LOT Konopiska vs Victoria Częstochowa 5:4

W piątkowe popołudnie w spotkaniu szóstej kolejki ligi okręgowej, drużyna Lotu Konopiska  pokonała po bardzo dramatycznym i emocjonującym pojedynku Victorię Częstochowa 5:4. Trzy punkty dla gospodarzy zapewnił zdobywając bramkę w 71 minucie Łukasz Kotas.

Mecz miał szczególne znaczenie dla trenera Lotu Rafała Kuczery, który w przeszłości wychował się i długimi latami był związany z klubem z ulicy Krakowskiej.

– Victoria to mój drugi dom, można śmiało powiedzieć, że zawsze będę sercem z biało – zielonymi. Jednak dzisiaj stanąłem po drugiej stronie barykady i chciałem z zespołem wygrać ten mecz, tym bardziej chcieliśmy zmazać plamę za ubiegłotygodniową porażkę z Olimpią Huta Stara – powiedział tuż po ostatnim gwizdku arbitra Dariusza Prauzy, trener Lotu Rafał Kuczera.

Oprócz szkoleniowca z sentymentem do tego meczu podchodzili również byli zawodnicy Victorii Częstochowa, którzy obecnie reprezentują klub z Konopisk: Jakub Ciekot, Łukasz Kotas, Przemysław Hyra, Patryk Włodarek, Kamil Kasztelan, Łukasz Toborek I, Tomasz Kuś, Marek Kurpios oraz Michał Minkina.

Wynik meczu otworzył w 15 minucie Damian Skoczylas, który po podaniu piłki przez Jakuba Ciekota posłał futbolówkę do siatki rywala. W 33 minucie gry dążąca do wyrównania młodzież Victorii dopięła swego po przepięknym strzale w prawy górny róg Bartłomieja Kaczmarowicza, który  pokonał bezradnego Łukasza Eljasińskiego.

Dwie minuty później to jednak piłkarze Lotu znowu wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Kotasa, który po podaniu Kacpra Kowalskiego płaskim strzałem pokonał golkipera gości. Jeszcze przed przerwą, na cztery minuty przed końcem, Łukasz Toborek II po silnym uderzeniu z obrębu pola karnego podwyższył rezultat na 3:1.Co ciekawe w jednym zespole gra dwóch piłkarzy o taki samym imieniu i nazwisku Łukasz Toborek, co jest rzadko spotykanym przypadkiem.

Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie przepięknym strzałem z rzutu wolnego grający trener Victorii Piotr Lenartowski zmniejszył rozmiary porażki, swoją drogą tej pięknej bramki nie powstydziłby się chyba starszy brat Piotra,  Artur Lenartowski, grający na boiskach ekstraligowych.

– Stałe fragmenty gry cały czas ćwiczymy na treningach, tym bardziej cieszy, że później nam to wychodzi. Doświadczenia nie da się kupić, trzeba zdobyć, dlatego nasz młody skład potrzebuje dużo czasu by regularnie rozgrywać tak dobre mecze jak dzisiaj. Popełniamy jednak bardzo dużo błędów w obronie. – powiedział trener Victorii Piotr Lenartowski.

Bardzo zdeterminowany zespół Victorii w 53 minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Oskara Korbeli, który po zamieszaniu w polu karnym pokonuje bramkarza i w obozie Victorii zapanowała euforia. Jednak tylko kilkadziesiąt sekund trwała radość, bo minutę później to podopieczni Rafała Kuczery wyszli znowu na prowadzenie a autorem już drugiej bramki zdobytej przez siebie był Łukasz Toborek II. W 59 minucie Oskar Korbela skarcił bramkarza gospodarzy, który interweniował zbyt daleko od bramki.

To co nie udało się Łukaszowi Kotasowi w 59 minucie, gdzie po jego strzale piłka wylądowała na poprzeczce, to dwie minuty później w pięknym stylu przelobował Piotra Bajora i zdobył gola na wagę trzech punktów.

LOT Konopiska – Victoria Częstochowa 5:4 (3:1)

1:0 Damian Skoczylas 15`
1:1 Bartłomiej Kaczmarowicz 33`
2:1 Łukasz Kotas 35`
3:1 Łukasz Toborek II 41`
3:2 Piotr Lenartowski 47` (rzut wolny)
3:3 Oskar Korbela 53`
4:3 Łukasz Toborek II 54`
4:4 Oskar Korbela 59`
5:4 Łukasz Kotas 71`

Sędziowali: Dariusz Prauza, Arkadiusz Brzozowicz, Mateusz Malinowski (WS Częstochowa). Widzów:80.

Żółte kartki: Niedbała.

LOT Konopiska: 1. Łukasz Eljasiński, 18. Patryk Włodarek, 11. Przemysław Hyra, 3. Albert Opala, 5. Łukasz Toborek I, 4. Kacper Kowalski (68` 17. Jakub Sapała), 8. Damian Skoczylas (86` 8. Kamil Kasztelan), 10. Łukasz Kotas (84` 15. Michał Minkina), 9. Łukasz Toborek II (89` 7. Patryk Gruca), 16. Marek Kurpios, 2. Jakub Ciekot.

Rezerwowi: 72. Tomasz Kuś, 13. Marcin Matławski, 14. Marceli Mesyasz.

Trener: Rafał Kuczera.

Victoria Częstochowa: 1. Piotr Bajor, 14. Jakub Suchański (84` 10. Patryk Kłaczyński), 4. Michał Brzozowski, 3. Sebastian Sośniak, 15. Bartłomiej Kaczmarowicz, 6. Sebastian Słowikowski, 20. Piotr Lenartowski, 13. Mateusz Niedbała, 11. Maciej Nabiałek (74` 19. Bartłomiej Ciura), 17. Sebastian Król (55` 9. Daniel Klyta), 7. Oskar Korbela.

Rezerwowi: 21. Damian Fikier.

Trener: Piotr Lenartowski.

cz-piłka.pl,
foto W.DeskaKategorie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).