Konopiska nadal w czołówce bezrobocia w Powiecie Częstochowskim

Tylko ośmiu Mieszkańców z gminy Konopiska zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie znalazło zatrudnienie na przełomie maja i czerwca. W czerwcu bezrobocie spadło we wszystkich gminach powiatu częstochowskiego.

Najwięcej osób znalazło pracę z gminy Koniecpol 79. Najmniej z Olsztyna – tylko siedem osób. Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec czerwca 2016 r. 5 164 i w stosunku do maja 2016 r. zmniejszyła się o 437 osób. W czerwcu w PUP Częstochowa zarejestrowało się 1440 osób bezrobotnych (w maju – 1381 osób). Na na koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie zarejestrowanych było 308 osób poszukujących pracy, w tym 147 osób niepełnosprawnych niepozostających w zatrudnieniu.

Czerwiec był dobry dla nowych miejsc pracy. W Konopiskach pojawiło się ich 31. Nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, siedem osób podjęło się pracy w ramach refundacji kosztów, jedna wykonuje prace interwencyjne, trzy roboty publiczne i 10. odbywa staż.

Mimo spadku bezrobocia, Konopiska są na szóstym miejscu pod względem liczby zarejestrowanych bezrobotnych w Powiecie Częstochowskim. Liderami bezrobocia w Powiecie są Koniecpol i Blachownia.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

8 odpowiedzi na “Konopiska nadal w czołówce bezrobocia w Powiecie Częstochowskim”

 1. Kamil pisze:

  Rząd dał 500+ to i niektórym odeszła chęć do podjęcia pracy

  0
  0
 2. Młody Racjonalista pisze:

  Nic nowego… Zapytałem Pana Żurka przed wyborami czy pozwalnia tych nieudaczników z gminy i da szanse młodym po studiach aby mogli sie wykazać…. nic z tego…. Pan Żurek odpowiedział że on nie widział aby młodzi garneli sie do pracy i wychodzili z inicjatywami dlatego nie przewiduje nowych miejsc w gminie i zwolnień.

  0
  0
 3. Dawidosu pisze:

  on prace daje swoim…

  0
  0
 4. Bono pisze:

  Nie liczcie na jakiekolwiek zmiany w sprawach bezrobocia w gminie. Wójt Żurek myśli tylko o sobie i o kandydatach na wójta z poprzednich wyborów, zresztą to już pokazał. Zatrudnił tych ,którzy teraz z ręki mu jedzą. Ten człowiek tylko znieslawia urząd wójta i wyrządza wielką szkodę mieszkańcom gminy.Prosze pokazać o jakie nowe stanowiska pracy za walczył ? ZERO. Zrobił tylko dla siebie dobrze ,zarabiając 200 tys. złotych i NIC NIE ROBIAC!!!!!!!. Do widzenia z takim wojtem !!!!!

  0
  0
 5. Dylan Bob pisze:

  A ile bylo ofert pracy I ile osob zatrudniono? Kiedys bylo ciotka, wujek, kuzyn. Az para zaa okularow buchala. Teraz sa oferty ogolnodostepne.

  0
  0
 6. Krytyczny pisze:

  Tylko dla swoich ,to wszystko aż smierdzi.Krawcowa za udział w kampanii wyborczej w Rekszowicach, kandydaci na wójtów za pomoc w wygranej, sąsiadka co niby konkurs wygrala do głosu też może, Andrzej za wyreby i czyszczenie wojtowego majątku jak najbardziej, w gopsie całą rodziną od teściowej do synowej też może , i tak to wygląda zatrudnianie według nowych standartów . Tym mogą się pochwalić!!!! Śmierdzi na kilometry !!!!

  0
  0
 7. Ciekawski pisze:

  Kiedy ten kabaret z preziem i wójtem zostanie z tej gminy usunięty ?

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).