Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Konopiskach wciąż zaskakuje

W związku z pojawiającymi się sygnałami o braku widocznej działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Konopiskach a co za tym idzie – propagowania przez nią Gminy Konopiska – korzystamy z gościnności portalu Gmina Konopiska, aby podsumować i przedstawić krótko co u nas słychać.

Jak zapewne już wiecie, działamy od marca 2022 w naszej nowej siedzibie przy ulicy Towarowej, gdzie w odnowionych przez Stowarzyszenie budynkach, mamy do dyspozycji dużą salę prób, magazyn, biuro oraz salę lekcyjną. Siedziba nasza jest wyposażona w pomieszczenia socjalne i łazienkę, zabezpieczona nowoczesnym systemem alarmowym oraz systemem kamer. Całość aranżacji wykonaliśmy wyłącznie ze środków Stowarzyszenia a prace związane z modernizacją, mogliśmy zrealizować dzięki pracy rodziców z Grupy Wsparcia oraz muzyków.

Naukę w Akademii Młodego Muzyka kontynuuje 50 uczniów pod okiem 7 instruktorów. Zajęcia odbywają się praktycznie przez cały tydzień a weekendy przeznaczone są na próby Orkiestry.

To tytułem wstępu. Główne informacje o tym co robimy, gdzie wyjeżdżamy, gdzie gramy i rozsławiamy naszą Gminę – znajdziecie Państwo na naszych profilach w social mediach.

Lokalnie na terenie naszej Gminy, mogliście nas zobaczyć na uroczystościach kościelnych tj. Rezurekcje, czy też Boże Ciało. Niestety – nie mamy okazji zaprezentować się na innych imprezach gminnych, których większość pokrywała się terminem z wcześniej zaplanowanymi występami. Podkreślamy, że jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje koncertów, czy też występów dla Państwa, do których jak zawsze postaramy się świetnie przygotować.

Bardzo dużo dzieje się natomiast poza nasza Gminą! Otrzymujemy miesięcznie kilka propozycji koncertów, wyjazdów w tym zagranicznych oraz opraw jubileuszy, czy tez wydarzeń kościelnych.

Z racji ograniczonych środków, na które składają się wyłącznie wpływy od sponsorów, czy też wypracowane przez Stowarzyszenie na podstawie projektów i wniosków – musimy wybierać grania i wyjazdy, które są dla nas racjonalne, osiągalne finansowo, czy tez po prostu generujące wpływy do Orkiestry.

Oto tylko kilka wydarzeń w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć:
• udział w Prószkowskiej Paradzie Orkiestr Dętych wraz z Mażorektami SZYK,
• oprawa Jubileuszu OSP w Lublińcu,
• uczestnictwo w międzynarodowym festiwalu Adriatica Folk Fest w Chorwacji,
• oprawa uroczystości dożynkowych i jubileuszu OSP w Lisowicach,
• koncert podczas “Tarnogórskiego Letniego Trąbienia” wraz z wokalistami.

Za chwilę wyjeżdżamy wraz z Mażoretkami SZYK oraz grupą taneczną BLACK DIAMONDS na festiwal do Francji nad wybrzeże Oceanu Atlantyckiego „Festival International Bretagne Sud Damgan”. W planach rozpoczęcie nowego roku w Akademii Młodego Muzyka oraz organizacja koncertu dla mieszkańców Gminy Konopiska. Oczywiście cały czas jesteśmy przygotowani do nadchodzących niebawem – Święta Niepodległości czy też uroczystości kościelnych.

Podsumowując – MOD w Konopiskach działa bardzo intensywnie, stał się od 2017 roku instytucją silną, zarządzaną nowocześnie, współpracującą z Partnerami takimi jak biuro podróży ITAKA, Jurajski Dom Brokerski, czy Fundacja im. Edmunda Mzyka. Staramy się i nadal będziemy godnie reprezentować naszą społeczność, czyli Gminę Konopiska.
Do usłyszenia z kolejnych występów. Przy okazji – zapraszamy do śledzenia nas na naszych kontach społecznościowych.

Zarząd Stowarzyszenia Młodzieżowa Orkiestra Dęta w KonopiskachKategorie:

3 odpowiedzi na “Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Konopiskach wciąż zaskakuje”

 1. mieszkaniec pisze:

  Brawo orkiestra !!! Tak trzymać :)

  8
  2
 2. Fan pisze:

  MOD Konopiska najlepszym Ambasadorem Gminy.

  7
  1
 3. obserwator pisze:

  Obserwuję i podziwiam orkiestrę z Konopisk !! za to jak grają , jak się prezentują oraz jak z roku na rok się rozwijają.
  Smutne jest to że gmina która mam tak wspaniałego promotora nie przekazuje od kilku lat środków finansowych na rozwój artystyczny dzieci z terenu swojej gminy , aż ciężko w to uwierzyć , a jednak tak jest. Gratuluję orkiestrze, że mimo wszystko bardzo dobrze sobie radzą i nadal godnie promują gminę Konopiska , a władze gminy niech się wstydzą !!!!!

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).