MPK do Wąsosza do końca półrocza

Wójt Gminy Konopiska podpisał aneks do umowy sprawie powierzenia Gminie Częstochowa realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska.

Gmina Konopiska przedłużyła współpracę z MPK do końca czerwca 2023 roku.

KOMUNIKACJA MIEJSKA – GMINA KONOPISKA w okresie od dnia 01.01.2023 r. do dnia 30.06.2023 r.:

Numery i trasy linii:

Linia nr 33
trasa:
PIŁSUDSKIEGO – Piłsudskiego – Aleja Najświętszej Maryi Panny – Kilińskiego – Racławicka –
Dąbrowskiego – Nowowiejskiego – Korczaka (> Śląska) – Aleja Bohaterów Monte Cassino – Jagiellońska –
Sabinowska – Dźbowska – Powstańców Warszawy – Gościnna – PRZYJEMNA – Wygoda – WĄSOSZ.

1. Ilość planowanych wozokilometrów na terenie Gminy Konopiska – 11 563,40 wkm.
2. Stawka za 1 wozokilometr – 8,4338 zł.
3. Koszt funkcjonowania komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska, będący iloczynem planowanych wozokilometrów i ustalonej stawki za 1 wozokilometr, stanowi dotację Gminy Konopiska w okresie od dnia 01.01.2023 r. do dnia 30.06.2023 r. w wysokości – 97 523,40 zł (słownie: dziewięćdziesiąt siedem tysięcy pięćset dwadzieścia trzy złote 40/100).

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

10 odpowiedzi na “MPK do Wąsosza do końca półrocza”

 1. autobus pisze:

  A kogo to obchodzi? Linia, która jest w użytkowaniu tylko mieszkańców Wygody i Wąsosza. Zastanawia mnie fakt utrzymywania tej linii. Część mieszkańców gminy jest faworyzowana MPK, reszta jeździ GTV. Przecież linię 33 można wydłużyć np. do Konopisk do Rynku i tak zorganizować komunikację, że po gminie jeździ np. GTV, a z Rynku silna linia MPK do Częstochowy. Nikt nie potrafi ruszyć głową, a przecież aż się prosi, by tą linię lepiej wykorzystać i zrobić komunikację na wzór Olsztyna czy Mstowa.

  20
  1
  • Obywatel pisze:

   Do kiedy był PKS to nie miało to sensu, ale PKS-u nie ma od kilku lat i od tamtej pory na wszystkich zebraniach wiejskich, wójt i przewodniczący tłumaczyli że się nie da, że za drogo, że MPK się nie zgadza itp.
   GTV jeździ jak jeździ, raz lepiej raz gorzej, ale nadal ani wójt, ani przewodniczący nie podejmują tematu włączenia Konopisk do linii 33, ponoć mieszkańcy Wąsosza się na to nie zgadzają i MPK.
   Niech pokażą pismo od MPK czy to prawda, niech mieszkańcy Wąsosza się wypowiedzą.
   O ile zwiększyłby się koszt, ok. 4 – 5 km x 8,- = ok. 40 zł za kurs, czy to nie jest mniej niż stawki za dopłaty dla GTV za dojazdy do Częstochowy ?
   A może jest problem bo z MPK nie można się tak “dogadać” jak z GTV ???

   2
   3
  • robokoops pisze:

   Genau, exactly, dokładnie. Mówię o tym od lat. I tylko prawie 100 tys. za pół roku ?!? A na gitv ponad 1 mln!!!! MPK 33 do Konopisk.

   1
   0
 2. autobus pisze:

  To nie z MPK trzeba się “dogadywać” tylko z miastem a właściwie z Wydziałem Inżynierii Miejskiej i Kontroli- komórka UM Częstochowy zajmująca się trasami i rozkładami autobusów MPK – dawny BIR. MPK jeździ na zlecenie miasta i okolicznych gmin. Tak samo nie rozumiem stwierdzenia, że mieszkańcy Wąsosza się nie zgadzają- to co to ich prywatna linia? Niech się cieszą, że nadal jeździ, bo jak poskracali kursy do Przyjemnej, to nawet przymierzali się do usunięcia kursów do Wąsosza. Póki gmina płaci to 33 jeździ. Już za poprzedniego wójta większość kursów wyleciało z Wąsosza- wtedy poskracane były do Dźbowa. Jeśli MPK miałoby jeździć do Konopisk to GTV musiałoby się dopasować z rozkładami do miejskiego przewoźnika a nie na odwrót.

  9
  0
  • Wozak pisze:

   To , że komunikacja po gminie wygląda tak , to tylko zasluga wojta i prezesa gs-u. Narobili kursów bez zasadnych, gtv bus wozi powietrze a wojt i prezes pewnie mają od każdego kilometra . Gdyby nie prywatne interesy obu rządzących to na pewno MPK kursowałoby do centrum gminy.
   Już niedlugo wybory. Macie szansę pogonić ich.

   5
   0
 3. steve pisze:

  Cześć, każdy w miarę rozsądny mieszkaniec gminy widzi, że cała ta sieć GTV bazuje na pustych przelotach i funkcjonuje na zasadzie” kazali jeździć, jeżdżę i co mi zrobicie”
  Zasadność jej funkcjonowania jest co najmniej dyskusyjna.
  Potrzebne są rozwiązania tematu, szybka analiza, przygotowanie planu. W/w przedmówca słusznie założył dobre skomunikowanie centrum z Częstochową, tzw. linia “prioryty” która realizuje kursy w kluczowych godzinach.
  Obsługę lokacji sołectw realizuje GTV ( przy korzystnej ofercie oczywiście) Pozostaje kwestia lokacji centrum przesiadkowego. Być może są pomysły, rozwiązania – natomiast na pewno nie w aktualnej strukturze. Głosujcie mądrze:)

  6
  0
 4. robokoops pisze:

  Genau, exactly, dokładnie. Mówię o tym od lat. I tylko prawie 100 tys. za pół roku ?!? A na gitv ponad 1 mln!!!! MPK 33 do Konopisk.

  3
  0
 5. Ciekawski pisze:

  To jest skandal, że w gminie dalej kuleje komunikacja. Tyle lat minęło a mieszkańcy wciąż są w czarnej d*&^…

  4
  0
  • Skuteczny pisze:

   Jedyny skuteczny sposob na rozwiązanie problemu to odsunąć wojta i przewodniczacego od wladzy. Nic dobrego nie zrobili dla mieszkańców.

   4
   0
 6. Andrzej pisze:

  A po co komu to MPK, skoro od lat bardzo dobrze funkcjonuje GTV? jest już porządna komunikacja,więc po co jeszcze utrzymywać nikomu nie potrzebne na ten moment MPK?

  0
  11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).