Konopiska biednieją w oczach

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował ranking 2478 gmin w Polsce pod względem dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Podstawą wyliczeń resortu finansów na 2017 r. były dane o finansach gmin za 2015 r.

Jak na tle innych gmin wypadły Konopiska? Bardzo przeciętnie. Konopiska uplasowały się na 794. miejscu z dochodem na jednego mieszkańca w wysokości 1358,11 zł.

Rekordzistą pod tym względem dochodów jest gmina wiejska Kleszczów, która osiągnęła najwyższe wpływy z podatków. Na jednego mieszkańca przypadło tam 34 825,79 zł. To blisko 22-krotnie więcej niż średnia krajowa i niemal 82-krotnie więcej niż najniższy odnotowany wynik, który należy do gminy wiejskiej Radgoszcz (woj. małopolskie).

Cały ranking dostępny jest TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

19 odpowiedzi na “Konopiska biednieją w oczach”

 1. Paweł Nowak pisze:

  panie wójcie dziękujemy to dzięki panu!

  0
  0
 2. Podatnik pisze:

  Jest za co dziękować – w porównaniu na przykład z 2012 rokiem dochód na jednego mieszkańca wzrósło o 197zł. Zatem gdzie gmina biednieje. Dane za 2012 – 1161,61zł, dane obecne 1358,11zł.

  0
  0
 3. Podatnik pisze:

  “Twój komentarz oczekuje na moderację. ” – a potem moje wpisy się nie ukazują. Dlaczego tak jest? Mój kolega też komentuje na tym “niezależnym portalu” i jego wpisy ukazują się w tej samej chwili.

  0
  0
 4. Brygida pisze:

  a to są TYLKO dochody z podatków! (co oznacza, że podatki w gminie są niskie). W rankingu dochodów ogółem, bieżących, pewnie gmina byłaby jeszcze niżej, bo wójt nie pozyskuje żadnych środków, a z wnioskowanych przez poprzednika lekką rączką zrezygnował!Ważne, żeby wystarczyło na pensję dla niego i dochody jego żołnierzyków .

  0
  0
 5. Izolbu pisze:

  masakra

  0
  0
 6. Kostka pisze:

  Oto cały nasz wszech mądry wodzu dokonał cudu i jesteśmy zauważeni ale dolnej części gmin. Jeżeli tylko lansuje się zamordyzm,opluwanie poprzedniej władzy, opłacanie zbędnych urzędników( niedorzecznik , dama krzyżówkowa, zbędne kadrowe i przydupasy wodzą), to mamy obraz tej gminy która stacza się w jeszcze gorsza biedę.Rezygnuje się z przyznanych środków unijnych na niezbędne inwestycje, przejada się gminną kasę na imprezki, najwyższa pensje wojta w skali kraju,na sztuczne zatrudnianie kandydatów na wójta i inne zbędne wydatki. Ten wodzu gminę traktuje jak prywatny folwark!

  0
  0
 7. Paulina Skowińska pisze:

  To się nazywa dziennikarstwo zamiast tytułu Konopiska w czolowce regionu podam gminy które nas wyprzedzily mam nadzieje ze się nie pomyliłam .Redziny 287 Poczesna 313 Kamienica Polska315 Herby 500 Wozniki
  753 KONOPISKA 794 MIEJSCE.npBLACHOWNIA NA 1314 MIEJSCU piszących tu odsyłam do rankingu i polecam czytanie ze zrozumieniem przyda się .

  0
  0
 8. Jodła pisze:

  No to trzeba podnieść podatki.

  0
  0
 9. Marika pisze:

  A wiecie że w maju wójt organizuje wycieczkę do Włoch nie tylko dla pracowników gminy ale jadą też znajomi pracowników.

  0
  0
  • Agata pisze:

   Pracownikom jaknajbardzej należy się wyjazd do Włoch, ale temu nierobowi i pseudopomagierom( mamalyga, niedorzecznk, prezes , gruby zbynio, niebiescy itd. ) Po co i za co ? Tak wygląda Wójta sposób na rozwój gminy Konopiska a bieda d…pe ściska!

   0
   0
 10. brat pisze:

  Agata poziom pisania az zal d…pe sciska te przezwiska pisz tak dalej tylko swiadczy o was .Ranking uważam za bardzo dobry wynik ze za nami tyle gmin z naszego regionu brawo.

  0
  0
 11. Has pisze:

  Ranking to wójt wygrywa ale w wysokości zarobków – 200 tys. zł . Jest się czym chwalić!

  0
  0
 12. Górniak Stanisław pisze:

  Za co bijesz brawo, bycie przeciętniakiem to nie sukces. Zapomniałeś jak byliśmy w I dziesiątce a nawet w 1 piątce kiedy gazety trąbiły na całą Polskę. ale dla ciebie to niewygodna informacja bo to za poprzedniej władzy.

  0
  0
  • z hutek pisze:

   Tak wtedy zdzieral z nas wódz podatki? Jest się z czego cieszyć? Pan od dietki nie odprowadza, ale może to się niedługo skończy.

   0
   0
 13. Górniak Stanisław pisze:

  Jeszcze raz jełopie napiszę Ci czytaj ze zrozumieniem, ale co Ty możesz zrozumieć mądralo od mącenia. W artykule poruszany jest temat podatków od wynagrodzeń, nie od nieruchomości. Gdybyś się trochę orientował to wiedziałbyś że o podatkach decydują radni. A jeśli już piszesz o zdzieraniu, to podaj dowód, bo ja wiem że nigdy radni nie podnosili podatków pod górną granicę podawaną przez Katowice. Zresztą nie jest to chlubny sposób na pozyskiwanie dochodów. Poprzedni Wójt potrafił pozyskać pieniądze z zewnątrz, ale Ty znów temu zaprzeczysz. A od mojej diety się odwal, bo mi się należy jak psu buda. Jak jesteś taki mocny to spróbuj to zmienić. Już tu jednego chciałeś posadzić za kratki. Znalazł się mocarz z pustą głową. Naucz się pisać po polsku, bo to wstyd nie dla Ciebie bo ty nie masz poczucia wstydu, ale dla szkoły do której chodziłeś.

  0
  0
  • Brygida pisze:

   Przykro mi Panie Radny, ale nie ma Pan racji. To są dochody PODATKOWE (czyli od nieruchomości, rolny , leśny) a NIE od wynagrodzeń. I nie ma co się dziwić, że te dochody są nieduże bo w gminie podatki nie są wysokie. Jeśli nie ma pracy, to trudno podnosić podatki. Należy zdobywać pieniądze na rozwój gminy z innych źródeł. I właśnie o tym tu piszemy, a czemu zaprzecza ten głupek z hutek, że żurek nie zdobywa dla gminy żadnych funduszy z zewnątrz i nie robi żadnych inwestycji, a to co miał “przyklepane” po poprzednikach zaprzepaścił. A jak nie podnosi podatków, i dobrze!, to nie ma za co robić inwe4stycji. Więc siedzi sobie wygodnie, kasuje co miesiąc niezłą kaskę, baluje razem z mamałygą, i czeka roku przed wyborami żeby się popisywać.

   0
   0
 14. Filip pisze:

  I znów ten krętacz z hutek Panu nie odpowiedział brakło konceptu.

  0
  0
 15. Izolbu pisze:

  to jakiś burak

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).