MPK w Wąsoszu tylko do 30 czerwca

Prezydenta Miasta Częstochowy zawarł z Wójtem Gminy Konopiska porozumienie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej MPK w Częstochowie na terenie gminy Konopiska do 30 czerwca 2018 roku. Chodzi o przystanki autobusowe w Wąsoszu. MPK z tego tytułu otrzyma 25 969,93 zł, a szacowana wartość sprzedanych biletów jest w wysokości 11 333 zł.

Nie przedłużenie umowy z MPK ma spowodować zapełnienie kursów w GTV BUS, który na ten moment nie przynosi zakładanych przychodów.

Poniżej znajdziecie aneks do porozumienia nr MZDiT.WPR.5555.2.2013 z dnia 4 stycznia 2013 r. w sprawie powierzenia Gminie Częstochowa realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

52 odpowiedzi na “MPK w Wąsoszu tylko do 30 czerwca”

 1. jan pisze:

  Redaktorku z Cisia czy napiszesz o tym jak będzie nowy aneks z MPK nie staż ludzi

  8
  6
 2. Marek pisze:

  Trzeba się pozbyć MPK bo GTV nie przynosi zysków z biletów? Mpk tylko do granic Częstochowy? Z Blachownią podobno to samo że Mpk tylko do końca czerwca?

  10
  2
 3. Janek pisze:

  W planach jest budowa ul. Przyjemnej. Może przez Lotosu i Przyjemną autobus zatoczy pętle? Nie będzie wtedy musiał jeździc do Wąsosza?

  4
  0
  • wawa pisze:

   W tej chwili i tak część kursów 33 kończy na prowizorycznym rondzie na Przyjemnej… a mogą przecież wszystkie. Wąsosz w tym przypadku jest MPK niepotrzebny, nie muszą tam jeździć.

   2
   2
  • Darecki pisze:

   Żeby wszystkie dojeżdżały na Wąsosz wójt musiał by dopłacić. To i tak dobrze że Ci co jeżdżą 33 nie muszą płacić biletów podmiejskich, tylko miejski.

   5
   0
 4. Konopiska pisze:

  Kurcze uznajmy że to faktycznie prawda w czym maja jeździć ludzie z Wasosza i Laźca do Częstochowy? Z nami w 101? W sumie dobre rozwiązanie wpakuje sie wszystkich ludzi do jednego autobusu i z głowy

  7
  0
  • Darecki pisze:

   Gorzej jak będzie tyle ludzi ze będzie jak w puszce.
   Będzie linia objazdowa przez całą gminę plus jedne 101 do Częstochowy

   12
   0
  • wawa pisze:

   To są skutki jak sprawy komunikacji powierza się „malkontentom, fachowcom od wszystkiego” i wszelkiej maści urzędniczym biurokratom. Ludziom oderwanym od rzeczywistości.

   8
   0
  • Konopiska pisze:

   Taa super rozwiązanie gratuluje bo po co się kłopotac najlepiej cała wies wsadzic do jednego autobusa niech jezdza Wasosz dostanie jeszcze przywilej będzie mógł za darmo jechac do Konopisk ???na pewno mnóstwo osób skorzysta z

   4
   0
  • Marek pisze:

   Będzie piękny ścisk w godzinach szczytu. I jazda piekarnikiem ? Dużo ludzi się przesiadlo na busa co jedzie z Lublińca. A widzę autobusy GTV mają mało pasażerów.

   6
   0
  • Konopiska pisze:

   Marek dobre sformułowanie ,,piekarnik” ?

   4
   0
 5. wawas pisze:

  Fachowiec transportowy z W-wy. Jesteś dobry i znający się na wszystkim w transporcie – to czego Ty w MPK w Cz-wie nie pracujesz:-)? Oj chyba w tej Warszawie Ty jesteś oderwany, no chyba że Warszawa jest bliżej niż nam się wydaje:-)

  3
  5
  • wawa pisze:

   do wawas…i nie tylko
   „W Warszawie widzi się inaczej”
   Urzędnik w gminie, czy ktoś kto nie korzysta z komunikacji publicznej też inaczej na to patrzy. To dziwne, ważne jest tylko aby jeździł GTV, a ceny biletów?… są już nieistotne. O czym, lub o kim to świadczy? Komunikacja ma być atrakcyjna (także cenowo) dla PASAŻERÓW, a nie dla gminnych urzędników!!!

   Poczytajcie jak działają ZTM-y w Wa-wie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie.
   W ramach komunikacji miejskiej jeżdżą tam również prywatni przewoźnicy, a nawet PKS. Jeden wspólny bilet, jeden schemat komunikacji i to się dopiero nazywa SIEĆ. A z 23 kursami i takimi cenami to cofacie się.

   PS. Dlaczego w Cz-wie nie próbuje się stworzyć takiego systemu? Jeżeli PKS Cz-wa upadnie, rejon częstochowski przejmie busiarstwo… i o to chodzi!!!
   PS2. Jeżeli GTV jest taki atrakcyjny to dlaczego bilet jednorazowy z Konopisk do Cz-wy kosztuje 4,50 zł, a busik z Lublińca (bez dofinansowania za strony gminy!) 2,50 zł ???
   PS3. W Warszawie GTV też może wystartować do przetargu, nie ma problemu. Sam pracuję w firmie związanej umową z ZTM.

   6
   0
 6. Górniak Stanisław pisze:

  W związku z powyższym komentarzem pytam,Panie Wójcie, co z petycją mieszkańców Rększowic w sprawie bezpośredniego połączenia do Częstochowy? dlaczego lekceważy Pan głosy swoich wyborców?
  W dniu 05.03.2018r złożyłem interpelację w której zadałem pytanie: dlaczego została podpisana umowa inna niż przedstawiono w ofercie Radzie Gminy?
  Do dziś otrzymałem 2 odpowiedzi. Każda z nich omija ten temat.
  Złożyłem dwa pisma z prośbą o uzupełnienie interpelacji na to pytanie. I do dziś nie dostałem odpowiedzi, mimo że Statut Gminy Konopiska określa termin 14 dni. Co sprawia Wójtowi taką trudność w odpowiedzi na to pytanie?

  9
  3
 7. pks pisze:

  Wawa przelicz ile wydaje gmina Warszawa na komunikację i podziel sobie na ilość mieszkańców i wtedy napisz ile wyszło, będziemy gadać dalej:-). Busik kursuje do godziny 20 i kosztuje 3.00 zł a nie 2.50 zł, aha i nie ma w nim ulg ustawowych słabe infomacje masz:-)

  1
  3
  • wawa pisze:

   Warszawa nie funduje gminom bezpłatnej komunikacji. Sprawdź budżety podwarszawskich gmin to zrozumiesz.

   5
   1
  • wawas pisze:

   I tu się z Tobą zgadzam. Konopiska na komunikacje mają 800 tysiecy to teraz porównajcie z jaką gminą podwarszawską mogą się równać z żadną.

   0
   3
 8. pks pisze:

  Jak możecie przeczytać wyżej widzicie że MPK za 1 km bierze 6.45 zł to proszę przemnożyć to przez całą gminę i wyjdzie około 3,4-4 milionów rocznie.

  2
  7
  • Mzk pisze:

   To najgłupsze porównanie jakie można wymyślić! I tak Żurka pomysły nie obronią się przed normalnością! Obecny przewóz do Częstochowy zakrawa na wielką manipulacje przedwyborczą. Kto o zdrowych zmysłach panuje nad tym bałaganem za darmo w gminie ! Wójt okazał się tylko że jest zainteresowany robić sobie kampanię wyborczą z tym darmowym przejazdem, nie licząc na ile gminę zadłuża!

   8
   0
  • Wyborca pisze:

   Przy całej gminie cena byłaby w okolicach 4 zł.

   3
   1
  • heheh pisze:

   Do wyborca.
   Kwota 6 zł jest sztywna dla wszystkich gmin i dla Blachowni i Częstochowy i Olsztyna. Dlaczego w Konopiskach miałoby być 4 zł? Widzę słabo znasz się w temacie. Jesli nie wierzysz odsyłam do MPK Częstochowa. Kwota za 1 wozokm jest sztywna dla wszystkich.

   2
   1
  • wawa pisze:

   Czy w MPK na linii podmiejskiej stawka 6,45 zł za wozokilometr obowiązuje tylko poza miastem, czy na całej trasie?

   0
   0
  • Marek pisze:

   Tylko jadąc na Wąsosz obowiązuje bilet miejski
   Miesięczny 90/45
   Jednorazowy 3 zł /1.5 zł
   A Olsztyn, Poczesna bilet podmiejski

   2
   0
  • wawa pisze:

   Nie interesuje mnie cena biletów tylko jak ustalana jest stawka od wozokilometra.
   I nie tylko Wąsosz obowiązuje bilet miejski…
   Gmina Blachownia
   22- Łojki (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   32 – Stara Gorzelnia (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   Gmina Mstów
   26 – Siedlec (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   30 – Jaskrów (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)
   Gmina Poczesna
   25 – Malownicza przez Brzeziny (na terenie gminy obowiązują bilety miejskie)

   0
   0
 9. Jodla pisze:

  ?????????????????????????????

  3
  0
 10. Wyborca pisze:

  Autobus mpk do Wąsosza najlepsza alternatywą dla gtv nim jeżdżą mieszkańcy Konopisk wygody rekszowic lazcca Wąsosza jest zawsze pełny poco to zmieniać jak mieszkańcy tych miejscowości tęga chca

  6
  0
  • Wawa2 pisze:

   Ja piszę z delegacji z Warszawy i jestem specjalistą od przewozów autobusowych. Wójt Socha za swojej kadencji pozbył się połączenia MPK do Wąsosza, wypiął się na mieszkańców, bo musiał mieć kasę na swoje 150 000 zł pensji. W związku z tym, że ten Pan, Wasz guru tak zdecydował, rezygnacja z MPK to nic innego jak kontynuacja polityki wójta Sochy

   1
   5
  • z Wasosza pisze:

   Wójt Socha nigdy nie wypiął sie na mieszkańców Wąsosza, to on przebudował ostatni przystanek dla MPK, utrzymał także kursy do Wąsosza. Wawa piszesz kretynie same kłamstwa!!!! Wójt Socha i tak odbuduje MPK dla wszystkich mieszkańców. Wierzę, że potrafi to zrobić.

   5
   2
  • wawa pisze:

   Z Wąsosza
   Precyzuj do kogo się zwracasz, do mnie, czy do „wawa2” ?

   1
   0
 11. Krasnal pisze:

  Pseudo z Wąsosza co ty piszesz mam rodzinę na lazccu i Wąsoszu i pamiętam jak chciano zabrać MPK a dopiero po zebraniach i protestach udało się pozostawić MPK ale kursy zostaly bardzo poopcinane

  4
  0
 12. Heheszki pisze:

  Cieszcie się że macie gtv a nie PKS
  Dzisiaj nawet z popychu nie chciał ruszyć hehe

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1954054831574732&id=1481396308840589

  4
  1
  • Konopiska pisze:

   Post dotyczy Mpk

   1
   0
  • Konopiska pisze:

   A raczej jezeli powyzszy post to prawda jego braku

   1
   0
  • Konopiska pisze:

   W innej rubryce było o pks. Tu problem jeżeli to prawda jest powazny bo dlaczego Wasosz ma nie miec mpk skoro tyle czasu mial i sa zadowoleni

   2
   0
  • Konopiska pisze:

   Na stronie gminy pojawilo sje osowdczenie to jednak na szczescie nie prawda

   3
   1
 13. Wasosz pisze:

  A soltys wasosza nawet nie pofatygowal sie poinformowac mieszkancow. Wrecz wypiera sie tego, ze 33 ma zostac odebrane. Probuje zataic sprawe twierdzac, ze to pomowienia. Gdy zostal o to bezposrednio zapytany wyparl sie wiedzy na ten temat i glupa pali! Panie soltysie dobrze, ze wnuczkow pan wyedukowal i juz nie potrzebuja korzystac z mpk, prosze jednak pomyslec o mlodzierzy, ktora wciaz sie uczy i do szkoly potrzebuje dojechac, o ludziach, ktorzy mpk dojezdzaja do pracy! Wstyd panie Blaszczyk! A o reszcie juz nie wspomne… to nie gmina…to magia przy korycie!!

  5
  1
 14. Krasnal pisze:

  A gdzie jest radny Wąsosza i sołtys wstyd jak oni spojrzą ludzia w oczy że dopuścili bez żadnej walki do zabrania mpk to tak jest jak się bogatych dopuszcza do władzy wstyd i hanba

  5
  1
 15. Konopiska pisze:

  Na szczęście to nieprawda na stronie gminy pojawilo sie oswidczenie.

  3
  3
 16. jan pisze:

  Ty z CISIA JAK NA PRZYSZŁOSC MASZ ZAMIAR PISAC TO SPRAWDZ A NIE SIEJ ZAMETU CHYBA ZE PAN Z MAŁEJ KAZE

  3
  2
 17. jan pisze:

  REDAKTORZYNO NIE WSTYD CI

  2
  2
 18. Pasażer pisze:

  Żurek w swoim oświadczeniu na łamach gazety w konopiskach.pl wypowiada kłamstwa jakoby ,,jego poprzednik zaniechał współpracy z MPK,,. Widać , że wójt nie potrafi nic konkretnego zrobić dla mieszkańców! Poprzednik zadbał o utrzymanie MPK , wybudował nowy zajazd dla MPK w Wąsoszu i uratował połączenia autobusowe MPK,wspólnie z radnymi i mieszkańcami miejscowości Wąsosz, Łaziec, Wygoda, Konopiska! Żurek, prawda zawsze się sama obroni. Za obecnego gmina stacza się do ruiny ! Lepiej pracować a nie kłamstwa głosić!!!!

  5
  2
 19. wawa pisze:

  Umowa między Gminą Konopiska a Gminą Cz-wa w sprawie komunikacji została zawarta 4 stycznia 2013, kto w tym okresie pełnił funkcję wójta?
  A MPK wystarczy zapłacić i to wszystko, i nie chwalić się jakimiś załatwieniami.

  1
  3
  • Pasażer pisze:

   Nie ma o co polemizować, wójt Socha przygotował końcowy przystanek Wąsosz do utrzymania połączeń MPK z Częstochową i podpisał umowę na komunikację z MPK. Starał się pomagać mieszkańcom!!!

   6
   2
 20. jan pisze:

  TYLKO ZE MPK NIE JEZDZIŁO I LUDZIE DOCHODZILI NA PRZYSTANEK NA UL PRZYJEMNĄ I DOPIERO ZUREK PRZYWRÓCIŁ DOJAZD NA WASOSZ

  0
  4
  • Heheszki pisze:

   Jeździło na Wąsosz, a część kursów było tylko do Dźbowa. Te co jadą teraz do Przyjemnej jeździły tylko do Dźbowa

   4
   0
 21. jan pisze:

  a pozostałe do przyjemnej

  0
  4
 22. Płochliwy zając pisze:

  Kupta sobie samochody biedaki jedne i problem rozwiązany

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).