Mieszkaniec Aleksandrii został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Generał broni Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej i mieszkaniec Aleksandrii, został nowym szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Szef Sztabu Generalnego to stanowisko wielce odpowiedzialne, to pierwszy żołnierz RP, a sytuacja, w której się znajdujemy jest szczególna, bo obok naszej granicy toczy się wojna wywołana rosyjską agresją. (…) Cieszę się, że pan generał należy do tych ludzi, którzy nie tylko chcą ojczyźnie służyć, ale którzy przede wszystkim także gotowi są w trudnych momentach brać na siebie odpowiedzialność za ważne, czy też wręcz najważniejsze sprawy związane z dbaniem o bezpieczeństwo ojczyzny – powiedział podczas mianowania gen. Kukuły, Prezydent Andrzej Duda.

Generał Kukuła ma 51 lat. Ma żonę i dwóch synów. Jest oznaczony m.in. Gwiazdą Iraku, Brązowym Medalem Sił Zbrojnych w służbie Ojczyzny, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Orderem Odrodzenia Polski.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

61 odpowiedzi na “Mieszkaniec Aleksandrii został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”

 1. Rizzo pisze:

  GMINA KONOPISKA PRZEPRASZA ZA TEGO PISOWSKIEGO PACHOŁKA… Po wyborach zobaczymy z kim jest gotów walczyć pan Kukuła.

  838
  366
  • obatel pisze:

   Mierny Bierny ale WIERNY !!!!

   804
   327
  • Kris pisze:

   pisior.

   608
   311
  • Ewa Dobrzynieckakkk pisze:

   Pan generał Kukuła pochodzi z bardzo porządnej rodziny moja mama mi odpowiadała kiedyś byli sąsiadami prosimy o szacunek dla Pana Generala

   586
   523
  • Kpt pisze:

   przykra wiadomość dla wojska, są siły w polskich władzach, które robią wiele aby osłabić wartość polskiej armii.

   466
   205
  • Janosik pisze:

   Niestety pożytecznych idiotów i ruskich trolli, którzy tak komentują tą sytuację nie brakuje…

   460
   242
  • Goro pisze:

   Dla tego generała jesteś nikim, nawet mu do paznokci nie dorastasz. I kto tu żołnierzy miesza w politykę Łosiu? Etat SSG zawsze był polityczny bo konstytucja ta o której jak widać nic nie wiesz mówi jasno o cywilnej kontroli nad wojskiem. Nieuku

   356
   285
  • Ada pisze:

   Niech gmina Konopiska raczej zadba o rozwój gminy i poprawę życia mieszkańców,a nie obraża polskiego munduru.
   Zawiść to bardzo brzydka cechą.

   409
   187
  • Ja pisze:

   z tobą POwskie ścierwo

   198
   454
  • Kay pisze:

   będzie razem z resztą pis walczył z kupą po pachy

   293
   149
  • Ktoś pisze:

   Błaszczak, polityk zerowy może w dupę pocałować generałów, a ci którzy chcą z nim współpracować to zdrajcy narodu

   541
   263
  • Kay pisze:

   tak jak w 1939 uciekną do Anglii II tak jak w Jałcie sprzedają Nas ruskim.

   345
   107
  • Paragraf pisze:

   Generał Kukuła z Aleksandrii – gdzie mieszka- nędzie dowodził operacyjnie wojskiem polskim – nauczył się od Macierewicza. Tfu!tfu!

   307
   137
  • SAS pisze:

   Zamach stanu pod patronatem Po z dwoma zdrajcami generałami się.udał.To nie przypadek żeby w kampaniji wyborczej 2 dni przed dezerterowac a fee ..Tacy generalowie to śmiecie w razie zagrożenia wbija nóż wplecy nawet swoim pacholkom z PO.Niestety ale powrócą te sługusy po wygranej PO. To bedzie dopiero patologiczne peowskie wojsko żal dupe sciska a fee…fee

   200
   469
  • trzeźwy pisze:

   Ewentualna wojna z koalicją rosyjską (armie zawodowe, formacje ochotnicze i prywatne) toczyć się będzie na wschód od Wisły. Początkowo głównie siłami WOT, aby osłabić impet do czasu przeciwuderzenia polskich formacji ciężkich i uruchomienia wsparcia NATO. Poza tym WOT jest w stanie chronić ludność cywilną. Pan generał Kukuła zna tę formację, jej siły i słabości. WOT trzeba wzmocnić, doposażyć w broń ppanc i plot, szkolić, szkolić, szkolić. Pan General ma irackie doświadczenie. Wie, jak skutecznie walczyć siłami lekkimi o charakterze milicyjnym. To ważne zadanie Sztabu Generalnego. Polityka nic do tego nie ma. Pan marszałek Piłsudski powiedział: w dupie mam lewicę i prawicę, mnie chodzi o wojsko.

   157
   126
  • Stanmer pisze:

   Lepszy pisowski pachołek, niż niemiecki kundel.

   194
   326
  • Ryszard Falkiewicz pisze:

   Możesz gościu przepraszać za siebie a nie za całą gminę! Pachołku Tuska.

   110
   203
  • Janusz pisze:

   pewnie będzie wyprowadzał wojsko na ulicę po przegranych wyborach przez pisiorów przeciwko ludziom

   59
   25
  • DumnyPolak pisze:

   A co może lepszy jest były generał Różański z nadania Jaruzelskiego po moskwieskiej szkole obecny doradca Trzeciej Drogi?????

   6
   5
 2. Piotr pisze:

  Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera

  557
  169
 3. Ley Kurdybacha pisze:

  Kukuła ma swoją ścieżkę służbową, komentatorzy nie mają pojęcia o wojsku jak Klich czy Siemoniak, stąd te idiotyczne wpisy.

  361
  262
  • Jan pisze:

   ty za to masz pojęcie o merdaniu ogonkiem do władzy.

   325
   146
  • Haha pisze:

   Natomiast płaszczak i ty macie pojęcie o wojsku……. sowieckim z opowiadań dziadków czerwonoarmistów towariszcz sołdat. a tak naprawdę gówno wiesz o wojsku,jedyne co wiesz to jak się skundlić i shańbić mundur posowiecka sobako.

   308
   111
  • obatel pisze:

   Z tego co wiem od wysokiego rangą oficera , z powodu braków kadrowych często są teraz awanse o dwa stopnie w górę. Dobra zmiana zafundowała nam takie elity wojskowe pochodzące z szybkiej ścieżki rozwoju swoich nominatów

   290
   96
  • 4fun pisze:

   Jakie dwa stopnie w górę co za bzdura. Służę w armii od 25 lat i w życiu wiekszego debilizmu nie słyszałem. Oczywiście jest przepis że na kluczowe stanowiska można awansować o 2 stopnie w górę ale nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Nie jestem fanem PISu ale jak patrzę na te debilne wpisy to mi żal rodzin autorów. Ignorancja i nienawiść tyle można powiedzieć o elektoracie KO.

   187
   137
  • Góral pisze:

   Troli z totalnej opozycji pozdrawiam okrzykiem z Wyspy Węży

   95
   122
  • enter pisze:

   Bardzo skróconą gł. z nadania . Niestety nigdy też nie dowodził większą grupą żołnierzy.. Tak więc ogólnie zna wojsko. Oby te zasady por*ądnej rodziny nie pozwoliły mu z równie wystąpić przeciw Polakom lub polskie wojsko wysłać do Izraela lub Ukrainy.
   Najlepiej by wprowadził ład w uzbrojenie armi, doprowadził do końca budowę obrony powietrznej, naprawił struktury i uaktualnił szybkie działanie i sposoby sprawnej komunikacji w warunkach polowych..

   90
   17
  • Weteran pisze:

   …a właśnie widać, jakie Ty masz pojęcie o wojsku‼️‼️‼️ …masz tylko pojęcie: …jak lizać dupę tej grupie przestępczej z Pis-u…

   5
   11
 4. Bogdan pisze:

  pisuarowi sługus bez honoru

  239
  139
  • Mersoner pisze:

   Tobie to pisior wisi poniżej wora bo masz takie kompleksy.

   77
   65
  • Konrad s pisze:

   Widzę że wypowiadają się tutaj ludzie, którzy nie mają pojęcia o wojsku.
   Panom generałom kończył się kontrakt, dlatego złożyli dymisję. A dlaczego właśnie teraz?
   Liczą na to, że gdyby wygrała opozycja to sobie załatwią w ten sposób ciepłe posadki.
   A generałowi Kukule Gratuluję i dziękuję że nie zostawił Polski na lodzie.
   Słowa diemoniaka za czasów rządów PO i PSL: pieniędzy nie ma i nowego uzbrojenia nie będzie.

   133
   133
 5. Lssah pisze:

  nareszcie nowe kadry a nie ścierwa po sowieckich szkołach partyjnych

  158
  241
  • Partyjne slugusy aparatczyki pisze:

   Wojsko, ws, ystkiego służby powinne być nie partyjne.
   Media dla mnie są ważniejsze przez lata rządzenia PiS. Bo media ujawniają złodziejstwo a, służby za darmo biorą pieniądze. Skandal

   40
   8
 6. J-23 pisze:

  Nie jestem miłośnikiem PIS i pisowskich nominantów, natomiast nie słyszałem z ust gen. Kukuły poddańczych , czy sługusowskich wypowiedzi kierowanych do pisowców, celowo to piszę, bo on powinien być Państwowcem, a nie partyjnym funcjonariuszem. Na starcie zakładam, że On to wie. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i porcję zaufania. Nikt nie ma prawa nikigo przekreślać tylko dlatego, że coś o nim słyszał. W tym przypadku … po owocach jego działania Go poznamy…, a może jednak, wbrew krytyce nosi buławę w plecaku ??? Przecież tego jeszcze nie wie nikt … Ludzie, wróćmy do normalności, zakopmy WSZYSCY topory !

  256
  39
  • 4fun pisze:

   Dokładnie. Ale oczywiście nienawistne trolle muszą jad gdzieś wylać to plują gdzie popadnie. Zazdrość, zawiść, i obrzucanie innych gó…em pokazuje poziom intelektualny autorów takich nienawistnych komentarzy.

   99
   35
 7. Mersoner pisze:

  Dokładnie bohaterów związku radzieckiego.

  39
  39
 8. Stanisław pisze:

  Jak panów generaów coś uwierało to mogli to uczynić wcześniej a nie czekać do wyborów jest to nieodpowiedzialna decyzja.

  109
  99
 9. Leonard pisze:

  Na szacunek to sobie trzeba zasłużyć. Ciężko na niego zapracować. To jest nominat. Jaka jego ścieżka zawodowa w wojski. Namaszczony przez macierewicza i nic więcej.

  101
  52
  • Ja pisze:

   masz rację. tylko na jaki szacunek możesz liczyć skoro sam gnoisz ludzi……. ciebie mianowała zdradziecka pro putinowska partia lewicowych liberałów, którzy mają prawdziwych i uczciwych Polaków głęboko w du…e.

   53
   57
 10. Konrad s pisze:

  Widzę że wypowiadają się tutaj ludzie, którzy nie mają pojęcia o wojsku.
  Panom generałom kończył się kontrakt, dlatego złożyli dymisję. A dlaczego właśnie teraz?
  Liczą na to, że gdyby wygrała opozycja to sobie załatwią w ten sposób ciepłe posadki.
  A generałowi Kukule Gratuluję i dziękuję że nie zostawił Polski na lodzie.
  Słowa Siemoniaka za czasów rządów PO i PSL: pieniędzy nie ma i nowego uzbrojenia nie będzie.

  38
  48
 11. Paragraf pisze:

  Kukuła to kiedyś prawa ręka Macierewicza, to pisowski pachołek. Nie wietzę ani w jedno słowo jakie powie…

  68
  39
 12. Siwy pisze:

  Nie rozumiem po co tyle nienawiści?
  wiem za to jedno : żołnierz ma jedno podstawowe prawo, być dobrze dowodzony. Poprzedni generałowie nie wykazali się ani odwagą ani honorem. Dowodem na to był srowid kiedy to kazano szczepić podwładnych trucizną i szykanować tych którzy nie chcieli. Dziś wiadomo o szkodliwym działaniu tych preparatów. Czy któryś z nich miał odwagę i honor aby przeprosić swoich podwładnych – nie. Czy odmówili lub dymisonowali kiedy uzbrojenie nasze szło masowo na Ukrainę rozbrajając nasze wojsko? Nie. Więc czas pokaże czy nowo mianowani dadzą radę, czy mają hohones. Tak myślę.

  24
  42
 13. Góral pisze:

  Troli z totalnej opozycji pozdrawiam okrzykiem z Wyspy Węży

  32
  40
 14. Witawa1952 pisze:

  Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę ale podczas Kampani wyborczej dużo mówiło się o końcu wojny polsko- polskiej . a tu wojna na słowa
  .Też nie lubię pisu .
  Ale proponuje opanowac emocje bo ta wojna nigdy się nie skończy. a powoduje nie potrzebne problemy .
  Niestety na wiele spraw nie mamy wpływu więc po co jatrzyc .

  61
  3
  • MS pisze:

   taka walka między przeciwstawnymi obozami, miała miejsce nawet w trakcie II WS, przecież Anders z Sikorskim się nie lubili, a do końca nie jest też jasne czy ten pierwszy nie miał udziału w Zamachu w Gibraltarze, poza tym przykład II WS pokazuje też, że awansowani oficerowie z tzw. drugiego garnituru stawali się wybitnymi dowódcami.

   19
   1
 15. Patriota pisze:

  Przydupas PISowski Błaszczaka i Macierewicza

  17
  8
 16. Patriota pisze:

  jak nie byłeś w wojsku to się nie wypowiadaj skoro jest generałem walczył w Iraku to tych medali za darmo nie dostał a swoją drogą to jaką trzeba być marną jednostką żeby nie widzieć że za poprzednich rządów wojsko to było marnie uzbrojone mięso armatnie bo było okradane przez ludzi którzy lizali łapy ruskiego niedźwiedzia i niemieckiej pożal się boże kanclerz przez którą mamy dzisiaj tyłu terrorystów u naszych granic.

  20
  13
  • Angelka87 pisze:

   Wiesz co człowieku powiem tak. W mojej najbliższej rodzinie było trzech młodych chłopaków którzy narażali życie na misjach w Iraku i Afganistanie będąc w wojsku i żaden z nich nie został ani generałem ani tym bardziej żadnych medali stamtąd nie poprzywozili. Więc nie opowiadaj jak to pan Jenerał się narażał! Narażali to się owszem ale zwykli szeregowi a nie oficerowie wyżsi rangą. Wspomnę tylko że jeden z tych chłopaków był świadkiem gdy jadący przed nim kolega wyleciał w powietrze najeżdżając kołem na minę pułapkę. Dwóch z nich zakończyło już swoją przygodę w wojsku zaledwie w stopni kaprala i starszego kaprala. A trzeci nadal w wojsku pracuje ale jako osoba cywilna i zajmuje się logistyką.

   5
   1
 17. Wojciech Kosiorek pisze:

  PiS nasz obroni .Konopnicka pisała,,nie będzie Niemiec w twarz nam pluł”.Iwłaśnie takich dowódców nam potrzeba.

  11
  20
 18. Wtajemniczony pisze:

  Pan generał Rajmund Andrzejczak w ciągu pół roku będzie grzał krzesło na posadzie w USA, opozycja jednak zrobiła z jego dymisji wielkie halo. Wspomniany generał już dawno planował odejście w tym terminie.

  8
  13
 19. Janusz pisze:

  pewnie będzie wyprowadzał wojsko na ulicę po przegranych wyborach przez pisiorów przeciwko ludziom

  6
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).