Konopiska nadal w czołówce bezrobocia w powiecie

Trzech Mieszkańców z gminy Konopiska zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie znalazło nowe miejsce pracy w lipcu 2016 roku. W lipcu bezrobocie spadło w dwunastu gminach powiatu częstochowskiego.

Najwięcej osób znalazło pracę z gminy Janów 18. Największy wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w gminie Dąbrowa Zielona (sześć osób). Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na lipca 2016 r. 4261 osób i w stosunku do czerwca 2016 r. zmniejszyła się o 88 osób. W lipcu w PUP Częstochowa zarejestrowało się 515 bezrobotnych mieszkańców wsi, a z rejestrów wykreślono 603 osoby. Na na koniec lipca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie zarejestrowanych było 228 osób poszukujących pracy, w tym 103 osoby niepełnosprawne niepozostające w zatrudnieniu.

Lipiec był dobry dla nowych miejsc pracy. W Konopiskach pojawiło się ich aż 26. Pięć osób zarejestrowało działalność gospodarczą, jedna podjęła się pracy w ramach refundacji kosztów, dwie odbywają staż.

Mimo spadku bezrobocia, Konopiska nadal są w czołówce gmin z największym bezrobociem w powiecie.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

5 odpowiedzi na “Konopiska nadal w czołówce bezrobocia w powiecie”

 1. Leśna Jagoda pisze:

  Ehh – jak się chce ferment i smrodek narobić to dla chcącego nawet perfumy Dior są dobrym materiałem na to. Oczywiście dane te są w jakiś tam sposób prawdziwe, ale bezrobocie przedstawia się w procentach. Bierze się liczbę mieszkańów na danym obszarze i wylicza. Mamy zróżnicowanie jeśli chodzi o liczbę mieszkańców w poszczególnych Gminach. Zatem w przeliczeniu na procenty wychodzi: Mstów 2,66, Kłomnice 2,77, Mykanów 2,97,Rędziny 2,97,Częstochowa3,2, Poczesna 3,24, Kruszyna 3,27,Konopiska 3,54, Starcza 3,57, Blachownia 3,58, Olsztyn 3,63, Kamienica Polska 3,64, Janów 3,98, Przyrów 5,33, Lelów 5,61, Dąbrowa Zielona 6,96, Koniecpol 6,96. Konopiska nie są ani w czołówce, ani w ogonie. Gotcha!

  0
  0
 2. wybr pisze:

  ty a co mnie interesuje procent skoro i tak mamy jedna z najwiekszych liczb bezrobotnych?

  0
  0
  • Racjonalista pisze:

   To tak jakby porównać dwa miasta gdzie jedno ma 10k mieszkańców a drugie 100k I mówić że w tym 100k 1k bezrobotnych to dużo. Ja juz tutaj kiedyś pisałem że szukałem pracownika przez pół roku i proponował em umowę o pracę a nie jakaś śmieciówkę a ludzie mówią ze pracy nie ma.

   0
   0
  • Dawidosu pisze:

   Tutaj sa gminy wieksze i mniejsze a bexrobocie jest podawane w liczbach a nie w procentaxh

   0
   0
 3. fan pana gásiorskiego pisze:

  Te ,,racjonalista,, za 3.20 na godzine to ty ludzi nie znajdziesz.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).