Konflikt na linii Wójt – Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach. Gmina zakłada własną orkiestrę!

Trwa konflikt na linii Orkiestra Dęta OSP w KonopiskachWójt Gminy Konopiska, przez który Orkiestra musiała zmienić swoją siedzibę. Muzycy zabrali sprzęt z budynku hali sportowej w Konopiski i znaleźli nowe miejsce (wkrótce postaram się coś więcej napisać o tym konflikcie). Gmina znalazła rozwiązanie tego problemu. Postanowiła założyć “własną” orkiestrę, którą nazwała “Gminna Orkiestra Dęta w Konopiskach”.

Przez ten konflikt, Wójt chce zamieść historię orkiestry pod dywan.

Wygląda to bardzo słabo…

PAWEŁ GĄSIORSKIKategorie:

12 odpowiedzi na “Konflikt na linii Wójt – Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach. Gmina zakłada własną orkiestrę!”

 1. mieszkaniec pisze:

  dziad jeden zaorał już promyka, więc dlaczego nie orkiestrę.
  za chwilę znikną mażoretki i cała reszta organizacji i zajęć dla dzieci.
  ciekawe kiedy zajmie się kołami gospodyń. Chociaż nie, bo przecież musi się gdzieś załapać na darmowe żarcie i chlanie.
  Typowy pisior niszczy wszystko czego się dotknie, nie potrafi o nic zadbać, że już o jego elokwencji nie wspomnę !

  WSTYD i jeszcze raz wstyd że mamy takiego włodarza

  38
  2
 2. mieszkanka pisze:

  Panie Żurek “WARA” OD NASZEJ ORKIESTRY !!! Orkiestra z Konopisk to ludzie ,historia i tradycja !!! Za 2 lata już nie będzie pan wójtem , a orkiestra przetrwa jeszcze wiele wiele lat.
  Wszystko już wójcie ze swoimi doradcami zniszczyłeś w gminie !!! Poddaj się zawczasu zanim doprowadzisz gminę do ruiny , gminę która kiedyś była jedną z najlepszych w kraju.

  39
  1
 3. Wanda pisze:

  Brawo Orkiestra jesteśmy z Wami, Dosyć już tych gabinetowych intryg wobec ludzi!

  30
  0
 4. muzyk pisze:

  Wójt podniósł rękę na jedno z najbardziej znanych i zasłużonych stowarzyszeń w gminie Konopiska chcąc zlikwidować je. Przez tyle lat za poprzednich wójtów orkiestra była szanowana i zawsze znakomicie reprezentowała gminę na ogólnopolskich przeglądach orkiestr dętych. Była wspaniałym ambasadorem kultury na szczeblu europejskim i krajowym. Orkiestrze i osobom związanym z nią należą się słowa uznania i szacunku. A co robi Żurek ? W roku 2021 dla orkiestry wstrzymuje dofinansowanie z budżetu gminy, a w tym roku zaognia jeszcze sytuacje i wygania ich z pomieszczeń znajdujących się w hali sportowej. Takiego wandala i niszczyciela ta gmina nie miała. Orkiestra nie jest prywatnym zespołem wójta. O jej losach decydują również mieszkańcy. To nasi mieszkańcy grają w niej, uczą młodzież nauki na instrumentach i rozsławiają naszą gminę. Działania wójta zaprzeczają jakiejkolwiek logice w jego postępowaniu wobec orkiestry. Takich ludzi nie powinno się nigdy wybierać na włodarza gminy.

  27
  1
 5. Maria pisze:

  Brawo orkiestra ! w końcu jedyna organizacja która przeciwstawiła się wójtowi Żurkowi.
  Niech teraz Radni wyciągną z tego wnioski.
  Mieszkańcy zawsze pomogą i będą z orkiestrą …, nie z jakimś dziwnym nowym tworem “gminną orkiestrą” które zakłada sobie wójt ,tylko z orkiestrą która pisze karty historii od wielu lat.

  21
  1
 6. flet pisze:

  Wójtowi dajcie jeszcze więcej kasy to rozwali jeszcze więcej. On do niczego nie jest zdolny za wyjątkiem procesów sądowych i dużej kasy dla siebie. Przy okazji warto podziękować tym co głosowali za nim z Hutek i Rększowic.

  21
  2
  • Obywatel pisze:

   Flet – tylko Hutki i Rększowice głosowały na Żurka ?
   Taki głupi czy tylko złośliwy jesteś ?

   4
   1
  • Mieszkaniec pisze:

   Panie Żurek oraz wice Wójt i osoby które w tymm pomagają jakim trzeba być perfidnym człowiekiem który chce zniszczyć tak piękną i długoletnią historię naszej kochanej Orkiestry. To się nie mieści w głowie. Ma Pan i Pani dzieci wnuki na pewno je kochacie. W Orkiestrze to co widzę są same dzieciaki jak można robić im krzywdę NIE POZWOLIMY NA TO NIGDY!!!!!!

   18
   0
  • Z Hutek pisze:

   To dziady 2 nic niczego nie potrafiący uszanować 2 gnidy gminne ale to nasza wina, że wciąż w tej gminie mają coś do powiedzenia. Prostactwo zaorać chce orkiestrę rud, historyczna “Janeczek” i inni przewracają się w grobach. Ludzie stworzyli, rozwinęli, dbali idioci chcą zniszczyć. Mali ludzie, podli nieuki. Orkiestro nie daj się Hutki wciąż walczą! Podziwiamy Was za Waszą ciężką pracę.

   14
   0
 7. Obywatel K pisze:

  Najgorszy wójt w historii tej gminy!!

  24
  0
 8. sądny pisze:

  Aby przerwać ten chocholi taniec wójta należy natychmiast pozbyć się Liskowej, która w sposób bezczelny niszczy naszą społeczność wykonując bezmyślnie polecenia wójta.

  26
  0
 9. Mieszkaniec pisze:

  Panie Żurek jast Pan niegospodarnym Wójtem zniszczył Pan nawet piękną wizytówkę róże wzdłuż Ul.Częstochowskiej które zostały posadzone za Pana Wójta Sochy. Wierzdzajac na teren Gminy aż miło było patrzeć. A teraz tylko psie guwno leży.

  22
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaKonopiska.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).