Miliony w kasie, a inwestycji prawie nie ma

Gmina Konopiska przez pierwsze pięć miesięcy 2016 roku zaoszczędziła 2 228 000 zł. Nie jest to efekt wspaniałego rządzenia Wójta Jerzego Żurka, ale wynika to z nieumiejętności pozyskania środków zewnętrznych. Pieniądze, które miały iść na inwestycje, zostały w kasie gminy.

Od września 2015 roku aż do wczoraj gmina złożyła 23. wnioski o dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Tylko w trzech uzyskaliśmy dofinansowanie. Pozostałe albo nie otrzymały wsparcia, są w trakcie rozpatrywania, albo coś innego.

Zastanawiam się, gdzie obiecane dziesiątki, a może setki milionów złotych na inwestycje w Konopiskach? To wszystko było chwytem marketingowym, by pozyskać głosy wyborców.

Poniżej zestawienie, które wczoraj otrzymałem od Wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI

dotacje-lipiec20161 dotacje-lipiec20162 dotacje-lipiec20163 dotacje-lipiec20164 dotacje-lipiec20165Kategorie:

28 odpowiedzi na “Miliony w kasie, a inwestycji prawie nie ma”

 1. Kamil pisze:

  Jakie uzyskaliśmy przecież Pan jest mieszkańcem innej gminy czy może ktoś z mieszkańców gminy redaguje za Pana ta stronę.

  0
  0
  • Dawidosu pisze:

   ma dzialke w naszje gminie to jest tez mieszkancem. I co z tego????

   0
   0
 2. Dawidosu pisze:

  Wyszlo szydlo z worka. Stad te oszcEdnosci. Chociaz wybudowal dwie wiaty…eh

  0
  0
 3. Czarny Piotruś pisze:

  w poz.8 jest przebudowa ul. Lipowej i w poz. 10 też przebudowa ulicy Lipowej. Są dwie w Konopiskach? czy pracownik nie umie zliczyć do 23?

  0
  0
  • Mieszkaniec pisze:

   Były zabezpieczone środki unijne w RIT-ach(regionalne inwestycje terytorialne)na dokończenie przebudowy pozostałej części rynku w centrum Konopisk za JEDYNE 15% wartosci całego zadania wnoszącego kilka milionów.No ale jak się ma takiego wójta nieudacznika i Prezia myślącego tylko ,co zrobić aby się zabawić,kasa unijna poszła dla innych gmin naszego powiatu.Wielka szkoda wyrządzona przez tych zawistnych ludzi,ktorzy Konopiska chcą całkowicie pogrążyć.W OJT musi ODEJŚĆ !!!!!!

   0
   0
  • Czarny Piotruś pisze:

   do Mieszkaniec: to nie powinni się chwalić takim złożonym wnioskiem! co z tego że złożony jak przepadł!

   0
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Winny Wójt i Prezio, wycofali wniosek z realizacji ,pozbywając mieszkańców Konopisk zakończenia rewitalizacji rynku w Konopiskach. Teraz w centrum kiła i mogiła i pełno śmieci i szczurów. Kubły że śmieciami w samym centrum są wizytówką gminy. Dziadostwo.Wójt musi odejść!!

   0
   0
 4. do Czarny Piotruś pisze:

  A może ktoś chce zrobić porządek z tym syfem w centrum Konopisk i stara się do skutku zdobyć kasę na Lipową?Jak nie wyszło z poz.8 -“oceniony pozytywnie, z powodu braku środków nie otrzymał dofinansowania ” to szuka dalej poz. 10? Tak sobie wymyśliłem na szybko, czy dobrze?

  0
  0
 5. antek pisze:

  W normalnym kraju w tym w Rosji ten pan a tatZ e pa n Szymanek dawno powinni juZZ siedzec . G mina Konopiska jest specyficzna Wszyscy wiezacy lacznie a z p[roboszczem a skur*** nie mowiac o Dynetze i innych esbekach Mam nadzieje diozyc chwili kidy was rozliczymy Idziemy [o was skur**

  0
  0
 6. Ruda wiewiora pisze:

  Nareszcie kos obrobi Dyneta ,to typ zpod brodnej gwiazdy.

  0
  0
 7. Henryk pisze:

  Przejrzyjcie na oczy. Nowe wybory nic nie dadzą. Układ po “okrągłym stole” dalej funkcjonuje niestety, czego przykładem jest nasza gmina. Do władzy mają dostęp tylko wybrani i ich rodziny. Zwykły uczciwy człowiek nie ma szans by być politykiem czy urzędnikiem. PO czy PIS, prawica czy lewica, ten czy tamten, przecież to ciągle ta sama tali kart. Jedyne co możemy wybrać to to czy będziemy wierzyć i uczestniczyć w całym tym cyrku czy nie. Jak myślicie dlaczego poprzedni wójt tyle inwestowały w infrastrukturę. Bo chciał lepszego losu mieszkańców? Nie. Po prostu cena działek musiała się zwiększyć. A poprzednie władze nabrały ich sporo i trzeba było zrealizować zyski. Pamiętacie reklamy konopisk w Galerii jurajskiej pod koniec poprzedniej kadencji wójta? Przypadek? Dlaczego wszyscy inwestują grube miliony w sport , hale boiska itp. bo tam najwięcej się kradnie. Kolesie realizują inwestycje, ręka rękę myje i trudno zwykłemu człowiekowi to ogarnąć. Dla ludzi u władzy liczy się tylko zysk. Zrozumcie to wreszcie do k…y nędzy.

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Aleś głupotę wymyślił Henryk! dłuuugo myślałeś….

   0
   0
  • Antek pisze:

   Po myśli Henryka ,to najlepiej w Konopiskach zasadzić las i ludziom kazać mieszkać w ziemiankach! Powodzenia Henryku!!!

   0
   0
 8. mysliciel pisze:

  Nawiedzonego Henryka odsyłam do gmin prężnie rozwijającących sie np.Gmina Olsztyn.Jedz, zobacz i pomyśl jakie korzyści mają mieszkańcy z dobrze zagospodarowanej gminy.

  0
  0
  • talar pisze:

   jak wybudujesz nam zamek to wtedy możesz porównywać gmine olsztyn…

   0
   0
 9. Konopiszczanin pisze:

  Przeczytałem ten artykuł bo byłem ciekawy co wójt zamierza zrobić u mnie na wiosce. Drogi żadnej nie planuje a szkoda bo by się przydała i chodnik też!!! Jedno tylko jest pewne p.Gąsiorski z matematyki miał w podstawówce PAŁĘ! Dajesz pan pismo wójta, piszesz artykuł a liczyć umiesz tylko do TRZECH, a gdzie dalej 4, 5, 6 …. Wnuczka w I kl. podstawówki lepiej śmiga z dodawaniem.

  0
  0
  • Chudy pisze:

   Konopiszczanin, co z tym liczeniem bo nie kumam?

   0
   0
  • talar pisze:

   sam nie umiesz liczyć a mówisz na innych. pewnie skończyłeś zawodówke i masz sie za pitagorasa teraz.

   0
   0
 10. Nie konopiszczanin pisze:

  Pies obsika naokoło drzewa i wójta wyliczanka niczym się nie różni od psiej roboty.Te pseudo wyliczanie sprowadza się do nic nie robienia. Wojt musi odejść.

  0
  0
 11. wizjoner pisze:

  Jedno jest pewne, wójta miernote już nie będzie w nowej kadencji.Przez te dwa lata więcej narobił szkód i głupstw niż poprzednicy przez poprzednie kadencję, żałosne ale prawdziwe.

  0
  0
  • Chudy pisze:

   wizjoner, a jakie to “szkody” porobili poprzednicy? wymień parę.

   0
   0
 12. Paulina Skowrońska pisze:

  do Henryka: No tak! dlatego Żurek jest dobry, bo nic nie robi! Po co było budować drogi, remontować wszystkie szkoły i remizy, w każdej wsi zrobić świetlicę wiejską, stadion, bo ludzie tak chcieli, halę sportową. Kupili trzy samochody strażom, sprowadzili di gminy ponad 104 miliony.
  Po co to wszystko?
  zdaniem Henryka najlepiej noc nie robić.
  Co też aktualny wójt z pomocą Prezia i bezradnych radnych czyni.

  Co za oszołom!

  0
  0
  • Walczak pisze:

   Szanowna Pani ja nie wiem kto prosił o stadion i kolejne hale w gminie konopiska ale z różnych źródeł wiem że ludzie tego nie potrzebowali. z różnych źródeł wiem że przydałby się w konopiskach basen a że gmina bogata to nie powinna mieć problemu z utrzymaniem.

   0
   0
 13. piotr pisze:

  Wójcie już nie mogę się doczekać kiedy na zieloną trawkę pójdziesz, czas najwyższy

  0
  0
 14. Paulina Skowrońska pisze:

  do Walczak: Ty nie wiesz kto chciał stadionu? nawet ja to wiem! są tacy co nie chcą basenu! a jedno i drugie by się przydało, ale to ogromne koszty utrzymania. No i zaraz Aleksandria też będzie chciała basen! Tak jak teraz chcą halę! a dlaczego? zapytaj powiatowego dlaczego podjudza ludzi. a ja Ci powiem – przez zwykłą zawiść.
  Dlatego manipuluje radnymi z Aleksandrii i wójtem żeby coś wymusić. Tak przecież było – poprzemy cię jak będziesz robił to co my chcemy i dla Aleksandrii!
  Najlepiej zbudować w Aleksandrii stadion taki lub większy jak jest w Warszawie. I żeby go budowała jedna znana firma, która doskonale go spartaczy. jak wszystko.

  0
  0
 15. gienia pisze:

  ALEKSBUD ?

  0
  0
 16. Górniak Stanisław pisze:

  Hurrraaaa jest kasa. Na oficjalnej stronie gminy jest informacja że Gmina pozyskała pieniądze na drogi i chodnik, to dobrze.
  Tylko że wszystkie wymienione inwestycje nie osiągają dofinansowania jakie otrzymali byśmy z RITów 85%.
  W obecnej sytuacji do ul Lipowej musimy dołożyć 53,46% zamiast !5%. Ale jakie to ma znaczenie wobec informacji że pieniądze te pozyskał obecny wójt. Brawo dla wójta za kolejny sukces.

  0
  0
 17. Górniak Stanisław pisze:

  Przepraszam, Powinno być musimy dołożyć46,54%

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).