Konopiska wciąż w czołówce powiatu

7. Mieszkańców z naszej gminy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie znalazło nowe miejsce pracy we wrześniu 2016 roku. We wrześniu bezrobocie spadło w czternastu gminach powiatu częstochowskiego.

Najwięcej osób w powiecie znalazło pracę w Koniecpolu (30). Największy wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w gminie Lelów (pięć osób). Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła 3903 osoby i w stosunku do sierpnia 2016 r. zmniejszyła się o 202 osoby. We wrześniu w PUP Częstochowa zarejestrowało się 1987 bezrobotnych, a z rejestrów wykreślono 861 osób. Na na koniec września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie zarejestrowanych było 283 osoby poszukujące prace, w tym 134 osoby niepełnosprawne niepozostające w zatrudnieniu.

Wrzesień był dobry dla nowych miejsc pracy. W Konopiskach pojawiło się ich 18. Nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, jedna osoba podjęła się pracy w ramach refundacji kosztów, a piętnaście poszło na staż.

Mimo spadku bezrobocia, Konopiska są piątą gminą w powiecie pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

9 odpowiedzi na “Konopiska wciąż w czołówce powiatu”

 1. pien pisze:

  jakie naszej gminy to pan mieszka w gminie Konopiska.

  0
  0
 2. tutek pisze:

  ludzie nie chca pracowac wola brac 500+ i miec wszystko gdzies

  0
  0
 3. Racjonalista pisze:

  Szukam od trzech miesięcy pracownika, umowa o pracę a nie jakaś śmieciówka. Myślicie, że ludzie walą drzwiami i oknami?

  0
  0
  • Izolbu pisze:

   w jakiej branzy??

   0
   0
  • Mertonor pisze:

   Też chętnie się dowiem co to za praca. Może nawet złożę CV jeśli będę spełniał wymagania. ;)

   0
   0
  • Pracuś pisze:

   Mamy takiego na emeryturze co nic nie robi dobrego, tylko kasiore od wójta wyciąga! Racjonalisto masz okazję zatrudnić tego co wszystko chce , ale nic nie potrafi. On napewno nie odmówi!

   0
   0
 4. Paulina Skowińska pisze:

  Jaka czołówka 340 osób bez pracy w porównaniu do liczby mieszkańców zawodowo czynnych w gminie na przyszłość proszę podawac dane w procentach do mieszkancow zawodowo czynnych a obecnie może to jest piec procent .Grtuluje przeprowadzki do gminy Konopiska a jeżeli nie to nie Ci którzy to sa z naszej gminy.

  0
  0
 5. Niebieski pisze:

  Szkoda , że emeryci zajmują miejsca pracy, np. Rzecznik prasowy wójta !

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).