Konopiska otrzymały blisko 136 tys. zł dotacji na samochód dla OSP!

Gmina Konopiska, jako jedna z dziewięciu gmin na Śląsku, w ramach działania 5.5.Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 – otrzymała dofinansowanie w wysokości 135 820,32 zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rększowicach.

Całkowity koszt samochodu to zgodnie z wnioskiem wyniósł 655 820 zł.

Brawo Wójt!

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

13 odpowiedzi na “Konopiska otrzymały blisko 136 tys. zł dotacji na samochód dla OSP!”

 1. Rudy pisze:

  a te 520 000 to skąd?

  0
  0
 2. Rudy pisze:

  Uuuuu! trzeba dołożyć dla swoich Rększowic?! a na drogi nie ma… dla nauczycieli niema,,, na nic nie ma….

  0
  0
 3. Brygida pisze:

  No ładnie, pół miliona z naszych podatków? a ile dołoży straż?

  0
  0
 4. brat pisze:

  Obiektywny redaktor napisał a nie podejzewam go brak profesjonalizmu tylko mu umknęło ze wójt pozyskal na wóz strażacki dodatkowa kwote taka drobna 400 tys tj. 200 tys od wojewody i 200 tys od funduszu ochrony środowiska ale to tak na marginesie .jednocześnie przepraszam piszących tu Rudego MS BRYGIDE ze ich wpisy okazaly się nie trafione pozatym artykol prawdziwy.

  0
  0
 5. Brygida pisze:

  jeśli to co pisze brat est prawdą, to faktycznie zmienia wszystko. Ale Ms nie masz racji – OSP Rększowice też mają salę i też pewnie organizują jakieś imprezy na których zarabiają i też mogliby się dorzucić. OSP Konopiska wzięła kredyt w banku a się dołożyła….

  0
  0
  • Kamil pisze:

   Szanowna Brygido. Samochód który otrzymają Rększowice jest “goły ” tzn trzeba go uzbroić, oczywiście cześć sprzętu będzie przełożona że starego samochodu ale jest jeszcze sporo do kupienia i to jest zadanie dla jednostki żeby auto w 100% mogło brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych

   0
   0
  • Kamil pisze:

   A i w kwestii Konopisk, oni wynajmują salę i garaże i otrzymują comiesięczny czynsz i mogli sobie pozwolić na kredyt, a Rększowice jeśli wynajmują salę to raz na jakiś czas nie mają stałego źródła dochodu.

   0
   0
 6. Brygida pisze:

  no to czemu Rększowice tego nie robią? mało zapobiegliwi? Piszą tu, że z funduszu sołeckiego kupią szafę chłodniczą? nie napisane jest tylko czy to do OSP?

  0
  0
 7. Kamil pisze:

  jak to? 400 i 200 i jeszcze 135 tysięcy? to więcej niż ma kosztować ?

  0
  0
  • Mieecio pisze:

   aaa, rozumiem. 200 tysięcy od wojewody i 135. Wojewoda nie da.

   0
   0
  • Stefan pisze:

   Polecam korepetycje z matmy. 200 plus 200 daje 400. A ile w tym prawdy, sami sprawdzcie. Skoro jednak nikt nie protestuje to brat sie raczej nie pomylil.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).