I jak ma niby głosować radny jak jest uzależniony od wójta, bo mu zwolnią kogoś z bliskiej rodziny?
   Nie ma tak, że wójt przychodzi po wyborach i wymienia pracowników! Nie może, bo każdy sąd ich do pracy przywróci. Tak też było i za poprzedniego wójta. Zastał pracowników i musiał z obibokami pracować. Wymienił skarbnik i sekretarz. Ten wójt wymienił skarbnika, bo sekretarz już nie bardzo mógł -zmieniły sie przepisy- a pozostałych musi zatrudniać dalej. Kto zna kodeks pracy ten wie.
   A że niski jest poziom zatrudnianych pracowników? a bo i zarobki tych pracowników są niskie, choć nie wszystkich i nie całkiem sprawiedliwie przyznane. tam by trzeba wymienić z 90 procent zatrudnionych ludzi na nie uwikłanych w pokrewieństwo i zależności

   0
   0
 2. Wyborca pisze:

  Bo ten urząd to stan umysłu

  0
  0
 3. Rodzic pisze:

  Co czytania że zrozumieniem na budynku szkoły w Konopiskach wyraźnie pisze że jest zakaz palenia papierosów na terenie szkoły a mój syn od dłuższego czasu gdy wraca ze szkoły narzeka ze codziennie rano czuć ostry zapach dymu papierosowego na dole niech pan wójt dopilnuje żeby pracownicy wychodzili na papieroska na powietsze lub palili w miejscach wydzielonych a nie palili na terenie szkoły i niech nie trują nasze dzieci

  0
  0
  • z gminy pisze:

   Wójt to potrafi tylko widziec gdzie dla niego kasa reszta się nieliczy , wrzystko robi do siebie

   0
   0
  • Sokół pisze:

   Wyjście na powietsze jest niewskazane może zaszkodzić ale na powietrze można wyjść
   Moje dziecko chodzi do szkoły i taka sytuacja niema miejsca Proszę iść zgłosić zgłosić problem do dyrektora placówki jeżeli pan tak uważa Głupoty piszecie żeby tylko pisać dosłownie idiotów nie brakuje prac się do roboty a nie pierdol…. Głupot Słownik ortograficzny weź _uczyc- się pisać

   0
   0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, ten apel nie do mnie, od reprezentowania gminy jest Wójt, to Jego pracownicy I On płaci radcom prawnym. Ty mną kierował nie będziesz, ze swoich sugestii korzystaj sam. Wrażenia Redaktora mnie nie interesują. Jak Ciebie ubodły to >zrób coś z tym<.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Nie interesują Pana, fajnie. Jutro urzędnicy , wszyscy jacy w gminie pracują dostaną Pana wypowiedź. Warto żeby wiedzieli że radny gminy Konopiska nie ma nic przeciwko, aby redaktor podrzędnego portalu nazywał ich wszystkich idiotami. Miłego wieczoru.

   0
   0
 5. sprostowanie pisze:

  Nic tak humoru nie poprawia jak obrzucanie sie gownem!!!!!!!!

  0
  0
 6. Kiciaaa pisze:

  Rodzic dobrze że poruszyłeś sprawę palenia w szkole w Konopiskach bo tam palą sprzątaczki na dole w tej swojej kanciapie bo pracują na 2 zmianę i dlatego tak śmierdzi w tej szkole wiem bo córka z koleżanką je tam kiedyś nakryły jak była impreza w szkole

  0
  0
 7. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista, też powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem, po drugie nie bądź taki do przodu bo kogo interesują moje wypowiedzi to już przeczytał. Rwij do Gminy a chyżo, nie zapomnij wstąpić do Wójta, dałem Ci do zrozumienia że instrumenty do rozwiązania tego problemu ma Wójt. A ty Komunista, przechrzta z TWAgent i zhutek zatęskniłeś za manipulacjami i zaśmiecaniem tego portalu, żeby nie wyjść na kłamcę zmieniłeś nick na Komunista.

  0
  0
  • Komunista pisze:

   Górniak, nie przekręcaj faktów bo nie rozmawiasz teraz na Małej w waszym kółku wyborczym. Jeśli Ciebie jako radnego regularnie tu piszącego nie denerwuje fakt, że jakiś pismak, odwołany z funkcji sołtysa, obraża ludzi których widujesz na korytarzu w gminie, którym ściskasz dłoń, dziękujesz że Ci coś przygotowali to co z Ciebie za człowiek. Ciebie k…r….a ludzie wybrali abyś ich reprezentował, więc zajmij stanowisko i pomóż.

   0
   0
 8. Hieromin pisze:

  Ukarać przykładnie te sprzątaczki co palą i po problemie

  0
  0
  • Komunista pisze:

   A wszystkim dzieciom zrobić testy na zażywanie narkotyków.

   0
   0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Komunisto, vel TWAgent ze słowami na k.. to do swoich kolesi nie do mnie. Jakoś brak apeli do mnie o pomoc jedynie Ty siejesz zamęt. Masz rację że mnie ludzie wybrali i jeszcze raz ci powtórzę że nikt nie prosił mnie o pomoc w tej konkretnej sprawie. Tak tutaj drzesz japę, to mniemam że Ciebie wybrali na swojego reprezentanta, więc pokaż co potrafisz. Co szukasz głupiego co gorące węgle wybierze za Ciebie?

   0
   0
  • Komunista pisze:

   Kolesi to masz na Małej i ich możesz pouczać. Ja Pana proszę w tej konkretnej sprawie, ale Pan ma jakieś urojenia: widzi Pan jakiegoś agenta, choć w sumie to racja jest taki jeden w Konopiskach i na festynie widziałem Pana z nim. Oj słaby radny, słaby. Czas na młodych a Pana odwołamy w wyborach. Czas Pana mija, to będzie kara za trzymanie sztamy z poprzednim wójtem, który nic dla Rększowic nie zrobił, nic!!!!

   0
   0
  • antoni pisze:

   Wójta nieudacznika odwołamy w wyborach. Za stary i nic nie zrobił dla gminy tylko zaciąga najwieksze długi.

   0
   0
  • Antyglobalista pisze:

   Zgadzam sie z Wami. Żurek odejdzie, drugiego nieudacznika ktury rzondził 3 kadencje nie dopuścimy do stołka. Za stary jest, czas na emeryture. Teraz czas na niwych.

   0
   0
 9. Górniak Stanisław pisze:

  Komunista,Twoje prośby mnie nie interesują, dla mnie jesteś anonimem, ludkiem z Księżyca. Twoje groźby mnie śmieszą. Nie musisz mi przypominać że mój czas mija, jak każdemu, tobie również. Czy jestem słaby to określą wyborcy. Na festynie można sporo znajomych spotkać i dobrym obyczajem jest przywitać się. Jeśli mnie widziałeś i nie przywitałeś się, to źle o Tobie świadczy, albo się boisz. Zamiast tu zaśmiecać ten blog idź do Wójta w tej sprawie o której tu mendzisz, On jest włodarzem Gminy i ma instrumenty do rozwiązania tej sprawy, myślę że również czyta tego bloga i skoro nie podjął jeszcze działań to widocznie, nikt nie wnosi skarg a On też uważa że nic się nie stało. A co żurek zrobił dla Rększowic, Dokończył to co było załatwione,jeszcze część spartolone.

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   W uzupełnieniu dodam że złożyłem wniosek do budżetu na wykonanie projektu rozbudowy sali gimnastycznej w szkole w Rększowicach. został odrzucony. Na zebraniu wiejskim w Rększowicach w porozumieniu z Radą Solecką chcieliśmy dofinansować z funduszu sołeckiego to zadanie kwotą 10,730,50zł. lecz Wójt powiedział że to jest za duże zadanie. A opracowanie projektu oświetlenia dla ulic w Aleksandrii za 33 730,50 zł, to nie jest za duże zadanie. Nadmienię że przeszukałem kilka ofert biur projektowych ceny projektów sal gimnastycznych wahają się w granicach 18- 30tys zł. biorąc pod uwagę fakt że jest to rozbudowa może to kosztować ok. 40tys. zł. Nie mając projektu nie możemy występować o dofinansowanie.

   0
   0
 10. Hieromin pisze:

  Górniak a co ty myślisz że jesteś z rekszowic To i co chcesz to dostaniesz bo stąd jest wojjt piszesz tak bo niedługo wybory czas na zmiany czas na młodych pokaż że jesteś lokalnym patriotom i nie startuje bo nic ino płaczesz nie tylko rekszowic są w gminie konopiska

  0
  0
  • normalny pisze:

   Hieronim , takich radnych jak Pan Górniak powinno być więcej którzy potrafią dbać o gminę. Jezeli u ciebie decyduje wiek radnego to tylko źle swiadczy o tobie. Jestes psem obecnego wójta to musisz szczekac i łapać za nogawkę. Ten przykład tylko wyrabia nam opinię kto to jest wójt i jakimi brudnymi metodami chce walczyć z tymi co widzą i pokazują jego błędy i brak profesjonalizmu we współpracy z mieszkańcami.

   0
   0
 11. Irena pisze:

  Ty nie jesteś z Rększowic Hierominie, bo nie pisał byś takich bredni. Cieszę się że mamy takiego radnego. Dobrze że upomina się o sprawy mieszkańców po to został wybrany. Nie tylko Rększowice są w gminie. Mam wrażenie że tylko Rększowice w gminie traktowane są po macoszemu, mimo że wójt jest z Rększowic.

  0
  0
  • Pinokio pisze:

   Masz rację Irena, szkoda że jest tylko jeden taki radny jak Pan Górniak. Jest prawdziwym radnym całej gminy ale nie zapomina że jest z Rększowic wybrany. Tylko że Jego głos jest jeden a kukiełek wójta znacznie więcej więc nie może się przebić. I tak Go przegłosują i na złość olewają.

   0
   0
  • Inteligent pisze:

   Sterowana z Kopalni kukiełka = olewać ?

   0
   0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Hieromin, bardzo bym się cieszył gdybym dostał to co chcę, ale rozumiem że inne miejscowości też mają potrzeby. Tylko wkurza to że jedni traktowani są lepiej inni gorzej. Przykład: Wójt lekką ręką umieścił w projekcie budrzetu na 2018r utwardzenie terenu przy OSP Hutki i przy zatoce autobusowej za 120 tys zł, my chcieliśmy współfinansować z Funduszu Sołeckiego wykonanie projektu rozbudowy sali gimnastycznej za ok 40tys zł, skoro mieszkańcom Hutek tak zależy na tym zadaniu dlaczego nie wyasygnowali żadnej kwoty z Funduszu Sołeckiego. Strażacy w Rększowicach sami ułożyli sobie kostkę przy remizie zakupioną z F. Sołeckiego. Hieromin, taka moja rola aby upominać się o poprawę warunków życia mieszkańców Gminy a przede wszystkim Rększowic. Jeszcze raz wspomnę Zebranie Wiejskie w Rększowicach gdzie Przewodniczący Rady Bałdyga powiedział:Na pewno trzeba w przyszłości pochylić się nad tą salą. Ico? W wykazie przedsięwzięć Gminy Konopiska Na lata2018 – 2022 w załączonym WPF-ie do proj . budżetu Gminy na 2018r nie ma zadania: Rozbudowa sali gimnastycznej w Rększowicach.

  0
  0
  • wrażliwy pisze:

   Mieszkańcy Rększowic wójta powinni wywieźć na taczce. On nie potrafi nic zrobić dla Rększowic, kończy mu się kadencja a parkingu przy kościele jak nie było tak nie ma. Pozostałe parafie mają ! Na emeryturę z takim słabym wójtem, co dba tylko o swoje interesy.

   0
   0
 13. Hieromin pisze:

  Co ma wójt do kościoła i parkingua gdzie pieniądze z tacy i innych imprez kościelnych popatrzcie na inne sale gimnastyczne popatrzcie na inne strażnicę też strażacy sami pracowali i układali kostkę pomyślnie sobie jakby rekszowic dostało troche więcej od innych wsi dopiero byście bluzgali na wójta bo z rekszowic i daje swoim naprawdę nie stoję po czyjejś stronie tylko patrzę na to sprawiedliwym okiem

  0
  0
  • kiełbasa pisze:

   Żurek za nic się nie wysilił na rzecz swoich mieszkanców z rekszowic. Dziekujemy i nigdy więcej.

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Kiełbasa, Żurek nie tylko dla Rększowic się nie wysilił. On się w ogóle nie wysilił! Już tu pisano w odpowiedzi różnym (z nicków) krzykaczom żeby sobie porównali inwestycje w poprzednich budżetach zrobionymi przez poprzednika a tymi co zrobił Żurek. Ale chociaż rózni próbowali to przekręcić ludzie mają oczy i widzą. I ocenią przy wyborach. I nie dość że sam leń tylko żądny władzy to jeszcze sobie wziął (bo musiał) lenia zastępczynię i bufona przewodniczącego rady. Bo o składzie ray to nawet szkoda mówić. Mają ostatnią szansę przeciwstawić się rujnowaniu naszej gminy, ale… pewnie zabraknie im odwagi.

   0
   0
 14. Hieromin pisze:

  Tylko rekszowice !!!!!!!!!!!!

  0
  0
  • Tyka pisze:

   Nic nie zrobił mały zakompleksiony człek, z dużym ładunkiem chamstwa cynizmu i msciwosci.

   0
   0
 15. Hieromin pisze:

  Powtarzasz się !!!!!!!

  0
  0
 16. Stanisław pisze:

  Ja i moja rodzina, piszemy tu z kilkunastu nicków, tylko po to aby poprzedni wójt wrócił do władzy. Odwalamy dobrą robotę dla dobra gminy. Chwała nam.

  0
  0
 17. Mamusia pisze:

  Wracając do zadymionej szkoły w Konopiskach jednak to prawda byłam na chwilkę rano w szkole i naprawdę czuć ostry dym papierosowy oj wstyd panie wójcie że dyrekcja nie widzi w tym problemu i dalej na to pozwala

  0
  0
  • Mama pisze:

   Brawo wójcie, wybrałeś nowa dyrekcję z rzutu częstochowskiego! Po tej zmianie szkoła schodzi na psy. Jeszcze rok i będzie bolało, oj mocno za niszczenie szkoły w Konopiskach! Ktoś za to zapłaci!

   0
   0
  • Stanisław pisze:

   Mamusiu, dzisiaj ja mam dyżur. Robert przecież wysłał rozpiske na maila. Nie wychylaj się.

   0
   0
 18. Kozak pisze:

  Wójt to nic nie widzi za wyjątkiem kasy dla siebie.

  0
  0
  • Stanisław pisze:

   Kozak, w rozpisce od Roberta był wyraźny zakaz poruszania tego tematu. To jest śliskie bo poprzednik też tyle zarabiał. Trzymaj się planu.

   0
   0
  • przypominacz pisze:

   Wójt Żurek zarabiał 200 tys. zł i tego nie da się ukryć. Widać ze interesuje go tylko KASA z podatników.

   0
   0
 19. Detektyw pisze:

  Wrócił ten mąciwoda TWAgent, z hutek, Komunista, Stanisław. Możesz zmieniać nazwy ,i tak wiadomo kto pisze.

  0
  0
 20. Uczennn pisze:

  Dlaczego piszesz że szkołą w Konopiskach schodzi na psy trzeba tylko skończyć z paleniem sprzątaczek w szkole

  0
  0
  • Stanisław pisze:

   Temat szkoły mamy zaplanowany po weekendzie. Trzymajcie sie rozpiski i teraz na raz dwa trzy wszyscy hejtujemy Żurka: ciekawe jak zagłosują radni. Hmmm… tylko radny Górniak jest porządny. No bracia i siostry atakujemy, bo w niedziele dziesiąty i Juras musi wypłacić dole.

   0
   0
 21. Kazior pisze:

  Stanisław nie rób sobie żartów z tak bardzo poważnego problemu w tej szkole tam chodzą nasze dzieci

  0
  0
  • Stanisław pisze:

   To rusz dupe i idź do dyrektorki. My tu kampanie prowadzimy dla naszego Napoleona.

   0
   0
 22. Rodzic pisze:

  A moze ty bys nam pomogl dla dobra i zdrowia naszych dzieci

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).