MPK Częstochowa będzie jeździć do Wąsosza do końca 2022 roku

Wiceprezydent Częstochowy podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Konopiska w sprawie powierzenia Gminie Częstochowa realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska.

Chodzi o przedłużenie umowy do końca 2022 roku na kursowanie na terenie gminy Konopiska linii nr 33 komunikacji miejskiej MPK.

Trasa będzie przebiegać bez zmian: PIŁSUDSKIEGO – Piłsudskiego – Aleja Najświętszej Maryi Panny – Kilińskiego – Racławicka – Dąbrowskiego – Nowowiejskiego – Korczaka (> Śląska) – Aleja Bohaterów Monte Cassino – Jagiellońska – Sabinowska – Dźbowska – Powstańców Warszawy – Gościnna – PRZYJEMNA – Wygoda – WĄSOSZ.

Gmina Konopiska za kursowanie MPK zapłaci 129 878,91 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

3 odpowiedzi na “MPK Częstochowa będzie jeździć do Wąsosza do końca 2022 roku”

 1. Obywatel pisze:

  Wiceprezydent Częstochowy podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Konopiska w sprawie powierzenia Gminie Częstochowa realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji komunikacji miejskiej w Gminie Konopiska.
  No i co ??? Ale nius, ło matko, przecież tak jest od lat, bez zmian.
  Chyba że zmieniły się granice Gminy Konopiska, może to tylko Wąsosz i Wygoda pozostały w obrębie Gminy Konopiska ?
  No to już robi się ciekawie, oby to była prawda.

  1
  0
 2. robokoops pisze:

  A dlaczego nie do centrum Konopisk? Co takiego jest w Wąsoszu ( oczywiście pamiętając o wspaniałym Browarze ) że MPK tam jeździ ?!? Autobus 33 do Konopisk, zajezdnia koło kościoła, GTV na terenie gminy, nawet jakoś płatny. Bilety miesięczne na całą Częstochowę. Koszt byłby niewiele większy, a 33 musiałoby jeździć przegubami.

  2
  0
  • Obywatel pisze:

   Nic nie m w Wąsoszu nic, poza układem kilku osób z wójtem, któremu doprowadzenie autobusu miejskiego do Konopisk, było zawsze za drogo, tak się tłumaczył od zawsze, ile to milionów by kosztowało.
   Woli płacić GTV, może warto zadać pytanie dlaczego ?
   Może dlatego że Dyrektor MPK w Cz-wie nie “podziękowałby” wójtowi, kto wie ?
   Może przed wyborami coś się zmienić, tak jak i zatoczka w Wygodzie, która była niemożliwa do wykonania od tylu lat, a teraz ma być, jak widać, Starosta chętnie dzieli się maksymą: “chcesz wygrać wybory, daj ludziom drogę, chodnik”
   Nowy wójt to ma szansę to zmienić, temu obecnemu już dziękujemy.

   3
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).