Na drogach biało, a pod śniegiem lód!

Jeden z Mieszkańców Aleksandrii poprosił mnie, bym ponownie poruszył temat dróg. – Od dwóch dni drogi są białe, a pod spodem lód. Służb nie widać. Za co my płacimy i kto za to odpowiada? – pyta Czytelnik.

No cóż, z tego co wiem to wszystkie drogi w gminie Konopiska odśnieża ta sama firma – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Larix Sp. z o. o. z siedzibą w Lublińcu. Jak zauważył jeden z radnych, drogi wojewódzkie i powiatowe, które obsługuje Larix są przejezdne i w miarę porządnie odśnieżone. Drogi gminne już nie. Zasugerował, że firma Larix przez gminę ma płacone stawki od kilometra, a nie za wykonaną robotę. Może to jest powód?

Zdjęcia jednego z Czytelników z Aleksandrii.

PAWEŁ GĄSIORSKI

15942633_1285806814799488_1314781034_o 15902636_1285806721466164_458244626_o 15942618_1285806684799501_1508382692_o 15935456_1285806668132836_1899819877_o 15935153_1285806641466172_608659430_o 15935199_1285806624799507_916468850_o 15935251_1285806564799513_1571749261_oKategorie:

55 odpowiedzi na “Na drogach biało, a pod śniegiem lód!”

 1. Sygnalizator pisze:

  A tak wychwalany tutaj dobry wójt i nie dba o mieszkańców. co się stało, czym zawinili? Panie Wójcie zatrudnić jeszcze ze 3 osoby do monitoringu odśnieżania a co tam gmina nie zbiednieje.

  0
  0
 2. Zaniepokojony Mieszkaniec pisze:

  Dokładnie ta sama historia jest na Pałyszu. Wracałem przed 23 z pracy i w zasadzie auto prowadziło się samo. Że o ciągłym dzwonieniu do gminy i proszeniu się by przejechano przez osiedle na którym mieszkam nie wspomnę… Czy musi ktoś zginąć na naszych drogach żeby Pan Hrabia Wójt zaczął myśleć móżgiem jak powinien? A może po prostu jest totalnie nieodpowiedzialnym człowiekiem, który ma w głębokim poważaniu mieszkańców gminy i zagarnia z koryta ile się da – bo mam nadzieję po tym co odstawia nikt, kto ma choć trochę oleju w głowie go nie wybierze ponownie?

  0
  0
 3. Mieszkanka pisze:

  Fakt drogi tej zimy w gminie sa w strasznym stanie . Ul. Mala w Kopalni rowniez jest ppkryta sniegiem a lod pod nim. Dla mnie to nie zrozumiale plug jezdzil odrzucil snieg ale nie posypal sola . Tragedia wojt powinien bardziej sie zainteresowac tym co dzieje sie na drogach i zainterweniowac w firmie Larix

  0
  0
 4. Romano pisze:

  Ale macie ból doopy, przynajmniej kulig można zrobić, a jak ktoś opon na zimowe nie zmienił to na nogach w niedziele do kościoła.

  0
  0
 5. Górniak Stanisław pisze:

  Romano a może z hutek bo to ten sam styl. to nie ból doopy to upominanie się o swoje bo na to płacimy podatki. Ktoś kieruje tą gminą więc niech dźwignie cztery litery i to załatwi, a ty kulig zrób sobie u siebie na podwórku możesz nawet swoją gołą d….ą po śniegu. I nie rozkazuj innym co i jak mają robić.

  0
  0
 6. Ja pisze:

  Żurek ogarnij dupe bo jesteś na wylocie

  0
  0
 7. Ja pisze:

  Kto wybrał tego palanta

  0
  0
 8. z łaźca pisze:

  Nie po takich drogach było dane nam jeździć, jak inni byli u władzy, gdzie byliście wtedy przydupasy jedne?

  0
  0
  • Franek pisze:

   Te “z hutek” teraz będziesz “z Łaźca”? Nic ci to nie pomoże. Wszyscy już cie tu rozpoznają. Twój jad nienawiści jest zbyt charakterystyczny tak jak zero merytoryki. Tylko nienawiść do poprzedniego wójta!
   A wystarczyło posypać piaskiem!

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Jemu posypali w Gliwicach głowę popiołem:) ja nie pisze tak jak wy z kilku nikow. Zresztą Gasiorski pewnie podrzucam wan IP to widzicie:)

   0
   0
 9. Sylwia pisze:

  Podaję gminę do sądu bo złamałam nogę na nie odświeżone ul. Częstochowskiej

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Sylwia, masz do tego prawo. Tyle, że ul. Częstochowska jest chyba drogą wojewódzką? I to wtedy marszałek jest odpowiedzialny za odśnieżanie. Gmina powinna być ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, czyli np. za Twoje złamanie. Marszałek podobnie. Ale to nie do gminy tylko do Wojewody.
   A swoją drogą “odśnieżanie” dróg przez firmę Larix to nieporozumienie. Niechby były białe drogi ale posypane piachem! albo żużlem! Strach jechać do pracy.

   0
   0
 10. Mieszkaniec pisze:

  Na taki mrozie to żadna sólnie zareaguje a tym bardziej na mało uczęszczanych drogach więc chyba usiedli by to szpadlem skuwać

  0
  0
 11. Racjonalista pisze:

  Trochę danych technicznych. Sypanie soli przy temperaturze niższej niż -10 nic nie daje ponieważ sól nie wchodzi w reakcję z lodem i wie to każda firma zajmująca się utrzymaniem dróg. Można się jedynie ograniczać do odśnieżania. Jechałem dzisiaj 904 I 908 i to są drogi wojewódzkie i tam lód tez zalega. Jeśli chodzi o ulice Częstochowską to zarządca jest urząd wojewódzki oddzał częstochowa.

  0
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   A o piachu to Pan szanowny słyszał?

   0
   0
  • Radny pisze:

   Racjonalisto czytaj Żurek od kiedy to wojewoda jest właścicielem dróg wojewódzkich? Jeśli takiego ograniczonego mamy włodarza to utrzymanie Gminy w zimie i nie tylko tak wygląda! Kończ Waśc wstydu oszczędź!

   0
   0
 12. Uwzany pisze:

  Firma Larix odpowiedzialna za akcje zimową wykonuje te usługe jakby robiła za darmo. Najpierw Śnieg zasypał drogi i ciężko było się doprosić usługi odśnieżania. Teraz jak jest mróz to wójt udawadnia, że przy mrozie sól nie pomaga. A dla mieszkańców to wydaje się , że dalej chodzi tylko o kasę! Lepiej ją przytulić, pokazać że się coś tam robi i kasa zostaje! Temat prosty jak budowa cepa, wszyscy zadowoleni tylko Wy mieszkańcy wyszliscie na błazna! Teraz Żurek pewnie zajęty składaniem wniosku o przyznanie ,, statuetki starosty,, Brawo panie Żurek , tak trzymać!!!!?!

  0
  0
 13. Zawodowy. pisze:

  Drogie BARANY, (bo inaczej nazwać ludzi, ktorzy z samochodem i zimową jazdą mają do czynienia jadąc tylko 10 km do pracy) ale.znają się najlepiej na jeździe i utrzymaniu dróg. Mogliście sobie jechać w czwartek do blachowni, gdzie drogi owszem były odśnieżone i posypane solą, ale sól działa do pewnej temperatury, dzięki temu było tam piękne lodowisko. Natomiast w aleksandrii drogi były zaśnieżone i można było elegancko pomykać. Na śniegu zawsze lepsza jazda niż na lodzie. Ale cóż tępe dzidy z zerowym pojęciem o technice jazdy wolą odśnieżone lodowisko niż zaśnieżoną drogę z pewnymi jednak właściowościami trakcyjnymi.

  0
  0
  • Konkret pisze:

   ZAWODOWY BARANIE!!
   Inaczej nie sposób nazwać tak prominetnej osoby. Gdyby obsługująca gminę firma razem z wójtem w odpowiednim czasie zareagowała na nadchodzącą aurę, to nie mielibyśmy takich problemów! Ale jak się chce oszczędzać na mieszkańcach, nie wykonując zgodnie z przyjętymi zasadami utrzymania zimowego dróg to mamy co jest. Jeśli jest ryczałt to psim obowiązkiem wójta i jego podwojtow( jest ich 3z ostatnich wyborów) pilnować i żądać zgodnie z zapisami w umowie wykonywania terminowo prac,chyba że Larix z wójtem mają jeszcze inna umowę podpisaną na zimowe utrzymanie dróg gminnych?

   0
   0
  • iri pisze:

   popieram wypowiedz Pana ZAWODOWEGO lepiej po sniegu niz po lodzie

   0
   0
 14. Zaniepokojony Mieszkaniec pisze:

  W tej całej gównoburzy mam jedno pytanie – czemu sól nie była posypywana wcześniej? Teraz to jest ketchup po frytkach bo faktycznie temperatura była za niska, ale wcześniej ta upośledzona firma też nie sypała solą… zobaczycie, dopóki ktoś na naszych drogach w gminie nie zginie panicz wójt będzie miał nas w bardzo głębokim poważaniu tak jak do tej pory…

  0
  0
  • z hutek pisze:

   W naszej gminie nigdy nie było sypanie solą. I za tego i za Poprzedniego wójta drogi są i były zaje…ane śniegiem.

   0
   0
  • ze wsi pisze:

   Panie mieszkaniec ma pan w stu procentach rację! Poprzednio firma p. W. stracha używała solanki na drogi, również był używany piasek. Ta firma miała płacone za faktyczne wykonanie usługi, a teraz to nie wiadomo za co płaci wojt. Pewnie jak zwykle za nic nie robienie. Dla sciemy ten oszołom z hutek stara wam sie wciskac kit i tylko robi wycieczki do poprzedników . A mieszkańcy dalej robieni są w bambuko. Do dnia dzisiejszego dalej nie znamy na jaką kwotę podpisana jest umowa z firmą Larix. Może wreszcie niedorzecznik w ramach swoich obowiązków poinformuje nas, za jaką kasę wójt dał odsnieżanie gminy. Do tej pory po wielkiej burzy w końcu gmina przekazała informacje o o wykonawcy, którym jest znowu firma Larix. Oj źle dzieje sie w gminie w sprawach przetargów.

   0
   0
 15. Paulina Skowrońska pisze:

  Jaki wójt takie drogi. I ich zimowe utrzymanie.

  0
  0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Jeśli nawet poprzednio było źle, to nie znaczy że teraz ma być tak samo lub gorzej. Tym bardziej w związku z zawarciem umowy ryczałtowej, należy firmę kontrolować bo firma nie będzie chciała stracić na tym interesie, inaczej znów zostaniemy wykiwani, w myśl zasady czy się stoi czy się leży ….. jak już tu ktoś pisał.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Panie radny, cwaniakuje Pan a za poprzedniej wladzy był ryczałt i jakoś wszyscy- wójt, radni mieliście w dupie że są ulice nieodsniezone. Teraz się Pan znudził że snu?

   0
   0
 17. ze wsi pisze:

  Panie Radny Górniak, czy Pan może zna jaka jest wartośc usługi ryczałtowej na odsnieżanie gminy przez LariX. To jest granda aby tak gospodarować publicznymi pieniędzmi!

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Granda to pensja jaka poprzedniemu Wójtowi przyklepala rada gminy. Obecny czerpie teraz benefity.

   0
   0
  • Adam pisze:

   Oszolomie z hutek najpierw pomyśl a potem napisz! Nieudacznik zaprowadził cwaniactwo i karmi nas jakimiś chorymi ryczaltami! Tak to traktuje się śmieci a nie podatników!

   0
   0
 18. Brygida pisze:

  Adam, ten głupek “z hutek” nie jest w stanie pomyśleć. Proszę od niego nie oczekiwać myślenia.

  0
  0
 19. Zorro pisze:

  Panie Wójcie proszę dopilnować należytego stanu dróg taki jest obowiązek na to ma Pan kasę w budżecie wstyd kilka dni śniegu a tutaj już klapa i proszę się nie zasłaniać brakiem kasy bo powszechnie wiadomo że choć nie ma śniegu to kasa budżetowa i tak w pełni jest wykorzystana zwykle….?Panie Górniak Pan sprawdzi i poda ile kasy z budżetu poszło w 2016 na odśnieżanie i jaki jest plan na 2017

  0
  0
  • Górniak Stanisław pisze:

   Umowa na sezon 2015 -2016 została zawarta na ryczałtowe wynagrodzenie za zimowe utrzymanie dróg, placów i parkingów za kwotę 114 912,zł. Umowa jest dostępna w rejestrze umów pod nr 187/2015. Natomiast brak jest wykazu umów z roku 2016.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   PANIE Górniak, to niech Pan jeszcze napisze ze zgodnie z Bip utrzymanie dróg na sezon 2012-2013 to był koszt 112 000 zł. Tak tanio wybrał nasz poprzedni szef! I co? Zapłacił bidula więcej niż teraz a drogi były notorycznie nieodsniezone
   . No ale może jemu codziennie przejechali plugiem i piaskarka. Napisałem wam.kiedyś, nie plujcie bo wróci wam ślina na piękne buźki:) musicie podrzucić inne tematy do gąski bo bidula nie ma o czym pisać. Może.np artykuł: ” jak dostać pracę w urzędzie Marszałkowskim” poradnik dla studentów którzy też chcieliby pracować w zawodzie. Rozwinąć temat?:)

   0
   0
 20. Ed pisze:

  Zorro ty masz jeszcze wątpiwości i prosisz wielmożnego władcę o pomoc w odśnieżaniu dróg, to nie ma najmniejszego sensu. Szkoda czasu, ten człowiek ma inne cele wiadome wszystkim. On nie jest dla ludzi tylko robi wszystko dla siebie.

  0
  0
 21. Huter pisze:

  Z hutek , czytam twoje wpisy i nie wiem czy ty na pewno nie powinieneś odwiedzić lekarza specjalisty . Już nie jeden nazywał ciebie po imienu od nazwy choroby. Ty jesteś liderem na tym forum w obrażaniu ludzi. Panu Zurkowi już nic nie pomożesz jedynie tylko szkodzisz mu poważnie. Wyborcy tych twoich idiotycznych wpisów nie biorą poważnie. Oni dla Zurka już mają odpowiedno skresloną kartę do głosowania. Lepiej by było aby ten len wziął się do pracy, bo dotychczas to tylko się ślizga na tym co otrzymał po poprzednikach. Ten człowiek nigdy i nigdzie nie zagrzał długo miejsca, co tez robi wszystko aby nie wypaśc obecnie z obranej wcześniej drogi.

  0
  0
 22. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek ja odpowiedziałem na pytanie podając suchy fakt to co jest w BIP-ie a Ty jak zawsze musisz zawsze wtrącić swoje trzy grosze. Byle dowalić i co uciszyłeś ból. O sezonie 2012-13 napisz sam bo lubisz pisać a że to głównie twoje opinie bez konkretów, to już Twój problem, czytający ocenią.

  0
  0
  • B pisze:

   Panie Górniak, jedna dobra wiadomość z tego wynika! “z hutek” ruszył d…ę i poszukał w bipie!!!! Alleluja!
   No, a że NAGLE ma taką dobrą pamięć, stronniczą jak zawsze, i nienawistną jak zawsze, choć niekoniecznie prawdziwą, to już przywykliśmy. Żaden kundel nie zmienia tonu swojego szczekania. To jest cecha przynależna ludziom.

   0
   0
  • Kamil pisze:

   Panie Górniak, jedna dobra wiadomość z tego wynika! “z hutek” ruszył d…ę i poszukał w bipie!!!! Alleluja!
   No, a że NAGLE ma taką dobrą pamięć, stronniczą jak zawsze, i nienawistną jak zawsze, choć niekoniecznie prawdziwą, to już przywykliśmy. Żaden kundel nie zmienia tonu swojego szczekania. To jest cecha przynależna ludziom.

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Tak Kamil, jak zwykle wpadka i Twój kolejny nick. Hehehe.. Ale wy jesteście.manipulanci. Udajecie że tu tyle ludzi pisze, a tak naprawdę robicie kampanie dla tego nieudacznika któremu ludzie w wyborach pokazali środkowy palec:)

   0
   0
  • z hutek pisze:

   Prawda Pana boli panie Górniak? Pan uznaje tylko prawde wygodna do realizacji Pana celów. Nie kłamie Pan ale pomija istotne fakty!

   0
   0
 23. Kamil pisze:

  popieram w pełni to co napisał B! Kopiuję Twoją wypowiedź w całości!!!!

  0
  0
 24. Górniak Stanisław pisze:

  z hutek Zastanów się co ty wypisujesz, żadna prawda mnie nie boli, po prostu odpowiedziałem na pytanie tyle ile było wymagane, tobie ta odpowiedź nie pasuje więc szukasz dziury w całym. Widać w szkole nie nauczyli cię odpowiadać zwięźle na pytania. zawsze musisz coś namącić, skrzywienie psychiczne czy obsesja.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Boże, Pan ma skrzywienie psychiczne bądź obsesję i jest radnym? Dobrze że się Pan przyznał. Będę omijal z daleka. Pan nie odpowiada. Pan kolportuje treści jak za komuny:)

   0
   0
 25. Kamil pisze:

  I tu ma Pan rację Panie Górniak, ten obsesjonista z hutek wszędzie węszy teorie spiskowe. Już to na nikim nie robi wrażenia.
  A czy on wogóle był w jakiejś szkole? może jaką specjalną i skończył…
  Skrzywienie psychiczne bankowo!

  0
  0
 26. Franek pisze:

  Ja też popieram to co B i Kamil napisali!
  “Panie Górniak, jedna dobra wiadomość z tego wynika! „z hutek” ruszył d…ę i poszukał w bipie!!!! Alleluja!
  No, a że NAGLE ma taką dobrą pamięć, stronniczą jak zawsze, i nienawistną jak zawsze, choć niekoniecznie prawdziwą, to już przywykliśmy. Żaden kundel nie zmienia tonu swojego szczekania. To jest cecha przynależna ludziom.”

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Hehehe.. Jesteście lepsi niż reżimowa tv. Jeden pomylił nicki w swoich manipulacjach i teraz taka ściema. Trzeba mieć trochę oleju w głowie. Ale co się dziwić skoro robicie to dla kogoś tak małego…

   0
   0
 27. Kocio pisze:

  to ty z hutek jesteś małym ludzikiem. szkoda mi cie

  0
  0
 28. Arek pisze:

  Idzie odwilż a firma z Lublińca teraz pewnie z ciągnika będzie rozlewac solanke do usunięcia lodu i śniegu! Ponoć na wyposażeniu firmy jest jeszcze VW bus z plugiem do odśnieżania dróg. I tak wójt Żurek cofnął czas i technologie utrzymania zimowego dróg w naszej gminie do lat 70 ubiegłego stulecia! To tylko nadaje się do Teleexpressu!

  0
  0
 29. Grzegorz pisze:

  O co chodzi , akcja zimowa trwa! To ,że jest jakiś ryczlt za ponad 100tys zł, to dobrze ! Firma może z 3 razy wyjechała do akcji . Drogi białe , ślisko jak na lodowisku. Wójt i firma pewnie uważają że wszystko jest w porządku, ciągnik i busik zrobią akcje. Zima skończy się i też będzie wszystko ok! Firma za parę wyjazdów bez używania soli i piasku zarobiła furę kasy a gmina straciła kasę. O co chodzi – wszystko jest zgodne z planem odśnieżania , umowa podpisana z wójtem ! Kasa będzie wypłacona! Gmino dokąd zmierzasz?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).