Może warto poprawić odwodnienie w centrum Konopisk?

Co się dzieje w Konopiskach gdy pada deszcz? Z drogi przebiegającej przez centrum gminy robi się mała rzeka. Gdy opublikowałem film z tej sytuacji, pisaliście…tam było tak zawsze. Skoro tam jest tak zawsze, to dlaczego nikt z gminy tego nie zgłosi i nie zostanie to poprawione? Skoro jest za słabe odwodnienie tego odcinka drogi, to może warto coś z tym zrobić?

Poniżej film i kilka zdjęć przedstawiających sytuację.

PAWEŁ GĄSIORSKI
 Kategorie:

18 odpowiedzi na “Może warto poprawić odwodnienie w centrum Konopisk?”

 1. Bleble pisze:

  Poczekajmy będą wybory przyjdzie czas na zmiany zmieni się wójt (Daj Boże ) zmini się też systemy odwadniania dróg

  8
  8
 2. Mieszkanec pisze:

  Mieszkam już 45 lat w Konopiskach i wiem że nawet Bóg nie pomorze.I te wasze odwodnienia przy takich obfitych opadach.A głosować będę na Żórka

  8
  4
 3. jan pisze:

  Pan z ksera reporter to dorabiamy

  9
  7
 4. mieszkaniec pisze:

  Wójt zapomniał wybudować przystanku z kajakami na wypadek opadów deszczu. Tak jak sie nie mysli, tylko aby do przodu przeprowadzono remont drogi, a zapomniano o rurach do odprowadzenia wód z deszczu. obecna kanalizacja deszczowa ma ponad 50 lat i była budowana tylko na potrzeby centrum. wójt jak dotychczas z drogą z pniakami w hutkach, dziurawym dachem na starej szkole i podobnymi inwestycjami robi tylko po łebkach. Dla niego ważna jest tylko kasa co miesiąc na konto.

  8
  7
  • Wyborca pisze:

   Mieszkaniec.A Socha i reszta kandydatów o czym myślą tylko o kasie.

   6
   4
  • WOPR pisze:

   A Socha nie załatwił dofinansowania na kajaki.To co piszą to chyba tak bo on na wszysko załatwił kasę.

   6
   2
 5. Wyborca pisze:

  Skoro problem jest od zawsze to dlaczego Socha się tym nie zajął? Miał na to 8 lat czasu.

  11
  7
 6. Wyborca pisze:

  Czemu żurek tego nie zgłosił?

  3
  7
 7. @@@ pisze:

  Ahh znowu każdy narzeka na obecnego Wójta. Większość osób piszących komentarze pod tym reportażem potrafi jedynie narzekać, lecz nikt nie widzi tego co tak naprawdę nasz obecny Wójt zrobił przez czas panowania. Zgadzam się w pełni z osobą, która wyżej napisała że poprzedni Wójt mógł się tym zająć. Poprzedni Wójt nie mógł się tym zająć, ponieważ nasza Gmina była zadłużona a obecny Wójt wyprowadził te długi i nikt nie widzi tego co tak naprawdę zrobił przez ten czas. Polecam przejechać się po naszej cudownej Gminie i zobaczyć drogę która prowadzi przez Jamki do innych miejscowości a odprowadzeniem wody powinien zająć się Marszałek, gdyż jest to droga Wojewódzka, więc Wójt nie może nic z tym zrobić. A Pan redaktor potrafi tylko wutykać błędy. A tak btw. Dlaczego ktoś kto nie jest z naszej gminy tak bardzo się interesuje tym co go interesować nie powinno. Niech się Pan zajmie czymś pożytecznym, jeśli nie pasuje Panu odprowqdzenie wody to zamiast pisać idiotyczne reportaże to niech rozbierze obecne odwodnienie i je poprawi hmm? Myślę że jak ma Pan głupio pisać to niech redaktor przyczyni się do czegoś pożytecznego. Myślę, że większość mieszkańców Gminy Konopiska uważa to samo co ja czyli to iż prowadzi pan bardzo nudne życie skoro chce się redajtorowi pisać takie idiotyzmy…

  9
  7
  • Rr pisze:

   Od kiedy to wójt panuje. Panować to może monarcha, król, królowa a nie wójt. Wójt to ma wykonywać zadania zgodnie z ustawami a zwłaszcza ustawą o samorządzie gminnym. I tak królewską mość zmienimy 21 października.

   6
   9
  • Jodła pisze:

   @@@.Dziękuję za tak mądry i inteligentny wpis.Ja też jestem mieszkańcem Gminy i uważam że Wójt Żurek jest w pożądku to co widzę jeżdżąc po Gminie zrobił przez 4 lata więcej niż Socha przez 8 lat.I z mojej strony dam mu jeszcze jedną szansę głosując na tak xxxxx.

   7
   9
  • Górniak Stanisław pisze:

   @@@ -przestań wybielać obecnego wójta, przeczytaj co Żurek napisał w swojej ulotce wyborczej. Jest tam napisane: W czasie mojej pracy jako Zastępcy Wójta w latach 2002- 2008 byłem odpowiedzialny ( wśród wielu wymienionych jest, cytuję dalej) budowa chodników i odwodnienie ulic Częstochowskiej, Sportowej, Opolskiej, Śląskiej. Jak nie było nadzoru przedtem tak i teraz.
   Wyborca, pytasz czemu Żurek tego nie zgłosił? Jak się zawaliło to się to omija, bo to obciach.

   10
   5
  • z centrum Konopisk pisze:

   Zurek w centrum konopisk zafundował nam basen z wodą nie do płwania tylko do podtapiania. Jeżeli jak pisze pan Górniak , Zurek chwalił się w ulotce że był odpowiedzialny za odwodnienie centrum Konopisk, to wtopa na całego, co ten wójt robi. Doskonale wiedział jaki jest stan kanału deszczowego w centrum Konopisk, natychmiast powinno sie go przebudować. Żurek mysli tylko jak wszystko przykryc asfaltem i odebraćnagrodę – pensja najwyższa w kraju. Wójt nie potrafiacy kompleksowo rozwiązywać problemów. Najlepiej zrobić drogę z pieniędzy załatwionych przez wójta Soche, odebrać je od Wojewody i podszyć sie pod sukcesem poprzedniego wójta. Takiego należy się natychmiast pozbyc z Gminy.

   7
   3
 8. Inteligentny mieszkaniec gminy pisze:

  Jodła jak jesteś takim dobrym znawcą tego co zrobił Żurek, jak znasz się na ortografii, to nie można traktować Cię poważnie. PORZĄDKU.

  8
  2
 9. Piki pisze:

  Pan Radny z rększowic zaczyna kampanie już. Wyciąga stare ulotki konkurentów i teraz będzie przytaczał.

  Ja nam pytanie co Pan zrobił dla Rększowic ?
  ….

  Skłócił się Pan ze wszystkimi i tyle.

  Czekam na odpowiedz

  5
  4
  • Górniak Stanisław pisze:

   Piki, odpowiem pytaniem na pytanie, co radny może zrobić, po za składaniem wniosków do budżetu. Takich wniosków złożyłem 7. Na wymianę okien w szkole w Rększowicach (zrealizowany), na rozbudowę parkingu przy boisku szkolnym w Rększowicach(zrealizowany), na naprawę drogi na tzw Przydatki w Rększowicach
   (w trakcie realizacji), na wykonanie oświetlenia przy drodze Rększowice -Hutki
   ( wpisany projekt do tegorocznego budżetu), na naprawę drogi gminnej Rększowice Jamki (zaplanowana na2018-19r), na wykonanie projektu rozbudowy sali gimnastycznej przy szkole w Rększowicach ( nie przyjęty do realizacji).
   W temacie starych ulotek, to nie żadna kampania a przypomnienie innym. czym się chwalił Żurek w poprzedniej kampanii wyborczej, bo nie cierpię obłudy.
   A z Żurkiem nie konkurowałem i na pewno nie będę konkurował.
   Na koniec przypomnij mi z kim się kłóciłem, bo ja o takich sytuacjach nie wiem to są insynuacje z Twojej strony.

   5
   2
 10. Piki pisze:

  Ok złożył Pan wiele wniosków, ale czy to wystarczająco dla mieszkańców ?
  Wpłynął Pan na poprawę bezpieczeństwa, składając wnioski na drogi, oświetlenie itp. A co z młodymi ? Jest coś robione żeby młodzi nie uciekali z gminy Konopiska ? A nawet z Rększowic ?

  Kłócił się Pan ostatnio z Wójtem i przewodniczącym podczas zebrania w remizie na temat transportu gminnego.

  Ulotki ulotkami papier wszystko przyjmie.

  Czy te Pana wnioski gdzieś można zobaczyć w BiP ?

  2
  3
  • Górniak Stanisław pisze:

   Piki, widocznie coś słyszałeś, ale nie znasz prawdy. Na temat transportu upominałem się o bezpośredni transport do Częstochowy który był w ofercie którą przedstawił Wójt 04.01. 2018r za przyjęciem której głosowałem i do dziś nie jest realizowany.
   Myślę że jest to ważna sprawa dla mieszkańców Rększowic.
   Młodzi byli też na zebraniu, mieli możliwość zabrania głosu, po to jest zebranie wiejskie. Jak przedstawiłem wniosek uzgodniony z Radą Sołecką o dofinansowanie z Funduszu Sołeckiego do wykonania projektu rozbudowy sali gimnastycznej to Przewodniczący przy akceptacji Wójta oznajmił że ten wniosek nie przejdzie a niektórzy młodzi oskarżyli mnie że zaczynam kampanię wyborczą.
   W BIP-ie nie ma takiej zakładki z wnioskami ale można zażądać w Urzędzie Gminy w oparciu o ustawę o dostępie do inf. publicznej, lub zgłosić się do mnie, chętnie udostępnię wszystkie z sygnaturą przyjęcia.
   Z ulotkami masz rację, papier wszystko przyjmie, gorzej z realizacją. Też udostępnię.
   Dodam że składałem wniosek o zamieszczania w BIP-ie wniosków , interpelacji i zapytań oraz przechowywania nagrań z sesji aby mieszkańcy mogli sprawdzać jak działają radni. Ten wniosek nie przeszedł.

   6
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).