Kotły i solary z gigantycznym dofinansowaniem!

Już wkrótce na terenie Gminy Konopiska będzie można wybudować, rozbudować oraz przebudować infrastrukturę służącą do produkcji energii elektrycznej i/lub cieplnej ze źródeł odnawialnych. Gmina planuje pozyskać fundusze do 85 proc. dofinansowanie kosztów kwalifikowanych. Oznacza to, że każdy z zainteresowanych Mieszkańców będzie mógł zamontować np. solary z dofinansowaniem do 85 proc.!

A chodzi w szczególności o inwestycje w budowę/przebudowę instalacji/jednostek wytwórczych energii elektrycznej/cieplnej przy wykorzystaniu energii wiatru, słońca (fotowoltaika, kolektory słoneczne), wody, biomasy, biogazu, geotermii oraz pomp ciepła (wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej).

Urząd Gminy przygotował specjalną ankietę, w celu lepszego rozpoznania i zdiagnozowania potrzeby w zakresie modernizacji źródeł ciepła i montażu odnawialnych źródeł energii. Ankieta jest dla wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani dofinansowaniem do wyżej wymienionych działań.

Urząd ponadto informuje, że liczba miejsc w projekcie jest ograniczona i decyduje kolejność złożenia ankiety. Ankietę można pobrać STĄD.

Dodatkowych informacji ws. projektu udziela Robert Wielgosz tel. 785 505 601.

Wypełnioną ankietę należy złożyć w terminie do 30.08.2016 r.:

– w Urzędzie Gminy pokój nr 5 (I piętro)
lub
– przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Konopiska, ul. Lipowa 5 42-274 Konopiska
lub
– przesłać drogą elektroniczną na adres a.rokosa@konopiska.plKategorie:

8 odpowiedzi na “Kotły i solary z gigantycznym dofinansowaniem!”

 1. Jodła pisze:

  Tak trzymać ?

  0
  0
 2. Paulina Skowińska pisze:

  Brawa dla wójta cenna inicjatywa pogratulować.

  0
  0
  • Paulina Skowrońska pisze:

   i myślisz, że mądrzy ludzie z Konopisk uwierzą, że Paulina Skowrońska nagle chwali wójta nieudacznika. Owszem, nie skrytykuję. Nie podszywaj się więc pode mnie zboku.

   0
   0
 3. karol pisze:

  A PODOBNO TYLKO RUNUJĄ GMINĘ .

  0
  0
 4. Górniak Stanisław pisze:

  Mieszkańców cieszy ta wiadomość i mnie też. Dziękuję.

  0
  0
 5. Andrzej pisze:

  Jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni.Na razie ogłoszony jest nabór wniosków i do pełni szczęścia potrzebne jest złożenie wniosku przez gminę i otrzymanie dofinansowania . Wiele gmin takich jak Konopiska będą starać się o otrzymanie dofinansowania,a dla wszystkich kasy nie starczy.Potrzeba jest napisanie dobrego wniosku . Może tym razem wójt nie spiepszy tej roboty ?

  0
  0
 6. Paulina Skowrońska pisze:

  i teraz to naprawdę ja! Paulina Skowrońska! Jakiś śmieć znów się pode mnie podszył na początku. Ta informacja oznacza, że chociaż z 5% gmina mogłaby dołożyć ze swojego funduszu. Jest taki co dopłacają do usunięcia azbestu. Może by tak pomyśleć?zamiast złośliwie podszywać się pod kogoś? No, ale jak się nie ma własnego zdania ani rozumu to tak najłatwiej trollu.
  Żeby tylko nie okazało się, że to tylko zagrywka a jak co do czego to sterta papierów do wypełnienia, zaświadczenia, a na końcu dofinansują 35%.
  Poczekamy, zobaczymy. Dobrze że podajecie i takie informacje, ludziska tu zaglądają.

  0
  0
 7. Edek pisze:

  Pani Paulini bardzo dobrze scharakteryzowała pani ten zabieg socjotechniczny wójta , który” chce coś zrobić” ( słowa pochodzą z wywiadu wójta z telewizji ).Ten człowiek niech pakuje walizki i do widzenia. My nie chcemy więcej nie dokończonych inwestycji z pniakami !!!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).