Nadajnik 5G sieci Play zostanie postawiony w Aleksandrii Pierwszej?

Wójt Gminy Konopiska poinformował, że na działce nr ewid. 387/3 w Aleksandrii Pierwszej planowana jest budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Play, o oznaczeniu CZE7027A, wraz z wewnętrzną kablową linią zasilającą.

Najprawdopodobniej będzie to stacja bazowa posiadająca nadajnik 5G.

Wójt poinformował, że z treścią decyzji nr CP 1/22 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz dokumentacją sprawy można zapoznać się w Urzędzie Gminy Konopiska (siedziba urzędu: 42-274 Konopiska, ul. Lipowa 5), pokój 2 (parter) w godzinach pracy (poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7:00 – 15:00, wtorek 8:00 – 17:00, piątek 7:00 – 14:00).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

6 odpowiedzi na “Nadajnik 5G sieci Play zostanie postawiony w Aleksandrii Pierwszej?”

 1. Obatel pisze:

  Super !!! Aleksandria leży poniżej Konopisk, a nadajnik w Konopiskach ( ul. Spółdzielcza) kończy swój zasięg LTE mniej-więcej na Klonowej. Dla wszystkich położonych w (depresji aleksandryjskiej) życzę dobrych transferów

  4
  0
 2. obywatel pisze:

  ,, Dla wszystkich położonych w (depresji aleksandryjskiej) życzę dobrych transferów,,. Warto jednak zastanowić się czy lokalizacja na działce nr ewid. 387/3 w Aleksandrii Pierwszej położonej bardzo blisko przedszkola ,,Antoś,, nie wpłynie na zdrowie dzieci w przedszkolu. Stacja ma moc 5G. W innych gminach, jak Poczesna , Blachownia mieszkańcy protestowali przeciwko budowie masztów o mocy 5G. A może jest to następny atak wójta na takie organizacje jak orkiestra dęta, przedszkola prywatne ?

  4
  5
  • Obywatel pisze:

   obywatel, coś ci się chyba pomyliło, Wyjaśnij co to jest moc 5G ???

   3
   1
  • luki pisze:

   Źródło: https://www.gov.pl/web/5g/powiedzsprawdzam-spokojnie-czestotliwosci-to-nie-tylko-fale-milimetrowe
   Mówić o sieci 5G bez przytaczania fake newsów, to jakby w ogóle nie mówić. Tak więc mamy fake news i to grubego kalibru: „5G będzie grillować nasze mózgi – jak mikrofalówka!”. To tylko jedno zdanie z licznego ich zbioru, które często przytaczane są na forach przeciwników wdrażania sieci 5G, tak w Polsce, jak i na świecie. Wyjaśnijmy w czym rzecz.

   Jak wspomniano wcześniej, jedno z pasm przewidzianych dla sieci 5G to 26 GHz. Trochę żartem mówiąc, 26 GHz to „dużo GHz”. Dla częstotliwości z tego pasma fale osiągają długości rzędu kilkunastu milimetrów. Są to mikrofale, a dokładniej tzw. fale milimetrowe.

   Dla przypomnienia – długość fali to odcinek pomiędzy kolejnymi szczytami fali. Z pojęciem długości fali „λ” oczywiście nieodłącznie związana jest częstotliwość „f”, którą można połączyć również z prędkością światła „c” następującymi zależnościami:

   Wzór na obliczenie długości fali: delta = prędkość światła dzielone przez częstotliwość lub Wzór na obliczenie długości fali: częstotliwość równa się prędkość światła dzielona przez długość fali

   Ponieważ prędkość światła jest wartością stałą, to jasno widać, że im wyższa częstotliwość, tym mniejsza długość fali. I na odwrót.

   Ale co to ma wspólnego z grillowaniem w mikrofalówce? Wspólnym mianownikiem są właśnie te nieszczęsne „GHz” i mikrofale w nazwie kuchenki. W kuchence mikrofalowej wykorzystuje się częstotliwość ok. 2,45 GHz, a więc o rząd wielkości mniejszą niż 26 GHz. Dla częstotliwości 2,45 GHz długość fali to kilkanaście centymetrów. Idąc tym tropem, w zasadzie czy kilkanaście milimetrów czy kilkanaście centymetrów to praktycznie to samo, a i tak jedno i drugie to przecież mikrofale. Wniosek jest tu oczywisty. Sieć 5G będzie grillowała jak mikrofalówka. No wiadomo, przecież musi, skoro „pracuje na mikrofalach”. Ale, ale… wszak to wszystko kwestia skali. Trzeba wiedzieć, że kuchenka mikrofalowa ma taką konstrukcję, aby wytwarzana energia mikrofalowa pozostawała w jej wnętrzu i ogrzewała potrawy, a nie wydostawała się na zewnątrz. Nikt głowy do kuchenki mikrofalowej nie wkłada. Podobnie nie ma miejsc dostępnych dla ludności bezpośrednio przy antenie stacji bazowej. Pamiętajmy też, że istnieje prawny obowiązek dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku we wszystkich miejscach dostępnych dla ludności. Uspokajamy – sieć 5G, czy ta pracująca w paśmie 3,6 GHz, czy 26 GHz nie będzie grillowała naszych mózgów. Nie będzie też prażyła popcornu ani nie będzie gotowała jajek na twardo. Notabene na częstotliwościach mikrofalowych nadawany jest sygnał telewizji satelitarnej, który odbieramy w naszych domach za pomocą sporych rozmiarów anten, nadawany z satelit i odbierany przez nasze osobiste smartfony jest też sygnał GPS, nie wspominając już w ogóle o Bluetooth i Wi-Fi, które także działają w paśmie mikrofalowym 2,4 GHz.

   A jeśli te argumenty nie są przekonywujące, to może chociaż informacja, że zanim w Polsce zostanie wprowadzone pasmo 26 GHz minie jeszcze kilka lat podziałają kojąco…

   2
   2
 3. obiektywna pisze:

  takie kraje jak np. Szwajcaria, Izrael zrezygnowały z budowy sieci 5G.

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).